Door Luke van Drie en Wout Funnekotter

Alles wat we zagen in de nieuwe GTA VI-trailer - Tweakers Update

28-08-2026 • 09:10

221

Rockstar Games gaf deze week hun Extended Look-trailer van Grand Theft Auto VI vrij. Bijna een half uur aan gameplay en cutscenes die ons meer vertelt over de hoofdpersonages Jason en Lucia en de missies die je kunt verwachten. In deze video bespreken we de dingen die ons het meeste opvielen, van graphics tot gameplay.

Lees hier de geschreven update over Grand Theft Auto VI.

Reacties (221)

221
216
84
3
0
100

Sorteer op:

Weergave:

"De game leek op een redeljjk stabiele 30fps te draaien" - Pfoeh, dat valt niet mee. En op welke resolutie gerenderd, 1440p of 1080p? Dat maakt aanzienlijk uit voor het upscalen.

Verder ziet het er wel mooi uit qua art, kleding physics, hair textures en physics, dus daarover geen klachten. Ben benieuwd naar de PS5 pro - die is zo'n 45% sneller, dus dat zou betekenen 30x1,45 = 43-44 fps. De imoact van de verbeterde AI upscaling en RayTracing kan er misschien wel 60fps uithalen.

Laten we hopen dat Rockstar aandacht besteedt aan de PC port. Als een PS5 dit kan, dan moet een high end PC dit zelfde met 100-120fps kunnen. Een PC met een 5070ti is 3 tot 4 keer zo snel in rasterization, 5 tot 7x zo snel met Raytracing en 2-3x betere upscaling.
Ben benieuwd naar de PS5 pro - die is zo'n 45% sneller, dus dat zou betekenen 30x1,45 = 43-44 fps. De imoact van de verbeterde AI upscaling en RayTracing kan er misschien wel 60fps uithalen.
Laten we hopen dat Rockstar aandacht besteedt aan de PC port. Als een PS5 dit kan, dan moet een high end PC dit zelfde met 100-120fps kunnen. Een PC met een 5070ti is 3 tot 4 keer zo snel in rasterization, 5 tot 7x zo snel met Raytracing en 2-3x betere upscaling.
Je gedachtegang is goed, maar is eigenlijk alleen van toepassing als de videokaart bij GTA 6 de bottleneck is. En dat is zeer waarschijnlijk niet het geval. Het is de CPU die de grootste bottleneck vormt, net zoals bij voorgaande RockStar spellen. En die is tussen PS5 en PS5 Pro min of meer identiek (een paar procent sneller voor de Pro vanwege overclocking). Vandaar dat kanalen zoals Digital Foundry al heel lang voorspellen dat GTA 6 ook op de Pro gewoon 30 fps zal zijn, en héél misschien 40 fps.

Kijkende naar de beste CPU's op dit moment, moet je denken aan de 9800X3D en beter. Vergelijk die met bijv. een Ryzen 7 3700X (ongeveer Xbox Series X / PS5 CPU equivalent) en de 9800X3D behaalt een framerate die 1.5x-3x zo hoog is in CPU-limited scenario's, afhankelijk van het spel. Dus 100-120 fps? I doubt it. Ik denk dat we blij mogen zijn als zo'n high-end CPU als de 9800X3D een locked 60 fps kan behalen (op hoge settings).

RDR2's PC port was ook enorm zwaar op de beste hardware van die tijd. Dat zal met GTA 6 niet anders zijn.

[Reactie gewijzigd door IlIlIllII op 28 augustus 2026 12:05]

Ik denk dat de GPU ook aardig druk is, anders hadden ze best een wat hogere kwaliteit reflecties kunnen toepassen. Je ziet nu hier en daar (vooral het water) dat ze SSR gebruiken en ook best wat grain erin. Ook de auto's hebben geen super scherpe reflecties en lijken op een wat lagere framerate te lopen, een bekend trucje om de GPU wat lucht te geven.
De GPU moet ook voorzien worden van data, een hoop effecten zoals RT hebben dus óók effect op de CPU eisen. Dat zie je vooral ook terug wanneer je een zwakkere CPU met een overkill GPU uitrust. Bij AMD wel wat minder dan bij Nvidia.

Reden dus ook om vooral niét aan te nemen dat de pro een hogere framerate bewerkstelligt. Ik zou eerder verwachten dat die extra marge van de CPU opgaat aan het voeden van de GPU bij diens hogere belasting. Alles andere is een mooie extra. Althans dat is wat mijn koffiedik me vertelt.
Als de renderer een beetje state-of-the-art is dan mag dát geen CPU bottleneck meer zijn. Met bindless rendering hoeft de CPU niet meer ieder frame alle informatie door te geven, je zet een lijst klaar in VRAM en de CPU geeft alleen nog aan wat er veranderd.

Dat betekent niet dat andere dingen niet zwaar zijn voor de CPU, maar rendering ansich draait steeds meer op de GPU en ook in een moderne open world game zou ik dáár geen CPU bottleneck meer verwachten.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 28 augustus 2026 20:43]

Wat jij verwacht als niet developer en GtaV als praktijk liggen klaarblijkelijk ver uit elkaar.
GTA V is uit 2013 en heeft uiteraard geen moderne renderer. Die is nog ontworpen voor DirectX9-achtige hardware, en daar kon je de CPU nog niet zoveel mee ontlasten.
Maar Rockstar denk5 daar dus anders over l. Je denkt toch niet dat ze dat niet zouden doen als het so simpel was?
Tuurlijk! Zowel videokaart als CPU worden keihard gepusht. Daar is geen twijfel over. Maar in het kader van ''omhoog willen schalen'' qua framerates (in RockStar spellen), zal de CPU jou als eerste problemen geven, en niet zozeer de videokaart. De CPU is eigenlijk bepalend: vandaar de term CPU-limited (alhoewel die ook in een andere context gebruikt kan worden). Het is niet alsof de videokaart ligt te slapen :P zeker niet

[Reactie gewijzigd door IlIlIllII op 28 augustus 2026 11:28]

Yep. Ik verwacht voor de Pro variant hogere basisresolutie (met betere upscaling als gevolg) en mogelijk wat intensievere settings voor bijvoorbeeld schaduwen en wat andere zaken. Het zou me niet verbazen als men over een paar jaartjes (als de volgende console generatie op het toneel verschijnt) met een 60fps update gaat komen voor de console release.
Even serieus....ik probeer tot de dag van vandaag het verlangen van mensen te begrijpen die alle pijlen richten op fps :? Ik snap gewoon echt niet wat daar zo belangrijk aan is. GTA is filmisch, want dit merk je in alle opzetten, en als je dan streeft naar 60 fps is die magie ervan eigenlijk verdwenen. Ook tijdens het spelen.

Ik kan GTA V in 60 fps spelen op de PS5 en Pro maar dit gaat heel snel uit want dat ziet er gewoon niet uit en is ook niet GTA waardig, laat staan 120 fps 8)7 Waarom zou je dit willen?

Ik zag in de GTA preview dat ze motion blur gebruiken en ben hier zo blij mee want je creëert hier echt de film vibe wat GTA tot zijn recht laat komen.
En een actiefilm laat zich ook beter bekijken als film op doek dan met PowerPoint.

