Gebruikers over webshop CAPS
Review toevoegenUit eigen beweging
AlgemeenGoede service en vaak goedkoopste. Zijn wel erg slordig qua klantenservice en communicatie. Matige bezorging.
VerzendingLevering had wel sneller gemogen. Had zelf de keuze absoluut niet gelegd bij DPD. Doe mij maar PostNL.
KlantenserviceIk heb me doodgelachen om het feit dat ze na dik 48 uur dat het product was gearriveerd mij een email stuurde dat de pakket bezorger onderweg was. Liggen maffen op kantoor?
Uit eigen beweging
AlgemeenIk had hier zaterdag een moederbord besteld waarbij stond dat hij 3 tot 4 werkdagen binnen zou komen. Helaas werd het uit eindelijke de maandag de week daarna. Bestelling geannuleerd en netjes met geld terug gekregen.
KlantenserviceDe klanten service heeft me netjes geholpen met het geld terug te geven.
Uit eigen beweging
AlgemeenIt is worst shop in Nederlands i ever seen. I bought DDR4 32G ram from them. Paid money. After almost 2 weeks they told to me we cannot deliver to me memory. Ok i told to them can you suggest replacement. They suggested memory which cost starting from 350 EUR. But this cheaters in same moment continue to sale memory which they cannot deliver to another people. This shop more look like simple crap microcredit hole. Be aware not buy anything in their shop they are cheaters. They use your money as free microcredit. Now i wait for refund . Hope they return it.
Almost 2 weeks passed since refund was requested and money not returned. Guys keep away from them. They just use you money for free.
Uit eigen beweging
AlgemeenLaagste prijs en het bestelde product was keurig op tijd geleverd. De videokaart bleek helaas niet te werken met mijn hardware (moederbord) waarna ik contact opgenomen heb voor een RMA.
KlantenserviceGoede Service! Alleen per mail bereikbaar echter wel hele snelle response. RMA was geen probleem, het product retour kunnen sturen en netjes binnen de termijn het bedrag teruggestort gekregen.
Uit eigen beweging
AlgemeenAls je wil dat je producten op tijd geleverd worden, bestel dan vooral niet hier.
Uit eigen beweging
AlgemeenDe producten die ik wilde bestellen waren bij SiComputers veel goedkoper dan bij andere shops alleen was niets op voorraad.
Dit scheelde met de eerst volgende shop totaal 15 euro. Dit is vrij veel op een bestelling van 35 euro met 6 kleine items.
Door wat negatieve reviews twijfelde ik toch even maar wilde het toch proberen vanwege het grote prijsverschil.
Alles was toch bijzonder snel geleverd en keurig verpakt.
Mijn eerste ervaring bij SiComputers is daardoor zeer positief te noemen.
Keurig verpakt verzonden en gratis kruidnoten!
Heel ludiek, voor mij voor herhaling vatbaar.
Uit eigen beweging
AlgemeenZe zetten producten op hun site die ze niet kunnen leveren. Toch laten ze je ervoor betalen en laten je dan achteraf weten dat het product niet leverbaar is. Omdat klanten van te voren moeten betalen, moet SiComputers nagaan of ze wel kunnen leveren.
VerzendingEr wordt wel een betaling geaccepteerd maar er wordt niet geleverd. Zie boven.
KlantenserviceNadat ze een betaling hebben geaccepteerd voor iets dat ze niet kunnen leveren doet men geen moeite om je met een vergelijkbaar product te helpen. Zij hebben een fout gemaakt en ze zouden dan de klant wel wat tegemoet mogen komen.
Uit eigen beweging
AlgemeenLaagste prijzen met een goede klantenservice, ben met zowel klachten als vragen altijd super tewoord gestaan door SiComputers. Ze denken met je mee terwijl ze zelf al op zoek zijn naar een oplossing. Door het brede assoirtement en lage prijzen heb ik bijna mijn gehele pc bij hun besteld, en op sommige wat langere levertijden na; die in mijn mening gecomposeerd worden door de scherpe prijzen heb ik dan ook geen enkel slecht woord over ze te zeggen.
VerzendingNog nooit een beschadigd product binnen gekregen en de keren dat ik iets bestelde wat breekbaar kan zijn; stevig verpakt. Verzendtijden zijn afhankelijk van de producten wat afwisselend, maar zoals ik al zij vind ik de service en de prijzen hiervoor composeren.
KlantenserviceSuper ervaringen met hun klantenservice. Had een ledstrip die piepte, heb eerst met de fabrikant van de strip contact op genomen, die wezen me naar de verkoper om een RMA aan te vragen. Heb binnen 24 uur van het aanvragen van mijn RMA nog een retour stikker gekregen en de rest is door hun afgehandeld.
Uit eigen beweging
AlgemeenProduct opeens de status "End of life" gekregen is echter nog wel verkrijgbaar bij andere winkels!
Vervolgens krijg je een mailtje dat er binnen ongeveer 14 dagen het geld terug zal krijgen! Heel vaag en is niets mee beginnen.
