Door Dimitri Reijerman

Redacteur

Xtreamer Prodigy: Android-mediaspeler met 3d

21-12-2011 • 08:00

119

Multipage-opmaak

Inleiding

De markt voor mediaspelers wordt steeds diverser, zo blijkt ook weer uit de komst van de Xtreamer Prodigy. Het is na de AC Ryan Veolo de tweede mediaspeler die we in handen kregen die gebaseerd is op Android, het besturingssysteem dat door Google wordt ontwikkeld. De Prodigy draait echter op een processor die niet vaak met Android in verband wordt gebracht: de Realtek RTD1186. Alleen dat al is reden genoeg om deze Prodigy onder de loep te nemen.

Een tweede onderscheidende feature van de Prodigy is dat het apparaat 3d-video op hd-kwaliteit kan afspelen. Hierdoor kunnen de bezitters van een 3d-televisie nu ook via hun mediaspeler - in elk geval in theorie - genieten van 3d-content. Verder heeft de Xtreamer Prodigy een opvallende vormgeving: in plaats van een klassiek en 'saai' zwart doosje, heeft Xtreamer gekozen voor een gebogen aluminium topplaat. Tweakers.net bekeek wat de Prodigy in huis heeft.

De Xtreamer Prodigy close-up

De Xtreamer Prodigy wordt compleet geleverd. De doos bevat, naast de mediaspeler, een usb 3.0-kabel, een voeding, een hdmi 1.4-kabel en een analoge composietkabel. Ook de afstandsbediening en de twee daarvoor benodigde aaa-batterijen ontbreken niet. Helaas werd ons testexemplaar wel zonder volledige handleiding geleverd.

De Prodigy beschikt met de draaiknop aan de voorzijde en de gebogen aluminium kap over een opvallend design. Bovendien is de mediaspeler met een gewicht van 2 kg - inclusief een ingebouwde harddisk - geen lichtgewicht te noemen.

De draaiknop aan de voorzijde dient als aan/uit-schakelaar en voor het regelen van het volume. Een blauwe led licht op als het apparaat is ingeschakeld. In het midden treffen we een sd-kaartlezer aan met daaronder een infrarood-oogje. Aan de rechterzijde is de hdd-tray geplaatst. Een schijf laat zich eenvoudig inbouwen en harddisks mogen een maximale grootte van 3TB hebben. Wel missen we een usb-ingang aan de voorzijde, bijvoorbeeld voor het snel aansluiten van een externe harddisk.

Xtreamer Prodigy Xtreamer Prodigy Xtreamer Prodigy Xtreamer Prodigy Xtreamer Prodigy

Aan de achterzijde vinden we tal van aansluitingen. De hdmi 1.4-uitgang maakt het mogelijk om 3d-content af te spelen op een geschikte televisie. Ook zijn analoge component video- en composietuitgangen beschikbaar. Verder vinden we hier een gigabit-ethernetaansluiting, twee usb 2.0-hostaansluitingen en een usb 3.0 slave-poort. Prettig zijn de twee digitale audio-uitgangen: zowel coaxiaal als optisch worden ondersteund.

De Prodigy draait op een Realtek RTD1186-processor met een snelheid van 750MHz. Deze wordt passief gekoeld, waardoor er behalve de harde schijf geen onderdelen zijn die storende geluiden produceren. Het werkgeheugen is 512MB groot en er is 256MB flashgeheugen beschikbaar voor het opslaan van applicaties en de firmware.

We zijn minder tevreden over de afstandsbediening: deze bevat erg veel knoppen, die onoverzichtelijk zijn ingedeeld. Zeker in het begin zal de gebruiker vaak naar de remote moeten kijken om de juiste knop te vinden. Ook hebben veel toetsen een dubbelfunctie, wat weinig intuïtief werkt.

Interface

Als we de Xtreamer Prodigy een koude start laten maken, valt op dat het apparaat niet erg rap is: het booten duurt meer dan een minuut. Vanuit standby, waarbij een bescheiden 0,3W wordt verstookt, is de opstartduur korter: na circa 35 seconden kunnen we aan de slag. Overigens meten we een stroomverbruik van circa 15W als het apparaat is ingeschakeld met een draaiende harde schijf.

Het hoofdmenu bevat zes hoofdopties: favorieten, geschiedenis, mediakeuze, Android, toepassingen en instellingen. Wat opvalt is dat de vertaling naar het Nederlands niet consequent is doorgevoerd; overal treffen we een mix van Engelse en Nederlandse teksten aan.

Xtreamer Prodigy -- screenshots van de gui

Onder de hoofdopties zit steeds een uitklapmenu dat met de d-pad van de remote doorlopen kan worden. Daarnaast worden een aantal statusiconen getoond die onder andere aangeven of het apparaat al dan niet succesvol met het netwerk is verbonden.

De belangrijkste optie is mediakeuze. Via de optie 'mediabronnen' kun je al bladerend op zoek naar het gewenste bestand op de interne harddisk, op samba- of nfs-shares, op dlna-servers of op een aangesloten usb-apparaat. Daarnaast is er een optie 'mediatypes' waarmee naar specifieke mediabestanden - video, afbeeldingen of audio - gezocht kan worden.

Xtreamer biedt de mogelijkheid om bestanden te indexeren die op de interne harde schijf staan. Hierdoor worden deze bestanden voorzien van meta-informatie en coverafbeeldingen. Naar keuze kan dit handmatig of geheel automatisch gebeuren. Verder is er de keuze uit lijstweergave met daarnaast een previewvenster, en een raster waarin grote iconen met coverafbeeldingen zijn te zien.

Als we het configuratiemenu induiken, dan valt op dat Xtreamer Prodigy veel instelmogelijkheden biedt. We moesten dit menu ook wel gebruiken, want om onduidelijke redenen hadden video's in eerste instantie een zwart kader, maar na het instellen op full-screenweergave was dit probleem verdwenen.


is voorzien van

Verbruik is circa 15W bij het afspelen van een video. Standby 0,3W.

Instellingenmenu is slechts gedeeltelijk vertaald.

Opstarttijd 54 seconden.