30 fps vandaag de dag is niet meer de 30 fps van het CRT tijdperk.
Dat is één ding wat zeker is. Ik kijk veel films in de bioscoop en veel films thuis, er blijft natuurlijk altijd verschil in zitten.

Het zal wel komen omdat ik opgegroeid ben met de NES maar 30 fps voel ik totaal niet. Ik speel gewoon de game en voelt voor mij misschien als vertrouwd aan. Zoals ik al zei, als je je tv goed zet, scheelt dat al de helft en het gros van de mensen en tweakers doen dit niet. Je moet er even in verdiepen om je tv goed in te stellen maar hej, we hebben die mogelijkheid nu wel. Vroeger konden we alleen maar de helderheid en het contrast enzo aanpassen _/-\o_
Ik zou willen dat mijn brein dezelfde mindset kon genereren, dat zou veel euro's schelen.

Zodra games onder de 60fps schieten merk ik dit altijd direct en ik raak er snel gefrustreerd van. Games hoeven voor mij niet per se een filmische vibe over te brengen, het is voor mij juist belangrijk dat de immersie in het spel niet wordt onderbroken door plotselinge blurriness of gebrek aan responsiviteit of een gevoel van slow motion.

Ik vind het enorm lastig, om beelden lager dan 60fps smooth te ervaren. Freesync/gsync en andere framepacing hulpmiddelen lijken dat effect nooit echt te kunnen creeeren bij mij.

Ongeacht mijn instellingen, zodra een beeld onder de 60fps schiet merk ik het in mijn ziel en krijgt mijn brein het signaal "ok we gaan nu langzaam, in het komende half uur, een flinke hoofdpijn ontwikkelen".
Hier nog een die met de NES is opgegroeid. Juist daarom is 30 fps zo merkbaar. Die oude games liepen intern allen op 60 fps, 50 in pal. Tezamen met de respons van de CRT was dat gewoon vele malen soepeler en responsieve dan alles wat sinds de PS3 generatie is gekomen.

Net als met films is het verschil tussen het ene en het volgende frame met 30 fps gewoon erg groot, hetgeen versterkt wordt door het toegenomen formaat van de schermen en hoe direct de transities zijn in plaats van dat fosfor en retentie hun werk doen. 30 fps op een plasma zal ook anders ogen dan op een OLED.

De input lag is inmiddels wel dusdanig gereduceerd dat je dat niet meer merkt. Al blijft een Switch Online game merkbaar vertraagd tov het echte werk. Dat ligt dan weer minder aan de TV zelf en meer aan de emulator en controllers.

Maar zeker in vlotte actiescènes zal 30 fps wat traag aanvoelen. Optisch kan je natuurlijk nog wat verbloemen met motion blur.

Overigens ben ik blij voor je dat je er zelf dus minder / niet van betroffen bent. Ik zie de TL buizen nog knipperen zeg maar. Voor console gaming is 40 op 120 een erg fijn compromis, op de PC merk ik ook duidelijk het verschil tussen 60 en 100. De muis is nu eenmaal flink preciezer dan een controller, dus ook dat is een factor :)
Ik ben ook.opgegroeid met de NES, maar dat mag je niet vergelijken. CRT is niet hetzelfde als LCD/OLED/Plasma. Bovendien liepen die games intern op hogere fps, waardoor de input lag heel laag was. En op CRT heb je ook geen beeldscherm latency, wat op platte schermen onvermijdelijk is (wel heel erg te reduceren met het juiste scherm en de juiste instellingen)
Ik snap niet helemaal waarom jij 0 krijgt en de reactie onder jou +1. Ik snap oprecht ook totaal niet waarom mensen zo haperen op die FPS. Ik heb nu zo vaak een spel van 30 naar 60 gezet en zie nauwelijks verschil. Met andere woorden, voor veel mensen is het helemaal niet zo relevant als mensen hier doen over komen. Voornamelijk voor de casual gamer (toch de grootste groep) die zien helemaal het verschil niet vaak.
Ik snap niet helemaal waarom jij 0 krijgt en de reactie onder jou +1.
_/-\o_ Thanks. Ja, het verbaasde mij ook al een beetje. Echt een reactie waar je niks mee kan.
Ik snap oprecht ook totaal niet waarom mensen zo haperen op die FPS. Ik heb nu zo vaak een spel van 30 naar 60 gezet en zie nauwelijks verschil. Met andere woorden, voor veel mensen is het helemaal niet zo relevant als mensen hier doen over komen. Voornamelijk voor de casual gamer (toch de grootste groep) die zien helemaal het verschil niet vaak.
Precies dat. Ik heb vaak zelfs dat het met 60fps er zo fake uit begint te zien. Alsof je een goedkope mobiele game aan het doen bent op je tv. Er zit inderdaad verder helemaal geen verschil in dan enkel het beeld wat net iets vloeiender gaat maar dit werkt juist niet in het voordeel. De gros van de mensen zien het ook helemaal niet. Als je je tv in game mode zet of in ieder geval alle beeldverbeteraars uitzet, dan is 30fps gewoon prima, zo niet perfect.

Heb je de preview op Netflix gezien of Youtube?
Ik heb hem zelf op Netflix gezien, stipt op 9 uur :) En je moet mij niet vragen of die beelden 30fps, 20fps of 60fps waren eerlijk gezegd. Ik vond alles gewoon super vloeiend. Dit kan een skill issue aan mijn kant zijn natuurlijk, maar denk dat meer mensen dat issue hebben dan dat mensen die skills wel hebben haha
Het is niet eens zozeer het zien, als de vertraging tussen wat je doet en de reactie van het spel daarop. Dat verschil is zeer, zeer duidelijk merkbaar. Ik vermoed dat het op een console wat minder boeit met een controller vergeleken met een PC en muis. Ik stel zelf absoluut geen hoge eisen (ik ben opgegroeid met een Commodore 64), maar op een PC met 30Hz spelen voelt wel duidelijk minder aan. Ik kan er zelf wel tegen, maar iemand die shooters speelt zal er wel niet heel blij van worden.
Bij shooters is het zwaar duidelijk te merken!

Ik speel op meerdere PC's, bij anderen thuis ook en het verschil tussen 60 en bijvoorbeeld 144 hz is dik.

Je ziet gewoon alles sneller, kan sneller reageren wat juist zo belangrijk is in shooters.

Vanuit ooghoeken ook vooral viel mij op. Dat je toch net even een vijand of wat dan ook voorbij ziet flitsen en weet waar je kan of moet richten nadat je de eerste in je vizier hebt afgemaakt :D.


Maar ook gewoon de bewegingen, stuk soepeler vaak.

Vooral in E sport games is het superchill.

Gewoon vloeiend, lekker.

[Reactie gewijzigd door Hypertext op 28 augustus 2026 19:46]

Dat heet schaapjes gedrag,als iemand wat zegt dan zien andere het ineens ook(niet).Ik had een test gedaan met een goede maat van mij,ook een jankerd als het om fps gaat.Jaa ik krijg hoofdpijn van 30fps,ik zie het altijd meteen en kan er echt niet mee gamen,niet te doen zo ernstig echt gamebreaking.Ik nodigde hem uit voor een gameavond met wat games in 60fps en hoger,ik zeg tof he?smooth he?hij zegt zooo echt wel man,bij jou gaat het veel beter dit is pas gamen.Volgens hem gaat hij ook op de vervangtoer.Ik moest daarna lachen want ik had niks veranderd gewoon 30fps hahaha....
Het is vooral dat de mensen die het verschil wél voelen het continue hinderlijk is. Maar je hebt gelijk hoor, een groot deel van de mensen voelt het niet.

