Asus bracht onlangs nog een gloednieuwe tablet op de markt, maar op de CES bleek dat het bedrijf nog meer in petto heeft. De Taiwanese fabrikant introduceerde op de beurs in Las Vegas zowel een heel dure als een heel goedkope tablet. Wij brachten een bezoekje aan de stand van Asus en keken of beide tablets op het eerste gezicht hun respectieve prijzen waard zijn.
Asus-tablets voor elke beurs
Inleiding
Transformer 700
We waren eigenlijk een beetje verrast dat Asus op de CES een nieuwe Transformer-tablet aankondigde. Voor we richting Las Vegas vertrokken, hadden we immers net de Transformer Prime gerecenseerd. De Transformer 700 is dan ook geen vervanger van de Prime; de nieuweling zal daar boven gepositioneerd worden.
Asus heeft het binnenwerk van de Prime overgenomen, dus ook de 700 beschikt over een Nvidia Tegra 3-soc, een micro-sd-kaartlezer en een hdmi-uitgang. Net als de Prime heeft de 700 een propriëtaire connector om met een optionele keyboarddock verbonden te worden, en de dock van de Prime kan probleemloos voor de 700 gebruikt worden. Waar de behuizing van de Prime nog volledig van aluminium was gemaakt, is er bij de 700 aan de bovenkant van de achterzijde een plastic strip geplaatst. Die dient hoogstwaarschijnlijk om de ontvangst van de gps- en wifi-antenne's te verbeteren, maar dat kon het beurspersoneel niet bevestigen. Verder is de volumeknop nog van de linkerzijde naar rechtsboven verplaatst.
Het grootste verschil tussen de Prime en de 700 is het scherm. Net als de onlangs getoonde Iconia-tablet van Acer heeft ook de Asus Transformer 700 een schermresolutie van 1920x1200 pixels. Net als bij de Prime is het scherm van het Super IPS+-type, maar de resolutie is dus flink hoger. De extra pixels zijn goed merkbaar bij het bekijken van bijvoorbeeld webpagina's en video's.
Hoewel de grafische chip in de Tegra 3 veel meer pixels moet aansturen, lijkt de tablet niet trager dan de Prime - integendeel zelfs. Dat zal samenhangen met het feit dat ons testexemplaar van de Prime nog op Android Honeycomb draaide, terwijl de 700 al Android Ice Cream Sandwich aan boord heeft. We hadden bij het testen van de Prime al het vermoeden dat de Tegra 3 meer in zijn mars had, en dat lijkt bij deze bevestigd.
We verwachten in 2012 nog een heleboel tablets met deze full-hd-resolutie, en misschien wordt dat wel de nieuwe standaard. We zijn er echter nog niet uit of het de meerprijs van rond de honderd euro wel waard is. Hoewel de hogere resolutie zeker merkbaar is, is het echt geen straf om naar het scherm van de Prime te kijken.
Memo 370T
De eerste Android-tablets hadden allemaal een beelddiagonaal van 10,1". Pas afgelopen zomer kwamen de eerste modellen met kleinere schermen uit. Hoewel Asus al diverse tablets in zijn assortiment heeft, ontbrak tot dusverre een 7"-versie. Tijdens Nvidia's keynote op de CES kwam Asus-topman Jerry Shen echter het podium op met de nieuwe Memo 370T. Deze tablet heeft een 7"-ips-scherm met een resolutie van 1280x800 pixels en wordt aangedreven door Nvidia's nieuwe Tegra 3-quadcore.
Op zijn stand had Asus twee exemplaren van de Memo 370T neergezet: een mock-up om de behuizing te tonen en een werkende versie, die in een zwarte cradle was geplaatst. Op eerste gezicht is de 370T weinig indrukwekkend. De behuizing is van plastic en de achterkant heeft een geribbelde structuur. Het apparaat is redelijk dik maar ligt wel prima in de hand, en met de bouwkwaliteit zit het op het eerste gezicht ook wel snor. De tablet lijkt echter geen high-end apparaat, zoals een iPad, een Galaxy Tab of een Transformer Prime.
Toch draait de 370T op de nieuwste versie van Android en de Tegra 3 is de snelste tabletchip van dit moment. Het ips-paneel is misschien niet zo helder als dat van de Prime, maar de kijkhoeken zijn nog steeds indrukwekkend. Ook in gebruik voelde de 370T aan als een high-end apparaat. De combinatie van Tegra 3 en Ice Cream Sandwich zorgt voor een bijzonder soepel werkende interface. Het verschil met de eerste generatie Tegra 2-tablets is groot.