Schrijven 12MBps via ethernet

Media afspelen

De Prodigy wordt door Xtreamer vooral aangeprezen als een van de eerste mediaspelers die 3d-content op volledige kwaliteit kan afspelen en dus niet beperkt is tot de kwalitatief mindere side by side-weergave. Voor de uitvoer van 3d-content is de mediaspeler dan ook voorzien van de benodigde hdmi 1.4-uitgang.

We hebben de Prodigy aan een 3d-tv van LG gehangen en diverse testbestanden, waaronder iso's van 3d-blu-rays, werden probleemloos in 1080p-kwaliteit afgespeeld. We kwamen wel een schoonheidsfoutje tegen: bij één testbestand, een image van een 3d-film, werd door de Prodigy gemeld dat deze titel niet te bekijken was omdat een 3d-blu-ray-speler nodig zou zijn. De firmware kampt dus nog met een probleempje, mogelijk een beveiligingsprobleem of een incorrecte handshake met de 3d-televisie.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Bij het afspelen van onze testbestanden met 2d-videomateriaal kwamen we geen problemen tegen. Blu-ray-iso's en -bestanden en dvd-images werden keurig weergegeven, inclusief de bijbehorende menu's. Daarnaast ondersteunt de Prodigy downmixing en passthrough voor een relatief groot aantal surround-audioformaten. Wie de mediaspeler aansluit op een homecinemasetje zal dus in vrijwel alle gevallen kunnen genieten van 5.1- of 7.1-surroundstreams.

De instelmogelijkheden voor zaken als ondertiteling en meertalige tracks zijn in orde en functioneren zoals we gewend zijn. Opvallend in het pop-out-menu is dat er de optie 'upload to Youtube' beschikbaar is, al zal een gebruiker niet snel een blu-ray-iso naar Googles videodeeldienst opsturen. De mogelijkheid 'share this on Facebook' is dan al logischer.

Voor het afspelen van audiobestanden heeft Xtreamer een opvallende interface ontwikkeld. Hoewel je de interface mooi of lelijk kunt vinden, probeert de fabrikant in ieder geval iets anders dan de saaie afspeellijsten die we op de meeste mediaspelers aantreffen. De repeat- en shuffle-mogelijkheden werken naar behoren en er is een - helaas traag reagerende - grafische equalizer. Ook wordt de coverart van een album of een song getoond. Met de bestandsondersteuning zit het ook snor; we kunnen vrijwel alles afspelen behalve het lossless ape-formaat.

Wie zijn foto-verzameling wil bekijken met de Prodigy, zal weinig te klagen hebben. Foto's worden opvallend snel ingeladen en getoond. Ook is er een aanzienlijk aantal overgangseffecten beschikbaar en uiteraard is er een slideshow-functie.

Android en prestaties

De Xtreamer Prodigy draait op Android 2.2. Daarmee is de mediaspeler niet uniek; de onlangs besproken Veolo van AC Ryan draait bijvoorbeeld ook op dit besturingssysteem. Een verschil is echter dat Xtreamer ervoor gekozen heeft om naast de Android-apps een aantal applicaties te installeren die native door de Realtek-cpu worden ondersteund. Zo heeft het apparaat bijvoorbeeld twee browsers.

In de praktijk blijkt de Android-browser zo stroperig te reageren dat hij nauwelijks bruikbaar is. De vermoedelijke oorzaak is de gebruikte mips-processor van Realtek: Android is geoptimaliseerd voor ARM-processors. Bovendien is de RTD1186-cpu met zijn kloksnelheid van 750MHz trager dan de 1GHz ARM-processor van de Veolo.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De verzameling Android-apps lijkt vrij willekeurig samengesteld. Het merendeel werkt naar behoren, maar erg vrolijk van de bediening via de meelegeverde afstandsbediening worden we niet: veel apps vereisen nu eenmaal een touchscreen. Xtreamer verkoopt optioneel een draadloos toetsenbordje met een touchpad, maar die hebben we in deze review niet meegenomen.

De Realtek-apps draaien, wellicht omdat ze niet door de virtuele machine van Android worden uitgevoerd, wat soepeler dan de generieke Android-software. We vinden in deze aparte sectie onder andere YouTube- en DailyMotion-clients, een tweetal apps om het weerbericht op te vragen en een aantal applicaties voor sociale netwerken. Al met al weinig revolutionairs dus.

Als we naar de netwerkprestaties kijken, blijkt weer eens dat de gigabit-ethernetaansluiting meer voor de marketingfolders is bedoeld dan dat deze daadwerkelijk hoge doorvoersnelheden mogelijk maakt. Zo maten we een gemiddelde doorvoersnelheid van 12MBps bij het wegschrijven van netwerkbestanden naar de interne harddisk; dat is weliswaar ruim voldoende voor het streamen van films maar het komt niet in de buurt van gigabit-ethernet.

De doorvoersnelheden liggen aanzienlijk hoger als het apparaat met de usb 3.0-aansluiting wordt gevuld. We kwamen hierbij uit op lees- en schrijfsnelheden die tussen de 70 en 80MBps schommelden. Omdat de Prodigy uitsluitend een usb 3.0-slave-aansluiting heeft, is het niet mogelijk om zo een harddisk aan het apparaat te koppelen. Externe schijven moeten aan een van de usb 2.0-poorten worden gehangen.

Prijzen en specificaties

Merk en Type
Merk Xtreamer
Type Prodigy
Opslag
Aantal harde schijven 1x
Hardeschijfbus (intern) sata-300
Behuizing bay intern 3,5"
Maximale grootte harddisk 3TB
Video
Videocontainers avi, mkv, ts, tp, trp, m2ts, mpg, mp4, mov, m4v, vob, iso, dvd-iso, ifo, dat, wmv, asf, rm, rmvb, bd-iso, flv (t/m 720p)
Videocodecs mpeg-1, mpeg-2, mpeg-4 sp/asp, avc (h.264 | x264), xvid, divx, wmv9 (vc-1), realvideo 8/9/10 (t/m 720p)
Ondertitel-ondersteuning srt, smi, ssa, idx/sub, sub
Audio
Audioformaten mp3, mp2, wma, aac, flac, wav, ape, ogg vorbis, pcm, lpcm, ms-adpcm, lc-aac, he-aac, cook, ra-lossless
Audiofilters Dolby Digital, Dolby Digital Plus 7.1 (alleen passthrough), Dolby TrueHD 7.1, dts, aac 7.1, flac
Verbindingen
Video-uitgangen component video, composite, hdmi 1.4
Audio-uitgangen coaxiaal s/pdif, optisch s/pdif
Hardeschijfbus (extern) 2x usb 2.0, 1x usb 3.0
Ethernet 1Gbps
Wlan 802.11b, 802.11g, 802.11n (150Mbps max)
Overig
Chipset Realtek 1186 750MHz
Werkgeheugen 512MB ddr3
Besturingssysteem Android 2.2
Dlna
ja
Kleuren zwart

