Intel heeft na wat uitstel eindelijk zijn Ivy Bridge-platform uitgebracht. De die-shrink van 32nm naar 22nm, oftewel de tick in Intels tick-tock-strategie, zorgt ervoor dat de processors zuiniger worden en uiteraard biedt dit de nodige voordelen met betrekking tot accuduur en warmteontwikkeling voor notebooks.
De eerste lichting Ivy Bridge-chips voor notebooks betreft uitsluitend quadcores. We gaan dus de komende tijd voornamelijk nieuwe high-end notebooks met de processors zien, waarschijnlijk multimedia- en gamenotebooks.
De Nederlandse laptopbouwer BTO was zo aardig om ons twee keer twee nieuwe modellen te verstrekken. Zo konden we eerst twee exemplaren met Core i7 2670QM-quadcores testen, waarna we de beschikking kregen over twee modellen met Ivy Bridge-chips aan boord: een 15"-exemplaar met een Core i7-3610QM en een 17"-laptop met een Core i7-3720QM.