Wat de 370T echt interessant maakt, is de adviesprijs van 249 dollar, die in Nederland waarschijnlijk op 249 euro zal uitkomen. In de categorie 7"-tablets levert Acer de Iconia Tab A100 voor 300 euro en de Flyer van HTC is nog eens vijftig euro duurder. Daarmee is de 370T zowel sneller als goedkoper dan de concurrentie, en deze nieuwe tablet zou dus wel eens heel populair kunnen worden.
Tot slot
Asus heeft met de Transformer 700 en Memo 370T twee tablets in handen die beide excelleren, maar op compleet verschillende vlakken. De 700 is met zijn snelle hardware en prachtige scherm het schoolvoorbeeld van een high-end tablet, maar daar hoort dan ook wel een hoge prijs bij. De behuizing oogt iets minder sjiek dan die van de Transformer Prime, maar als het gebruikte plastic voor goede gps- en wifi-ontvangst zorgt, hebben wij daar geen problemen mee. We zullen echter meer tijd met de 700 door moeten brengen voor we kunnen zeggen of de tablet met zijn hogere resolutie ook echt de adviesprijs van 599 dollar waard is.
We durven nu al wel te stellen dat de Memo 370T zijn geld waard is. Deze 7"-tablet mag dan wel niet de meest compacte of elegante behuizing hebben, hij ligt wel lekker in de hand en de hardware is voor een tablet van deze prijs behoorlijk indrukwekkend. Ice Cream Sandwich draait dankzij de Tegra 3-chip heel soepel en de kijkhoeken van het ips-paneel zijn uitstekend. In deze prijscategorie heeft de concurrentie momenteel eigenlijk niets dat ook maar in de buurt komt.
In Amerika moeten beide modellen in het tweede kwartaal uitkomen. Over de Nederlandse introductie is nog niet bekend.
Asus toonde op de CES overigens ook nog een werkende Padfone, die echter achter glas was opgesteld. Al ruim een half jaar geleden werd op de Computex-beurs een mock-up van deze tablet-met-telefoon gepresenteerd, maar we konden er nu nog steeds alleen maar naar kijken. We hopen dat we volgende maand op het Mobile World Congress meer over dit concept te weten komen.
Inhoudsopgave
- 1. Inleiding
- 2. Transformer 700
Reacties (69)
Ook aardig om te vermelden dat de dock van de TF101 te gebruiken is voor de padfone
Dus 3 in 1
http://www.youtube.com/watch?v=iTXBG-Hs_Ww
Oftewel een windows based padphone kan je wel vergeten! Tenzij je op alle 3 de devices exact hetzelfde beeld wilt hebben, maar dat wil je juist NIET...
Dit klopt toch helemaal niet? De eerste Galaxy Tab was 7 inch en die was toch (een van) de eerste Android tablet(s)?
Helemaal top, gaaf voor Full HD films enzovoort enzovoort, maar bijvoorbeeld icoontjes?
Zijn de icoontjes in Android ICS van zo'n hoge resolutie, dat ze op de 700 nog steeds strak zijn?
Ik kan me voorstellen dat als een icoontje 60x60 pixels is het er op de Prime goed uit ziet,
maar op de 700 niet, aangezien dat natuurlijk miniscuul is op zo'n 1920x1200 schermpje..
Wat jullie?
[Reactie gewijzigd door CLB op 26 juli 2024 16:02]
- een iets beter WIFI ontvangst
- (waarschijnlijk) betere GPS
- een hogere resolutie
- Als ie al komt, dan gaat het nog wel een half jaar duren voordat je hem thuis hebt.
- Aangezien de TF700 dezelfde Tegra3 bevat, zorgt dat in een bad-case scenario dus voor een gehalveerde framerate in games(meer dan dubbel zoveel pixels te berekenen).
[Reactie gewijzigd door YoMarK op 26 juli 2024 16:02]
En als je het zo formuleert kan je zo blijven wachten, mischien de asus prime 800 met mischien een tegra 4 nog beter doet dan de asus prime 700?