Conclusie

We zijn na alle tests gematigd tevreden over het apparaat. De mediaspeler weet een van zijn belangrijkste troeven, 3d-weergave op geschikte televisies, waar te maken: vrijwel elk 3d-bestand wordt correct afgespeeld. Bij een enkel testbestand ging dat nog mis, maar dat vuiltje kan met een nieuwe firmwareversie vermoedelijk eenvoudig worden weggepoetst.

Daarnaast worden alle 'reguliere' 2d-mediabestanden zonder horten of stoten op het televisiescherm getoond. Verder biedt de huidige firmware voldoende instelmogelijkheden voor de gemiddelde tweaker, al heeft de programmatuur nog de nodige ruwe kantjes.

De Prodigy kan Android-applicaties draaien, maar in de praktijk valt dat enigszins tegen. Daarvoor zijn twee redenen aan te wijzen: de Realtek-cpu heeft onvoldoende spierballen en de te complexe afstandsbediening is niet erg geschikt als invoerapparaat.

Ondanks het stroef draaiende Android, dat meer als een interessant extraatje moet worden gezien, is de Xtreamer Prodigy zijn adviesprijs van 179 euro zeker wel waard. Het kan echter de moeite waard zijn om nog even met de aanschaf te wachten: het is niet ondenkbaar dat er binnenkort meer mediaspelers op het toneel verschijnen, met identieke afspeelmogelijkheden maar ook met een betere Android-implementatie.

Reacties (119)

119
118
51
9
0
58
Wijzig sortering
Het valt me altijd op dat mediaspelers met wat meer functies al gauw 170-399 euro kosten. Gebruiken tweakers deze doosjes nu echt veel ?

Voor ~300-400 bouw je tegenworodig al een dijk van een mediacenter en daar zit dan vaak je storage al bij, gbit lan, wifi en een compleet OS.

Niet onbelangrijk:, je hebt dan doorgaans een CPU/GPU combinatie die alles aankan mb.t. media. (E.g. met een Fusion E450, 25W typical use voor een heel systeem, of als je 50-100 euro meer kwijt kan en wat meer energieverbruik niet erg vind een G620 of core i3 2100). (~35-45W typical use voor een heel systeem)

Krijg je nog on the fly HD transcoding erbij ook...handig voor b.v. je iphone / ipad.
Grappig dat je de price range van 170-399 euro aanhaalt, maar het is denk ik niet heel toevallig dat de prijs van dit product dicht bij de ondergrens van je range zit.

Het is nogal een verschil hoor: 170 euro voor een kant-en-klare mediaspeler die de meeste dingen kan of 300-400 voor een echte alleskunner wat jij aanhaalt.

Begrijp me niet verkeerd, ik denk dat voor tweakers de keuze al snel richting een x86-gebaseerde mediacenter gaat, maar je betaalt er gewoon wel voor. Voor de gewone consument zijn dit soort media devices meestal goed genoeg.

Ik vind 't een leuk ding, en voor zover ik weet zijn er nog geen (of weinig) Android media spelers. Ik denk dan ook dat dit apparaat gewoon de altijd aanwezige kinderziektes heeft, en die worden er met firmware en in eventuele opvolgers wel uitgehaald. En gezien de openheid van Android kun je er dan meer mee dan met een specifiek mediaspeler OS.
Die openheid van android is nu denk ik juist niet het punt waar de 'gewone' consument voor gaat. Die vraagt speelt hij alles af, en als het antwoord ja is en de prijs/randzaken na tevredenheid zijn, dan kopen ze het.

Heb een popcornhour gehad, een HTPC, een incompetente (hd) appel tv, een kleinere Asrock ion met xbmc live en nu nog steeds een Boxee Box.

De eerste kennismaking met XBMC bracht wat ik wilde, films/series in een gelikte layout, enige informatie erbij en gaan. De afgevaardigde Boxee Box komt dicht in de buurt van 'mijn' ideale speler.

Een kant en klare speler heeft mijn inziens meer voordelen dan nadelen.
Prima mix tussen mogelijkheden, layout, totaal pakket(kant en klaar, ab, instellingen enz)

Voor de betaalde 90 euro een moeilijk te kloppen speler.
Op zich heb je gelijk ja, als het echt om alleen media spelen gaat dan zit je gauw goedkoper en met minder stroomverbruik.

Echter als je ook een beetje mooie GUI wilt hebben e.d. en wat meer functies dan ga je al gauw naar een popcorn hour en die is dus list price 399.

Overigens net nog even gekeken maar een strakke zelfbouw fusion E450 kan nu voor ~280 euro.

[Reactie gewijzigd door Max|Burn op 22 juli 2024 15:39]

Ik had ook een Mediacenter PC. Maar dat heeft 2 grote nadelen.
1) het moet opstarten en afsluiten.
2) het is een full OS.

Bij 1 betekent dat ik niet snel kan kijken en simpelweg de stroom afsluiten om te stoppen.

