Tablets liggen misschien vaker in de buurt van een stopcontact dan smartphones, maar accuduur is natuurlijk ook voor tablets belangrijk, zeker als je ze weleens meeneemt of onderweg gebruikt. Aangezien deze tablets allemaal een vergelijkbaar scherm hebben, maar wel een heel andere soort processor en een andere accucapaciteit, is het interessant om te zien welke het langst meegaat. De MediaPad M5 Lite heeft met 7500mAh de grootste capaciteit en de Tab A heeft met 6150mAh een beduidend minder grote accu. Hoe vertaalt zich dat in onze accutestresultaten?
- Browsetest wifi
- Videotest
De Lenovo P10 wint het duidelijk als het gaat om lange adem, zowel bij het video kijken als bij het browsen. We laten de tablets beide doen tot ze uitvallen bij deze tests, met een vaste schermhelderheid om het eerlijk te houden. Als je deze scores met smartphones vergelijkt, dan zou de Lenovo Tab P10 wat webbrowsen betreft tussen de beste smartphones staan en bij de videotest juist weer vrij ver onderaan. Dat komt doordat een lcd veel minder zuinig is bij het bekijken van video's en doordat er vrij veel telefoons met oledschermen zijn inmiddels. De Samsung Galaxy Tab A zou bij de browsetest in de middenmoot staan, want elf uur is alsnog niet slecht bij deze test. In die zin kun je je niet echt een buil vallen aan deze tablets. De verschillen zijn niet enorm, hoewel de MediaPad M5 Lite misschien minder aan te raden is als je vooral video wilt kijken. In dat geval is de Lenovo Tab P10 een goede keuze, omdat je dan ook het mooiste scherm hebt.
Opladen
De Huawei MediaPad M5 Lite is de enige tablet in dit rijtje met een snellader. Hij levert 18W en dat scheelt toch als je het vergelijkt met de andere twee tablets. Hoewel de Huawei-tablet de grootste accucapaciteit heeft, is hij alsnog het snelst vol en na een half uurtje al voor een kwart opgeladen. De andere twee ontlopen elkaar niet echt veel. De Samsung heeft een 7,75W-lader en de Lenovo Tab P10 een 10W-lader. Meer dan vier uur opladen van leeg naar vol is niet niks.
- Laadtijd
- Procent vol na 30 minuten