Samengevat
De XD93 van Sony heeft een prachtig uiterlijk en is zeer plat, waardoor hij heel dicht tegen een muur is te monteren. De daarvoor benodigde, speciale muurbeugel krijg je erbij. Ondanks de platte behuizing heeft Sony local dimming met tweeëndertig zones weten toe te passen, waardoor hdr-weergave mogelijk is. De tv draait op Android TV en laat zich door de nieuwe afstandsbediening prettig bedienen. Helaas maakt Sony nog steeds gebruik van een zwakke MediaTek-soc en het komt wellicht hierdoor dat Android-games niet soepel draaien en de mediaspeler niet in staat is om een video vlekkeloos af te spelen.
Eindoordeel
Sony's X90C van vorig jaar was de dunste uhdtv ooit en hoewel dat een prestatie op zich genoemd mag worden, waren er bij dit model concessies gedaan wat de beeldkwaliteit betreft. Doordat er een ips-paneel was toegepast, was het contrast nogal aan de lage kant en dat paste niet goed bij de hoge aanschafprijs. In deze review bekijken we de opvolger, de XD93, die net wat minder plat is, waardoor de beeldkwaliteit deze keer beter moet zijn.
De extra dikte in het scherm was nodig omdat Sony voor deze tv een dubbele rij leds voor de backlight gebruikt die twee lightguides beschijnen, waardoor een groter aantal dimming-zones mogelijk wordt met een edge-lit scherm. Sony noemt deze techniek Slim Backlight Drive. Het grotere aantal zones komt van pas bij het weergeven van hdr-materiaal, omdat daarvoor een groter contrast nodig is dan een lcd-paneel zonder local dimming kan bieden.
De XD93 draait Android TV van Google en voor de bediening wordt een gloednieuwe afstandsbediening meegeleverd die de infraroodzapper en de Touchpad Remote van vorig jaar in één apparaat verenigt. De XD93 is leverbaar in de maten 55 en 65", waarvan de kleinste ten tijde van het schrijven van deze review voor zo'n 2500 euro in de Pricewatch staat. Het grote model, dat wij voor deze review bekeken, moet 1000 euro meer opbrengen.