Bij 2 neemt het OS onnodig veel resources in, en bediening is ook niet je-van-het. En natuurlijk... een volledige PC verbruikt meer stroom dan een dedicated mediaplayer.
1) En S3 sleep was geen optie?
2) Dat is waar maar me eigen media center trekt gemiddeld 20W-25W. Een popcorn hour A110: 15W. Valt wel mee dus. Ik heb vrienden die een media center hebben gebouwd met een normale quadcore ..dan gaat het hard ja :)
Op papier een leuk product maar Xtreamer heeft niet echt een goede reputatie als het aankomt op firmware en productafhandeling.
Zo was de eerste Xtreamer pas bruikbaar na 5 updates en bleek het veel problemen te hebben met de koeling. Xtreamer beloofde daarop de mensen een nieuwe ventilator te sturen, maar dit is er nooit van gekomen. Daarnaast hebben veel mensen problemen met het ''streamen'' van video en muziekbestanden, ironisch want het is toch een Xtreamer?
Toen dacht Xtreamer dat het wel slim zou zijn om een passieve versie uit te brengen die 25 euro duurder was een feite een rip-off en hiermee liet Xtreamer zien dat ze hun early adopters gewoon niet waardeerden.

Met hun NAS/Mediaplayer combinatie genaamd e-Trayz , is het ook niet echt goed gegaan. Doorvoersnelheden kwamen niet boven de 10 MB/s uit en het apparaat bleek vaak vast te lopen. Dit is gedeeltelijk opgelost met firmwareupdates, maar het werkt nog steeds niet zoals het zou moeten.

Xtreamer laat keer op keer zien dat het goed is in marketing, maar niet zo goed is in het uitbrengen van een goed werkend product. Er is een handvol leden die hun hand boven het hoofd van Xtreamer aka Mvix houden maar het meerendeel van de scene heeft het wel gehad met Xtreamer. Zo worden er berichten gecensureerd en mensen die enigzins kritiek hebben worden meteen geband. Grote communitysites zoals MPC Club hebben daarom ook maar besloten Xtreamer niet meer op te nemen op hun forum na meerdere botsingen tussen Xtreamer en critici.

Kortom: Ik heb als early adopter geen vertrouwen meer in Xtreamer en Mvix.

http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=23066
http://www.google.nl/#scl...or&aq=f&aqi=&aql=&oq=&amp
http://www.google.nl/#scl...pbx=1&fp=b1c681fecb0be6b9
Hoewel ik MPCClub wel eens te ver vond gaan in de kritiek, heeft Xtreamer zich aan belangrijke beloftes niet gehouden. Daarom zal ik ook nooit meer iets van ze kopen. Niet omdat het slechte produkten zijn, maar omdat je als klant niet serieus genomen wordt.

Ik raad mijn medetweakers aan om te kijken naar andere merken, zoals Western Digital WD TV Live (met de nieuwe Sigma Design 8670 processor), Mede8er 400X2/500X2 of Popcorn Hour.
Heb er zelf een, en ben erg tevreden erover.
Beeldkwaliteit is goed te noemen. Ziet er haarscherp uit op mijn full-hd beamer (in vergelijking met een Netgear streamer en een WD streamer).
Ben nog geen enkel video formaat tegengekomen wat de Prodigy niet aankan
Ik heb ook nog geen haperingen kunnen ontdekken (zowel over interne HD als externe USB HD en Netgear NAS)

Geluid is ook zeer goed!
de 7.1 formaten (waaronder Master Audio) worden feilloos opgepikt door mijn receiver (Onkyo).
Kan alleen geen cover-art zien wanneer ik FLAC afspeel. Hopelijk een bugje dat is opgelost in een nieuwe versie van de firmware.

Android heb ik zelf nog maar weinig gebruikt, maar eerste indruk was dat het onhandig werkt.
Heb wel het toetsenbordje met touchpad erbij, maar ook dan loopt het allemaal niet zo lekker.
Zie wel wat mogelijkheden voor Android in streaming services, zoals Spotify e.d, maar nog niet getest.

Ik vind de score die de Prodigy gekregen heeft eerlijk gezegd te laag.
Het ding doet wat het moet doen, en doet dat goed.
Dat Android niet helemaal lekker werkt is niet vreemd, gezien de afkomst van deze OS.
Daar wordt de Prodigy echter wel steeds op afgestraft.
Nou je het zegt, ik zie het. Zijn parade paardje "3D' maakt die waar, zeggen ze. 2D, speelt die ook vlekkeloos af, zeggen ze. Alles is eigenlijk top, behalve Android.
Ondanks het stroef draaiende Android, dat meer als een interessant extraatje moet worden gezien...
Waar ze zelf aangeven dat het "slechts" als een extraatje moet worden gezien.

Snap ik idd, net als jij, geen hout van die magere beoordeling :?

Geluidskwaliteit: 3 sterren.

Nergens zie ik geluidstest, grafieken, metingen of dergelijke. Alleen iets over hoe je audio kan afspelen en dat dat ook in 5.1 en 7,1 kan. Waar komen die sterren vandaan :X

[Reactie gewijzigd door Madrox op 22 juli 2024 15:39]

Excuse dat mijn morfine induced review addition was sketchy.

Qua prodigy:
3D: werkt alleen via 1.4 amp + 1.4 tv
3D: werkt met 1.4 hdmi direct naar tv netjes en switch etc. Geluid gaat ook naar de tv, maar een beetje HTS heeft 10x beter geluid nog maar te zwijgen over speakers. Dus mis je dan de Thru-hd audio aangezien volgens de specs dat alleen over HDMI (arc doet geen tru-hd) kan en niet COAX of Optical naar amp. Mijn amp is een LX70 van net 2 jaar oud, die ga ik niet zo snel vervangen.

Downmixing van Thru-HD naar COAX of optical heb ik niet aan de praat gekregen (werkt misschien wel richting tv, maar die kan het zelf met 1.4 hdmi support), DTS en DD soundtracks gebruiken op de original image werkt wel btw.

Wat ik dus mis is een optie om op de prodigy te forceren om naar sbs/tb te gaan op hdmi 1.3a en 3D te gaan. Want al die opties heb ik wel via externe blu-ray of gewoon een mkx bestand.
Ik heb de Prodigy en ben tot nu tevreden, alle ( 3D ) content speelt hij keurig af. De firmware krijgt een grote revisie en is naar verwachting binnen een maand beschikbaar en dat is wel nodig inderdaad.
De nieuwe features zullen o.m. zijn:
- Movie jukebox. Not the community one. something that is build into the FW with our engine
- Adding SRT browser so users will be able to select manually any Subtitle file and locate at anywhere on the HDD.
-Adding parental control. Password lock for folders.
-Adding AirPlay
-Adding PHP, SQLite to the core of the system
-Adding Broadcast server function that will allow you to use your smartphone / tab / iphone / ipad as wirelss mouse and keyboard for the prodigy
-Adding Xtreamering portal. Xlive, Xvod, DsapacTV, TVonTop, xGrooveshark
-Adding internet Radio Shoutcast
- Adding media library file size display
- Enhancing the ZOOM function upon users requests
Dit is echt vervelend, heb hier echt lang op zitten wachten maar ben nu niet echt overdonderd van het apparaat. Misschien dat ik hem ga halen voor de goede 3D-ondersteuning maar het Android-gedeelte trok mij ook erg aan en blijkt dus gewoon niet (goed) te werken.

