Vanwege vakantie en vervanging snel nieuwe telefoon nodig: een LG Spirit 4G. Bestellen ging makkelijk en was binnen een dag bezorgd.
Ik kreeg wel direct een mail of ik op Tweakers.net een 'tevreden' review wilde schrijven, in ruil voor geld. Dat verklaart ook de vele goede reviews die je hieronder gaat lezen. Dat dit gevraagd wordt was voor mij een negatief signaal. Belsimpel manipuleert de Shopreview hiermee.
Het toestel werkte in het begin goed. Na 2 weken viel het me op dat de GPS slechter ging werken. Na 3 weken werkte deze helemaal niet meer: geen fix meer. Na op het XDA forum gekeken te hebben blijkt dat dit een veelvoorkomende fabrieksfout voor dit model blijkt te zijn. Oftewel, een niet-deugdelijk product. Ik heb direct na vakantie contact gezocht met Belsimpel en hen gevraagd om een redelijke oplossing.
Belsimpel wilde het toestel niet omruilen (ik was toevallig in de buurt) en ik moest het maar opsturen naar LG (Teleplan). Nog los van de reputatie die Teleplan heeft en het feit dat zij geen enkele motivatie heeft om reparaties (goed) uit te voeren, vind ik dat ik als klant geen overlast moet hebben van een fout van de fabrikant. Ik ga dus geen toestel opsturen, 3+ weken wachten en het grote risico lopen dat het toestel ongerepareerd, en meer kapot terugkomt, en ik met extra kosten word geconfronteerd.
Ik vind dat Belsimpel mij meer tegemoet dient te treden. Ze hebben lak aan het consumentenrecht, want dat vermeld dat een klant geen overlast mag ondervinden wanneer hij van garantie gebruik moet maken.
Op mijn tweede en derde verzoek om tot een redelijke oplossing te komen werd gereageerd met een standaardantwoord. Blijkbaar hebben ze dit soort dialogen aan de lopende band.
Tijdens het opzoeken van het IMEI- en serienummer viel mij op dat het doosje al eerder geopend was geweest, en opnieuw gesealed was. Er zitten dus 2 seals op. Het toestel was dus niet nieuw.
Belsimpel verkoopt al geopende verpakkingen als nieuw, in de hoop dat klanten dit niet zien, of het erbij laten zitten. Dit lees je ook in vele andere reviews hieronder. Dit kan je prima oplichting noemen.
Daarnaast verkopen ze toestellen die de kwaliteitscontrole niet hadden moeten doorstaan. Ik heb een foto gemaakt van het gerommel met de seal. Het antwoord van Belsimpel was dat zij niet konden nagaan aan de hand van een foto of er wel mee gerommeld was. De foto werd dus in twijfel getrokken. Verder proberen ze klanten af te schrikken door wanneer er garantie geclaimd wordt, met een zg. 'stappenplan' aan te komen dat veel werk en overlast voor jou als klant inhoud. Je krijgt dan ook de neiging om het erbij te laten zitten.