Ik ben van het weekend aan the Talos Principle 2 begonnen met mijn vriendin, een beetje samen puzzelen is altijd leuk. Maar zij begon met rondlopen, losde wat dingen op, en gaf mij de controller. Ik heb 5m gelopen en meteen naar het menu gegaan om te kijken of er een performance mode was, wat er inderdaad was en heb dat aangezet. Ik meteen blij, geef de controller aan haar met de vraag of ze ook verschil merkt, ze zegt nee.

Nou, duidelijk.. Ik heb ook niet dat ik het verschil heel erg zie, anders had ik het eerder wel gezegd. Maar ik voel het wel heel erg qua input lag e.d. Zal gewoon een beetje een snob-dingetje zijn, maar áls je het voelt is het gewoon erg duidelijk, zeker aangezien tegenwoordig bijna geen games meer géén 60fps optie hebben en ik die dan dus altijd aan zet.

En dan nog als laatste toevoeging, de graphics boeien me gewoon iets minder. Ik heb nog steeds net zo veel plezier met een oude gears of war ofzo waar je de pixels in de textures kan tellen. Dus dat de schaduw van een uithangbord dan niet perfect gerendered is boeit me minder dan dat het lekker aanvoelt.

[Reactie gewijzigd door CoMaestro op 31 augustus 2026 10:12]

Look en feel van 60 fps tov 30 is transformative. 30 fps ziet er niet alleen meer blurry uit, vooral bij snelle bewegingen, maar de gameplay voelt ook veel minder goed door de hogere input lag en lagere nauwkeurigheid. Films aan 24fps, ok. Maar games horen echt wel minstens 60 te zijn.
Maar games horen echt wel minstens 60 te zijn.
Oh dat heb ik dus totaal niet, sterker nog, Resident Evil moet van mij zelfs op 30 fps tot 45 fps ofzo want dan heb je de hele look and feel. Met films is het echt iets waarbij het moet idd.
de gameplay voelt ook veel minder goed door de hogere input lag en lagere nauwkeurigheid.
Maar fps is daar 1 oorzaak van, er spelen veel meer factoren mee. Het begint alleen al bij je tv goed zetten qua instellingen en vooral welke tv heb je. Ik heb bijv alle beeldverbeteraars uit en verdiep mij ook in de complexiteit waar tv fabrikanten, game ontwikkelaars en console bouwers mee te maken hebben. Alles moet zo naadloos op elkaar werken wil je het maximale uit de game halen.
Even serieus.

Een game speelt fijner met veel fps, voornamelijk omdat je dan visueel meer informatie van het scherm op kan nemen (je ziet meer/beter), en zorgt er voor dat je visuele cues en inputs strakker op elkaar afgestemd zijn, ten voordele van immersie en beheersing van je personage
Er is wel degelijk een merkbaar en meetbaar verschil. Ik vind 30fps -in het algemeen- niet prettig spelen. Je kijkt niet passief naar een film, je bent actief een spel aan het spelen waarbij je reactiesnelheid en het verwerken van je inputs van belang zijn. Bij een hogere framerate gaat dit doorgaans sneller; wat voor een soepelere spelervaring zorgt. Visueel heb ik wat minder problemen met 30fps mits dit ook echt een zuivere 30fps is qua frametiming. Anders krijg je nog steeds een soort 'rommelig' stotterend resultaat. Een solide 30fps met snelle verwerking van je inputs is prima speelbaar. Maar als je frametiming niet klopt en/of je inputs een lag hebben dan is het niet prettig spelen.
Ik snap het ook niet.
Zolang het maar 30fps stabiel is is de ervaring goed te noemen want zo is deze ook ontworpen. In de toekomst met ps6 of Xbox (hoe het ook gaat heten) zal dit mss wel mogelijk zijn maar dan weer niet te betalen . . .ik ben al blij dat ik deze ga kunnen spelen in het groene kamp😊
30fps oogt ontzettend schokkerig (werkt echt anders dan met film). Daarbij komt: input lag. Zelfs als je m met AI naar 60 zou framegeneraten, wat met een moderne Nvidia kaart bijvoorbeeld kan, dan voelen je controls enorm clunky en traag. Dat probleem heb je bij een film niet.

Morion Blur is niet meer dan een techniek om echte vloeiendheid te verbloemen, wat vervolgens verkocht wordt als 'immersive'. Onzin. Is letterlijk het eerste wat ik uitzet. Een heel scherm dat er blurry uitziet bij een beweging is super onnatuurlijk. Het effect daarvan is echt anders dan het effect van motion blur van een snel bewegend object (kogel) tegen een verder scherpe, langzaam bewegende achtergrond wat in films voorkomt.

[Reactie gewijzigd door Martin A op 28 augustus 2026 14:59]

30fps is ruk. 60 is oke. 120 of meer is zo heerlijk vloeiend.

Motion blur is misselijk makend en iets wat ik overal altijd juist uitzet
Dit snap ik dan totaal niet. Het eerste dat mij opvalt is hoe rot 30fps bekijkt. Het schokt, het voelt als slow motion. Na een aantal uren went het wel weer. Maar bv de intro's bij Virtua Fighter op de PS2 die 60 fps was was het al een wow effect. Helemaal bij een game als GTA waar je snelle camera aktie in gameplay hebt is het echt rot om aan te zien. Cutscenes zijn dan weer heel anders en filmisch.
Liever flink mindere gfx op 60 fps dan max settings op 30.

Het blijkt per persoon te verschillen maar het effect is enorm!

Films zijn iets totaal anders qua ervaring en niet te vergelijken met gameplay.
Met 30fps ervaar ik een snel stotterend beeld. Dat speelt niet lekker…

Ik heb alles, VRR, G-sync, 120hz, ALLM, OLED Pixelresponse snelheid. Maar 30fps is voor mij een no-go.

De response times kunnen dan nog wel lekker zijn, maar de stotter is TE vermoeiend.

[Reactie gewijzigd door Zerokuni op 29 augustus 2026 22:07]

Dit is echt een delusional statement. Gaming op 30fps is absoluut inferieur. Je ziet het heeeel duidelijk en ook tot zeker 165 fps voel het veel beter qua besturing. De games waarin je het grootste verschil merkt zijn games waar je de hele spelwereld om je heen kan draaien. FPS het meest, 3rd person games daarop volgend
Je hoopt eigenlijk dat een highend PC een spel dat ontwikkeld is voor een spelcomputer die 7-8 jaar geleden op de markt kwam (tegen de tijd van de pc release) voor 499 euro, voor vele duizenden euro’s bijna 8 jaar later 4 keer de framerate heeft?

