Hoofdcategorieën

Commodore SX-64 casemod

Door Dries Arnolds, maandag 28 oktober 2002 12:22
Bron: SX64, submitter: Tom S., views: 1.396

Lang geleden maakte Commodore een 1MHz-computer voor de zakelijke markt in de vorm van de SX-64. Neil Jansen was zo gehecht aan de behuizing van dit antieke apparaat dat hij besloot er een (redelijk) moderne pc in te bouwen. Na heel wat modwerk is het hem gelukt om een Pentium III op 1200MHz in de originele kast te bouwen. Het bijzondere is dat aan de buitenkant niet te zien is dat de kast gemod is. Er zijn dus geen extra gaten in geboord. Zelfs het originele schermpje werkt en het 5,25"-floppydrivefrontje wordt nog gebruikt voor een slot-in dvd-speler. Ook het toetsenbord wordt nog steeds gebruikt. Een grappig detail is dat de maker van het gebruikte OS niet veranderd is. De SX-64 draaide op Microsofts SX-64 BASIC.

this page is dedicated to my efforts to skillfully implant a 1+GHZ system inside of my Commodore SX-64 portable computer. this modification will be completely stealth. in fact, when my C64 emulator is running, it should be completely indistinguishable from the original system. however, when the emulator is not running, i will be able to watch DVDs, play MP3s, surf the internet, and play games from anywhere through windows XP. a truly portable system, complete with integrated monitor, keyboard, and handle! lan parties here i come!

Commodore64 SX Commodore64 SX

Volgende 13:52
Vorige 11:01

Reacties

«  1  2  3  4  »

De goeie oude tijd komt weer terug :)

Zeker, maar om het nu op de frontpage te plaatsen.....

Dit is tweakers.net (tweaken is aanpassen) dus ik heb de indruk dat de meeste mensen wel interesse hebben in bijzondere casemods.

a truly portable system, complete with integrated monitor, keyboard, and handle! lan parties here i come!

Zal lekker gamen zijn op dat mini-scherm...

Dat is best te doen, ik ben toen ik 8 was begonnen te computeren op deze dingen. Natuurlijk werd er op de computerclub waar ik opzat voornamelijk gegamed tussen het hacken door. Het schermpje is geloof ik iets van 5" ofzo maar door de lage resolutie van de C64 waren zelfs op die scherm"grootte" nog duidelijk pixels te onderscheiden. Ik denk niet dat dat met UT2003 zo goed zou lukken. ;)

Ik heb echt heel wat afgegamed op dit apperaat, kreeg ook gelijk een warm gevoel van binnen toen ik die foto zag. Ahhhhh, memories... :)

[edit] Ik heb het artikel nog ff grondig doorgelezen en het scherm is idd. 5" (goed geheugen :P) Maar er zit ook VGA en TV-out op de kast gebouwd zodat hij er altijd nog een groter scherm op aan kan sluiten. Alleen met 40fps op 800x600 in CS heb je dan alsnog een nadeel op lan-parties natuurlijk.
Meer een ding voor nostalgische redenen en om stoer te doen. :Y)

Wat hackte je dan? Modems waren er toen nog niet! (tenmiste niet voor dat apparaat)

slimmerd, leer eerst maar eens wat hacken is |:(

tis wel een ietsje breder begrip als het script-kiddie-werk waar jij nu aan denkt hoor ;)

Mocht je willen... De C64 was 1 van de eerste homecomputers waar ze internet mee op gingen!

Enne... vroeger hackten ze idd software! Precies wat Bezurk zegt.

(en dat zet je systeembeheerder in je profiel)

:Z

Als je dan per se een off topic wilt plaatsen, zet er dan i.i.g. de goede link bij:

http://www.tuxedo.org/~esr/faqs/hacker-howto.html#what_is

Ouderwetse games zijn vaak geprogrammeerd op een bepaalde kloksnelheid. Zou PacMan op 1200 keer de normale snelheid van 1 MHz nog te spelen zijn?

Jazeker.

