LG heeft nog altijd warme herinneringen aan de eerste Chocolate. De telefoon, die opviel door zijn naam en looks, was niet alleen een gigantisch verkoopsucces, maar maakte van LG een merk dat zich laat voorstaan op design. Dat was best een prestatie voor de Koreaanse fabrikant, die tot op dat moment vooral bekend was door zijn goedkope prepaid-mobieltjes.
De Chocolate, waarvan wereldwijd 21 miljoen exemplaren werden verkocht, was de eerste telg uit wat LG de Black Label-serie noemt. De Shine volgde het toestel op, gevolgd door de Secret. Hoewel LG probeerde te vernieuwen, gebeurde met de Black Label-serie hetzelfde als met de Rocky-films: de volgende delen werden steeds minder.
Toch probeert LG het nog een keer. In een poging het succes te herhalen is zelfs de oude naam Chocolate weer uit het stof gehaald. Deze keer zit de meest opvallende feature in het scherm, dat een beeldverhouding van 21:9 heeft: een wereldprimeur voor telefoons. De verhouding en bijbehorende maten van de telefoon zorgen dat bezitters van de telefoon in elk geval opvallen vanaf het moment dat ze het toestel tevoorschijn halen.
Tweakers.net probeerde het toestel, dat enkele weken geleden op de IFA-beurs in Berlijn te zien was en onlangs nog uitgestald lag op de dealerdagen van LG, uit om te kijken wat je nu precies hebt aan een 21:9-scherm op een telefoon. Dat het prettig kijkt op een grote televisie, wisten we al, maar of dat ook voor een telefoon geldt, zal moeten blijken.
De naam waaronder het toestel in de winkel verschijnt zal overigens NewChocolate BL40 worden. Er is nog een tweede NewChocolate: de BL20, die lijkt op een vernieuwde versie van de oude Chocolate en een stuk goedkoper zal worden dan de BL40.