Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

Eindelijk: geen roamingkosten meer

Databundel geldt binnenkort in heel Europa

29-05-2017 • 06:00

314

Multipage-opmaak

Het einde van roaming

Jarenlang was het een symbool van een leuke vakantiegroet: een ansichtkaart, die dan vaak later aankwam dan je zelf thuis was, waardoor je alle verhalen al had verteld voordat familieleden en vrienden konden zien wat je had geschreven. Ooit was dat de enige gemakkelijke en goedkope manier van contact bij buitenlandse vakanties. Later kwam daar mobiel bellen bij. Roaming was toen nog een dure aangelegenheid. Het was geen uitzondering als je een paar gulden of euro per minuut of sms betaalde, zelfs vanuit een nabijgelegen land als Duitsland of Frankrijk.

Halverwege het eerste decennium van deze eeuw zette de Europese Commissie de aanval in op die hoge roamingtarieven. Het is natuurlijk ideaal voor Europese politici om goede sier te maken. Het is immers Europese regelgeving waar zowel ondernemers als consumenten veel aan hebben en het is bovendien een haalbaar doel voor de Europese politiek. Volgende maand bereikt het Europese beleid een hoogtepunt, met het afschaffen van de roamingkosten voor consumenten per 15 juni. Vanaf donderdag hoef je bij de meeste providers al geen roamingkosten meer te betalen, en dat gaat een hoop veranderen.

De gevolgen

Het afschaffen van roaming heeft op diverse fronten gevolgen. Het belangrijkste is dat Europeanen zich niet meer druk hoeven te maken over extra kosten bij gebruik van de smartphone op vakantie. Het is nog niet bekend hoe groot de gevolgen kunnen zijn, maar verdwalen omdat navigatie te veel kost als je aan het roamen bent, is in de EU verleden tijd.

Providers hebben altijd geroepen dat het afschaffen van roaming hen geld zou kosten. Dat is in de Benelux zeker waar. In de kwartaalcijfers van providers is nu al een effect te zien en volgens de providers zijn die het gevolg van roamingregels. Daarbij gaat het om communicatie naar de aandeelhouders. Die is aan regels gebonden om te voorkomen dat aandeelhouders misleidende informatie krijgen en moet dus wel kloppen.

Nederlanders en Belgen gaan vaker naar bijvoorbeeld Frankrijk dan dat er Fransen naar de Lage Landen komen. Het gevolg is dat providers in de Benelux meer kosten hebben aan het dataverkeer van Nederlanders en Belgen in het buitenland dan omgekeerd en er dus netto geld aan kwijt zijn. Hoewel roamingkosten voor ons worden afgeschaft, moeten providers immers elkaar nog steeds een bedrag per GB betalen. Deze wholesaletarieven zullen in komende jaren fors dalen, maar ze blijven bestaan.

Maximale onderlinge roamingtarieven voor providers EU
15 juni 2017 €7,7/GB
1 januari 2018 €6/GB
1 januari 2019 €4,5/GB
1 januari 2020 €3,5/GB
1 januari 2021 €3/GB
1 januari 2022 €2,5/GB

In veel gevallen zal dat het schuiven van geld zijn tussen de diverse takken van grote, internationale providers. Providers als T-Mobile en Vodafone zijn in veel landen actief en zullen dus klanten op hun eigen netwerken laten roamen.

De kleine lettertjes

Let wel, het afschaffen van de roamingkosten geldt alleen voor landen binnen de Europese Unie en enkele andere landen, zoals Noorwegen. In landen als Turkije, Zwitserland en de Verenigde Staten geldt het afschaffen van de roamingkosten niet en moet je mogelijk extra blijven betalen. Providers mogen ervoor kiezen om in die landen de roamingkosten niet meer in rekening te brengen en soms gebeurt dat ook.

Uit cijfers van het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat 82,6 procent van de vakanties van Nederlanders in het buitenland in 2016 plaatsvond in een van de landen waar de roamingtarieven niet meer gaan gelden. Dat zijn vooral Duitsland, Frankrijk en Spanje.

Het gaat dus in totaal om iets meer dan zeventien procent van de vakanties in 2016 waarbij de extra kosten voor roaming blijven gelden. De populairste bestemmingen daarvan zijn Turkije en de VS. Het is onbekend hoe de cijfers liggen in 2017; signalen wijzen erop dat het toerisme in Turkije last heeft van recente ontwikkelingen in het land, terwijl er ook signalen zijn dat de populariteit van de VS als vakantieland in de afgelopen maanden wat is teruggevallen. Cijfers voor vakanties van Belgen konden we niet vinden.

Voor veel mensen betekent het afschaffen van de roamingkosten dat je de belminuten, sms'jes en mobiele data in het buitenland op dezelfde manier kunt gebruiken als thuis. Wie een abonnement heeft met een theoretische databundel van 3,14GB, kan die databundel tijdens de vakantie blijven gebruiken. Officieel is het iets ingewikkelder. Als je minder dan 3,85 euro per GB betaalt, mogen providers een lagere datalimiet opleggen. Dat geldt ook voor mensen die een onbeperkte databundel hebben. Daarvoor hanteert de EU een rekensom die op deze pagina door de Europese Commissie wordt uitgelegd.

Voor die rekensom moet je de btw van de prijs van het abonnement afhalen en vervolgens die prijs verdubbelen. Dat bedrag moet je delen door 7,7 en dat is het bedrag per GB dat providers elkaar maximaal in rekening mogen brengen: 7,70 euro. In de praktijk komt dat neer op de prijs van het abonnement, gedeeld door 4,6585. Let op: dat geldt alleen voor 2017. Vanaf medio 2018 zakken de tarieven die providers elkaar betalen en dan krijg je dus meer GB's voor dezelfde prijs.

Prijs van abonnement in euro's Aantal GB's in buitenland 2017 Aantal GB's in buitenland 2018
10 euro 2,14GB 2,75GB
20 euro 4,29GB 5,51GB
30 euro 6,44GB 8,26GB
40 euro 8,59GB 11,02GB
50 euro 10,73GB 13,77GB
60 euro 12,88GB 16,52GB
80 euro 15,02GB 19,28GB

Bij goedkope databundels kan dat ook gelden. Dus als je een 5GB-databundel hebt voor 11 euro, kan de provider ervoor kiezen om je maximaal 2,36GB te geven in het buitenland dankzij deze rekensom. Dat is administratief natuurlijk ingewikkelder en daardoor zullen veel providers daar vermoedelijk niet voor kiezen.

Tot slot

Veel mensen hebben er jaren naar uitgezien en nu is het dan echt zover; vanaf donderdag bij veel providers en uiterlijk vanaf 15 juni kost mobiel internetten in het buitenland niets extra's meer ten opzichte van de huidige kosten in eigen land. Dat geldt voor alle abonnees en prepaidklanten, of ze nu een gloednieuw abonnement hebben of een prepaidsim uit 2001.

Daarmee ligt het voor de hand dat mensen meer gaan roamen; de kosten staan niet meer in de weg. Wie met vakantie gaat of wie mensen kent die met vakantie gaan, zal vermoedelijk dus meer op de hoogte worden gehouden met foto's, filmpjes en livestreams van al dan niet jaloersmakende vakantiebestemmingen. Aan de andere kant willen vakantiegangers niet alles delen. Dat pubers tijdens hun eerste vakantie in Lloret de Mar hun ouders via een livestream laten meekijken met avondjes stevig doorzuipen, is niet iets wat heel realistisch klinkt.

Het zal ook de vraag zijn wat het gaat doen met de verwachtingen van bijvoorbeeld werkgevers voor de bereikbaarheid van werknemers die met vakantie zijn. Nu de kosten geen reden meer kunnen zijn om mail onbeantwoord te laten, zullen mensen moeten zeggen dat ze simpelweg rust willen en dat zal bij sommige werkgevers wellicht lastiger uit te leggen zijn.

Ondanks de mogelijke keerzijdes kent het afschaffen van roaming vooral voordelen. Het altijd en overal beschikbaar hebben van mobiel internet is in veel gevallen natuurlijk een zegen. Nu is het aan ons om te bepalen of we inderdaad overal en altijd binnen de EU mobiel willen internetten of dat we zelf met vakantie het gebruik van die dataverbinding gaan beteugelen.

Reacties (314)

314
312
136
14
2
153
Wijzig sortering
Ik mis een toch niet onbelangrijk aspect dat het artikel onbelicht laat: providers roepen namelijk dat gratis roaming de prijzen van alle abonnementen omhoog zal drukken. Immers: omdat de roamende klant niets extra mag orden aangerekend, moet ook de niet-roamende klant er via diens abonnement voor gaan betalen.

Zowel op Tweakers als op Redit zie ik daar mensen over klagen: gebruikers zeggen dat ze op vakantie geen roaming hoeven (want het hotel heeft wifi en daarbuiten hoeven ze niet online), dus als de prijs ook maar een halve euro omhoog gaat, betalen ze dus eigenlijk voor iets dat ze niet willen.

Persoonlijk vind ik deze zorg terecht, maar valt het allemaal reuze mee. Tenslotte heb je dit nu ook al: als T-Mobile klant betaal ik sowieso mee voor de aanleg en onderhoud van het hele T-Mobile netwerk. Ook de masten in het oosten en noorden van het land dus, die ik nooit gebruik: providers bieden geen abonnementsformule waarbij je per provincie betaalt. Het is nu dus al zo dat iedereen gebruiker betaalt voor infrastructuur en functies die ze nooit gebruiken, roaming verschilt op dat punt niet echt.

Daarnaast is er ook nog het aspect van vrije markt werking op roamingprijzen dat nu eindelijk kan gaan spelen, waardoor de kosten van roaming eindelijk naar omlaag kunnen.

In het artikel staan namelijk de maximumprijzen vermeld die providers aan elkaar mogen aanrekenen. Punt is: dit zijn maximumprijzen. Minder aanrekenen mag altijd: je mag er zeker van zijn dat de T-Mobile franchises over de hele wereld elkaar een stuk minder dan dat aanrekenen.

Echter, onafhankelijke telecom boeren, zoals Proximus en KPN, die hebben geen zusterbedrijven over de hele wereld, en alle andere providers rekenen hun natuurlijk wel gewoon de maximumprijs aan. En een Proximus of een KPN vond dat tot nu toe ook gewoon prima: die kosten rekenden ze gewoon rechtstreeks door aan de klant, en einde verhaal. Proximus en KPN doen bij elkaar gewoon hetzelfde (maximale tarief aanrekenen), en rekenen dus allebei aan hun eigen klanten dat hoogst toegestane tarief door, en dat is het einde van het verhaal: er is geen enkele druk op hen om lagere prijzen af te dingen bij elkaar, want de klant betaalt toch. Beide providers hun klatnen betalen dus een royaal bedrag aan de andere provider, en daar zijn ze allebei blij mee: geen druk op elkaar om de prijs te drukken dus. En er is (zo goed als) niemand die zijn abonnement kiest op basis van de roamingtarieven, dus van de klant uit is er ook geen druk.

Nu wordt het echter eindelijk anders. KPN en Proximus mogen de kosten nu niet langer rechtstreeks doorsluizen naar de consument. Dus: alle klanten betalen er voor. Als Proximus en KPN hun winstmarges op pijl willen houden, moeten de prijzen dus omhoog voor alle abonnementen, ook de klanten die nooit naar het buitenland gaan. Dat heeft dus effect op de prijzen die je op de reclames ziet, en dat kan klantenverlies veroorzaken.

Dit is imo een enorm belangrijk maar door niemand besproken aspect van het afschaffen van roamingkosten: eindelijk zet het druk op de wholesaletarieven. Waar tot nu toe de maximumprijzen de norm waren, zul je zien dat providers nu eindelijk keihard gaan onderhandelen met elkaar voor lagere tarieven.

[Reactie gewijzigd door kiang op 23 juli 2024 06:50]

Lang verhaal, maar je hebt helemaal gelijk met uitzondering van de laatste regel. Dit onderhandelen zal niet puur over zo laag mogelijke tarieven gaan. Vanwege een aantal grote spelers in Europa zal dit vast ook gebruikt worden om de kleinere partijen bewust klein te houden.
Tarieven zullen niet omlaag gaan, eerder naar beneden om kleinere nog kleiner te houden.

Maar let op roaming is dan afgeschaft en in het buitenland kun je met je bundel naar Nederland of ander land bellen.

sms versturen vanuit Nederland naar buitenland kost nog steeds geld, idem met bellen van Nederland naar eu land.

Het is eigenlijk ook triest de eu bestaat nu al zo lang en iets eenvoudigs als bellen dat alle burgers aangaat is keer op keer gedwarsboomd door de telecom lobby en politici met zwakke knieën c.q beïnvloeden door de telecombranche.

De volgende stap i8s dus dat je bundel in Nederland ook van toepassing is op bellen naar andere eu landen als je in Nederland zit, idem met sms versturen naar andere eu landen.

[Reactie gewijzigd door bbob op 23 juli 2024 06:50]

Het is idd te gek voor woorden dat bellen vanuit Italië naar België goedkoper (uit de bundel) is dan vanuit Nederland naar België (niet uit de bundel). Bellen naar het buitenland vanuit NL moet ook zo snel mogelijk gereguleerd worden (moet ook uit de bundel) .

[Reactie gewijzigd door easydone op 23 juli 2024 06:50]

Absoluut mee eens. Ik had een tijd een dual sim telefoon met twee goedkope prepaid kaarten, een Nederlandse, en een Belgische.

Doordat de roamingtarieven (maximum tarieven voordat het echt uit de bundel ging) zo laag waren, waren ze lager dan de daadwerkelijke tarieven van de twee simkaarten.

Hierdoor was het dus voor mij het goedkoopst om als ik in Belgie was AL het bellen en smsen met de Nederlanse sim te doen, en als ik in Nederland was AL het bellen en smsen met de Belgische sim te doen. Maar inderdaad, vooral met de Nederlandse sim naar Belgie bellen vanuit Nederland, en vice versa, die tarieven slaan nu helemaal nergens meer op in relatie tot de andere tarieven.

[Reactie gewijzigd door Bio op 23 juli 2024 06:50]

Ik heb T-mobile USA (woon in USA) en dat is een goedkoop pakket (80 dollar incl voor 2 lijnen onbeperkt alles) en dit pakket komt met gratis LTE/4G nationwide en 2.5/3G internationall gratis.

Als T-mobile dat in de VS kan aanbieden, waarom dan niet in Europa?

Het is echt prachtig, elk land gratis data.
Eigenlijk helemaal niet zo gek. De EU kan alleen maar eisen stellen aan de prijzen van grensoverschrijdende diensten. Ze kunnen zich niet mengen in de prijzen die providers in het binnenland hanteren.

Het doel van het afschaffen van de roamingkosten is al jaren om één markt te krijgen zonder beperkingen vanwege grensoverschrijving. Het Europees Parlement. Daarom werd bepaalt dat een 'regulated roaming call' een telefoongesprek is die begint in een visitor network en eindigt in een ander netwerk van de Unie.
"Het doel van het afschaffen van de roamingkosten is al jaren om één markt te krijgen". Het doel is m.i. om de communicatie (het bellen) tussen landen van de EU makkelijker te maken (om één markt te creëren) zodat het makkelijker wordt om met elkaar te handelen. De dure tarieven voor het bellen vanuit het eigen land naar een ander EU land verhinderen dat.
Voor mij als grensbewoner is het trouwens geen probleem (schakel wel over op een buitenlands netwerk als ik een gesprek moet voeren met een buitenlander).
Tsja, volgens mij haal je dingen door elkaar.
Het doel van de EU roaming is letterlijk om één markt te creëren. Zo staat dat letterlijk in de EU roaming Verodeningen van 2013 en 2007, die weer doorverwijzen naar een Verordening van 2002 (2002/58/EC), die allemaal tot doel hebben om één interne communicatiemarkt te krijgen.
Máárrrrr de EU mag NIET beslissen over de prijzen die providers in het binnenland hanteren voor hun eigen klanten. Ze kunnen onder andere beslissen over dingen zoals: transport policy, competition rules, en het vrije verkeer van personen/goederen. Roaming valt onder dat vrije verkeer.
Omdat de doelstelling van de EU is dat ze één markt willen creëren, was het voor de EU belangrijk om alle gesprekken/SMSjes naar EER dezelfde prijs te geven. Zo kan het dus zijn dat je vanuit NL nog duur belt naar het buitenland en vanuit Belgie niet.
" was het voor de EU belangrijk om alle gesprekken/SMSjes naar EER dezelfde prijs te geven". Dat is dus niet het geval als je vanuit je eigen land meer moet betalen dan vanuit een ander land uit de EER.
Ja doh... maar net erboven staat dat de EU NIET mag beslissen over binnenlandse prijzen. Dus omdat ze wel over roamingprijzen kunnen beslissen, besloten zij met hun doel in hun achterhoofd om alle EER gesprekken als hetzelfde te zien.
Dat het zo duur is om van NL naar BE te bellen, is omdat onze lokale overheid hier niets tegen doet. Net als de EU, zou Nederland BV maximumtarieven moeten hanteren..
Natuurlijk doet onze lokale overheid daar niets aan: hun VVD, CDA en D66-leden, zijn namelijk aandeelhouder en dan verdienen ze minder!
Tja en dan fuseren er een paar of ze gaan nauw samenwerken, en voila, dan heb je er weer een grotere speler bij. Ga er maar vanuit dat het nu weer moord en doodslag wordt op die markt, en ja, een aantal groten gaan daar profijt van hebben, maar hoeveel echte providers hebben we nu in Nederland? 3 met een eigen netwerk, en de rest lift mee. Dat meeliften blijft, en hoe ze dat precies doen maakt me niet uit. Straks zullen ze dus in meerdere landen data moeten inkopen, en zijn wij van het gedoe af om 12 simkaarten te hebben om elders goedkoop te bellen, maar mag mijn provider eens lopen voor z'n centen. Ik verwacht heel veel tit for tat deals, met een acceptabel tarief voor iedereen.

Daarnaast biedt dit kleine providers de mogelijkheid om in een vakantieland te beginnen, en daar hun data door te verkopen aan anderen die daar data nodig hebben. De vraag is er. Het aanbod komt vanzelf.
Ander punt. Zeker bij newerken als Vodafone en T-Mobile.

Je hebt dat in heel de wereld en zeker in Europa. Maar "gratis" op zo'n netwerk kunnen ze niet regelen...

Dat is puur omdat ze extra geld konden verdienen.
@ kiang:
Persoonlijk vind ik deze zorg terecht, maar valt het allemaal reuze mee. Tenslotte heb je dit nu ook al: als T-Mobile klant betaal ik sowieso mee voor de aanleg en onderhoud van het hele T-Mobile netwerk. Ook de masten in het oosten en noorden van het land dus, die ik nooit gebruik: providers bieden geen abonnementsformule waarbij je per provincie betaalt. Het is nu dus al zo dat iedereen gebruiker betaalt voor infrastructuur en functies die ze nooit gebruiken, roaming verschilt op dat punt niet echt.

=> Je bedoelt dat de handelsreiziger die het hele land door moet en van alle masten gebruik maakt eigenlijk meer zou moeten worden belast dan degene die zijn dorp niet uitkomt?
Dat vind ik dus net niet, maar ik trek de parallel tussen dat scenario, en de mensen die zeggen 'ik wil geen gratis roaming, want dan betaal ik er op een verdoken manier voor terwijl ik het niet gebruik'. De meeste mensen, behalve dus handelsreizigers oid, gebruiken ook het landelijk netwerk slechts voor een miniem deel, en iedereen betaalt zo dus wel voor infra die die niet gebruikt.

Ik vind het 'ik gebruik het niet' argument daarom dus een slecht argument tegen gratis roaming.

[Reactie gewijzigd door kiang op 23 juli 2024 06:50]

Het is een egoïstisch argument. Ikke, ikke, en de rest kan stikken...
Waarom zou je niet met z'n allen mogen meebetalen aan een verbetering waar we met z'n allen als geheel beter van worden? (Dit doen we met andere voorzieningen toch ook? Of

Voor bedrijven is er nu nog een handelsbarrière weggenomen, zodat het makkelijker wordt om handel te drijven in het buitenland.
Ook voor toeristen is er een barrière minder als je nu live je Google Maps in het buitenland kunt bekijken, en kunt genieten van je online diensten zoals je in eigen land gewend bent.

Ik begrijp dat veel mensen tegen de EU zijn, maar als je voor een machtige Unie bent, dan is dit een normale stap vooruit om binnen de EU grenzeloos te leven.

[Reactie gewijzigd door Rex op 23 juli 2024 06:50]

je schrijft: "Ik begrijp dat veel mensen tegen de EU zijn, maar als je voor een machtige Unie bent, dan is dit een normale stap vooruit om binnen de EU grenzeloos te leven.

Je hebt daarin gelijk, maar ik vind het behoorlijk opvallende dat er nu steeds meer voordelen bij komen voor de burger. De klacht van de tegenstander van de EU, bestaat vooral daar in, dat de multinationals alleen het voordeel hebben en de burger niet. Dit begint zo langzamer te veranderen.
Het is niet zo dat we NU pas meer voordelen krijgen.
Ze zijn al sinds 2006 bezig om de roamingkosten omlaag te brengen. Toen hoorde je bijna niemand klagen over de EU en had niemand complottheoriën hierover.

Ik kan een heel lijstje van dingen opnoemen die de EU heeft doorgevoerd zo'n 10 jaar geleden waar wij beter van zijn geworden. Zoals de Richtlijn 2007/29 (verbanning oneerlijke handelspraktijken) of Richtlijn 2007/60 (beheer overstromingsrisico's), maar misschien is het handig als deze "tegenstanders van de EU" meer gaan lezen over wat de EU écht voor ons heeft gedaan, ipv op gevoel te roepen dat "de multinationals alles krijgen en de burgers niet".
Denk je nu echt dat er voorheen niet onderhandeld werd over die tarieven? Natuurlijk wel. Een provider moet wel gek zijn om zich zomaar neer te leggen bij het maximum, ook al kan die dat doorrekenen aan de klant. Want zijn concurent doet het misschien wel en weet zo een grotere winstmarge te pakken en een betere positie op de markt te veroveren.

Concurentie blijft spelen en providers zullen elkaar ook op prijs blijven beconcureren. Dit zorgt ervoor dat hun winstmarges inderdaad onder druk komen te staan, maar als klant ga je dat minder snel merken. Zeker in NL waar nog altijd grote, internationale namen actief zijn die van betere voorwaarden kunnen genieten.
Heb je gelijk in: die onderhandelingen zullen zeker hebben plaatsgevonden, op zijn minst tussen grote providers.

Echter, zoals ik al aangaf: klanten kiezen hun abonnement niet op basis van roamingtarieven, omdat roaming een uitzonderingssituatie is. Daardoor kwamen alle providers er mee weg om, ook met eventueel lagere, onderhandelde wholesaletarieven, de maximumprijs door te rekenen aan de klant.

Dat stopt nu eindelijk: de klant heeft veel directer voordeel van die onderhandelingen, en ze worden daardoor meer gepromoot.

[Reactie gewijzigd door kiang op 23 juli 2024 06:50]

Nee, maar klanten kijken wel naar de onderlinge tarieven. Daarom dat de ene provider echt niet zomaar zijn prijzen omhoog kan gooien om die extra roaming kost op te vangen terwijl de andere op het huidige niveau blijft of misschien zelfs naar beneden gaat.

Voor de klant zal er onder de streep dus niets veranderen. Het zijn de aandeelhouders die de volgende jaren hun dividenden gaan zien dalen.
Klopt. Het zorgt er ook vooral voor dat deze regels heel fijn zijn voor de grootste providers. De kleinere providers hebben een extreem slechte onderhandelingspositie, en je er nu nog tussenvechten is al helemaal een erg moeilijk verhaal...
Betaalden mensen in een groot land als Duitsland ook al meer omdat ze altijd al konden "roamen' door alle deelstaten? Wat maakt de kostprijs van roamen door een landsgrens voor de provider dan duurder in vergelijking met "roamen" binnen een land?