De Commodore 64 heeft een zogenaamde raster interrupt. Die hangt vast aan de scherm refresh en die verandert niet met een hogere kloksnelheid.

Zolang 't daar aan vast hangt, kan je best spelen.

Je hebt tegenwoordig emulators die voor 99,9% de CBM-64 emuleren. Daar kan je "virtueel" de kloksnelheid mee opvoeren. Ook leuk :)

Alles leuk en aardig gedaan, maar wat is dit een vreemde plaats voor een topic als dit :? Dit zou je toch eerder verwachten op GoT bij casemodding. Het is ook verder geen "nieuwsbericht" :?

niet alles in de wereld is slecht nieuws :P en een stukje nostalgie mag toch ook op deze site ?? En het is en blijft natuurlijk wel nieuw !!!

ook voor mij is dit nostalgie, erg leuk vooral de 5 1/4" oplossing rox :)

Hmz, 't is wel leuk, maar een Commodore SX-64 is een verzamelaarsobject. Eeuwig zonde, als ik eerlijk mag zijn...

zonde zonde?

Barbaars. Je zet toch ook geen Yamaha blok in een Harley Low-rider...

* 786562 boner
nbet ook nog ff goedt zijn site nagelozen.
edit:
Microsoft auteur van het OS. Bull shit.
Mijn CBM64 had als autheur Commodore Bussiness Machines.

Pac-Man als eerste op de c64. Nix hoor. Heeft jaren geduurd voor het op de cbm uitkwam.

CMB64 had sprite-man en munch-man.

Verzamelaarsobjecten zijn in de regel alleen maar zeldzaam. Nu is het een uniek verzamelaarsobject :)

(tis maar hoe je d'r naar kijkt)

het feit dat deze meneer geen gaten in de kast heeft geboort betekend volgens mij dat hij de kast zonder veel moeite in de originele staat kan terugbrengen.

Uh, geen gaten aan de buitenkant. Ik denk niet dat hij al die nieuwe spullen binnenin met dubbelzijdige tape heeft vastgemaakt :P

Nou, dit is natuurlijk wel een erg aparte / creatieve mod vind ik. Misschien wel het vermelden waard itt die windowtjes met ccfl's die we ook al duizenden keren hebben gezien ;)

Een erg orgineel idee als je het mij vraagt. Zo te lezen gebruikt Neil nog steeds het oude besturingssysteem. Nu vraag ik mij af of dat geen problemen geeft met de hardware ondersteuning. Ik denk dat er weinig tot geen hardware wordt ondersteunt door dit besturingssysteem.

[edit]
Sommige mensen hebben weinig verstand van modden lijkt mij zo..

Er staat ook dat hij een emulator gebruikt... (met als besturingssysteem winXP)

Ik hoop trouwens wel dat hij een externe monitor kan aansluiten, surfen en Divx kijken op dat scherpje zal niet echt een pretje zijn. :)
edit:
ik heb dus verkeerd gelezen, het ging idd om de maker van het OS, niet over het OS zelf.

Met de Maker van het gebruikte OS wordt Microsoft bedoeld: SX-64 Basic werd ook door MS gemaakt net zoals Windows XP.

Het gaat om de maker van het OS... Aangezien de originele SX-64 een OS had dat origineel van Microsoft afkomstig was, en de gemodde SX-64 inderdaad op Windows XP draait, klopt de bewering dat de maker van het gebruikte OS niet veranderd is toch gewoon?
edit:
Ik moet toch eens wat sneller leren typen...

Geen nut maar wel leuk,
heb zelf nog een Commodore64 thuis met alles erop en eraan... punt gaaf..... voor later $$
:9

Dat kan je vergeten, de C64 zal nooit zeldzaam worden... Er zijn er simpelweg te veel van gemaakt!

Hij is toch gewoon gaaf of niet dan. Meer van dat soort mod's. Een mod in een apple 1 case b.v. of een oude atari 400 (met membraam toetsenbord) :Y)
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:52
Vorige 11:01
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: