Hoofdcategorieën
Device Settings

Printerfabrikanten beschuldigd van machtsmisbruik

Door Femme Taken, zaterdag 27 mei 2000 05:04
Bron: Automatiserings Gids, views: 1.947

Elefino passde ons een linkje naar de Automatiserings Gids, die schrijft dat de printermaffia door inktcartridge-navuller Cartink wordt beschuldigd van machtsmisbruik. Volgens Cartink proberen printerfabrikanten met alle middelen de lucratieve markt voor inktcartidge navullingen dicht te timmeren, waardoor navullers zoals Cartink zich ernstig in hun activiteiten beperkt zien worden. Vooral Hewlett-Packard wordt als Grote Boeman gezien:

Hewlett Packard inktcartridge Directeur Huub Smets van Cartink trekt van leer tegen de producenten van afdrukkers in het pas verschenen juninummer van de Consumentengids. Hij stelt dat de fabrikanten het steeds lastiger maken een lege inktpatroon opnieuw met inkt te vullen. Hewlett-Packard is volgens Smets de grootste boosdoener, terwijl Epson en Canon hergebruik oogluikend zouden toelaten.

Zo is de nieuwe 600-serie van HP hooguit drie keer navulbaar en treden zelfs dan veel problemen op. Ook zou de fabrikant op een andere, ultrasnel drogende inkt zijn overgestapt die zelfs bij normaal gebruik "vrij veel" afdrukstoringen oplevert. Om dat weer te ondervangen heeft HP de inhoud van de cartridges gehalveerd zonder te prijs te verlagen.

Volgende 05:46 Industrie werkt aan voltooiing Infiniband standaard
Vorige 04:52 Platypus QikDrive 110Meg/s solid state drive
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

Is er tegenwoordig nog een bedrijf ofzo wat niet beschuldigd wordt van machtsmisbruik.. Ik vind het allemaal onzin en van een klein mugje wordt een grote olifant gemaakt...

Lekker zuipen en dan terug komen met zulk soort verhalen ....geef mij dan nog maar een biertje

de mazzel !!! :)

nou o zeker niet, heb je die test wel eens gezien in de C!T? Als ik het me goed herinner was navullen ongeveer 3x zo goedkoop dan een nieuwe cardridge, en dat is logisch:
1. Past maar 1 soort cardridge op, dus maker kan prijs zo hoog maken als hij wil (90 piek!! :()
2. Je betaald voor shit die je eigenlijk al hebt (Stukje plastic met wat electronica)

Daardoor is printen altijd nog niet 100% relaxed. Altijd moet je een beetje aan de kosten denken, ook al heb je nog zo'n tof printertje voor een leuke prijs op de kop kunnen tikken.

Moet je maar een laserprinter kopen. :7

Ik heb ook een HP (Deskjet 615), maar de inktpatronen zijn daar erug duur voor. Ik print daarom ook alleen wanneer ik het echt nodig heb, zoals eens een werkstukje ofzo. Maar verder dan ook niks.

Je moet ook vooral niet vergeten dat die inkjetprinters tegen bodem prijzen worden verkocht door de fabrikanten, m.a.w. ze maken er nauwelijks winst op. Het is natuurlijk dan lullig voor ons maar zakelijk gezien is het niet meer dan correct dat de printerfabrikanten dan toch nog hun winst willen maken door de aftersales van cartridges. De gemiddelde consument doet niet meer dan een jaar of 3 met een inkjetprinter (ivm. nieuwere types) en slijt daarmee zo'n 6 cartridges (kleur en zwart) wat neer komt op zo'n 400,--. Ze zouden die printers ook duurder kunnen maken en de prijs van de cartridges kunnen droppen als de concurrentie ook meedoet, maar willen we dat wel? De 1 print weinig en de ander veel. Nu heb je die kosten zelf onder controle.

Ik snap best dat ze moeten verdienen op die inktpatronen, maar het is echt onzin dat die dingen zo extreem duur moeten zijn.
Het stelt echt geen reet voor. looskuh zei het al: "Stukje plastic met wat electronica" en dan betaal je voor de nieuwe modellen van HP zo'n F70,- tot F80,- voor :(

HP is echt het slimst, je koopt voor heel weinig een printer (ik denk dat ze er zelfs verlies op maken). En je betaald bakken met geld voor de inkt. 41 ml. kost 80 gulden. Dat is net geen 2000 gulden per liter!! Da's echt belachelijk.

Ik lees hier 70-80 gulden. Hier in de stad (Arnhem) ligt de prijs bij o.a. dynabte en v&d (waar de gewone consument koopt), zo rond de 94,- gulden. Je kunt bijna beter een nieuwe printer kopen dan 2 inktcardridges (zwart-kleur) vervangen :).

Ik heb hier een 895 Cxi staan, met zwart doe ik een maandje en met kleur 2 maandje, we hebben hier ook een 540 staan die doet met de zwarte ongeveer een jaar, volgens mij zuipen die nieuwe printers veel meer inkt
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 05:46 Industrie werkt aan voltooiing Infiniband standaard
Vorige 04:52 Platypus QikDrive 110Meg/s solid state drive
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011