Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

HTC One: de drang naar vernieuwing

20-02-2013 • 08:00

226

Singlepage-opmaak

Inleiding: de comeback die niet kwam

Inleiding: de comeback die niet kwam

Het moest een grootse comeback worden: de HTC One-serie telefoons, met als vaandeldrager de One X, werd vorig jaar uitstekend ontvangen door providers, retailers en reviewers. Het design sprak aan en de telefoon bleek het beste scherm in een smartphone tot dan toe te hebben. Het had zomaar een mega-verkoopsucces kunnen zijn.

Maar toen kwam Samsung met zijn Galaxy S III, die met een marketingcampagne van volgens geruchten een miljard dollar overal werd gepromoot waar het maar kon, en de strijd was snel gestreden. Inmiddels heeft Samsung meer dan 40 miljoen Galaxy S III's verkocht en zijn de verkopen van de One X nog niet eens een kwart daarvan en wellicht nog een stuk minder.

HTC kon de trend van dalende winsten niet keren toen de One-serie niet het gedroomde succes bleek. Omdat HTC nooit tegen Samsung opkan wat marketingbudget betreft, besloot de fabrikant alles in te zetten op innovatie: nieuwigheden moeten consumenten ertoe overhalen een HTC te kopen.

Dit is dan het toestel dat die comeback moet bewerkstelligen en waarvan HTC er liefst tientallen miljoenen verkoopt: de HTC One. Dat HTC leert van Samsung, bleek uit de presentatie: de fabrikant besteedde drie kwartier aan het bespreken van features, maar het bleef onbesproken hoe groot het scherm is, hoe hoog de processor is geklokt, hoe groot het werkgeheugen is, wat de resolutie van de camera is, hoe lang de accu meegaat en ook alle andere specs kwamen nergens terug. De focus ligt op gebruikservaring, niet op specs.

Daarbij blaast HTC hoog van de toren: de One is volgens de fabrikant de 'best phone ever made', een claim die geen enkele fabrikant ooit maakt. Bovendien vallen termen als 'revolutionair' en andere grote woorden veelvuldig, zowel op het podium als in gesprekken met medewerkers. Kortom: HTC heeft veel vertrouwen in zijn toestel. Uiteraard kunnen we bij een korte hands-on niet al die claims checken, maar wel kregen we een eerste indruk van het toestel.