Door Willem de Moor

Redacteur

MIT ontwikkelt zelfreinigend glas dat niet kan beslaan

27-04-2012 • 15:35

7

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Onderzoekers van het MIT hebben een nieuw type glas ontwikkeld dat dankzij een oppervlak met een nanostructuur enkele eigenschappen kreeg dat normaal glas niet heeft. Het materiaal is water- en vuilafstotend en vermindert reflecties.

Reacties (7)

7
7
1
0
0
6
Wijzig sortering
zeer heftig :)
dit gaat weer leuk worden voor de monitor/TV/smartphone markt.
deze technologie willen ze natuurlijk allemaal gaan toepassen in veelgebruikte (en dus ook door vette/natte vingers gestuurde) apparaten.

mooie technologie :D
zeer heftig :)
dit gaat weer leuk worden voor de monitor/TV/smartphone markt.
deze technologie willen ze natuurlijk allemaal gaan toepassen in veelgebruikte (en dus ook door vette/natte vingers gestuurde) apparaten.
Ik denk eerder aan de auto- en vliegtuigmarkt. Geen gedonder meer met beslagen ruiten die je moet ontwasemen en geen ruitewissers meer die in de weg zitten! :Y)
Ik wil dit wel gewoon als ramen voor mijn huis ook hoor :)
Mij tv wordt meestal niet zo nat :P
Ik wil dit wel gewoon als ramen voor mij huis ook hoor :)
Mij tv wordt meestal niet zo nat :P
Ik denk dat mijn opticien er trouwens ook wel blij van gaat worden. Brillen met ingebouwde ruitenwissers, another science fiction item becoming science fact.
Wat te denken van automotive toepassingen? Geen beslagen ruiten meer, minder vuile ruiten. Of bijvoorbeeld als glas voor het vizier van een helm, of voor brillenglazen.
Of op de hele grote schaal, leuk voor de buitenkant van die glazen torens.
Of op de hele grote schaal, leuk voor de buitenkant van die glazen torens.
Ik weet niet of je er dan zo veel aan gaat hebben. In de automotive is het redelijk belangrijk dat je overal zicht naar buiten hebt (en op je buitenspiegels), net zoals in de luchtvaart. Blind rijden betekent ongelukken.

Als een gebouw nu een smerige ruit heeft zodat er even niemand naar buiten kan kijken, big deal.

De fotografiemarkt kan er trouwens ook wel aardig van profiteren. Maak het frontelement van een dure lens van dit glas en je bent van een hoop problemen af. Als het ook nog eens gebruikt kan worden voor een halfgeleider-substraat dan zijn ook de zelfreinigende sensors een feit.
Jongens overal waar glas gebruikt wordt kan dit handig zijn. Dus waarom noemen jullie nu bijna alles op waar glas gebruikt wordt...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.