En 12MB's doorvoer?? Volgens mij had mijn Sidewinder FE precies hetzelfde met een 100Mbits en 2,5" schijf.

Die speelt trouwens ook nog steeds alle 2d-bestanden vlekkeloos af (ja, ook de Full-HD) dus daar hoef ik geen 180 euro voor uit te geven.
Ik heb deze Mediaspeler sinds een 1 1/2 maand in gebruik.

Het Android gedeelte werkt redelijk goed en zal zeker beter gaan werken als de DUAL Boot in de nieuwe komende firmware is opgenomen daar er dan wat meer resources vrijkomen voor Android.

Wat ik duidelijk mis in deze review:

De bij prerelease beloofde Internal 802.11n 300Mbps, Mini PCie Wireless LAN is niet te vinden in het apparaat, er wordt een USB Xtreamer Wifi Dongel bijgeleverd met een leuk opschrift 300Mbps, die nog geen 150 Mbps haalt en een van de twee aanwezige USB 2.0 poorten inneemt

De pre-release pagina vermelde deze interne card en ik heb al bemerkt op het forum dat meer mensen hier over klaagden en hun account ook geblokkeerd werd, de pagina is denkelijk om die reden nu plots aangepast http://xtreamer.net/xtreamer-prodigy-upgraded/ en de Interne wifi card is niet meer te vinden, in deze discussie word bevestigd dat deze wel te vinden was in de prerelease specificaties: productreview: Xtreamer Prodigy review door AApostolovski

Xtreamer "lost " het gemis van deze interne wifi kaart op door deze uit de specificaties te laten verdwijnen, naar mijn idee een schandelijk gedrag naar je klanten toe en een mismaakte poging om refund claims tegen te houden. Wel ik heb gecachte pagina even opgezocht en opgeslagen uiteraard, just in case:) Bijna onderaan de pagina vindt je de interne wifi card: helaas niet in je Prodigy. http://webcache.googleuse...nk&gl=nl&client=firefox-a

Klagen over deze frauduleuze manier van pre-sales is volkomen zinloos de Xtreamer "support" doet dit af met het niet compatible zijn van deze card met Android.

Hadden de heren ingenieurs dit niet eerder kunnen testen alvorens een apparaat te lanceren wat niet conform de door Xtreamer beloofde specificaties is geleverd door Xtreamer?

Dit vervolgens te kennen geven aan Xtreamer "support " geeft dan weer als antwoord dat je als gewaardeerde klant niet om een compensatie moet vragen voor het grote veroorzaakte ongemak, daar de levering via de EU is gedaan en je daar door de douanekosten niet hebt hoeven betalen en je dus niet moet zeuren!

Xtreamer maakt dit op enige wijze goed dat je de klanten valse voorlichting geeft?

Op het forum moet je ook niet op een nette wijze de waarheid vertellen dit resulteert in een algehele onterechte blokkade, jij hebt immers op een nette wijze je klacht gepost..

Klagen over een Bluetooth draadloos toetsenbord wat niet goed werkt in sommige applicaties van het apparaat heeft ook weinig zin, support verteld je dan dat de bluetooth niet goed gepaired zou zijn of het bluetooth keybord niet goed opgeladen.

Maar meneer van de support wat vreemd ik heb in applicatie X 1 1/2 uur kunnen werken zonder probleem. als pairing niet had plaatsgevonden zou er geen enkele werking zijn, daar krijg je verder geen antwoord op, je mag het als klant zelf oplossen.

De harde schijf tray had men makkelijk een inleg voor 2,5 inch schijfjes kunnen maken en metaal gebruiken in plaats van weer dat goedkope plastic wat op een niet soepele wijze het apparaat in en uitschuift.

Gelukkig niet zo erg zoals bij de eerste Xtreamer een totaal plastic ding waar je 30KG op het traytje moest zetten om je 2.5 inch hd er uit te krijgen.

Ik had verwacht dat ze daar iets geleerd hadden intussen na al die jaren en waren overgegaan op kwaliteit, maar helaas weer vergeefse hoop.

Xtreamer "Support": U mag het apparaat terugsturen en krijgt een full refund: goh wat aardig van je Xtreamer, maar jullie hebben een jaar lang rente getrokken van mijn 185,00 euro en als je vraagt wie betaald voor de retourzending? Wel dan ben twee weken verder weer en je krijgt geen antwoord, je wordt gewoon genegeerd door Xtreamer support en dat terwijl het met de pre-sale allemaal begon met : Xtreamer.net Shop Said:

Dear Valued Customer,

Thank you for your order and payment.

Conclusie is dat het een leuk apparaat is als je alle leugens en totaal ontbrekende support voor lief neemt en zelf in staat bent om eventuele problemen met het apparaat op te lossen.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 15:39]

Tsja, dit is iets wat je van tevoren had kunnen weten. Maar goed; ik mag eigenlijk niks zeggen, tenslotte ben ik ook met beide voeten in de marketingtechniek van A.C. Ryan getuind. Zij beloofden in eerste instantie ook gigabit-snelheden over LAN, terwijl de hoogste snelheid die ik tijdens een bestandsoverdracht heb gehad rond de 6,5 MB/sec lag.

Voor een gemiddelde tweaker biedt een standalone mediaspeler te weinig flexibiliteit en configuratieopties. Je bent met een HTPC veel beter uit. Ten eerste is de hardware stukken beter en kun je ieder OS naar keus installeren en naar hartenlust configureren. Bovendien ligt het energieverbruik op vergelijkbaar niveau met een mediaspeler (ondanks dat de hardware een stuk geavanceerder is-).

Ik zie eigenlijk geen enkele reden om nog een mediaspeler te kopen waarbij je van de fabrikant afhankelijk blijft om het geheel probleemloos te laten werken. Je denkt wel dat zo'n kant-en-klaar apparaat lekker simpel is omdat je niks hoeft te installeren / configureren, maar je ziet wel dat je je met een dergelijke gedachtegang makkelijk in je eigen vingers snijdt.

Zelfs de functionaliteit krijgen waarmee de fabrikant het apparaat aan de man wil brengen schijnt nog een hele uitdaging te zijn. Volgens mij moet je al die marketingpraat anders interpreteren;

- Fabrikant zegt : "Je krijgt al deze functies zodra je het apparaat koopt"
- Fabrikant bedoelt : "Wij zouden deze functies graag ooit implementeren"

Als ik alleen al zie wat voor een gedoe het kan zijn om zo'n mediaspeler zichtbaar te krijgen in je netwerk ... daar zijn complete handleidingen voor. Tenenkrommend ! Met een HTPC voeg je het systeem simpelweg in je "Thuisgroep" toe en klaar is Kees.

Goedkoop is zoals je ziet vaak duurkoop. Bovendien zijn producten die op het eerste gezicht simpel lijken te zijn vaak inflexibel, traag en vol met bugs. Een HTPC vergt initieel wat meer tijd om het lopend te krijgen maar vervolgens heb je er ook geen omkijken meer naar. Als iets niet goed werkt kun je het bovendien zelf oplossen en hoef je geen maanden te wachten op een firmwareupdate (die vaak meer problemen creëert dan oplost).

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 15:39]

Ik vind dat enigszins overdreven gezien de lage prijs van het product..

Nieuwe producten hebben altijd wel wat schoonheidsfoutjes en mankementen die nog verholpen moeten worden, dat hoort er voor early adopters nu eenmaal bij.

Wat de features betreft ben ik redelijk positief over het apparaat, ook de 15W onder volledige belasting is positief te noemen. Het ape-formaat is voor de meesten niet zo'n gemis, ik vermoed dat FLAC en Apple lossless toch de overhand hebben.

Wat ik wel zeer betreur is dat dit apparaat blijkbaar niet bedoeld is als muziekspeler.. Een klein display (al was het alleen maar een oud type wat alleen tekst kan weergeven) om een map-naam weer te geven was al voldoende geweest, nu moet je je LCD aanzetten om een album te vinden..

Aldus is mijn oude Dvico Tvix M4100SH nog steeds favoriet daarvoor (en als je destijds voor 475,- dat ding had gekocht en er waren dergelijke problemen geweest die niet opgelost werden dan had je mogen klagen!).
klagen, klagen,klagen

Xtreamer "Support": U mag het apparaat terugsturen en krijgt een full refund:

klagen, klagen,klagen
Ik vind het toch netjes dat ze je je geld teruggeven en je dus feitelijk het apparaat langere tijd hebt mogen proberen. Wat had je anders verwacht? Geld toe? Al jouw problemen kunnen ze sowieso niet op korte termijn oplossen, dus winnen kunnen ze al niet meer.

Ik begrijp niet dat je je dan ook nog beklaagt over rentederving (over 187 Euro) en verzendkosten. Dat is toch het risico wanneer je op deze manier (ongezien) iets koopt. Ik zou dat ding gewoon terugsturen en je HTPC (alsof dat zo zaligmakend is) zelf bouwen. Ben je in één keer van al je frustraties af.
@ slb:

Er is totaal niets netjes aan deze manier van handelen.

Geen support geven kan ik niet netjes noemen: een goed product heeft support: een slecht product niet.

iets ongezien kopen is is iets van deze tijd daar zijn duizenden webshops voor aanwezig.

Een totaal ander iets dan een apparaat kopen met bepaalde specificaties die niet blijken te kloppen.

Daarbij voldoet het apparaat voor mij redelijk voor wat ik er van verwacht en heb ik geen zin weer een ander merk speler te gaan kopen en wie weet hoe lang weer wachten, een refund is voor mij dus geen helemaal geen nette oplossing.

Ik heb inmiddels ruime ervaring met allerlei merken en typen mediaspelers en de Prodigy is de eerste die niet qua specificaties was.

Daarbij rente trekken van bijna een jaar over hoeveel klanten is geen nette manier van handelen.

Een HTPC heb ik helemaal geen behoefte aan, ik wil een mediaspeler met een laag energie verbruik.

Daarom zie ik je reactie dan ook als niet relevant.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 15:39]

het Android-gedeelte trok mij ook erg aan en blijkt dus gewoon niet (goed) te werken.
Ik vraag me af wat jouw verwachtingen waren. Het is en blijft een TV-kastje met een afstandsbediening, dus wat wil je er dan precies mee doen? Wat is het magische aan Android? Ik wil gewoon dat zo'n speler doet waarvoor ie bedoeld is: goed content afspelen. Voor de rest heb ik een computer, een tablet, een telefoon en een game console.
Waarschijnlijk gewoon Android apps op je tv afspelen, zitten genoeg leuke dingetjes tussen waar ik me het kan voorstellen dat je dat wel op je Mediaspeler wilt hebben

Waarom helemaal je telefoon of tablet erbij halen als je gewoon even snel op je tv je twitter kan bekijken of iets dergelijks

[Reactie gewijzigd door Sinester op 22 juli 2024 15:39]

Hoor je jezelf wel? Waarom helemaal je telefoon of tablet erbij halen als je gewoon even snel op je tv je twitter kan bekijken.

Als er 'iets' de hele dag aanstaat dan is de telefoon wel, met de huidige smartphones is het checken van sociale media of snel iets opzoeken kinderspel.

Jij wilt eerst naar de tv lopen, deze aanzetten, vervolgens de media speler, zoeken naar die verdomde afstandsbediening, twitter icoontje, hebbes, kut geen qwerty toetsenbord op de ab.