Ik vind het argument -toch wifi in het hotel hebben- voor mij persoonlijk totaal niet van toepassing. Wifi in een hotel / appartement is vaak kapot, wispelturig, langzaam, afhankelijk van gebruik door medegasten en je hebt kans op rare filters waardoor sommige zaken niet mogen (bv media streamen vanaf je nas thuis).
Bovendien ben je in het buitenland buiten je hotel meer behoeftig naar naar informatie dan thuis als je onderweg bent (waar is een restaurant, hoe laat en op welke dagen is dat museum open etc etc).
Persoonlijk vind ik deze zorg terecht, maar valt het allemaal reuze mee. Tenslotte heb je dit nu ook al: als T-Mobile klant betaal ik sowieso mee voor de aanleg en onderhoud van het hele T-Mobile netwerk. Ook de masten in het oosten en noorden van het land dus, die ik nooit gebruik: providers bieden geen abonnementsformule waarbij je per provincie betaalt. Het is nu dus al zo dat iedereen gebruiker betaalt voor infrastructuur en functies die ze nooit gebruiken, roaming verschilt op dat punt niet echt.
Tja iedereen betaald ook belasting waaruit ook dat betaald wordt dat niet voor jou is.
Abbo per provincie of stad is niet te doen, werkt ook niet in deze branche.

Wat je wel ziet tanken op ene of andere dag, dit uur of dat uur kan paar cent verschil maken.
bios duurder in het weekend dan door de week.

Voorbeelden genoeg van flexibele prijzen maar met telecom gaat dit niet werken.
Slightly off topic: motorrijtuigenbelasting is toch wel provinciegebonden :)

Met mobiele telecom zou je kunnen registreren met welke masten hoe lang verbonden zijn en belasting e.d. Op basis daarvan is wel eea te realiseren als men écht zou willen. Echter gooit vaak het begrip 'marketing' roet in het eten en verwacht ik ook niet dat het die kant op zal gaan.
Belasting op mobile telefonie, btw is al genoeg.

motorrijtuigenbelasting, grootste deel nar de staat klein deel en verschil per provincie.
Je hebt natuurlijk ook gemeentelijke belastingen, onroerend goed, hondenbelasting enz.
Dat zijn allemaal belastingen, net als parkeerbelasting die per stand en zelf binnen een stad kan verschillen.

Bij commerciële partijen heb je dat niet.
Stel je voor een brief van maastricht naar groningen zou duurder zijn dan van amsterdam naar schiphol.
Stel je hebt een NL sim van bijvoorbeeld T-Mobile. Je gaat naar Duitsland en selecteert in Duitsland een andere provider op je telefoon. Mag dat zonder extra kosten voor de klant? Of moet je de telefoon automatisch het netwerk laten kiezen? Als je geen bereik hebt of slecht bereik bij de een, wil je vast overschakelen naar een op dat punt en moment beter bereikbaar netwerk.

Tevens ben ik benieuwd - als je zelf mag bepalen net welk netwerk je verbindt in het buitenland - hoe in dit geval tmobile daarop reageert. Ze zullen dan immers extra moeten betalen aan de andere provider. Zo kun je - als je zou willen en ik zie het nut niet zo snel in - je eigen provider op extra kosten jagen.
Ik ben laatste in Duitsland geweest en kreeg het gevoel dat ik op geo locatie toegelaten werd op het netwerk van vodafone of o2 of tmobile de.

Ene keer kon ik er wel op roamen en op de andere keer minder.
Ik heb mijn telefoon op handmatig kiezen staan, want hoewel ik in Nederland woon en wel in Winterswijk, kiest de sim regelmatig voor E-plus omdat dat signaal hier veel sterker is. Ik heb, toen ik nog bij Tele2 zat een hele hoge rekening gekregen omdat ik veel in Duitsland zou hebben gebeld. Ik dacht slim te zijn door bij alle telefoonnummers +31 weg te halen, maat dan krijg je soms een duitser aan de lijn.
Proximus zit mi bij de Vodafone groep.
...of de roamingsnelheid wordt zwaar geknepen waardoor je minder data verbruikt in het buitenland.
Ja natuurlijk...

Dacht het niet...

Misschien als de regering niet een paar miljoen wil hebben voor de ferquentie veilingen ;)
Helaas zit er altijd meer achter kosten dan de gemiddelde persoon zo kan zien of bedenken.

Echt... dit begint steeds meer het idee te worden als app's van 0.99 euro... Met de mensen die dan zeggen dat ze de game wel gratis kunnen maken. WTF jij werkt zeker ook voor 0.00 Euro per uur.

Mensen ga "eens fatsoenlijk nadenken" 8)7
Zowel op Tweakers als op Redit zie ik daar mensen over klagen: gebruikers zeggen dat ze op vakantie geen roaming hoeven (want het hotel heeft wifi en daarbuiten hoeven ze niet online), dus als de prijs ook maar een halve euro omhoog gaat, betalen ze dus eigenlijk voor iets dat ze niet willen.
Die piepen wel anders als ze na 15 juni een keer in een land waarvoor dit geldt zijn.
Misschien handig om een lijstje te maken per provider:

KPN: 1 juni
Tele2: 8 juni
T-Mobile: 13 juni
Vodafone: 1 juni
Ziggo Mobiel: 1 juni

[Reactie gewijzigd door henkjobse op 23 juli 2024 06:50]

KPN 1 juni volgens hun mail die ik recent ontving die ook nog aankondigde mijn databundel 2,5 keer te verhogen.
Ik zit nu dadelijk dus met een databundel die in de EU geldig is van 25GB. je hoort mij niet klagen en ik zit per jaar toch gauw een week of vier in het buitenland (zomervakantie, skivakantie, zaken) dus voor mij gaat dit een hoop geld en gezeik schelen.

Wat me trouwens opviel en wat ik erg slinks vond, is dat kpn enkele maanden geleden hun buitenland databundels een stuk duurder per MB maakte.
Zo betaalde je voorheen voor een EU bundel van 1000mb een tientje. Een maand geleden zat ik in Duitsland voor opnames en wilde ik een bundel aanschaffen, mocht ik hetzelfde betalen voor 500mb. Lijkt me een slinkse manier om het 'roamingmodel' nog effe leeg te knijpen voordat ze met de tijd mee moesten gaan.

[Reactie gewijzigd door Luuk.vanRiel op 23 juli 2024 06:50]

Ziggo mobiel ook per 1 juni.
Ik ben heel benieuwd hoe het zit met buiten bundel kosten. Nu vallen buitenlandse minuten buiten de bundel en is de prijs door Brussel gemaximaliseerd, maar betaal je straks dan wel 30 cpm als je in het buitenland buiten je bundel belt? (in nl is dat al zo)
Die zullen ook omhoog gaan natuurlijk. In belgië al vast wel. http://www.hln.be/hln/nl/...ogen-de-prijzen-wel.dhtml
Prijzen zullen gemiddeld gezien niet stijgen als we kijken naar totale kost. Wat wel zo is, is dat er mogelijks verschuivingen plaatsvinden. Niet reizende kunnen algemeen gezien gemiddeld een kostenstijging** verwachten, terwijl veel reizende burgers gemiddeld een kostendaling** zullen zien. De totale kost voor telecom stijgt immers niet (maar daalt eerder door technologie en steeds grotere volumes).

(** dit is: bundel + extra kosten eg roaming of buitenland-bundel)
• De thuisblijver ziet z'n basisbundel duurder worden en had geen extra buitenland-bundel
• De globetrotter ziet z'n basisbundel duurder worden maar heeft geen extra buitenland-bundel meer nodig (en komt dus goedkoper uit in total cost).

Tot slot nog dit: wie weet op dit forum écht wat er tussen providers betaald wordt? Dat zou wel eens een heel ander verhaal kunnen zijn dan wat op onze factuur/condities staat..

[Reactie gewijzigd door moozzuzz op 23 juli 2024 06:50]

Die zullen omhoog gaan. Maar: naar die kosten kijkt een klant momenteel vaker dan anar de lijst met roamingtarieven. Dus, als die kosten te hard stijgen trekken klantenweer weg. Ik voorzie dus geen probleem.
Bij mijn mobiele provider ( t mobile ) zijn de kosten buiten de bundel in het buitenland hetzelfde als dat ik in Nederland buiten de bundel terecht kom.
Ik zou niet te vroeg juichen met de voordelen van het afschaffen van de roamingkosten. Met name voor de vakantiegangers lijkt dit goed nieuws doordat je niet meer vast zit aan het slechte wifi van bv de camping waar 2000 mensen aanghagen in het hoogseizoen. Ik denk niet dat de telcomproviders onder druk van de EU ook hun capaciteit hebben vergroot. Het is nogal wat als je op een grote camping staat en jan en alleman de WIFI van de camping niet meer gebruikt en massal 3G of 4G gaat gebruiken. Ik denk dat de gemiddelde surfsnelheid belabberd slecht zal zijn en een beetje vergelijkbaar gaat worden met hoe eerst de wifi presteerde. Ik kocht altijd een datakaart om niet meer van wifi afhankelijk te zijn op de camping. Nu gaat het dadelijk andersom werken. Wifi kopen op de camping om nog een beetje performance over te houden want iedereen aan 3/4G met ook nog de hotspot aan dat gaat voor geen meter meer performen in drukke gebieden zoals campings en hotels ed.
Je hebt gelijk, maar het is niet zo dat een provider bewust geen capaciteit uitbreidt.
Want meer data verstoken is meer winst. Dus wellicht gebruiken ze deze zomer om de "nieuwe" gaten te ontdekken en investeren dan pas.
Iedere telecomprovider zal de benodigde uitbreiding onderwerpen aan een businesscase-analyse. Je ziet al dat de tarieven per GB die de providers aan elkaar mogen doorrekenen in gestaag tempo minder worden. Dat soort afbouw tabelletjes zijn meestal killing voor de businesscase. Technisch gezien is er maar één antwoord aan de afbouwtabel van de GB prijs namelijk uitbreidingen qua capaciteit volgens hetzelfde model. Dus mondjesmaat uitbreiden tegen een kostprijs die ook dezelfde afbouw hanteert als de GB prijs. En dan is er nog één ding niet meegenomen namelijk de wet van Moore (overigens is de werklijkheid nog erger dan voorspeld). Met alle mobiele toepassingen wordt de hoeveelheid data die ieder jaar geproceesed wordt meer en meer. Dit was in 2015 8(Zeta)Byte en naar verwachting 40ZB in 2020 (researchgate). De telecomproviders zitten dus met een uitdaging want schalen op dit soort capaciteiten is bijna ondoenlijk. Infrastructureel zal alles heel schaalbaar moeten zijn want korte lifecycles daar zit je al helemaal niet op te wachten.
Nu is 4G als techniek wel een stuk beter in veel apparaten bedienen dan wifi.
We zijn net terug van een weekje Andalusië. En ja alle hotelgasten hebben de wifi (over glas heb ik me laten vertellen) volledig belast. Via telefoon een hotspot gemaakt voor ipad. Dat ging volgens telefoon over een 3G netwerk ipv 4G. Maar dat was sneller dan de wifi van het hotel.

Voordeel voor ons was een snel afgeschermd netwerk via provider ipv 'open wifi'.

En het was ook een test. Heb 19GB verstookt in 8 dagen. Dat is met Onedrive, applicatie updates, Netflix etc. Veel via ipad. Mijn best gedaan. Dus het zal in een real life situatie een stuk minder zijn.

Ik ben blij met deze ontwikkeling. Je kan gewoon ook op het strand liggen zonder wifi en je serie afkijken.

Ja dat noem ik ook vakantie : )
Er zit een klein foutje in de landen waar je gebruik kunt maken van de afschaffing van de roaming regels. Bij Vodafone kun je namelijk gebruik maken van die regeling in Turkije, Kroatie en nog een aantal voordeellanden
Maar die zijn geen onderdeel van de nieuwe wetgeving. Het kan dus alleen omdat tmobile daar een netwerk heeft (ga ik van uit) en ze zijn het dus niet verplicht.
Fijn dat het zover is. Maar beetje flauwe conclusie. Alsof ineens de enorme veranderingen gaan zijn dat men wat meer foto's gaat delen en dat je werkgever nu ineens verwacht dat je op vakantie gaat werken.

Zelfs in de IT wereld, waar ik al jaren non stop online was op vakantie, snappen ze prima dat vakantie vakantie is. En degene die dat niet vinden, vonden dat altijd al.
De problemen die mensen er van zullen krijgen hadden ze altijd al. De werkgever betaalde dan die paar euro roaming kosten voor je en weg was 't argument.

Ik roam al jaren op vakantie en ik heb er niks van gemerkt en je hoeft niks te doen wat je niet wilt (meldingen uitzetten enzo).

In de conclusie staat dan weer niks specifiek over de gemakken dat je GPS met online maps en live traffic kunt doen, even wat opzoeken over de cultuur, je geliefden makkelijker kunnen vinden als je elkaar kwijt raakt of handige toeristen apps gebruiken. En ga zo maar door. Had het wat meer inhoud gegeven.

[Reactie gewijzigd door xs4me op 23 juli 2024 06:50]

Wat mij niet helemaal duidelijk is: ik woon in CZ, en bel met mijn CZ nummer regelmatig naar NL. Nu is dit best prijzig, is het dat na 15 juni ook nog? Dat is me nog niet helemaal duidelijk.

Want dan kan ik wellicht beter mijn NL simkaartje in een telefoont stoppen en daar op gebeld worden.
Dat kun je al jaren beter doen. Het leuke is dat je met je CZ simkaart in heel Europa naar heel Europa kunt bellen voor een lokaal tarief. Behalve in CZ zelf ;) . Ik doe het al jaren zo met mijn Nederlandse simkaart in België. Wil ik naar NL bellen dan pak ik mijn NL gsm. Vanaf mijn BE gsm hier in BE kost dat nog steeds klauwen geld. De grap is, zodra ik naar Frankrijk rijdt boeit het niet welke ik pak, dan bel ik met beide sims aan lokaal tarief omdat ze beide in het buitenland zijn. Enkel binnen het eigen land naar het buitenland bellen kost nog veel geld, verder kun je met roaming straks doen en laten wat je wil :)
Het "leuke" is dat dit best wel belachelijk is en iedereen hier niet over heeft nagedacht. Wil ik iemand bellen die in Hongarije zit vanuit Nederland is het reteduur, maar zodra ik de grens over ga naar Duitsland is het opeens goedkoop... Dit is krom, en ik heb weleens gebeld naar de klantenservice van Hi toendertijd om te vragen of ze daar geen bundel/oplossing voor hadden. Kreeg ik in eerste instantie te horen dat je voor 10 euro een EU bundel kon aanschaffen, maar nadat ik toch even aandrong dat ik toch echt vanuit Nederland naar het buitenland aan het bellen was en niet andersom hadden ze daar (natuurlijk) geen oplossing voor (behalve dan hoge telefoonrekeningen natuurlijk of Skypen)
Ben benieuwd of hier ook not een keertje regelgeving voor komt en anders wat de motivatie is om dat niet te doen.
Ik ben het met je eens dat het krom is, maar over dit onderwerp is wél degelijk nagedacht.
In 2013 -meen ik- heeft dit onderwerp de revue gepasseerd, maar er was niet voldoende steun om dit op Europees niveau aan te pakken. Er is destijds door de EU geoordeeld dat dit een interne aangelegenheid is, die opgepakt moet worden door de lokale mededingingsautoriteit.
De extra kosten voor bellen en sms'en verdwijnen als ik me niet vergis ook. Dit artikel richt zich op de data omtrent die regeling, maar er zijn meerdere artikelen geweest die die andere verdwijnende kosten ook hebben duidelijk gemaakt
Jawel, maar dit gaat om het bellen naar een buitenlands nummer. Daar zijn voor zover ik weet wel extra kosten aan verbonden. (ongeacht in welk land je je bevindt)
hierin heb je voor zover ik weet helemaal gelijk.

Laatst heb ik dit al eens uitgezocht,

Vanuit eigen land bellen naar het buitenland is niet gebonden aan deze regelgeving.
dit betekent dat providers vrij zijn om die tarieven zelf te bepalen.

Wat dus schrikbarend hoge kosten kan opleveren.

Met mijn tele2 abonnement ( maar ook andere providers hanteren dit vaak):
als ik vanuit Nederland bel naar een mobiel in Duitsland, kost dat 90 cent per minuut
Stap ik over de grens, een willekeurig ander EU land in, dan betaal ik ineens nog maar 6 cent om dat mobiele Duitse nummer te bellen....