Dat is niet echt een flex voor het pc platform ben ik bang. Vroeger was de pc versie daadwerkelijk beter, meer details, beter textures, draw distance, meer voetgangers, meer voertuigen, betere physics. Terwijl je nu blij zou zijn met 4 keer de framerate? Ik kan me niet voorstellen dat de PC technisch zo hard stilgestaan heeft de afgelopen 6 jaar

[Reactie gewijzigd door LootersV op 28 augustus 2026 10:24]

Jij verwacht GTA 6 pas in 2033 op pc??
Binnen 1 of 2 jaar, aangezien de PS5 in 2020 uitkwam en we nu al 6 jaar verder zijn zou dat in 2027 of 2028 op de pc zijn
binnen een jaar, ze hebben veel klantjes gewonnen door die lek (raar genoeg wel) maar ze hebben veel geld daar aan gespendeerd, dat willen ze snel terug.
Ik verwacht daarnaast ook wel dat de renderresolutie wat hoger kan. En wellicht dat sommige effecten of belichting nog hoger kan.

Maar toen de PS5 uitkwam, kwam net de 3000-serie van Nvidia uit. De eerste met DLSS en RayTracing. De PS5 was echt zo slecht niet bij release.

Maar goed, als je rondkijkt, dan zie je dat een pc met een 7800x3d of een 9800x3d en een rtx 5070ti en 32gb ddr5 zo ongeveer de factoren heeft die ik gebruikt heb - 3-4x rasterization, 5-7x raytracing en 2-3x upscaling. Dat alles zou, bij verder gelijke instellingen, tot ongeveer 3 a 4x de framerate moeten kunnen leiden. Dat is mijn minimale verwachting. Ik hoop dat de PC-versie nog beter wordt, maar consoleports zijn vaak niet zó goed.

En wat ik hierboven lees, de CPU bottleneck. Ik heb zelf een 9700x, die nog in geen enkele game de bottleneck is geweest, en ik kan me niet voorstellen dat een 9000-cpu, of een x3d, echt de bottleneck gaat zjjn, tenzij de port 'lui' gemaakt wordt.
En wat ik hierboven lees, de CPU bottleneck. Ik heb zelf een 9700x, die nog in geen enkele game de bottleneck is geweest, en ik kan me niet voorstellen dat een 9000-cpu, of een x3d, echt de bottleneck gaat zjjn, tenzij de port 'lui' gemaakt wordt.
Inmiddels heeft Digital Foundry een artikel geschreven over de Extended Look, en die zeggen hetzelfde als andere mensen onder dit artikel: GTA 6 wordt zwaar op de CPU.
Looking ahead to other console versions and the presumably-coming-eventually PC release, some level of caution is required. The PC platform ought to allow for higher resolutions, especially with the benefit of more modern temporal upscalers like DLSS, alongside increased RT sample counts, longer draw distances and so on. However, the CPU demands of a world this complex - tuned around console Zen 2 cores at 30fps - could make hitting 60fps genuinely challenging in a way we don't often see, and will likely require a high-end CPU like a recent Ryzen X3D to avoid bottlenecks.
Interessant, dankjewel. Tegelijkertijd is dit ook een beetje wat ik bedoel met 'een goede port maken' - je kunt voor de pc sliders maken met population density en vehicle density, bijvoorbeeld. Als je daar een beetje aan kan tweaken, helpt dat vaak al enorm zonder de geel vannde game per se aan te tasten. En dat past ook bij de PC als platform - variabele settings om bijnde hardware aan te sluiten.

Je kunt dan mikken op max settings = stabiele 60fps op de snelste cpu, laagste setting = stabiel.60fps op de minimum processor. Eigenlijk net als met de grafische instellingen waarbij dit gebruikelijk is.

Het is zelfs legitiem om te zeggen dat de game op 60fps op max setting draait op hardware van de toekomst (Extreme setting ofzo) en dat Ultra op de snelste hardware van nu draait.

Maar goed, de game zoals getoond lijkt mij wel 60fps op een high end cpu en gpu te kunnen halen als een ps5 basis er 30 uit kan persen. Als je mooier wilt dan wat je nu ziet, kan ik me voorstellen dat het lastiger wordt. De 9700x is namelijk 2-2,5x sneller dan de Zen CPU van de PS5. Een 9800x3d is 3,t tot 4x zo snel in gamescenarios, een 7800x3d is 3x zo snel, zelfs een 5800x3d is nog wel 2x zo snel.

Dus van 30 naar 60fps is niet ondenkbaar in cpu-bound scenarios voor stevige processors, lijkt mij dan. De X3d's gaan hier waarschijnlijk enorm voordeel bieden.
Ik vind dat eigenlijk wel goed (of in ieder geval begrijpelijk) nieuws, geeft duidelijk aan dat het eigenlijk al gemaakt is voor de next-gen consoles en voor een game die wel weer 10 jaar zal mee moeten gaan lijkt me dat de juiste beslissing.
Volgens TTG (YouTube) was het 4K op 30FPS op een base PS5.

2 maanden geleden zijn een aantal personen uitgenodigd door Rockstar North om deze extended look te bekijken incl. 2,5 uur free roam te zien en een gesprek te hebben met Rob Nelson (co development)
Het zou minimaal voor 60fps stabiel geoptimaliseerd moeten worden met 1% lows minimaal 50fps..

30fps met 15fps lows, en stutters zoals in de video te zien? Nee dankje..... Mij niet gezien.
Dit is nu de tweede keer dat je zoiets zegt (alhoewel je hier spreekt over ''25 fps locked''). Zoals anderen je al hebben verteld is dit complete onzin.

Onder andere Digital Foundry zegt het volgende over de video:
Returning again to performance, the gameplay shown is a relatively stable and well-paced 30fps output, with only very occasional single frame drops (though the nature of the 30fps asset means there could be more, unseen). There's no sign, for instance, of the kind of aggressive frame-rate drops that characterised the Xbox 360 and PS3 launches of GTA 4 and GTA 5. Instead, the evidence suggests that the game maintains its 33.3ms cadence with care, and Rockstar has clearly spent immense effort balancing CPU and GPU workloads to fully saturate the hardware.
Van 25 fps of 15 fps is totaal geen sprake, nergens in de video. Zelf heb ik enkele keren de video bekeken, en de enige framedrop die ik zie is op 14:31 in de video (frame 26158, gebaseerd op de 14 GB video op RockStar's website).

Wat wel van toepassing is, zijn animatie en camera-pacing problemen. Die zijn niet altijd consistent.
Within that solid 30fps frame delivery, there's still a persistent animation and camera pacing issue that ranks as a long-standing quirk of Rockstar's Rage engine. Even at stable frame-rates, character animation and camera pans can exhibit uneven motion. Some frames show larger jumps in position than others, producing a subtle but pervasive stutter or judder that can make the presentation feel lower than its actual frame-rate in both gameplay and cutscene sections. This may stem from a fundamental timing or synchronisation mismatch between animation and frame updates, and it seems unlikely to be resolved for launch given its long history in Rockstar projects.
Dit is waarschijnlijk wat je bedoelt, gok ik. Maar dat staat los van de 30 fps presentatie die je ziet. Er worden (met enkele blipjes uitgezonderd) 30 unieke frames gepresenteerd iedere seconde. Dat elementen daarvan - zoals de camerabeweging - niet consistent zijn, is wat anders.

[Reactie gewijzigd door Daraxo op 28 augustus 2026 19:25]

Nou die 30fps valt wel mee als je het vergelijkt met MGS V, die draait stabiel op 60fps, game is jaren oud.
Ik krijg vanuit de netflix beelden het gevoel dat je van cut scène naar cut scène loopt en soms eventjes zelfs wat knopjes in mag drukken (drinken, roken, schieten, rijden, bank drukken), hopelijk bedoelde rockstar dat niet met "het wordt realistischer".

Het geeft me beetje rdr2 vibes, een game waar ik hard op afgehaakt (na echt een aantal serieuze pogingen) ben omdat ik het te traag en realistisch vind waar ik geen plezier in het spelen ervaar.

Kortom voelt als een interactief verhaal (en geef me dan maar Detroit: Become Human). Hopelijk valt het mee en krijg je wel veel speel vrijheid en is de balans goed, zijn de bad guys goed en klopt het stelletje wat de hoofdrol speelt een beetje..

Het gaat op tweakers zoveel om hoe het eruit ziet en eigenlijk heb ik zelf zoiets van, geef mij maar de vrijheid en speelplezier van Zelda, zonder al dat grafische geweld.

[Reactie gewijzigd door nijntje82 op 28 augustus 2026 09:22]

Niks van hier wat je ziet is free roaming, maar allemaal stukjes uit missies.
Ik hoop dat je gelijk hebt! Maar dit is wel wat ze mij tonen (stukjes uit missies) en daarbij krijg ik wel bovenstaand gevoel..

En de pacing komt erg traag over. Mijn vrouw is ook een gamer en zei toen ik de Netflix beelden gister aanzette na 2 minuten, kunnen we wat anders kijken, dit is saai!

En ik was het met haar eens, dus Young Sheldon ging aan ha ha

[Reactie gewijzigd door nijntje82 op 28 augustus 2026 09:25]

Maar heb je eerdere GTA games weten te spelen? Alle GTA's beginnen met een start missie en ik denk ook niet dat we het begin zagen. Andere GTA games zijn hierin niet echt anders.

Er was nergens free roaming te zien namelijk.
Ik heb alle voorgaande GTA's gespeeld (ja inclusief gta 1 top down) . We gaan het meemaken. Misschien komt het ook wel omdat ik in de afgelopen 10 jaar geen GTA meer heb aangeraakt (maar wel Zelda en RDR2) dat ik weer even moet 'wennen' ofzo
De engine die Rockstar gebruikt (euphoria vroeger) maakt het dat de characters nogal stroef lopen, maar dat is omdat veel physics gepaard gaan met het wandelen en lopen.
Eens je daar voorbij kan kijken, is de game vrijwel een sandbox.
GTA2 was ook nog topdown, gekocht met een briefje van mn moeder dat ik m mocht kopen bij de freerecord shop op CD, later een briefje aan de binnenkant van het hoesje van de CD met alle cheats erin geschreven
Het gaf mij de indruk dat ze vooral willen laten zien wat er nieuw is in deze editie. Zeker in de gameplay waar geschoten wordt zie je duidelijk terug dat het echt nog wel oldskool GTA is met rennen, schieten en explosies.

Die cutscenes zullen er wel in zitten om iets meer te vertellen over de verhaallijn. Ik maak me in ieder geval geen zorgen. ;)
Wat ik terug zie bij het schieten is traagheid o.a. ingebouwd met de zogenaamde kill cam.
Ik zal het niet bepaald traag willen noemen. Animaties zijn vloeiend op momenten dat Jason dekking zoekt. Ook zijn er behoorlijk wat vijanden die worden uitgeschakeld in een korte tijd. Persoonlijk denk ik (op basis van deze beelden) dat Rockstar een goed evenwicht heeft gevonden in realisme/gameplay. Je moet ook naar het totale plaatje kijken - alles toont extreem realistisch, van de gezichtsuitdrukkingen tot aan de graffiti op de muren toe. Het zal erg vreemd aanvoelen als Jason dan met de snelheid van Master Chief door de gangen van een drug den beweegt. Dan heb ik liever wat 'langzamere' gameplay en daarmee meer diepgang, dan een Jason die zich a la Doom zijn tegenstanders omlegt. Daarvoor speel ik games als Wolfenstein etc.

[Reactie gewijzigd door wimkaay op 28 augustus 2026 10:40]

De snelheid van Master Chief? Dan heb je zeker Halo Combat Evolved niet gespeeld :+
Ik denk dat juist het verhaal gaat tegenvallen, immers zijn alle goede schrijvers bij Rockstar vanaf 2020 zo'n beetje allemaal vertrokken.
Denk je niet dat de verhaallijn al min of meer geschreven was tegen dan?
Zou kunnen maar dat weet ik dus niet, we gaan het vanzelf merken. (of niet...)
Klinkt toch eigenlijk vooral alsof het ligt aan jullie aandachtspanne en niet de games. Prima als het niet je ding is, maar om een game er nou om af te keuren..
Alle gta's zijn retesaai de eerste 20 minuten.(Na de introductie )Daarna gaat de 'pace' omhoog.
Niet helemaal waar, bijvoorbeeld als Jason in het huis van Lucia is. Er waren ook andere stukjes.

Maar ik vind het zelf wel heel overdreven om het te vergelijken met Detroit Become Human. Dat is echt letterlijk een interactieve film. Wel een ontzettende goede interactieve film, echter is dat compleet niet te vergelijken met GTA.

GTA is juist de standaard van open werelden (naar mijn mening), ze besteden ontzettend veel effort daarin. Ze hebben zelfs een extra studio opgericht dat zich alleen bezig houdt met NPCs, dat zou al veel moeten zeggen lijkt me :)

[Reactie gewijzigd door marco-ruijter op 28 augustus 2026 09:41]

Dat is ook overdreven, wat ik meer probeerde te zeggen is ik hoop dat het meer een Zelda game wordt qua vrijheid dan Detroit: Become Human en ook het speelplezier van Zelda i.p.v. het realisme (kan je ook plezier aan hebben natuurlijk.. ) van RDR2.
Niet helemaal waar, bijvoorbeeld als Jason in het huis van Lucia is. Er waren ook andere stukjes.

Maar ik vind het zelf wel heel overdreven om het te vergelijken met Detroit Become Human. Dat is echt letterlijk een interactieve film. Wel een ontzettende goede interactieve film, echter is dat compleet niet te vergelijken met GTA.

GTA is juist de standaard van open werelden (naar mijn mening), ze besteden ontzettend veel effort daarin. Ze hebben zelfs een extra studio opgericht dat zich alleen bezig houdt met NPCs, dat zou al veel moeten zeggen lijkt me :)
Ja en nee, het was onderdeel van een missie uiteindelijk.
Ik hoop juist dat het meer die stijl wordt, maar ik ben bang dat het meer van hetzelfde wordt, inclusief over-the-top doorgesnoven personages.

Het verhaal en de dialogen lijken wel beter dan GTA V, wat was dat een cringefest soms met het grappig bedoelde gezeur tussen Trevor en Micheal.

Het spel ziet er wel heel mooi uit, maar valt of staat met een goed verhaal.
Ieder zijn persoonlijke voorkeur, ik hoor ook echt vrienden die vinden RDR2 de beste game ooit bewijze van spreken en ik kom niet verder dan max 10u gameplay , tenenkrommend, bijna niet te begrijpen. En trust me , i tried!