Nee, feest..
Nou ik zou het toch handig vinden om bijvoorbeeld spotify op de Xtreamer Prodigy te installeren en het geluid direct via mijn media center te horen. Zonder tussenkomst van mijn pc, telefoon of wat dan ook . Zo zijn er overigens nog meer apps die op deze manier goed tot zijn recht zouden komen. :)

Maar ieder mens is anders met ieder zijn/haar eigen voorkeuren :)
Misschien omdat je tablet en telefoon sneller opstarten dan je tv en mediacenter en beter te bedienen is.
Op zich valt € 179 wel mee; voor mijn AC Ryan Playon!HD2 betaalde ik destijds hetzelfde en bood toch beduidend minder waar voor je geld. Dan heb ik het nog niet over de gammele firmware-revisies die AC Ryan op de markt zet.

Zij krijgen het zelfs voor elkaar om Android volledig te vernaggelen op hun Veolo (of hoe dat ding mag heten).

Daarbij zie ik de toegevoegde waarde van Android niet op dergelijke apparaten. Zelf heb ik een HTPC (ZBox AD02) waar Windows 7 (x64) op draait. Die is inclusief werkgeheugen en een harde schijf wel € 75 duurder, maar kan (naast volwaardige mediaspeler-) ook dienst doen als vlotte desktop-pc (surfen / mailen / office). Bovendien verbruikt deze maximaal 28 Watt dus kan qua energieverbruik ook prima concurreren met standalone mediaspelers.

Ik heb de ZBox AD02 in Juli gekocht ter vervanging van mijn oude desktop PC. Na het doorgeven van mijn huidige meterstanden bleek dat ik sindsdien 45% aan energie heb bespaard, wat neerkomt op een kleine € 50 per maand. Zo gerekend heb ik de ZBox AD02 dus al geheel terug verdiend (5 maanden á € 50 = € 250) en de besparing zet zich natuurlijk voort.
Je vergeet voor het gemak wel even je windows licentie in je prijsvergelijking. Dat maakt je Z-box oplossing wel ruim dubbel zo duur als deze standalone player.

Los daarvan ben ik zelf met argusogen aan het uitkijken naar het moment waarop er standalone spelers komen die ik een waardige vervanger vind voor mijn HTPC maar tot nog toe ben ik nog niet in de verleiding gekomen.
Zelf snap ik niet goed waarom er nog geen toestel op de markt is met hw specs zoals een Z-box en een dedicated HTPC os wat bliksemsnel kan booten.
Windows licentie ? Ik gebruik één licentie voor al mijn Windows 7 systemen (die bij mijn laptop geleverd werd-). Ik vind het al erg genoeg dat ik bij de aankoop van een laptop al gedwongen word om voor Windows te betalen. Ze menen bij Microsoft zeker dat ik een geldboompje in de tuin heb staan en voor iedere PC een aparte licentie ga aanschaffen.

Bovendien kun je ook Linux gebruiken of desnoods een illegale Windows-versie gebruiken. Nu wil ik niet aanmoedigen om illegale software te gebruiken, maar wil enkel aangeven dat de kosten voor een OS geen vereiste is bij het aanschaffen van een Zotac ZBox. Het zijn optionele kosten die je dus niet bij de aanschaf van de hardware mag rekenen. Het ligt helemaal aan je OS-wensen en of je een eerlijke betaler bent of niet.

De barebone-versie van de AD02 is op dit moment (vanwege de dure HDD's) niet langer rendabel. Je kunt dus beter de "Plus" versie aanschaffen. De AD02 "Plus" (incl. 2 GB DDR3 + 250GB HDD) kost incl. verzendkosten € 286,25 (Afuture) en wordt geassembleerd afgeleverd.

Goed, toegegeven. Is wel een stukje duurder dan een Prodigy, maar biedt ook veel meer functionaliteit. Ik heb zelf wat meer geïnvesteerd door 8 GB DDR3 en een 128 GB Crucial M4 SSD erin te proppen. Je hebt de totale kosten dus zelf in de hand.

Houd er wel rekening mee dat je bij de Prodigy ook een HDD zult moeten aanschaffen; die kosten komen er dus ook nog bovenop waardoor het prijsverschil tussen de AD02 en de Prodigy een heel stuk kleiner wordt.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 15:39]

Windows licentie ? Ik gebruik één licentie voor al mijn Windows 7 systemen (die bij mijn laptop geleverd werd-).
Dat is nog eens een eerlijke vergelijking.
M'n HTPC systeem jat ik gewoon uit een lokale winkel, dan is de mediaplayer van deze review toch dus dan veel duurder. :+
Windows 7 laat zich zonder problemen op meerdere systemen activeren. Als dat niet de bedoeling was geweest, hadden ze er wel wat aan gedaan.

Vind de vergelijking tussen een licentie op meerdere systemen gebruiken (als eindgebruiker-) en een HTPC jatten dus ook niet kunnen. Ik jat tenslotte niks; ik gebruik software waar ik gewoon voor betaald heb.

Ik houd me hoogstens niet aan de EULA die Microsoft oplegt. Gezien het feit dat mijn laptop bereids was geïnstalleerd met Windows 7 (en in dit geval HP akkoord ging met de EULA-) had ik hierin geen keus. Windows eraf gooien was ook geen optie; tenslotte heb ik betaald voor de licentie. Ook hier viel er niks te willen; een laptop zonder OS bestellen is vrijwel onmogelijk.

Echter heb ik niks ondertekend of zelf ingestemd met de EULA, dus ze kunnen me wat bij Microsoft.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 15:39]

Dat is een optionele kost, en mag je niet meerekenen in mijn ogen. Ik heb bijvoorbeeld nog een licentie op overschot die ik momenteel niet gebruik omwille van het feit dat mijn laptop al Windows 7 had voorgeïnstalleerd. Daarnaast kan je ook gemakkelijk een HTPC Linux variant erop installeren en heb je evengoed meer functionaliteit.

Ook ik vind een HTPC een veel betere keuze. Het vergt initiëel wat meer werk en kost wat meer, maar je krijgt er uiteindleijk veel meer mogelijkheden voor terug.
Tja, dat heb je met de jongens van Xtreamer.

Ze blazen hoog van de toren, en komen dan met een goed product, maar kunnen de hoge verwachtingen die ze scheppen niet waar maken.