Dit is natuurlijk erg verwarrend.
Daarom heb ik dit ook al aangekaart bij de ACM
Maar of hier iets aan gedaan word is nog maar de vraag.

bron voor bovenstaande:
https://www.tele2.nl/mobiel/tarieven/buitenland/
Zo kostte een telefoontje met familie mij ook rond de € 100 kwam ik achter. Ik belde voor de verandering met mijn gewone mobiele nummer naar België, i.p.v. via Skype, WA of Viber. Kassa voor Tele2.

Toen ik zelf nog in het buitenland (Duitsland) woonde, maakt het niet uit hoe ik mijn vriendin in Nederland belde op haar mobiele nummer. Via vaste lijn, Duits mobiel en Nederlands mobiel: alles kostte klauwen met geld. Dat probleem lost zich dus op.

Het eerste probleem wordt echter nauwelijks genoemd. Nu zou ik alleen daarvoor een vaste lijn kunnen nemen met een buitenland belbundel, maar eigenlijk vind ik 1 telefoonnummer meer dan voldoende. Ben dus erg benieuwd of bellen náár het buitenland ook goedkoper gaat worden.

En anders wordt het dus goedkope abonnementjes aanschaffen in het buitenland en die meenemen naar Nederland. Bellen via de voip-diensten kan nog steeds vaak niet tegen de kwaliteit van de vaste of mobiele telefoonlijn op.

[Reactie gewijzigd door Jorgen op 23 juli 2024 06:50]

En anders wordt het dus goedkope abonnementjes aanschaffen in het buitenland en die meenemen naar Nederland.
En dat is dus een van de dingen die nog steeds niet kan. Er zitten namelijk voorwaarden aan het gebruik van "gratis" roaming die voorkomen dat mensen gewoon sims in andere landen gaan kopen omdat ze daar betere deals kunnen krijgen. Een limiet op het aantal roaming-dagen geloof ik. Als je zoiets probeert krijg je waarschijnlijk binnen korte tijd alsnog met hoge rekeningen of afgesloten sims te maken.
Jammer. Leuk dat de vakantievierders en buitenlandse werknemers beschermd worden, maar er zullen nog altijd méér mensen zijn die vanuit het binnenland naar het buitenland willen bellen, dan andersom, zo schat ik.
Ach, het is een goed begin. Nu je mag bellen vanuit de bundel in EU-landen is de weg naar bellen vanuit de bundel naar EU-landen natuurlijk ook een stuk kleiner geworden.

Voor jou zou zoiets goed zijn, maar voor anderen is het lang niet breed genoeg. Jij hebt familie in de EU, maar ik (of eigenlijk mijn vrouw) in India. EU-specieke regels gaan ons niet helpen. Ze zit nu voornamelijk vast aan privacy-onvriendelijke voip-diensten zoals whatsapp en skype :(
En die 0900 nummers dan? Ik heb jaren met mijn vader in Brazilië en zelf met vrienden in Thailand gebeld voor 1 tot 3 cent per minuut. Dat werkte mobiel en per vaste telefoon, en vond ik altijd geweldig werken.
Welke 0900 nummers?
Inderdaad, die 0900-nummers :-) werkt ideaal.
Anoniem: 844351 @Arokh29 mei 2017 11:09
Dat gaat tegenwoordig via een Appje. Ik gebruik Ringo. Meestal goede verbinding maar niet altijd.
Ach, het is een goed begin. Nu je mag bellen vanuit de bundel in EU-landen is de weg naar bellen vanuit de bundel naar EU-landen natuurlijk ook een stuk kleiner geworden.
Ik hoop dat die volgende stap ook snel gemaakt wordt. Vanuit het kader van de Europese eenwording is dat natuurlijk wel zinnig.
Ik heb een tante in België en een neef en nicht in Duitsland. Daarnaast zijn enkele kennissen in 2015 over de grens verhuisd. (Één woont in minder dan 1km over de grens).
Voor jou zou zoiets goed zijn, maar voor anderen is het lang niet breed genoeg. Jij hebt familie in de EU, maar ik (of eigenlijk mijn vrouw) in India. EU-specieke regels gaan ons niet helpen. Ze zit nu voornamelijk vast aan privacy-onvriendelijke voip-diensten zoals whatsapp en skype :(
Ik zit in een soortgelijke situatie, echter het gebied in de Filipijnen waar mijn vrouw vandaan komt, 20km van een stad met een kleine 200.000 inwoners (162.745 in 2007) heeft zelfs nog geen vaste telefoon of internet.

Nu hebben de meesten wel een mobiele telefoon met een prepaid tegoed, maar dat is altijd maar enkele dagen houdbaar is. Mobiel bellen gaat dus, maar al het andere is problematisch, ook omdat het signaal niet constant is. Het ene moment geeft Global een goed signaal en Smart niet, het andere moment kan het het omgekeerd (al zijn de verschillen vooral regionaal).

Skype-out oid moet in principe wel kunnen. Tot voor kort gebruikten we meestal een 0900-nummer voor voordelig bellen (15ct/min ipv de 64ct/min van KPN) maar sinds een maand of twee komen die er ook niet meer doorheen.

WhatsApp kan men blijkbaar op de mobiele telefoons daar niet eens installeren, Messenger dan weer wel, maar zoals gezegd heeft slechts een enkeling beltegoed of een dataplan. De meeste telefoons daar zijn ook nog geen smartphones. Een zwager heeft wel een smartphone en abonnement (à €60/mnd) , maar die verdient meer dan ik bruto terwijl daar het gemiddelde maandloon een fractie is van wat een uitkeringsgerechtigde hier krijgt. Er zijn er ook genoeg die het met €60/maand moeten doen.
Komt ze uit Lillingayon?

het delen van een smartphone of bij de stalletjes wordt ook nog wel eens gedaan bij de echt afgelegen gebieden. Gek genoeg is die 60% per maand ook niet altijd een reden om geen smartphone te hebben voor degenen onder de 30 ;-)
Nee, verder in PM
Maar dat is geen roaming, dat is een keuze die je bewust maakt.
Als jij in het buitenland zit ben je 'verplicht' roaming te doen, en dat is de basis van het probleem.
Door die verplichting, had je ongewenst hoge kosten, zonder echt invloed te hebben daarop.
Nu is die 'drempel' weg, dat jij zo nodig thuis met mensen in Duitsland wilt bellen, dat kan je ook anders oplossen
Anoniem: 890159 @Jorgen29 mei 2017 22:48
Uiteindelijk zal dat dan de mensen nog meer naar voip apps als WhatsApp, Signal of Skype e.d. sturen.
Hierover had ik onlangs contact gezocht met de klantenservice, ik vond de

'Per 8 juni 2017 kun je ook bij Tele2 profiteren van voordelig internetten, bellen en sms’en in de EU. Vanaf deze datum internet, bel en sms je binnen de EU vanuit je gebruikelijke bundel (m.u.v. betaalde informatie- en servicenummers). Dit geldt voor alle abonnementen die nu afgesloten worden of al afgesloten zijn.'

namelijk niet heel duidelijk. Ik wilde weten of het uit mijn bundel zou gaat als ik, in Nederland ben en bel naar een Duits vast/mobiel nummer. En of het uit mijn bundel zou gaan als ik bel vanuit een ander EU land en ik bel naar een Duits vast/mobiel nummer. Ik heb Duitsland gewoon als voorbeeld genomen. Hij moest het even nakijken maar vanaf 8 Juni vallen beide telefoongesprekken binnen de bundel. Enige uitzondering zijn servicenummers.

Voor andere providers weet ik het niet zeker, de informatie is redelijk lastig te achterhalen.

[Reactie gewijzigd door Vesper64 op 23 juli 2024 06:50]

Van eigen land naar eu kost geld
Van eu naar EU is van bundel
Van eigen land naar eigen land is van bundel
Van Eu naar eigen land is van bundel.

Gebeld worden op je cz sim is prima. Maar bellen van je cz sim naar nl vanuit cz kost dus wel geld. Om het maar logisch te houden..
Wat is eigen land? Snap er ff niks van.
Land waar de Sim is aangeschaft.
Dus als je van NL naar de EU belt kost het geld? Als je vanuit NL naar FR belt met een Belgische sim is dat gratis? :?