Heavy Rain en Detroit: Become Human daarin tegen; any time!

Btw voor over de top speel ik wel Saints Row. Ik had het niet specifiek over over-de-top gameplay, maar gewoon de pacing, cut scenes. Het komt gewoon traag & saai over, dus kijk zeker op dit moment meer uit naar Zelda OOT remake :)

[Reactie gewijzigd door nijntje82 op 28 augustus 2026 09:33]

Ik ben zo iemand, RDR2 staat ergens in mijn top 10 beste games ooit (GTA V zou dat misschien net wel/net niet halen). Maar heel veel mensen haken af op die game vanwege de trage start, ik vind het zelf geen probleem want ik kan daar ook van genieten, maar ik snap het wel. Wat heel jammer is want de game wordt wel echt wezenlijk anders na een uur of 20, niet dat het ineens een actie shooter wordt maar de wereld en dingen die je kunt doen openen wel ineens tot een compleet ander niveau dan de uren daarvoor. Kan alleen maar aanraden om het nog eens te proberen O-)
Haha nee ik ga het niet nog een keer proberen, vind het niet leuk om te spelen, ook niet na de eerste paar uur. De 20 uur heb ik niet aangetikt (wel in totaal overigens over de platforms heen), maar ondanks dat ik je wil geloven, denk ik niet dat het voor mij ineens een totaal andere game wordt vanaf 20u i.p.v. de eerste 10u.

Ik kan geen paard meer zien. En al helemaal geen 'loos' dialoog te paard om super traag van A naar B te komen ;-)

En ik heb hem op meerdere platforms gekocht (playstation, XBOX) en geprobeerd. En hier blijft het bij. Never again.
Snap ik, ieder zijn ding natuurlijk :Y)
Rockstar games kennende zal er 0 vrijheid inzitten wanneer je maar iets afwijkt van de missie, dan failed deze waarschijnlijk,
Ik las in een van de interviews dat ze daar wel aandacht aan hebben besteed (met name meerdere manieren om een missie uit te voeren); hopelijk op dat vlak dus wat verbetering
Ik had niet anders verwacht. GTA V moest het ook niet echt hebben van de sandbox gameplay maar was ook vooral van cutscene naar cutscene. Red Dead Redemption 2 ging nog verder die kant op, en was ook al zo traag in naam van realisme.

Maar ik hoop dat fans erin vinden wat ze zoeken. Zelf snap ik de hype totaal niet. Als je teleurgesteld bent dat het méér GTA is dan is dit een lesje over verwachtingen :+
Het geeft me beetje rdr2 vibes, een game waar ik hard op afgehaakt (na echt een aantal serieuze pogingen) ben omdat ik het te traag en realistisch vind waar ik geen plezier in het spelen ervaar.
Zowel RDR1 als 2 heb ik nooit uitgespeeld terwijl ze beiden in mijn straatje zijn.

Deel 1 ben ik afgehaakt nadat ik eennhele dag aan progressie ben kwijtgeraakt omdat je niet kan zwemmen. En tijdens het vangen van en paard loopt dat beest het water in tijdens een fixed animatie. Laatste save point was de vorige dag.

Deel 2 liep bij mij ook stuk op het streven naar realisme, je kunt niet te paard in je kamp lopen want is niet realistisch. Maar de onzichtbare muur die dat bewerkstelligt is juist datgene wat me eraan herinnert dat ik een game speel. En er zatennwel meer van dat soort dingen inbwaarbij de gameplay beperkt en afgebakend werd vanuit realistisch oogpunt.
Ja ach je zal toch wel gewoon kunnen free roamen. Je moet even de beginmissue door, maar daarna kun je doen wat je wilt vermoed ik. Zo speel ik GTA trouwens, ik speel nooit de campain, ik save zodra ik kan free roamen en dan speel ik zelf gewoon een beetje al dan niet met cheats :P

Klinkt misschien saai, maar ik heb geen tijd voor games, ik wil gewoon een half uurtje kunnen knallen en dan weer iets anders gaan doen. Dat is voor mij wat GTA is, niet al die missies en cutscenes etc. dat vind ik maar slaapverwekkend.
Nou, dat ziet er goed uit! Ik wens de mensen die dit leuk vinden veel speel plezier!

Ik hou ook niet van de game design van GTA & RDR. Teveel cut scenes (schrijf dat maar met een K) en ik vind de missie structuur in hun games een "mission failed" - zullen we maar zeggen. Doe mij hun Lemmings maar.
Ik ben zelf een Zelda liefhebber maar ook een GTA en vooral een Resident Evil liefhebber. Als een game voor mij klopt, dan is het een favo van mij.

Ik vraag mij alleen af of je de insteek van de extended preview begrijpt die Rockstar heeft laten zien gister? Je loopt niet van cut scène naar cut scène en mag af en toe zelf knopjes indrukken :-( Gister zag je een greep uit verschillende momenten van de game met een transition stijl die bestond uit verschillende momenten van de story line in de stijl van een trailer.

Red Dead Redemption vond ik echt een geweldige game met een dikke 10 als score. Rockstar/take two is altijd al goed geweest in storytelling en dit was eigenlijk al zo sinds GTA 1. RDR2 was ook zo geweldig als verhaal maar ook Max Payne 3. Hier zijn ze gewoon enorm goed in en daar valt eigenlijk niet over te twisten.
Ja dat zal het zijn. Ik zei in een 2e of 3e bericht ook al, misschien is het weer wennen. Zolang geen GTA meer gespeeld.

Maar wel andere free world games in de tussentijd (witcher 3 ,zelda erg goed) en heb denk ik nog de irritatie hoog zitten van RDR2 waar ik echt niks mee heb, alles kost onnodig veel moeite in die game.

Irl met kinderen tegenwoordig is al genoeg. Ik zoek dus wat anders tegenwoordig in games.

Dus ik denk beetje van beide. Ik zoek wat anders en ik heb het doel van de preview verkeerd opgevat (namelijk als volledige samenvatting zo gaat je gameplay zijn straks)
Ziet er allemaal mooi uit. De stem van Jason klinkt wel raar, te laag, en past niet helemaal bij het personage in mijn mening.
Vind ik ook, misschien moet dit nog op mij groeien... Lucia voelt al wel gelijk overtuigend.