Ik heb hier zelf een originele Xtreamer en een eTrayz staan, beide goede producten (voor hun prijs), maar bij lange na niet wat ze beloofd hadden.
Zeg maar het A.C. Ryan-syndroom.
Ergens hebben ze ook weinig keuze, gezien de concurrentie van de televisies zelf. Bijna alle tv's die je nu koopt spelen gewoon mkvtjes af, 1080p etc. Zowel via DLNA (zonder transcoding) of via een externe HD en de duurdere series van de televisies kunnen ook gewoon opnemen op een externe HD. Koop je het juiste merk (niet philips of LG), dan kun je ook gewoon DTS en dolby digital doorsturen via de optical out van je TV als dat toevallig in je MKVtje zit. Dit kan sowieso bij Sony en Samsung.

Ergens hebben deze mediaspelers dan geen plaats meer, want je TV kan alles zelf ook wel. Ze zullen wel hard moeten blijven roepen, anders vergeet iedereen dat die producten überhaupt bestaan!

De iets duurdere samsungs hebben ook een eigen appstore voor de televisies, de sony's en samsungs een browser ingebouwd. Dat hele android heb je echt nergens meer voor nodig op zo'n manier en zo'n apparaat heeft ook 0.0 meerwaarde op 't moment.
Lijkt me een prima vervanger voor m'n (standaard) mediacenter.

Echter, ik heb een 3D beamer en wil ook 3D content af kunnen spelen. Stel, ik ben op zoek naar een alternatief voor de Prodigy, hoe in vredesnaam vind ik die in de pricewatch? Er bestaat geen filter voor en zoeken op 3D levert alleen mediaplayers met bijvoorbeeld 73D in de type-aanduiding.

Zijn er alternatieven voor de Prodigy?
Voor zover ik weet niet.
Dit is, als ik het goed heb, de enige streamer op dit moment die full 3d content af kan spelen.
Ik geloof dat of Dune of Popcornhour 3D af kunnen spelen, maar dan alleen in het MKV 3d formaat.
Het afspelen van 3D bluray Isos bijvoorbeeld kan alleen nog maar door de Prodigy gedaan worden.
Anoniem: 242877 21 december 2011 09:24
Ik vraag me af of je xbmc er niet op kan zetten......
Dat kan zeker, je kan je eigen OS erop zetten ;)

Ik hoopte dan ook dat ze dit hadden gedaan in deze review, helaas.

Zelf was ik ook erg benieuwd naar de 3D capaciteiten van dit beestje, gelukkig draait hij alles goed! Ik denk dat ik hem ga aanschaffen en dan lekker XBMC erop gooien ;)
Heb jij toevallig een linkje waar uitgelegd word hoe dit mogelijk is? Even googlen heeft helaas geen resultaat opgeleverd buitenom het resultaat op het xmbc forum dat het niet kan...
Volgens mij staat een Mips build van XBMC nog in de kinderschoenen, zeker wat betreft performance?

En is het ook nog niet duidelijk wat de mogelijkheden zijn om shell toegang tot de Prodigy te krijgen, danwel hem te rooten?
Voor 180 euro heb je een amd systeempje dat ontelbaar keer sneller is....
Precies, en je kunt er ieder OS / mediasoftware op installeren die je zelf wilt. Heb zelf ook zo'n AMD Fusion HTPC. Echt een genot tegenover een standalone mediaplayer.
Ja, en dan geen 3d meer kunnen spelen...
Dat is dan ook de enige reden dat ik naar alternatieven aan het kijken ben voor XBMC
Gister binnengekregen. Geruisloos kastje, waar je inderdaad wel een toetsenbord bij moet hebben om fatsoenlijk op te kunnen werken.
Ik ben een enorme leek, kan iemand mij uitleggen hoe ik dit ding via internet kan benaderen om foto's en/of ander materiaal te uploaden.De handleiding is daar niet duidelijk over. Verder lijkt het me handig om de instellingen via een webinterface te kunnen aanpassen. Zelf heb ik een thuisnetwerk ( bekabeld ) onder Windows 7-64b
Even aanmelden en nederlandse versie van de handleiding downloaden. En voor al je andere vragen.

http://forum.xtreamer.net...-snelstartgids-en-manual/
Ik zei dus al: de handleiding is daar niet duidelijk over ( zo'n leek ben ik nu ook weer niet dat ik die niet had gevonden )
prodigy-zichtbaar-maken-in-netwerk/page
http://forum.xtreamer.net...fromsearch__1#entry215780

my-internal-hddnetwork-shares-are-not-visible-on-my-network
http://forum.xtreamer.net...ot-visible-on-my-network/

Ik zou een en ander kunnen testen, maar ben niet thuis.
Via thuisnetwerk zie ik hem nu wel als een nieuwe schijf. Maar ik zoek eigenlijk een mogelijkheid om hem vanaf een andere plek, waar ook ter wereld, te benaderen en er materiaal op te zetten.
Vie de webinterface ( die blijkbaar in deze firmware-versie nog niet werkt ) zou ik toch het nodige in moeten kunnen stellen.
Ja als ik het zo lees, dan valt mij het ook wel tegen, ik had wel een ACRyan Killer verwacht.Over de fanart ( filminfo +plaatjes) lees ik helaas niets terug. Want daarmee maakten ze ook reclame en ipv die irritante YAMJ waren ze hiermee onderscheidend.

Helaas voor Xtreamer gaf de laatste zin voor mij de doorslag te wachten :-) en wachten we voorlopig nog even met aanschaf.
( filminfo +plaatjes) wordt beloofd in volgende firmware versie
hihi niet om te zeuren, maar Tru-HD passtru was ook beloofd bij Xtreamer MK1 !! Een van de redenen dat ik ook daarna de Pro gekocht heb, meer HDD ruimte en snellere NIC (HDD kwamen ze na). Geloof niet alles wat beloofd wordt. Toen was het excuse RealTek hefet de licenties niet betaald.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 15:39]

Is dit nu de enige player met full BD 3D iso menu's en geen BD Lite menu's?
BD Lite menu's optie is er ook, wat het kan weet ik niet.
Wel is er geen mogelijkheid om blueray menu te bekijken (moest voor rechten betaald worden)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.