Volgens mij is de uitleg makkelijker als je zegt: heel de eu kan je als je thuisland zien en alle simkaarten uit de eu horen erbij. Met hier en daar beperkingen voor grootverbruikers.
Jup, vanuit NL (met NL sim) naar ander EU land kost geld (buiten bundel), Maar als je over de grens gaat en dan een ander EU land belt is het ineens uit de bundel.
Eigenlijk moeten ze dat ook gewoon afschaffen, dan is het gewoon veel duidelijker. En dan een soort beperking voor grootverbruikers inbouwen.
Zal te maken hebben met hoe de EU wet opgesteld staat.
Roaming afschaffen is al een hogere kostenpost.
Bellen naar het buitenland ook aanpakken is dan wellicht te veel om in 1 keer te verwerken?
Ik denk zelf dat we nu even alles moeten aankijken. De markt laten werken.
Een (vast of mobiel) telefoonnummer afkomstig uit het land vanwaaruit je belt. Dus bellen met een Nederlands telefoonnummer vanuit Nederland, bellen met een Duits telefoonnummer vanuit Duitsland, enz.
Een buitenlands nummer bellen kost dus een tik-tarief en anders niet.

Hoeft niet moeilijk te zijn :)
Niet helemaal volgens mij.

Een buitenlands nummer vanuit het buitenland (EU) valt binnen je bundel. Dus geen tik-tarief.
Lijkt mij dat dat alleen geldt voor het land waar je bent. Dus als je in DE bent kun je vanuit je bundel naar DE bellen met je CZ sim maar niet naar NL. Dat is tenminste wat ik zou verwachten, ik heb de regels hier omheen niet gelezen...
Dat is dus niet wat anderen hierboven zeggenm die claimen dat als je naar Duitsland rijdt en met je NL sim naar CZ belt, je binnen de bundel belt, en van CZ bellen naar NL met je NL sim ook.
Of dat echt zo is zien we vanaf juni wel. Ik kan er op de vodafone pagina niets over vinden.
Ik denk eigenlijk dat dat niet kan, omdat je technisch gezien in Duitsland op een Duits netwerk zit en vanuit daar naar CZ bellen vanuit hun gezien bellen naar het buitenland is, maar bellen binnen DE niet.
Hoe het in CZ weet ik niet maar de NL Vodafone situatie is inderdaad dat je van NL naar de EU een aantal minuten hebt. En vanuit een EU land naar een andere EU land (roaming) zit in je bundel (onbeperkt in dit voorbeeld).
Data is dan weer gewoon overal in de EU te gebruiken.


Red aangesloten op of na 21 november 2016
Tarieven in Nederland en de EU

In Nederland binnen je bundel

Je kunt onbeperkt bellen naar nummers binnen Nederland
Je krijgt 40 minuten waarmee je kunt bellen naar nummers in de EU
Je kunt onbeperkt sms’en naar nummers binnen Nederland
Je krijgt elke maand 5 GB data waarmee je kunt internetten in Nederland en de EU
In Nederland buiten je bundel

Zijn de 40 minuten waarmee je naar de EU kunt bellen op, maar wil je toch naar EU nummers blijven bellen? Dan betaal je € 0,81 per minuut.
Wil je vanuit Nederland sms'en naar nummers in de EU en buiten de EU? Dan betaal je € 0,31 per sms.
Is je 5 GB databundel op maar wil je toch door blijven internetten? Dan betaal je € 2 per 200 MB in Nederland.
In de EU binnen je bundel

Je kunt onbeperkt bellen vanuit de EU naar nummers in Nederland en de EU
Je kunt onbeperkt sms'en vanuit de EU naar nummers in Nederland en de EU
Je krijgt elke maand 5 GB data waarmee je kunt internetten in Nederland en de EU
In de EU buiten je bundel

Bellen naar nummers in Nederland en in de EU valt binnen je bundel. Bellen naar nummers buiten de EU valt buiten je bundel. Kijk bij tarieven in de rest van de wereld wat je daarvoor moet betalen.
Is je 5 GB databundel op maar wil je toch door blijven internetten in de EU? Dan betaal je € 0,06 per MB.
Gebeld worden
Dit vervalt dus per 1 juni. De bundel geldt alleen voor de landen buiten de nieuwe afspraken. Staat allemaal in de links van de mail van Vodafone.
Dat ben ik helemaal met je eens, en ik vind het ook erg onlogisch klinken, maar ik durf ook niet tegen de anderen in te gaan, omdat ik er geen ervaring mee heb.
https://gathering.tweaker...message/51306985#51306985

KPN heeft een lijstje weggezet met wel en niet

Van NL naar BE -> betalen ( naar gelang van de bundel )
Zou ik in BE staan, en naar een EU nummer bellen, gaat het uit mijn onbeperkt bundel ( zoals ik in NL -> NL zou bellen )
Helemaal duidelijk. Dank!-
Ik heb net even in mijn facturen gekeken, maar T-Mobile rekent mij geen extra kosten als ik vanuit Nederland naar België, Engeland of welk andere (EU) land bel. Vast of mobiel maakt niet uit.
Dus als ik het goed zie is het beter om een simkaart te kopen van een eu land waar je toch nooit komt? Tijd dus om een sim kaartje uit san marino importeren dus. Of mis ik weer iets?
Kan ik nu ook een (goedkoper ) abonnement afsluiten bij een buitenlandse provider en dat lokaal gebruiken?
Het antwoord van KPN (bron: KPN Forum):

Het is niet de bedoeling om misbruik te maken. Wat verstaan we onder misbruik? Indien je als klant gedurende een periode van 4 achtereenvolgende maanden je abonnement meer dagen in de EU gebruikt dan in Nederland, of in deze periode meer GB’s verbruikt in de EU dan in Nederland, dan zal KPN of Telfort je hierover informeren. Je hebt dan twee weken de tijd om aan te tonen dat je een duurzame band hebt met Nederland. Mocht je niet aan deze voorwaarde voldoen, dan kan KPN een toeslag in rekening brengen, of bijvoorbeeld roaming enkel mogelijk te maken door het kopen van eenmalige bundels of door roaming te blokkeren.

Het zou kunnen dat buitenlandse providers hetzelfde doen. Ik ga er voor het gemak maar vanuit. Een 'buitenlander' kan dus geen KPN-abonnement nemen en volledig en fulltime gebruiken in EU.
Mijn vorige manager (op Schiphol) woonde in Frankfurt en vloog elke maandag naar Nederland en werkte hier tot en met vrijdag en vloog dan terug. Hij zou dus wel een Duitse sim hebben vanwege zijn band met Duitsland (hij is duurder en woont officieel in Duitsland en zijn hele familie en gezin is duits) maar zijn privégebruik ligt de hele week in Nederland.

Dit zijn best ingewikkelde cases voor providers denk ik.
Jouw voormalig manager is dan een relatief eenvoudige case, hij kan denk ik wel aantonen dat hij een duurzame band met zowel Duitsland (hij staat als het goed is bij Frankfurt als bewoner/ingezetene geregistreerd) als Nederland (hij heeft een Nederlands arbeidscontract) heeft.

Maar er zijn zeker ingewikkelde uitzonderingsgevallen.
[quote]
Het antwoord van KPN (bron: KPN Forum):

Het is niet de bedoeling om misbruik te maken. Wat verstaan we onder misbruik? Indien je als klant gedurende een periode van 4 achtereenvolgende maanden je abonnement meer dagen in de EU gebruikt dan in Nederland, of in deze periode meer GB’s verbruikt in de EU dan in Nederland, dan zal KPN of Telfort je hierover informeren. Je hebt dan twee weken de tijd om aan te tonen dat je een duurzame band hebt met Nederland. ....

Als je dus bv stage loopt in het buitenland, of tijdelijk bent uitgeleend, dan heb je een band met Nederland en die is dan ook vrij gemakkelijk aan te tonen. Als omgekeerd de andere providers hetzelfde gaan doen, dan kun je dus niet langdurig gebruik maken van een buitenlands abonnement.
Het zou kunnen dat buitenlandse providers hetzelfde doen. Ik ga er voor het gemak maar vanuit. Een 'buitenlander' kan dus geen KPN-abonnement nemen en volledig en fulltime gebruiken in EU.
De vraag is hoe streng iedere provider gaat zijn. Diegene die het minst streng doet krijgt op termijn waarschijnlijk meer klanten die bijna permanent roamen en dat kan hem dus geld kosten.

