Door Willem de Moor

Redacteur

De Corsair Graphite 600T-behuizing getest

06-10-2010 • 09:00

53

Singlepage-opmaak

Conclusie

De 600T is zonder meer een fraaie kast, hoewel wat lijvig. Wie een slanke behuizing zoekt, kijkt waarschijnlijk even verder. Dat gezegd hebbende vinden we dat de 265 millimeter brede Graphite voldoende ruimte biedt voor kabelmanagement achter het rechterzijpaneel en ook willekeurig welke processorkoeler moet zonder problemen passen, dankzij de ongeveer 19cm speelruimte van het moederbord tot het linkerzijpaneel.

Naast kabelmanagement biedt de 600T voldoende ruimte voor vrijwel elke denkbare hardwarecombinatie, alleen voor een e-atx-moederbord moet naar een andere behuizing worden omgekeken. Zes harde schijven, ssd's incluis, kunnen dankzij een verplaatsbare drivecage flexibel worden ingebouwd. De vier optische drivebays moeten eveneens voldoende zijn. Aan ruimte voor videokaarten is, wederom dankzij de verwijderbare tweede drivecage, evenmin gebrek.

Corsair 600T

De behuizing heeft desondanks wat minpuntjes. De draaiknop voor de fancontroller zit bij het testexemplaar niet erg vast en om ssd's te bevestigen moet één bevestigingspin voor reguliere schijven worden verwijderd. De usb 3.0-oplossing die via een bracket naar het i/o-paneel moet lopen, is eveneens niet bijzonder chique. Een betere routering zou zijn de kabel via het gat voor de cpu-powerconnector te laten lopen en vervolgens via een van de gaten voor de waterkoeling naar buiten te voeren. Daartegenover staan wel zaken als uitstekend kabelmanagement, een slot om kostbare hardware enigszins te beschermen, goede airflow en uitstekende koelcapaciteiten. Of al die features ook worden gebruikt en de pittige prijs rechtvaardigen, is aan de koper. De 600T is in ieder geval een stuk beter betaalbaar dan zijn grotere bigtowerbroertjes en biedt desondanks niet veel minder features.

Corsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600TCorsair 600T

Reacties (53)

53
52
43
2
0
2
Wijzig sortering
Anoniem: 215005 6 oktober 2010 09:25
ik heb deze kast sinds dit weekend ook en ik moet zeggen prachtige kast, veel ruimte en mooi kabel management.. alle kabels zitten nu mooi weg gewerkt en het ziet er nu dus strak uit binnenin.

het enige wat wel jammer is.. is dat de kast van plastic is gemaakt.. het oogt toch wat minder luxe dan wanneer het van aluminium is gemaakt..

en wat nog in het artikel gezet moet worden(voor zover ik zag dat het er niet in stond..) is dat de 200mm fan's witte led's hebben!! en dat word bijna nergens vermeld.. ik vind het spuug lelijk en ga dus ook de 2x200mm vervangen voor non led fan's...

maar voor de rest een super fijne kast.. met normaal werk staat hij op de minimale fan stand, en met gamen op max :)

PS: ik heb het in combinatie met een H50 in push pull configuratie, en ga de redelijk slechte 200mm fans vervangen voor 2 nieuwe nzxt 200rb's zonder led..

ik zal voor jullie een keer een review maken wat het verschil is.. want ik denk dat de standaard 200mm dingen best slecht zijn..

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 215005 op 24 juli 2024 12:34]

Voor dat geld mag je idd. alu verwachten ipv plastic...
Ledjes gaan prima stuk als je er een tang op zet :)
Kan je weer 'n paar tientjes schelen.
ziet er echt heel mooi uit doet me denken aal de cooler master Cosmos
handig met die harddisk trays, super veel cable management dus je zou zeggen perfecte airflow.

maar wat een slechte koel prestaties systeem temp boven de 40 graden is in mijn ogen echt een wan prestatie voor een moderne kast van die prijs.

hier nog een review kan je de prestaties goed in vergelijking zien
http://www.bit-tech.net/h...ir-graphite-600t-review/2
Anoniem: 215005 @dispie6 oktober 2010 09:40
volgens mij komt het inderdaad door de slechte 200mm fan's in die kast.. dus ik ga die standaard fan's vangen voor betere...

ik hou sowieso niet van led's in mijn kast...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 215005 op 24 juli 2024 12:34]

En toch hoeft het van mij niet, de kast is niet lelijk als je het mij vraagt maar een drivecage uit je systeem moeten halen om een full size grafische kaart in het systeem te hangen is toch niet wat ik onder gebruikers vriendelijk versta.
Daar naast kan ik nog steeds niet echt overtuigt raken van het nut van een fan controller in een kast. Als je een goede kast bouwt en er goede fans in hangt dan kun je met gemak genoeg lucht verplaatsen om de kast lekker koel te houden (een stuk koeler dan deze kast) en toch een stuk stiller zijn dan deze kast met de fans op de laagste stand. Een fan controller lijkt een leuk iets maar hoe vaak zal je nu als je gebruik maakt van het systeem aan die knop zitten draaien? Het is gewoon niet nodig en zeker als je kijkt naar de veel betere fan controllers die er op de markt zijn (als je er dan toch echt een moet hebben) waar bij ook de temperatuur af te lezen is de fans individueel aan te passen zijn etc... dan kan ik echt het nut van deze oplossing niet zien.

Als laatste begrijp ik niet waarom men nog steeds 4 optische drive slots in een kast steekt voor een mid segment kast is dat echt overkill mensen die met een beperkt budget een systeem samen stellen kopen niet even 4 BR spelers of zo, en zelfs het aantal mensen dat twee optische drives in hun kast heeft hangen is relatief klein. De ruimte die je daardoor bespaard kun je dan gebruiken om meer hdd/sdd ruimte te maken of misschien wel standaard met alle drive cages toch full size grafische kaarten te kunnen gebruiken.

Het lijkt er heel erg op dat er een standaard idee is van hoe een mid tower kast er uit moet zien en er is vrijwel niet een bedrijf dat naar de markt kijkt en ziet dat mensen al jaren lang een hele andere eisen stellen aan de kast dan het geen dat de kasten bouwers proberen te verkopen.
Ik denk dat als er eindelijk eens een kasten bouwer komt die wel durft af te wijken van de 6 HDD's 4 tot 6 optische drives en tegenwoordig de enkele SSD mogelijkheid dat deze kasten bouwer dan niet alleen veel mooiere kasten kan maken maar ook veel beter bruikbare kasten.
Bedenk wel dat de ruimte voor de optische drives ook veel vrijheid biedt om hier eventeel met behulp van brackets andere type 'drives' erin te hangen: meer HD's, SSD's, cardreaders, extra USB poorten, ventilatoren, fan-controllers, floppy of Zip drives ;-) Dat kan niet als je daar een 'vast' type bracket plaatst. Ik vindt die 4 daarom eigenlijk best prettig.
Anoniem: 322441 @Rob Coops6 oktober 2010 19:27
Diezelfde fan controllers met temp.displays zijn nou net een van de redenen waarom dat je nogal graag meedere 5,25" bays wilt hebben.

Zo zijn er nog een heleboel andere toepassingen te bedenken zoals b.v. waterreservoir koelingen die je op diezelfde 5,25 bay kunt inbouwen etc etc.
19cm ruimte voor kabels, is toch een beetje teveel denkik he? :-)

Vanbinnen zeer fraai, uiterlijk is te bol naar mijn idee.

Ik mis eigenlijk bovenaan meer plaats om daat watercooling te hangen, hadden ze beter kunnen doen dan.
Anoniem: 215005 @BitchCrew6 oktober 2010 13:43
er is ruimte voor 2x120mm radiator op te hangen, dus ze hebben er wel rekening mee gehouden hoor..
en is er dan nog plek voor een fan?
of enkel wanneer je rad niet te dik is?
en push/pull zal ook niet lukken?
Anoniem: 215005 @BitchCrew6 oktober 2010 15:22
push pull gaat denk ik nog wel lukken, maar een extra fan ernaast niet nee..

het is ook een mid segment kast.. als je zulke dingen wilt zul je toch naar hoog segment moeten gaan zoals de 700 of de 800 van corsair
Zo op het eerste gezicht lijkt het een ideale kast als je regelmatig hardware aan het switchen bent. Er lijkt flink wat ruimte in te zitten en zo te zien kun je zonder al te veel moeite de kabels weg werken. En dan die enkele draaiknop om alle fans aan te sturen, lijkt mij een uitkomst als je vaak wisselende temperaturen in je kast hebt door OCen et cetera. En dan ook nog eenvoudig te verwijderen stoffilters. Gezien al deze punten is het prijskaartje redelijk te begrijpen lijkt mij, het zijn alleen punten die voor mijn gebruik de aanschafprijs niet echt interessant maken ;)

Heb 2 vraagjes:
- Wellicht dat ik er overheen gelezen heb hoor, maar hoe gaan die zijpanelen open? Klappen die naar beneden ofzo?
- Op pagina 3, dat smalle mesh panel onder de 4 5,25" bays, zit die vast of is dat bedoelt voor een slimline drive?

[Reactie gewijzigd door Rupie op 24 juli 2024 12:34]

Anoniem: 215005 @Rupie6 oktober 2010 09:28
-de panelen klappen naar beneden open, het gaat heel makkelijk open en dicht..

-en dat kleine stukje is ongebruikte ruimte.. dus gewoon opvulling.. maar scherp oog heb je :P
Ik vind de prijs toch nog wel stevig voor een behuizing. Maar het ziet er allemaal wel erg netjes uit en je hebt veel ruimte wat de airflow ten goede komt.
Vind de prijs ook nog behoorlijk, ook omdat ie gewoon van staal is... Maarja, het is wel in z'n klasse een van de betere keuzes qua features en bijv. de mogelijkheden om kabels netjes weg te werken.

De airflow ben ik niet zo kapot van en dat kan komen juist doordat er redelijk veel ruimte is, maargoed, daar kan je zelf ook nog wel iets op aanpassen als je wil.

Denk wel dat het een prettige kast is als je wat vaker hardware wil wisselen, maar de prijs ligt gewoon net wat te hoog om 'm echt heel interessant te maken naar mijn mening.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 245699 op 24 juli 2024 12:34]

Ik heb voor mezelf een Corsair 800D en voor m'n schoonpa een 700D gehaald. Ik zou nooit meer andere kasten dan Corsair's willen. Heb al wat gewerkt met Coolermaster's en met Antec's, maar de kwaliteit van de Corsairkasten doet alle P182's en 183's en HAF's wat mij betreft verbleken. Het kabelmanagement in de Corsair's is echt een bless, laat staan de ruimte die je hebt om in te werken. Het in/uitbouwen van hardware is naar mijn idee nog nooit zo simpel geweest als in Corsairkasten.

Maar, that's just me. Misschien zijn er anderen die bij andere merken dezelfde ervaring hebben.
Ik gebruik ook een 800D en die kast is echt een verademing om in te werken. Alles past ruimschoots. Zelfs de HD5970 past met gemak! Ik heb ook verschillende kasten van coolermaster, thermaltake gehad, maar die komen niet in de buurt. Corsair maakt mooie spullen :)
Die 800D gaat nog heel veel jaartjes mee... Dat zal voor een 700D en 600T niet anders zijn.
Wat moet ik nu denken over de koelprestaties ? :?

op pagina 5 valt te lezen "... ,maar een bijzonder koele behuizing is de 600T niet te noemen"

in het besluit: " ... goede airflow en uitstekende koelcapaciteiten."

Wil dit nu zeggen dat de hardware niet makkelijk te koelen is, of dat de behuizing niet bijzonder goed is qua koeling?
De standaard koelprestaties zijn matig, maar de behuizing biedt je veel mogelijkheden om zelf (water)koeling toe te voegen/veranderen.
Anoniem: 215005 @rodie836 oktober 2010 13:38
en fan's te vervangen die wel goed werken :)
fans vervangen die wel goed werken? ik zou juist de fans vervangen die NIET goed werken...
Die 2pin fan-aansluiting, moet dat soms 3pin zijn of ?

Voor de rest een heel mooie kast, staat op m'n lijstje
(maar toch best die 200mm fans vervangen)
nee het is echt 2pin, de 2pin is het mannetje, en de 3 pin van de fan is het vrouwtje, en je "vult" 2 gaatjes.. :)

en het werkt perfect.
Mooie kast, beetje buiten mijn prijsklasse wel. Maar voor de mensen die het er voor over hebben.


Wel leuk van jullie dat jullie ook de tijd genomen hebben om aan deftig cablemanagment tedoen. Dan weten wij tenminste of het echt mogelijk is. Ik heb daar met mijn p183 beetje moeite mee, de achterzijde heeft ruimte voor cablemanagment maar is niet breed, er mogen niet meer dan 2kabels over elkaar liggen. Hadden jullie daar ook last van bij deze kast?
(bij mij vooral een probleem omdat ik maar een semi modulaire voeding heb en de overschot volledig achter het mobo moet)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.