BLIJF WEG BIJ DEZE WINKEL!!!!!! en tweakers haal deze winkel uit je lijst aub om andere mensen deze problemen ook niet te laten krijgen!
Als een product niet meer leverbaar is moet het ook niet meer aangeboden worden in de webwinkel
Klantenservicekast muur verhaal je kent het wel. niets mee te beginnen op deze manier....
Uit eigen beweging
AlgemeenThermaltake 900 case besteld stond voor 220,- te koop 40,- goedkoper als de concurrent. Maand na aankoop was die volgens Sicomputers ineens end-of-life. Ik heb hier aangegeven dat dit BS was aangezien de case bij Thermaltake te verkrijgen was. Nee ze gingen verder met hun leugens dat het bij hun leverancier end of life was. We zijn nou een week verder en ja hoor de case is weer leverbaar voor 258,-.
Snap niet dat er leugens worden verteld voor 40,- zeg dan dat ik hem voor duurder kan halen.
Ze konden leveren maar vertelde liever leugens tot drie keer toe aangezien ik vertelde dat de case wel leverbaar was bij fabricant. Zo kan je toch geen zaken doen.
KlantenserviceVerspreiden van leugens, nu de case "weer" leverbaar is geen bericht of iets.
Uit eigen beweging
Algemeenverzending van wat iphone kabels via DPD welke na dagen wachten weer retour gaat omdat deze beschadigd zou zijn.
Verzendingverzending van wat iphone kabels via DPD welke na dagen wachten weer retour gaat omdat deze beschadigd zou zijn.
Klantenserviceonbereikbaar over de telefoon en dus bij voorbaat onvoldoende n
Uit eigen beweging
AlgemeenProducten via de website terugvinden is niet zo vlot als bij andere webshops, maar mits tweakers pricewatch en het zoeken op de site zelf lukt het dan toch vrij vlot.
VerzendingKreeg het pakket tijdig geleverd zoals vermeld op de website (producten werden geleverd binnen 2-3 dagen volgens site). Heb zo toch een volledige pc vrij snel geleverd gekregen.
KlantenserviceHad een vraag gesteld via e-mail wanneer mijn pakket verstuur zou worden en kreeg hier binnen het uur een antwoord op met de correcte informatie want het pakket werd geleverd op de dag vermeld in de e-mail.
Uit eigen beweging
AlgemeenDe website mag echt wel een update krijgen qua layout maar ook in snelheid. Meestal via Tweakers producten opgezocht en op die manier mijn bestellingen gedaan. Wat ook echt jammer is de DPD bezorgservice, zie hierover meer bij verzending.
VerzendingHelaas heb ik als consument al zoveel problemen gehad met DPD als bezorgservice. Ook nu weer word mijn pakket wel op zaterdag bezorgd, als de bezorger zin heeft om überhaupt aan te bellen. Ik was gewoon thuis op dat moment, alleen geen auto onder de carpoort. Nu mag ik hem zelf afhalen op maandag bij een DPD ophaalpunt.
Ik zie toch graag dat er een andere partner gezocht word.
Uit eigen beweging
Algemeen3 onderdelen besteld. Voor alle 3 moest ik volgens de indicatie op de site, paar dagen wachten. Toch maar, 2 daagjes later DPD bezorger bracht het pakketje. Alles zat erin, netjes ingepakt.
Uit eigen beweging
AlgemeenIk gebruik voornamelijk Tweakers.net of hardware.info voor het vinden van de benodigde producten omdat de Navigatie van verschillende websites waaronder die van SiComputers niet optimaal werken. Het is echter wel gemakkelijk te bestellen en account management is gewoon duidelijk en overzichtelijk. After sales is ook gewoon op orde. Het enige nadeel is dat ze DPD gebruiken als bezorg service, zie hierover meer bij verzending.
VerzendingSiComputers maakt helaas gebruik van DPD, welke verre van voorzichtig omgaat met hen pakketten, ik zie graag een keuze tussen andere bezorg diensten. de bezorger tekende daarnaast zelf voor het pakket en vond dit na hem hierop aangesproken te hebben, normaal.
Ik vermoedt dat DPD de reden is waarom de disk defect was bij levering, product was goed verpakt.
Na constatering van defecte Toshiba X300 4TB heb ik zonder problem en snel een RMA kunnen aanvragen, uiteindelijk zelf schijf weg gebracht en iets later dan een week ivm levering issue weer op komen halen.
Personeel is zeer vriendelijk, alleen raar dat zij telefonisch niet bereikbaar zijn maar het 0900 nummer nog wel actief is.
Uit eigen beweging
AlgemeenIk had een AM3+ moederboard bij Sicompuers besteld.. er stond bij dat de levertijd: 4-10 dagen was.
Dit was dus geen goeie informatie en na 9 dagen nadat ik erachteraan ging kreeg ik een antwoord dat het nog eens een week zou duren.. In die week kreeg ik een bericht op de site zelf dat er geen zekerheid meer was wanneer het binnen zou komen.. Ik vroeg na mijn andere mogelijkheden maar daar wordt nu al heel lang niet op gereageerd. Ik heb nu een annulerings email opgestuurd en ik hoop dat ze daar wel een beetje actief iets mee doen, heb er spijt van dat ik niet even wat trustpilot reviews had bekeken voordat ik hier bestelde.