Overkill anyone? Ik vraag me echt serieus af hoeveel voordeel je van deze resolutie op een klein scherm hebt. Daarnaast wordt er wel veel meer gevraagd van de hardware. Weegt de extra kwaliteit op tegen de extra belasting? Ik vraag het af.
Ik heb de 'normale'prime, vind deze resolutie al meer dan voldoende. Afzonderlijke pixels zijn niet te zien, je zit toch echt wel een stukje van het scherm af.
Wordt dit net zo'n achterlijke pixel races als destijds met foto camera's?
Ik vind dat bij tablets, laptops, netbooks en ultrabooks totaal geen sprake is van een pixelreeks. Een Full HD resolutie op een laptop is nog steeds vaak voorbehouden aan de betere en duurdere laptops. De doorloop zoals je hem normaal ziet bij features dat ze eerst op de high end producten zitten en langzamerhand door sijpelen naar het midden segment zie je amper bij schermen.
sinds de introductie van de ipad is dit ook pas, en verbeter me als ik het verkeerd heb, de eerste die een echte sprong naar een beter scherm maakt.
Wat hardware betreft, ik denk dat de huidige mobiele processors zeker in staat zijn om die extra belasting te dragen. We hebben van die nieuwe generatie processors alleen nog maar de tegra 3 gezien, er gaat nog veel meer hardware geweld aankomen dus wie weet ook nog wel snellere.
Strakker beeld is mij veel waard, en de aankomend 1920x* tablets waren voor mij de reden om te wachten met de aanschaf van de Prime1 - en gelukkig maar, ik zou het fijn vinden als GPS goed functioneert
Voor die prijs kan ik hem bijna niet laten liggen.
Het is vooral de prijs die de 370T aantrekkelijk maakt. Voor €249,- hoor je mij niet klagen over een 7" scherm en ik denk dat ze hiermee ook flinke verkoopcijfers gaan halen.
Ik wil graag een Tegra 3 tablet, maar wacht nog even tot de beurs van Barcelona.
De kans is groot dat het deze 700 wordt, maar alleen als de batterij niet veel korter mee gaat
Ik dacht eerst nog ach die gps maakt mijn niet zo veel uit, maar nu komt er ook nog een nieuwe met een veel hoger resolutie scherm, wat ik ook al even op zat te wachten
En nu die zo snel komt (ok kan hier in NL max nog wel een half jaar duren..) wacht ik daar toch wel op
Ik vind voor telefoons een 720 (16:9) of misschien een 800 (16:10) een mooie resolutie maar ja dan moeten tablets zeker die van 10" wel naar de 1080 of 1200 gaan..
Wel grappig dat het nagenoeg onmogelijk is om een 17" !! laptop te bestellen die een 1200 resolutie heeft, en nu gaan 10" tablets dat wel doen...
Wel apart dat ze voor de 16:10 gaan op tablets en niet daar zeggen we gaan voor de echte "hd" resolutie 1080.. Want een tablet is echt voor media, dat ze voor 17" laptops daar naar toe zijn gestapt vind ik nog steeds erg jammer, das toch weer 10% minder pixels.. En films speel ik nooit af op mijn 17" laptop..
Telefoons lijken nu wel echt naar 16:9 te gaan.
Dat wil dus zeggen dat het nog wel een paar maanden duurt voordat hij uitkomt.
Ik kijk nu naar de acer iconia A700.
Ook een ips scherm met 1920*1200 en tegra 3
En die komt begin Q2 uit.
Presentatie is erg fijn om naar te luisteren, en inhoudelijk brengt hij het ook zeer netjes. Top!
En zoals in het artikel vermeld wordt neem ik de platic behuizing voor lief als het zorgt voor beter ontvangst. niks zo erg als een apparaat, waar je veel geld aan uit geeft, en dat het vervolgens niet optimaal presteerd.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
:strip_icc():strip_exif()/u/249917/jaapschaap.jpg?f=community)
:strip_exif()/u/127045/Blue.gif?f=community)
/u/439811/hamster%2520test.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/324584/crop6028f69783ce8_cropped.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/8440/FlyGuy.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/237667/crop56c61587d6732_cropped.jpeg?f=community)
/u/233220/crop58c922806f3c4_cropped.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/221184/LuffyGoku.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/350783/crop62ff797f3eccf_cropped.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/18121/soep.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/531/crop5bc26deb6d424_cropped.jpeg?f=community)