Samengevat
Wie een behuizing wil die anders is dan de standaardkastjes die andere fabrikanten uitbrengen, zit met de Raven-serie van Silverstone goed. De Raven 04 is voorzien van een aantal innovatieve features en combineert die met prima prestaties. De behuizing is echter niet bijzonder stil en stevig aan de prijs.
Pluspunten
- Innovatief interieur
- Goede prestatie
- Apart design
Minpunten
- Ssd's lastig in te bouwen
- Niet goedkoop
- Kan flink geluid produceren
- Apart design
Eindoordeel
Silverstone heeft een traditie waar het gaat om behuizingen met een afwijkend design. De Raven-serie is daarbij het bekendst, vanwege de afwijkende positie van het moederbord in de behuizingen. In de vierde generatie Ravens is dat niet anders; het moederbord wordt gespiegeld gemonteerd ten opzichte van wat in een normale behuizing het geval is.
Dit is niet het enige punt waarop de Raven 4 afwijkt. Door de ongebruikelijke moederbordmontage zit de voeding boven in de behuizing en ook het deurtje aan de voorzijde is anders dan anders.
Silverstone heeft de behuizing ontworpen voor gebruik met twee grote ventilators aan de voorzijde, zodat in de Raven 4 een overdruk ontstaat. In de Raven 3 zaten de twee grote ventilators nog onder in de behuizing, met de drives en voeding aan de voorkant. De fabrikant heeft nu voor een andere configuratie gekozen, vergelijkbaar met de opzet van de Temjin-behuizing. Hoe goed dat werkt en hoe de rest van de behuizing functioneert, hebben we voor deze review getest.