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door Gamehack op 28 augustus 2026 09:48]

Lucia voelt al wel gelijk onvertuigend
Niet vertuigend?
Dat is correct. Het maakt niet uit hoe hard je het probeert, ze heeft immuniteit en kan niet tot tuig worden verklaard. Daarom is ze onvertuigend.
Ik kon zelf niet op het woord komen, maar zoals gamehack hierboven zegt inderdaad onvertuigend

[Reactie gewijzigd door Catrinus op 28 augustus 2026 15:19]

Zat ze niet in de gevangenis in de eerdere trailers? Lijkt me behoorlijk tuig :+
Dat is precies wat ik ook had!
Ik had ook dat gevoel. Lucia ok maar Jason idd way off
Zooo hey, dat laatste stukje van de trailer, even flínk inhaken op de nostalgie van praktisch iedere 30plusser. Ik ben benieuwd naar de werkelijke gameplay. De levendigheid spreekt mij aan, maar de ‘yo bro’ sfeer juist niet.
Character writing is zeer matig. Dit is niet de Rockstar van RDR2 en GTA5, maar de writing van GTA online. Alles zo veilig mogelijk om niet te kwetsen maar daarom ook karakter missen. HR kijkt voortdurend mee over de schouder.
Ik ben oprecht benieuwd hoe je dit op basis van een halfuur aan gameplay kan opmaken. Wat ik heb gezien kwam naar mijn mening niet echt over om niet te kwetsen. Zag je die mensen staan in dat drugslab? Hoe die erbij stonden en gekleed waren? Geeft mij niet de indruk dat ze het politiek correct maken. Ze hadden ze ook gele pakken kunnen geven zoals in Breaking Bad.
Pfffff…. wat een overdreven aandacht allemaal zeg, het is maar een spelletje of mis ik iets 🙄
Lekker reductionistisch. En een voetbal WK-finale is slechts 22 mannen die een beetje achter een bal aan hobbelen.

Het vervolg op een van de bestverkopende moderne games waar mensen 13 jaar op hebben zitten wachten... dat is iets meer dan "maar een spelletje"
Dat is het toch ook.. :X

Exact de reden om geen WK of überhaupt voetbal te kijken. }:O

[Reactie gewijzigd door TheKerremenke op 28 augustus 2026 09:50]

13 jaar..! Pff, als deel 7 uitkomt ben ik ws al met pensioen :+
Grand Theft Rollator!
Maar het blijft toch maar een spelletje
8)7
Maar het blijft toch maar een spelletje
Tja, De nachtwacht blijft ook maar een schilderij en een Lamborghini een auto. Tweakers blijft ook maar een website, de klimaatverandering blijft ook maar natuur en de aarde ook maar een wereldbol.......
8)7

Klopt allemaal, je begrijpt het.
[...]

Tja, De nachtwacht blijft ook maar een schilderij en een Lamborghini een auto. Tweakers blijft ook maar een website, de klimaatverandering blijft ook maar natuur en de aarde ook maar een wereldbol.......
Jij bent Trevor.
Want een game is geen boek van Dostoevsky.
Eerlijk, dit is wel mijn mening over voetbal :P
Eén van de grootste entertainment releases in jaren, misschien wel de grootste tot nu toe in de geschiedenis...

De totale jaarlijkse omzet van alle 18 Eredivisieclubs samen (inclusief Ajax, PSV en Feyenoord) is circa €600 miljoen. GTA 6 draait in zijn openingsweek naar verwachting ruim 8 keer meer omzet dan het hele Nederlandse betaald voetbal in een jaar.
Er zijn in de wereld meer zon eclipses dan dat er een nieuwe gta uitkomt.
Gemiddeld 2 volledige zon eclipsen per jaar maar 3 is mogelijk ;) en dan heb je daarbij nog 2 maan eclipesen ongeveer 2 weken voor/na de zon eclips.
En? Het blijft een spelletje toch
Er is een verschil tussen een spelletje en kunst...
Op dese manier kan je alles bagatelliseren, nieuwe iphone event, pfff tis maar een telefoon, nieuwe videokaart, pffff, tis maar een pc onderdeel en ga zo maar door. Als games niet jouw ding zijn, prima, maar kijk dan lekker niet, of kijk wel en zeg niks.

Ik moet zeggen, het ziet er wel echt tof uit hoor, maar het blijft natuurlijk afwachten, toch ga ik em waarschijnlijk wel halen als ie op pc verschijnt. Leuk voor de kerstvakantie (als de pc versie er dan al is natuurlijk, anders leuk voor de meivakantie)
Je mist waarschijnlijk "net niet" iets genoeg om alsnog de moeite te nemen om te reageren :+

Het is gewoon een supergrote titel waarbij het een studio betreft dat bekend staat om hun absurde effort in details. Een wereld waar je na 100 uur alsnog de meest random encounters tegen komt.

Ja voetbal is voetbal, maar dat betekent niet dat de amateur vereniging van 40 plussers hetzelfde voetbal spelen als de top clubs.

Net zoals een Elden Ring ontzettend veel hype en aandacht heeft gekregen verdiend Rockstar dit al helemaal. Even los van de acties van de publisher, dit gaat om de studio zelf.

[Reactie gewijzigd door marco-ruijter op 28 augustus 2026 09:34]

Goh,

Is een grote release, maar net zoals met zoveel games voor mij persoonlijk wordt dit (net zoals GTA V) een spel dat ik binnen 5tal jaren zal kopen voor EUR 9.99 en dan veel plezier mee ga hebben met de story mode.

Dat wachten heeft vele voordelen ;

- Er is een PC release

- Veel bugs (hopelijk bijna alles) zijn er eindelijk uit

- Mijn PC hardware binnen 5 jaar zal het hopelijk wel deftig kunnen draaien

- Kost maar EUR 9,99 voor vele uren speelplezier.

Doe ik steeds met de games die ik koop voor single player,

Behalve in hopelijk 2028 , the Witcher IV zal zeer waarschijnlijk een instant buy zijn aan de volle pot, dit zal dan ook samengaan met mijn volledige PC upgrade naar hopelijk 100+fps 4K gaming , op de nieuwe 4K monitor met Nvidia Pulsar V3.0 :) :)

Maar smaken verschillen dus, dus ik kan heel goed begrijpen dat er veel mensen zijn die hetzelfde gevoel hebben bij GTA6 als ik bij The Witcher IV :)
Ja de €80 / €100 is mij toch ook te veel op dit moment. Moest ik nu aanschaffen en zowel voor xbox als pc de game bezitten zou ik nog overwegen. Maar heb gevoel dat ik gewoon teveel ga betalen voor op de xbox series s te spelen nu (minst krachtige console) en dan volgend jaar nog eens opnieuw betalen voor op de pc te spelen. Dus ofwel wachten op de eerste korting (hopelijk binnen enkele maanden) ofwel voor de PC versie volgend jaar.
Dit ziet er grafisch erg goed uit. Vooral de wereld gaat me echt immersen denk ik.
De dynamiek van de 2 characters ziet er ook wel goed uit en denk dat het leuk verdeeld is.

Maar waar ik niet over heen kan komen is de Voice Actor van Jason hoor. Die sloeg me echt totaal niet aan. Die chick is prima. Al die NPC's in ook de cutscenes enzo klonken passend maar hij klopte totaal niet vind ik. Te monotoon en niet interessant om naar te luisteren ofzo.

Rondrijden ziet er ook goed uit met echt prachtige omgevingen maar ik hoop wel dat het in het echt ook zo is en niet alleen speciaal voor de trailer zoals we in het verleden wel vaker hebben gezien. :P

PC release kan niet snel genoeg komen though want die 30 FPS van console trek ik niet echt.
“. Te monotoon en niet interessant om naar te luisteren ofzo.”

Ze willen dat de gemiddelde speler zich beter in het karakter kan verplaatsen. Dat zag je eerder ook in Half Life waar het karakter van de speler nooit echt iets zegt.
Ben eerlijk gezegd nog steeds sprakeloos over wat we gisteren hebben gezien, hoe hebben ze dit voor elkaar weten te krijgen? Dit laat sowieso zien dat ik gelijk had over de huidige hardware, er is nog zoveel meer mogelijk met spellen.