Product is dus niet geleverd, de levertijd informatie was fout op de site en daarna nog een keer via Facebook een verkeerde levertijd. Uiteindelijk hebben ze maar gezegd dat ze geen zekerheid over de levering.
KlantenserviceZe waren op zich wel aardig, maar de informatie was steeds fout en nadat ze hadden gereageerd.. was er geen vervolg gesprek op Facebook.
Beter als je een gesprek aangaat op Facebook gewoon in gesprek blijft inplaats van dat je na 4 uren nog steeds niet reageert...
Ik heb 3 november deze bestelling geannuleerd nadat het niet gelukt is om tot een oplossing te komen. Het is nu Maandag 27 november en ik heb nog mijn geld niet terug gekregen. Ik moet er zelf achteraan gaan steeds en krijg halve tot geen oplossingen als antwoord, dit is echt balen!
Uit eigen beweging
AlgemeenCorsair 64gbx4000CL19 geheugen modules gekocht voor een extreem scherpe prijs. De factuur was met een tijdelijke account niet verstuurd, na een mailtje heb ik deze wel netjes gehad (binnen 1 uur).
VerzendingWas volgende dag gelijk binnen.
Uit eigen beweging
AlgemeenOp zich best goede webshop. De site is wel tergend traag, kan me niet voorstellen dat veel klanten dat prettig vinden.
Ik had een set ventilatoren besteld, maar wilde deze bij nader inzien wijzigen naar een ander, duurder, model. Mailtje gestuurd en daarop werd de bestelling aangepast. Door middel van een handmatige overboeking kon ik het verschil bijbetalen. Hier is ook een verbeterpuntje; ze zouden ook een iDeal link kunnen sturen zodat ik direct kon betalen en zodat dit ook automatisch in hun systeem verwerkt wordt.
Al met al goede ervaring.
Levertijd was lang, maar dat wist ik van te voren. Ik had fans besteld die nog niet op de markt waren. Ik werd netjes op de hoogte gehouden van de bestelling, ook als er weinig anders te melden was dan dat de producten nog niet beschikbaar waren.
De zending was prima ingepakt en werd door DPD op het door mij gekozen afleverpunt afgeleverd. Prima!
Op mail wordt vlot gereageerd. Ze zouden iets moderner kunnen zijn door bijbetalingen met iDeal te laten doen in plaats van een handmatige overboeking, maar op zich is het prima bevallen.
Uit eigen beweging
AlgemeenNadat ik het eerste deel van mijn custom pc had besteld bij MeGekko (top winkel) moest ik 3 onderdelen bij SiComputers bestellen (d.m.v. wishlist prijsberekenaar, top ding). Het ging hier om 2 onderdelen en de Inno3D GeForce GTX 1060 6GB X3 V2. Alles was besteld en het bleek goed te zijn, overigens stond er voor de GTX een levertijd (toen die tijd tenminste nog) van 4-10 dagen. Na een week wachten begon ik toch nieuwsgierig te worden, dit vooral ook omdat de dag na mijn bestelling op MeGekko de meeste onderdelen al binnen waren, dus heb ik een mail gestuurd. Hierin kreeg ik te horen dat ik mijn GTX1060 rond begin/medio die aankomende week binnen zou krijgen. In die week is er niks binnen gekomen en dus daarom heb ik daarna nog een mail gestuurd. Hierop kreeg ik het antwoord dat de levertijd van het product niet op te geven viel. Ook wisten SiComputers niet zeker of bij de volgende lading Inno3D's mijn GTX er wel tussen zat. Dit bericht kreeg ik dus na 2 weken wachten. Na mijn mening is dit erg slechte customerservice en daarom geef ik SiComputers een dikke waardeloos. Ja, ik wist waar ik aan begon met 4-10 werkdagen levertijd maar dat dit zoveel moeite zou kosten wist ik niet.
Overigens is deze Inno3D GeForce GTX 1060 6GB X3 V2 ineens van de tweakers pricewatch gehaald (de prijs van SiComputers dan), wat ik ook merkwaardig vind.
Geen verzending gehad dus er is weinig over te oordelen.
KlantenserviceEr wordt geen proactief beleid uitgevoerd richten de klanten wanneer er een vertraging is of wanneer het überhaupt niet duidelijk is hoe laat een bestelling aankomt. Ik moest nl. zelf 2x mailen waarop ik het antwoord luidde: "Ik heb het even nagevraagd..."
Uit eigen beweging
Algemeenvoorraad correct , prijzen zoals overal , zeer goed ingepakt , website werkt traag maar goed
Verzendingik bestel al jaren pc components zelfs uit amerika , bij si/dpd werd ik bijna om de 5 sec van een update voorzien dus super !
Klantenserviceperfect want niet nodig gehad !