Het overal moeten registreren van een sim, of via een abonnement (dat dan vaak weer een lokaal bankaccount vereist wat dan vaak weer een lokaal woonadres vereist), of via een aparte registratie van rijksregisternummer/bsn... (wat je als buitenlander dus niet hebt) of paspoort, maakt het ook niet makkelijker.

Wat corset hierboven aangeeft als zijnde de praktijk in Zwitserland, gaat zelfs nog wat verder.

Natuurlijk zou er ook een provider op kunnen inspringen die met een geen gezeur in heel de EU, gewoon één tarief hanteert ongeacht waar je bent en naar waar je belt. Ik vermoed echter niet dat een NL- of BE-provider dat snel zal doen. Ik geef je de meeste kans in een groot EU-land zoals Duitsland of Frankrijk, en met een groot aandeel van de bevolking die over de grens verdient en dus een voor dat land hoog tarief niet erg vinden. Voor dat laatste criterium moet je in een Oost-Europees land zijn. Het land dat het best in beide criteria voldoet is Polen. Je zal dan als je daar een abonnement afsluit wel Pools moeten kunnen.
Dat kon altijd al! Dit is ook een van de redenen om een dual sim telefoon te hebben. Je prikt naast je Nederlandse abbo ook een data sim uit het vakantie land erbij. Echter hoefd dat nu dus niet meer.

Ps ik geloof heilig dat dit ook de reden was dat providers terughoudend waren met het aanbieden van dual sim telefoons
Anoniem: 482094 @mikesmit29 mei 2017 06:52
Ik denk dat justmike bedoelt of je een buitenlands abonnement kunt afsluiten -ter vervanging van- je Nederlandse abonnement. Kan ik bijvoorbeeld mijn Nederlandse T-Mobile abonnement vervangen door een abonnement van een (wellicht goedkoper) Pools telecom aanbieder?
Dit kan, wel worden er regels opgesteld om misbruik hier van te voorkomen. Ik zou het wel afraden om een andere reden. Als jij hier altijd rond loopt met een Pools nummer jaag je wel je vrienden en kennissen op kosten als zij jou willen bellen.
Daarom een dual-sim kaart... Dan behoud je je normale nummer en gebruik je de Poolse simkaart voor data.
Ik heb tijdens vakanties Poolse sim kaarten gebruikt van 1GB voor 4zl (+- 90 cent) Ik ga zeker kijken welke kaarten er nog meer zijn... En onder welke voorwaarden natuurlijk.
In andere landen zoals Thailand heb ik vorig jaar Dtac genomen. Deze hadden een touristen simkaart. Een hele week onbeperkt internet voor iets van €8.
Deze in een S4 gegooid en daar een access point van gemaakt.
Dat werkte perfect!
Klopt, er zijn zelfs kaartjes van 88 baht (iets meer dan 2€ tegenwoordig) die hetzelfde bieden. Onbeperkt de eerste week, en 2GB de tweede week voor 30baht extra. Ideaal.
Als je een dual sim telefoon hebt kun je die 2e natuurlijk gewoon voor alleen data gebruiken. Data is in NL relatief duur
Volgensmij kon dat niet zo makkelijk. Was de regel, tegen oneerlijke concurrentie, niet zo dat je maar maximaal 90 dagen kunt zijn in een ander land dan het land waar je de abbo afsluit. Of die dagen achtereenvolgend moeten zijn weet ik niet. sterker nog, ik weet niet eens zeker of die 90 dagen we correct zijn ;)
Dan zou je natuurlijk elke 3 maanden een nieuwe prepaid SIM erin kunnen doen waarvan je er 25 inkoopt :-)
Veel mensen hebben er jaren naar uitgezien en nu is het dan echt zover; vanaf donderdag bij veel providers en uiterlijk vanaf 15 juni kost mobiel internetten in het buitenland niets extra's meer ten opzichte van de huidige kosten in eigen land.
Ik vind het erg jammer dat Tweakers niet vertelt bij wie allemaal al vanaf donderdag geen roming koste meer betaalt hoeft te woorden, dat had ik wel graag hier willen zien.
Volgens mij mag het wel maar loop je al snel tegen andere beperkingen aan. In sommige landen moet je een ingezetene zijn, moet je je legitimeren (en afgeleide verificatie kennen ze niet overal) of je moet een registrstienummer vergelijkbaar met het bsn nummer hebben.
De klantendienst van Proximus zegt dat als ik een buitenlands abbo neem dat de gsm dan af en toe eens op dat netwerk moet connect worden. Ik ben Belg, ik neem een Pools abbo dan beweren zij dat ik minstens 1x per 6maand op dat Pools netwerk moet komen. IAW ik moet 1x per 6 maand naar Polen reizen ...
(Niet dat dat zo erg is want men vriendin is Pools :))

Tenzij je je gsm in een post pakket stuurt​ naar Polen, een dag laat liggen en retour laten zenden :)

[Reactie gewijzigd door Tr1pke op 23 juli 2024 06:50]

Haha ja. Naar een niet bestaand adres sturen zodat hij retour afzender gaat voor hetzelfde geld ;-)
Wens ik je veel succes mee, in meer en meer landen werkt dit niet meer. Zo moest ik in Zwitserland een hele zooi documenten invullen, paspoort overhandigen etc voor een prepaid kaartje. Ik heb hem toen alleen gekregen omdat een familie lid langdurig in een kliniek zat.
Uit de FAQ:
The general rule is that as long as you spend more time at home than abroad or you use your mobile phone more at home than abroad you can roam at domestic prices when travelling anywhere in the EU. This is considered a “fair use” of roaming services. In order to determine if this is the case, your operator may check your roaming time and consumption over the last four consecutive months or longer
Betekent dit dan ook dat je telefoon automatisch internet heeft in het buitenland? Of moet je nog wel handmatig internationaal roaming aanzetten? (zoals je dat nu ook moet doen als je wilt internetten in het buitenland).
Je moet wel roaming activeren op je telefoon.
Dat wordt dus een duur geintje als je met de auto door Zwitserland naar bijvoorbeeld Italië rijdt deze zomer :(
Als ik Vodafone moet geloven, valt Zwitserland bij hun ook onder de regio waar je kan roamen: https://www.vodafone.nl/opreisindeeu/
Zwitserland ligt gewoon in Zone 1, en valt dus net als inderdaad bijvoorbeeld Noorwegen gewoon onder deze regelgeving.
Niemand verplicht je om te bellen, smsen of internetten in Zwitserland. Daarnaast, als je alleen door Zwitserland naar Italië rijdt is er toch niet veel aan de hand?
Bij een aantal providers gelden de nieuwe regels ook voor niet EU-landen. Zo zal dit bij Tele2 het geval zijn voor Liechtenstein, Noorwegen, IJsland en Zwitserland.
Tele2 laat bijv in tegenstelling tot andere providers, pas op 8 juni de roaming tarieven vallen.
Het hoeft dan ook officieel pas vanaf 15 juni.
Klopt. Alle providers moeten het vanaf 15 juni invoeren. Veel providers doen het per 1 juni. Tele2 per 8 juni.

Als we toch de verschillen willen belichten welke extra landen sommige providers hierin meenemen, ook (voor nu) de ingangsdatum.
Bij vodafone ook. Naast Noorwegen, IJsland en Zwitserland zit Turkije er ook bij. Wel zo fijn voor zo'n populair vakantieland :)
Noorwegen, Liechtenstein en Ijsland doen ook mee met de roaming plannen van de EU, hier heb je geen speciaal abbonement voor nodig.

Zwitererland / Turkije daar in tegen weer wel.

Zie https://www.consuwijzer.n...nternetten-het-buitenland

[Reactie gewijzigd door JorisK1980 op 23 juli 2024 06:50]

Let op bij TELE2 heb je geen 4G in het buitenland. En aangezien 3G in bv Frankrijk niet zo heel goed is zal je terug vallen op GPRS
Over 2 een kleine twee weken ga ik naar Frankrijk. Tele2 heeft daar geen eigen netwerk dus ga je dan via SFR of T-Mobile o.i.d? En worden hun 4G netwerken dan geblockt voor Tele2 gebruikers? Dat is best wel interessant om te weten. Als je terug valt op GPRS dan stelt dat hele roaming verhaal van Tele2 niet veel voor. ;(
De praktijk zal het leren wat je overhoud. Maar ik zou niet reken op meer dan wat Whatsappjes versturen en T.net bekijken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.