Door Dennis de Vries

Redacteur smartphones & tablets

Nog meer hardware voor je geld

POCO F7 Pro & F7 Ultra Review

24-05-2025 • 06:00

56

Singlepage-opmaak

Inleiding

  • POCO F7 Pro
  • POCO F7 Ultra

In het kort

De POCO F7 Pro is een aantrekkelijk geprijsde smartphone met indrukwekkende specificaties, waaronder de Snapdragon 8 Gen 3-soc en razendsnelle UFS 4.1-opslag. Daardoor kun je nagenoeg alle games op de hoogste instellingen spelen op het grote 120Hz-oledscherm, dat bovendien feller is dan beeldschermen van veel topmodellen en redelijk goed is afgesteld. De silicium-koolstofaccu zorgt voor een uitstekende accuduur en opladen gaat lekker snel. De sonische vingerafdrukscanner is in deze prijsklasse lang niet vanzelfsprekend en kunnen we waarderen, net als de verbeterde software-updatebelofte tot 2031. Niet alles aan de telefoon is fijn: e-simondersteuning ontbreekt, de software en trilmotor doen afbreuk aan de gebruikservaring en de camera's presteren ronduit matig.

In het kort

De POCO F7 Ultra is een aantrekkelijk geprijsde smartphone met indrukwekkende specificaties, waaronder de Snapdragon 8 Elite-soc en razendsnelle UFS 4.1-opslag. Daardoor kun je alle games op de hoogste instellingen spelen op het grote 120Hz-oledscherm, dat bovendien feller is dan beeldschermen van veel topmodellen en redelijk goed is afgesteld. De accuduur is goed en opladen gaat ontzettend snel. De sonische vingerafdrukscanner is in deze prijsklasse lang niet vanzelfsprekend en kunnen we waarderen, net als de verbeterde software-updatebelofte tot 2031. Ook het camerasysteem is voor de verandering best goed en bovendien redelijk veelzijdig. Niet alles aan de telefoon is fijn: e-simondersteuning ontbreekt, en de software en trilmotor doen afbreuk aan de gebruikservaring.

Niet al te lang geleden verscheen onze review van de POCO X7-serie. Die leidde ik in door te opperen dat iedereen die de best mogelijke smartphonespecificaties voor zijn of haar geld wil, zeer waarschijnlijk bekend is met het merk POCO, een dochtermerk van Xiaomi. POCO heeft in de tussentijd niet stilgezeten, want kort na de introductie van de X-serie volgden de POCO F7 Pro en F7 Ultra alweer, die we in deze review bespreken.

Poco F7 Pro (links) en F7 Ultra
POCO F7 Pro (links) en F7 Ultra

POCO wijkt ook bij deze twee toestellen niet af van de formule die het merk zijn kracht geeft: je wordt om de oren geslagen met een bak aan specificaties waar je u tegen zegt, maar dan voor aanzienlijk minder geld dan je zou neertellen voor dezelfde hardware in een high-end telefoon van andere fabrikanten.

Ook de welbekende gele kleur die kenmerkend is voor POCO-telefoons mag deze keer niet ontbreken, althans op het Ultra-model. Opvallend genoeg is de Pro-versie ditmaal niet verkrijgbaar in een kek geel jasje.

De Chinese fabrikant brengt ook een reguliere POCO F7 uit, al is nog niet bekend of deze ook op de Europese markt zal verschijnen. Daarom zijn voorlopig alle ogen gericht op het Pro- en Ultra-model, waarvan de Pro dezelfde introductieprijs als zijn voorganger heeft meegekregen: de F7 Pro kun je voor rond de 500 euro in huis halen en de F7 Ultra is te koop vanaf 640 euro.