De LG Optimus 2X Speed is het eerste toestel van de dualcore-generatie. Bij zulke nieuwe, onbeproefde concepten moet altijd afgewacht worden hoe ze zijn uitgewerkt: soms wordt goed gebruik van de nieuwe mogelijkheden gemaakt, soms wat minder - en dat geldt ook voor de LG-telefoon.
Het toevoegen van de 1080p-videocamera was een slimme zet, maar de uitwerking is minder: de camera-app is instabiel en de filmpjes zijn ondanks de extra pixels niet beter dan die van de concurrentie. Ook het afspelen van video gaat niet altijd vloeiender dan bij singlecore-concurrenten als de Nexus S.
Er is echter ook veel wél goed aan de Optimus 2X Speed. Het scherm is uitstekend te pruimen, het toestel ziet er mooi uit en het werkt als een trein. Bovendien heeft het alles wat je van een smartphone in 2011 mag verwachten, tot en met hdmi en dlna. De enige afwezige is nfc, maar daar zijn vooralsnog niet veel toepassingen voor.
Ook verdient de fabrikant een compliment omdat het de installatie van veel software aan de gebruiker overlaat. Het afkijken van interface-elementen bij Samsung, Apple en HTC is weer minder fraai: voor een prijsvechter, wat LG tot voor kort was, is dat te begrijpen, maar het bedrijf heeft zulke praktijken inmiddels niet meer nodig.
De benchmarks en de praktijkervaringen wijzen erop dat de Tegra 2 de singlecore-concurrenten ver achter zich laat. Het wachten is op gebruikersinitiatieven om de mogelijkheden van de Tegra 2 optimaal uit te buiten. Tot die tijd is de Optimus 2X Speed simpelweg de snelste en een van de prettigste van de Android-smartphones die we ooit ter redactie in handen hebben gehad.
Pluspunten:
+ Dualcore-processor
+ Snel in gebruik
+ Complete featureset
Minpunten:
- Tegra 2 lijkt nog niet optimaal benut
- Software nog niet helemaal stabiel