Wie veel waarde hecht aan het uiterlijk van een tv en bereid is daarvoor te betalen, heeft aan de XD93 een goeie, want het ontwerp van deze tv is zeer strak. Het design van de voet mag er ook zijn, maar zal misschien niet door iedereen even mooi worden gevonden. De mogelijkheid om de kabels er netjes in weg te werken is in ieder geval een groot pluspunt. Toch laten we de voet het liefst helemaal weg, omdat de XD93 het best tot zijn recht komt als je hem aan de muur bevestigt. Je krijgt er een speciale muurbeugel bij, waarmee dit model dichter tegen de muur aan is te bevestigen dan alle andere tv's.
Het platte ontwerp heeft tot gevolg dat er niet veel ruimte is voor luidsprekers en die klinken dan ook niet bijzonder. Een kwaal waarvan verreweg de meeste moderne televisies last hebben. Wel heeft Sony een unieke backlight in de platte behuizing weten te stoppen, waardoor er tweeëndertig afzonderlijke dimmingzones zijn en dat komt de hdr-weergave ten goede. Plaatselijk kan de helderheid pieken van meer dan 1050cd/m² bereiken voor een mooi hdr-effect.
Ook bij de weergave van normale sdr-beelden weet de XD93 te overtuigen dankzij een keurig contrast en prima kleurweergave. De voor gamers belangrijke inputlag stelt niet teleur en ook de mogelijkheid om 3d weer te geven is een aardige extra, al heb je bij het 3d-kijken wel veel last van crosstalk. Bovendien zijn de benodigde actieve brillen niet meegeleverd en gezien de hoge aanschafprijs van de tv had dat van ons best gemogen.
De bediening is erop vooruitgegaan dankzij de nieuwe afstandsbediening, die nu een ingebouwde microfoon heeft. Ook is het niveau van de software dit jaar veel beter. Het Android TV-besturingssysteem werkt nu best goed, maar we zijn erg teleurgesteld in het feit dat Sony nog steeds de soc van MediaTek gebruikt die we vorig jaar al te langzaam vonden. Bij normaal televisie kijken heb je daar geen last van, maar vooral veel Android-games werken hierdoor slecht. Wellicht is dit ook de reden waarom de ingebouwde mediaspeler niet in staat is om video's soepel af te spelen. De zwakke soc vinden we een belangrijk minpunt van deze verder prachtige televisie.