Maar dit soort dingen kan ook alleen Rockstar, want hun hebben de tijd, geld en mensen voor! En verdiennen het geld ook zo weer terug, want ze naam Grand Theft Auto is zo ontzettend groot.

Stiekem hoop ik nog wel dat de Xbox Series X gebruik gaat maken van VRR zodat we op 40fps gaan spelen, maar ik denk niet dat dit ook echt zal gaan gebeuren. Zou wel een groot verschil maken in de speelervaring :)

Laat het maar snel 19 November zijn!
+1 Rockstar heeft het weer voor mekaar, top notch!
Wat mij vooral heel erg opvalt is niet zozeer dat grafische pracht, maar vooral heel erg al die kleine dingetjes die echt heel veel immersie geven aan de wereld waar doorheen gelopen wordt. Heb zelf nooit RDR2 gespeeld maar begreep dat dit soort kleine details daar ook al rijkelijk aanwezig waren.
Ik heb gisteravond gekeken via Youtube mijn puntjes:
  • De loopanimatie van alle karakters is echt niet dynamisch en voelt 10 jaar oud
  • Stem voor het mannelijke personage matched echt niet buit bij de uitstraling van het personage. Als je die stem blind zou horen zou je een geen blanke gym gorilla inbeelden, maar eerder een lid van G-Unit
  • De belichting is mooi, maar heel veel schaduwlijnen waren veel te hard. Op sommige objecten door de hele trailer heen te veel harde belichting, weinig fading.
  • Te weinig textures. In die scene in hun appartement (als 't vrouwelijke personage haar omkleed) zie je een super schone keuken, geen vlekje niets. Dat is een showroom van Keuken Kampioen en niet iets waar echt geleefd wordt. In dezelfde scene ook alles rondom de TV - allemaal heel erg steriel
  • Crashende auto's anno 2010. In de/een achtervolgingsscene als er vanuit een rijdende auto wordt schoten doen alle politieauto's een totale spin. Super onrealistisch en alsof ze slechts één "dead animation" ontworpen hebben
Verder - Ziet er goed uit, maar om nu een hele nieuwe console en € 80 uit te geven. Zeker niet. Ik heb al geen GTA gespeeld sinds Vice City en deze trailer laat gewoon weinig dingen zien qua gameplay die ik nog niet gezien heb in andere games. De nieuwigheid is er echt wel af en echt vernieuwend is het dus niet. Waar Rockstar het hoogstwaarschijnlijk alleen van moet hebben is de story telling, de missie structuur en alle cinematic shots. Persoonlijk kijk ik veel meer uit naar Witcher 4 dan deze game.

[Reactie gewijzigd door Genosha op 28 augustus 2026 11:37]

Tjonge. Ik vind het toch wel ongelofelijk dat je zo negatief kunt zijn. Sure, je punten zullen best valide zijn, maar mijn conclusie is dan: Ja we zitten nog niet op foto realisme.

Maar dit is gewoon op hele grote afstand de mooiste open wereld game die ooit gemaakt is en een enorme stap vooruit.
Ik ben het echt oneens met jou statement van "de mooiste open world game die ooit gemaakt is". Ik vind, zoals ik al zei, alles erg steriel. En dat kan je accepteren in een Nintendo 64, Sega Saturn, Sony Playstation of Sega Dreamcast game maar echt niet voor een PS5 (Pro) titel die 10 jaar in ontwikkeling is geweest en waarvan wordt gezegd dat hij de hardware tot de uiterste limieten drukt. En al helemaal niet voor een titel die de vraagprijs voor games omhoog drukt van € 59,99 naar € 79,99.

Ja. Het ziet er allemaal gelikt uit. Nee, het is geen foto realisme. Maar er zijn echt handenvol met games die in de afgelopen jaren zijn uitgekomen waar ik meer het gevoel heb dat ik een levende, echte wereld, zie dan GTA6.
Dan ben ik wel benieuwd welke games dat zijn, en wat je precies met steriel bedoeld.

Ik vind de werelden van The Withcher, Kingdome Come, en Red Dead Redemption bijvoorbeeld ook mooier en nog interesanter (En binnen GTA vind ik Liberty Citty ook leuker), maar dat is smaak. Maar nergens heb ik een wereld gezien met zoveel detail en leven. In mijn ogen dus totaal niet steriel (wat ik even oppak als levenloos en kaal maar misschien bedoel je wat anders).
Te weinig textures. In die scene in hun appartement (als 't vrouwelijke personage haar omkleed) zie je een super schone keuken, geen vlekje niets. Dat is een showroom van Keuken Kampioen en niet iets waar echt geleefd wordt. In dezelfde scene ook alles rondom de TV - allemaal heel erg steriel
Dit bedoel ik met steriel.
Er wordt geoordeeld over een spel dat nog niet eens af is...

Vraag me ook hoe sommigen hier games spelen. Meegaan in het verhaal of met een vergrootglas het hele interieur beoordelen en bij elke scheet miepen over "dat is niet realistisch". Misschien heeft de dame smetvrees in haar eigen huis en ziet het er daarom uit als showroom? ;) Met een beetje fantasie te gebruiken kijk je er zo over.

Het is een spel, dat hoeft niet hyperrealistisch eruit te zien.
Ik kwam speciaal naar de comments om te kijken of iemand mijn mending deelde.

Stem voor het mannelijke personage matched echt niet buit de uitstraling van het personage. Als je die stem blind zou horen zou je een geen blanke gym gorilla inbeelden, maar eerder een lid van G-Unit.

Precies dat, het klinkt vlak, alsof de stem acteur geen zin had deze rol te vertolken. Er zit totaal geen "leven" in.

Wat ik verder wel leuk vind aan het filmpje is dat het lijkt alsof er enorm veel te doen is, kan niet wachten totdat de modding community z'n handen kan laten wapperen op de PC versie.
Ik geef je gelijk dat bepaalde animaties, bv in en uitstappen of deur open en overgang naar lopen ook een beetje stroef eruit zag. Ik ga ervan uit dat de beelden die we zagen ook alweer van een tijdje geleden (oudere dev build) zijn gezien de game pas in november uitkomt en nog niet gold is.

[Reactie gewijzigd door Vanduul42 op 28 augustus 2026 14:11]

geen GTA gespeeld sinds Vice City
Jij bent duidelijk niet de doelgroep. De mensen die GTA tof vinden willen meer GTA en dat is precies wat ze krijgen.
edit:
reactie op Hoi1966

Pfffff... wat een kortzichtige reactie zeg. Het is toch niet omdat het je niets doet, dat het anderen niets doet?
Dit is niet mijn stijl van spel als antieke World of Warcraft-speler, maar ik kijk er graag naar en kan mij perfect voorstellen dat mensen hier blij van worden. Ik kijk uit naar de eerste indrukken als het spel is uitgebracht!

[Reactie gewijzigd door Insectiside op 28 augustus 2026 09:21]

Ik heb er wat doorheen zitten kijken, ziet er serieus imposant uit, kan niets anders zeggen. Zou wat zijn als ze de hype waar weten te maken.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn