Door Sjef Weller

Redacteur

Samsung toont tv-line-up voor 2024

4x 4k-qleds: van Q60D tot QN90D

28-02-2024 • 06:00

39

Nieuwe 4k-qleds: van Q60D tot QN90D

Nadat het op de CES al had uitgepakt met zijn duurdere miniled-, oled- en microledtelevisies, heeft Samsung afgelopen week ook zijn goedkopere qled-televisies voor 2024 gepresenteerd. Tweakers was aanwezig bij de presentatie in Frankfurt am Main, waar we naast deze televisies ook alvast een glimp opvingen van een aantal vernieuwingen die Samsung dit jaar aanbrengt in zijn eigen smart-tv-platform Tizen en de Samsung Game Bar.

samsung preview 24-02

In januari, tijdens de CES, had Samsung achter de schermen al een aantal topmodellen getoond, namelijk een vernieuwde microled-tv, 8k-qled-lcd’s en 4k-oledtelevisies. Zoals we destijds al schreven, krijgt het nieuwe QD-oledtopmodel, de S95D, een sterk ontspiegeld scherm, terwijl de nieuwe 8k-qleds nog meer op AI leunen voor betere Super Resolution-upscaling. Van deze eerder gepresenteerde televisies, met uitzondering van de microled-tv en de S85D-oledtelevisie, communiceerde Samsung in Frankfurt ook de Duitse adviesprijzen. Die vind je in de onderstaande tabel. Deze prijzen geven alvast een idee van wat de tv's zullen kosten, maar de adviesprijzen voor de Benelux worden op een later moment bekendgemaakt.

55" 65" 75" 77" 85"
S90D 2299 euro 3099 euro N.v.t. 4399 euro N.v.t.
S95D 2799 euro 3699 euro N.v.t. 5199 euro N.v.t.
QN800D N.v.t. 4199 euro 5699 euro N.v.t. 7999 euro
QN900D N.v.t. 5799 euro 7799 euro N.v.t. 10.999 euro

Wat opvalt, is dat de adviesprijzen van de S95D over de hele linie met 100 euro zijn gestegen ten opzichte van zijn voorganger, terwijl die van de S90D grotendeels gelijk zijn gebleven. Het 77"-model van de S90D is op basis van deze Duitse adviesprijzen zelfs 200 euro goedkoper dan de S90C van vorig jaar.

In Las Vegas was er nog sprake van dat de S90D-oledtelevisie ook beschikbaar zou komen in 42, 48 en 83 inch, maten waarvoor Samsung Display geen QD-oledpanelen maakt. Naar verwachting zouden die modellen dan ook een woledpaneel van LG gebruiken. Maar van die extra schermmaten was in Frankfurt niets meer te zien. Dat zou kunnen betekenen dat de S90D-lijn in zijn geheel uit QD-oledmodellen zal bestaan, al laat Samsung daar nog niets over los. De vermelding 'Quantum HDR+ OLED' op het specificatiebordje naast de 55"-versie die in Frankfurt werd getoond, lijkt erop te wijzen dat de S90D-modellen worden voorzien van een QD-oledpaneel.

Daarnaast toonde Samsung er voor het eerst ook zijn 4k-qled-lcd’s voor 2024. Er werden vier productseries gepresenteerd: de Samsung QLED Q60D en Q70D, en de Samsung Neo QLED QN85D en QN90D. Deze tv’s kennen kleine verbeteringen ten opzichte van de QxC-modellen van vorig jaar, vooral in de ondersteuning voor hogere refreshrates en het verlaagde energiegebruik in een aantal modellen. De grote afwezige in Frankfurt was de QN95D, het verwachte nieuwe topmodel binnen de Neo QLED-serie en opvolger van de QN95C. De QN95C had vorig jaar de meeste localdimmingzones van alle 4k-miniledmodellen uit de Neo QLED-range. Dit zal naar verwachting ook gelden voor de QN95D, maar Samsung gaf nog geen informatie over het nieuwe model.

QN90D

De 4k-qled-lcd’s worden vlak onder de 4k-oledtelevisies gepositioneerd, en de QN90D is het subtopmodel van die 4k-qleds. Deze televisie is grotendeels gelijk aan de QN90C van vorig jaar, met een aantal kleine verbeteringen. Het gaat nog steeds om een tv met miniledbacklight, local dimming en een quantumdotfilter voor extra lichtopbrengst en een hoger kleurbereik. Ten opzichte van het model van vorig jaar is het aantal localdimmingzones niet veranderd, laat Samsung desgevraagd weten. Zo blijft het 55”-model steken op 504 zones (36 horizontaal bij 14 verticaal). Aan de piekhelderheid lijkt ook niet veel veranderd: net als bij zijn voorganger claimt Samsung een maximale lichtopbrengst van 2000 cd/m2.

Samsung QN90D
Samsung QN90D

Wel is de soc geüpdatet. De Neural Quantum Processor 4K van vorig jaar wordt dit jaar vervangen door de NQ4 AI Gen2-processor. Volgens een woordvoerder is echter niet duidelijk in hoeverre de processorprestaties zijn verbeterd; mogelijk gaat het slechts om een nieuwe naam. In elk geval kan ook de 'nieuwe' processor weer een beroep doen op 20 neurale netwerken voor 4K-upscaling met behulp van AI. De twee kleinste modellen van de QN90D, die van 43 en 50 inch, beschikken overigens over een iets minder geavanceerde versie van deze soc, de Neo Quantum HDR.

Bij de QN90C werd vorig jaar ondersteuning voor 144Hz-pc-gaming geïntroduceerd, al bleef die hogere refreshrate voorbehouden aan de modellen van 43 en 50 inch. Dit jaar wordt 144Hz-ondersteuning doorgetrokken naar alle schermdiagonalen. Voor de consoles kan de tv overweg met vrr en maximaal 120fps. Net als zijn voorganger beschikt de QN90D weer over vier full-bandwith HDMI 2.1-poorten. De televisie landt in de loop van het voorjaar in de winkels. De tv zal worden aangeboden in formaten van 43, 50, 55, 65, 75, 85 en 98 inch, met (Duitse) adviesprijzen die uiteenlopen van 1699 euro voor het 43”-model tot 13.499 euro voor de 98”-uitvoering.

43" 50" 55" 65" 75" 85" 98"
QN90D 1699 euro 1799 euro 2299 euro 3099 euro 4199 euro 5999 euro 13.499 euro

QN85D

De QN85D staat één trede onder de QN90D en heeft een piekhelderheid van 1500 cd/m2, net als zijn voorganger, de QN85C. Ook deze tv heeft een miniledbacklight met local dimming, waarbij ook nu weer het aantal localdimmingzones onveranderd blijft in vergelijking met vorig jaar. Verder verschilt de tv niet veel van de QN90D: ook dit model wordt dus voorzien van vier HDMI 2.1-poorten, maar dan met maximaal 120Hz-ondersteuning. Wel moet de QN85D de antireflectiecoating missen die je op de QN90D aantreft.

De NQ4 AI Gen2-soc van de QN90D zien we ook bij de QN85D terug. De tv komt dit voorjaar in vier maten op de markt: 55, 65, 75 en 85 inch. De adviesprijzen voor Duitsland bedragen respectievelijk 1699, 2399, 3199 en 4599 euro.

Samsung QN85D
Samsung QN85D

Q70D en Q60D

De Q70D en Q60D zijn twee goedkopere 4k-qleds met een paneel zonder minileds of local dimming. Beide zijn edge-lit en beschikken, net als hun voorgangers, over een quantumdotfilm. Van de Q70-serie toonde Samsung in Frankfurt nog de Q70C van vorig jaar, maar zijn opvolger is dan ook nauwelijks veranderd ten opzichte van 2023. De lichtopbrengst en soc blijven verder onveranderd, zo lijkt het.

De grootste verschillen tussen de Q70D en Q60D zitten hem in de beeldverversing en het aantal en type HDMI-aansluitingen. De Q70D beschikt over vier HDMI 2.1-poorten, met ondersteuning voor vrr en 120Hz voor gaming. De Q60D is, met zijn 60Hz-paneel, duidelijk minder gericht op gamers. Bovendien heeft dat model slechts drie HDMI 2.0-poorten aan boord. Verder zijn de tv’s technisch nagenoeg gelijk. De Q70D beschikt net als zijn voorganger over een Quantum Processor 4K-soc, terwijl de Q60D is uitgerust met de Quantum Processor Lite 4K, met als grootste verschil dat de processor in de Q70D voorziet in een Real Depth Enhancer-functie om objecten in beeld meer diepte te geven, aldus Samsung. De getoonde modellen, beide 65 inch, leken over een VA-paneel te beschikken, maar of alle schermformaten hetzelfde paneel krijgen, is nog niet bekend.

Samsung Q60D
Samsung Q60D

Samsung zegt ook verbeteringen te hebben doorgevoerd in de algoritmes die het energiegebruik moeten bedwingen. Dat resulteert in een groener energielabel voor de Q70D. Afhankelijk van de schermdiagonaal scoorde zijn voorganger nog een F- of G-label, terwijl de 2024-uitvoeringen label E of F hebben. De Q60D krijgt dezelfde energielabels, maar die had zijn voorganger ook al.

Samsung brengt de Q70D naar verwachting in de lente op de markt. De tv zal in vier formaten te koop zijn: 55, 65, 75 en 85 inch. Van de Q60D verschijnen ook twee kleinere modellen van 43 en 50 inch. De Duitse adviesprijzen vind je in de tabel hieronder.

43" 50" 55" 65" 75" 85"
Q60D 899 euro 999 euro 1099 euro 1399 euro 2099 euro 2599 euro
Q70D N.v.t. N.v.t. 1299 euro 1499 euro 2399 euro 2899 euro

Afstandsbediening

De nieuwe 4k-qleds worden geleverd met dezelfde afstandsbediening als de duurdere microled-, 8k-qled- en oledtelevisies van Samsung. Deze afstandsbediening is nauwelijks veranderd ten opzichte van vorig jaar. Zo heeft hij nog steeds een ingebouwde accu die kan worden opgeladen via USB-C of via een zonnecollector aan de achterzijde. Ook de knoppenindeling is niet veranderd. Wel heeft de 2024-uitvoering nu ook ribbels op de onderste helft van de zijkant, zodat je hem minder snel onbedoeld ondersteboven houdt.

samsung afstandsbediening 2024samsung afstandsbediening 2024

Tizen

Samsung heeft ook kleine, evolutionaire wijzigingen aangebracht in Tizen, het eigen smart-OS van de Zuid-Koreaanse elektronicafabrikant. Zo vind je op de 2024-tv’s een nieuwe hub in het homescherm van de smartinterface: Samsung Daily+, een centrale plek waar je al je verbonden smarthomeapparaten kunt vinden en instellen. Denk bijvoorbeeld aan SmartThings- en Philips Hue-lampen.

samsung daily+2

De Game Bar, het menu dat je onder in beeld kunt oproepen tijdens het spelen van games, is op een aantal nieuwe smart-tv's een klein beetje aangepast. Nieuw is bijvoorbeeld de AI Auto Game Mode, die resulteert in een Auto-functie onder de optie 'Game Genre' van het gamemenu. Via deze AI-optie probeert de tv automatisch het type game te herkennen en de weergave daarop aan te passen.

Samsung demonstreerde dit in Frankfurt aan de hand van Call of Duty en EAFC 24 op een S95D, het nieuwe oledtopmodel voor 2024. De tv herkende zelf dat er respectievelijk een shooter en een sportgame werden gespeeld. Bij Call of Duty werden de donkere gedeelten in beeld automatisch iets lichter gemaakt, terwijl bij EAFC de felgroene grasmat werd omgetoverd in een voetbalveld met een veel natuurlijkere groene tint. Of deze functie ook op de hierboven besproken qled-modellen te vinden zal zijn of alleen op de hoger gepositioneerde oled- en 8k-tv’s, is nog niet duidelijk.

Reacties (39)

39
39
3
1
0
34
Wijzig sortering
Ik heb de S95B sinds vorig jaar en ben daar nog steeds zwaar onder de indruk mee, de kleuren en helderheid zijn bizar op dit apparaat, ben toch wel benieuwd wat voor stappen ze maken met de volgende modellen, er is duidelijk een nits oorlog aan de hand want LG en Samsung komen om de beurt telkens met een TV die nóg helderder is als de vorige, nu ben ik met mijn S95B soms al de oogjes aan het knijpen bij HDR content :>
Ja idem, heb zelf een S90C met een 2nd gen QD-oled paneel en ik mis eigenlijk helemaal niks aan deze televisie, zeker omdat ik er een shield aan heb hangen (een nieuwe shieeld zou leuk zijn).
Helemaal mee eens, ik heb de S95B anderhalf jaar en nog steeds krijg ik complimenten over het prachtige beeld.
Ik ben al lang een fan van de Samsung TV's. Alleen denk ik dat ik nu de verkeerde gekocht heb. De Q90T (al ietsjes ouder dan die van jou). Vond de HDR ervaring maar een beetje mwoh. De top coating lost nu langzaam op. Beeld zit op dit moment vol met vlekken als ie uit staat.

De 3 jarige garantie wasnet verlopen. Coulance van Samsung bij reparatie... alsnog €450..
Ik zit te denken om toch maar naar een ander merk over te stappen. TV zou toch iets langer mee mogen gaan dan dat.
3 jaar is inderdaad erg kort voor een TV om kapot te gaan, helemaal een LCD TV. Het verschil overigens tussen een LCD en QD OLED is vrij enorm dus misschien in de winkel eens ervaren hoe dat anders is. LCD zou HDR wel kunnen weergeven maar de absolute zwart waarde en per-pixel verlichting van OLED zou het superieur moeten maken.

Als je een ander merk wilt gaan maar geen Samsung paneel wilt, dan zou je voor LG kunnen gaan met hun MLA OLED wat de concurrent is van QD OLED.

[Reactie gewijzigd door Vagax op 22 juli 2024 13:34]

Ja het is vervelend. Maar kennelijk gebeurt het vaker gezien het feit dat ik direct een coulance regeling aangeboden kreeg.

De goeie verhalen over LG tv's blijven binnen stromen idd. dus dat gaat tzt inderdaad meegenomen worden in de keuze.
Mijn S95B heeft overigens ook een slechte reputatie voor bouwkwaliteit, de mijne is gelukkig niet krom en heeft geen vastzittende of dode pixels maar ik kreeg wel 5 jaar garantie toen HelloTV die aan mij verkocht.

Toendertijd was de S95B wel 'beter' dan LG maar nu heeft LG een sterke lineup die Samsung eigenlijk evenaart, plus je krijgt Dolby Vision wat Samsung niet heeft

[Reactie gewijzigd door Vagax op 22 juli 2024 13:34]

nu ben ik met mijn S95B soms al de oogjes aan het knijpen bij HDR content :>
Contrast bijstellen.
Het lijkt alsof Samsung (en zo'n beetje alle fabrikanten) doen alsof iedereen een GROTE televisie wil, minimaal 43 inch.
In de kleinere formaten is nog van alles te koop (dump?), maar er wordt commercieel niet meer aan gewerkt.

Ik ben op zoek naar een goeie 32" vervanger. Wil wel een stapje groter, maar 40" is al flink forser en dat formaat loopt ook al op zijn laatste benen.
Eigenlijk zoek ik iets moderns tussen 32" en 40" in, een 37" zou ik willen, met een sjiek dun randje of randloos.
Een kleinere TV is belangrijk. Ik wil me niet storen aan een groot zwart scherm wat uit staat, ook dan moet hij passen in het interieur.
Feit wil zijn dat bijna iedereen dat ook wil. Groter betekent niet altijd meteen 77+ inch, maar er is zeer zeker een reden voor de gemiddeldes die omhoog gaan.

Daarmee wil ik niet zeggen dat jij geen recht hebt op je 32" maar dit is marktwerking.
Is een short throw beamer met scherm dat je kunt laten zakken niet iets voor je? Ik begrijp helemaal dat je een groot zwart scherm dat uit staat niets vindt, maar een kleiner scherm doet (naar mijn mening) wel afbreuk aan de beleving.
De bezels worden natuurlijk ook steeds kleiner waardoor je steeds een grotere tv kan nemen met dezelfde voetprint.
Ik snap de prijzen van nieuwe televisies niet echt. Ik heb in 2017 een uitstekende 65 inch 4K OLED met 100 hz en 3D-functie smart-tv gekocht van LG voor 3000 euro en nu komt Samsung met een model uit dat wat specificaties betreft hier niet ver vanaf zit, maar 7 jaar later een prijs vraagt van 5800 euro.
waar zie jij een oled met een prijs van 5800 in 65 inch ?

je vergist je QN900D is een qled 8k tv dus die specs verschillen nogal, ook qua helderheid, die bij deze ongetwijfeld veel hoger zal zijn dan een oled van 2017, in die tijd moest je de gordijnen nog wel dicht doen
Ik heb gemist dat het 8K is, dus dat zal een groot deel van de verklaring zijn. Ik heb nooit mijn gordijnen dicht en ik heb altijd perfect beeld met mijn LG 4K OLED dus aan de helderheid zal het niet liggen.
en geen oled denk ik.

volkomen nutteloze modellen, zeker voor die prijzen, de grotere modellen schurken tegen de (geschatte) prijzen van hun microled modellen aan
in de titel van het artikel staat overigens "4x 4k-qleds"
Dat heet marge...kan de directie weer extra bonus krijgen.
3 jaar terug een samsung tv (50Q64T) gekocht, nu al stuk, Iets met videokaart... onbegrijpelijk. klein beetje coulance mogelijk qua reparatie. Na melding 5 mailtjes met kortingscodes welke maar een week geldig zijn op waait samsung direct, ff pricewatch gecheckt, daar stukken goedkoper.
Dat zegt weinig. Ik heb 2,5 jaar terug een LG CX6LA gekocht, kapotte moederbord, komen ze maandag repareren door LG voor 172 euro. TV viel elk half uur random uit.
Heel eerlijk. 172 euro vind ik nog redelijk schappelijk. Zeker als ze langskomen.
Ik zou even googlen op wettelijke garantie ACM, daar zie je dat de verkopende partij verplicht is om een degelijk product te leveren, en dus ook een fatsoenlijke tijd mee gaat. De fabrikant geeft 2 jaar garantie, daarna is de verkopende partij gewoon verantwoordelijk.
Ik lees veel slechte dingen over de Samsung tv's van tegenwoordig. Mijn ouders hebben ook een The Frame en Tizen werkt ontzettend traag. Ook de beeldkwaliteit is gewoon niet goed. Details van huidskleur worden helemaal glad en egaal gestreken. Ontzettend lelijk.
Ik heb zelf recent een S95B gehaald, die de 1st gen QD-OLED paneel gebruikt, je kan mijn volledige review kijken op mijn profile maar kort opgesomt het beeld is heel goed en ik vindt het zelf een goede TV, alleen wat ik gewoon niet acceptable vindt is TizenOS.

Hiervoor zeg ik ook dat je beter een nvidia shield of zo kan halen, maar je wil dan well een device die support heeft voor HDR10+ want de samsung heeft geen DV support. Ik ben nu zelf in het process om een Zidoo Z9X pro te halen want daar hoor ik veel goed over en heeft support voor alles dat ik will. Maar TizenOS is inderdaad helemaal niks. SmartThings app is all helemaal niks en voelt gewoon traag, en zelf de physieke controller voelt nog traag. Ik heb zelf een "okay" controler gemaakt met home assistant maar dat dat moet voor dit soort TV categorie is onacceptabel

[Reactie gewijzigd door Stetsed op 22 juli 2024 13:34]

Ik heb de S95C sinds een paar weken. Tizen draait opzich als een tierelier, voor zover je van de OS zelf houd. Je kunt er veel over zeggen, maar traag gaat het zeker niet.
Daarnaast hoort hij volgens mij in een top 3 met de G3 en die van Sony qua beeld.
Eens. Ik heb het laatste model Frame (2023) en traag is het zeker niet!
Ik heb een Q60R van 2019, draait nog als een "tiet" beeldkwaliteit ook niets over te klagen. Nou moet ik zeggen dat ik geen lineaire tv kijk, wellicht ligt het aan de upscaling van het TV kasje?
Staan er dan niet allerlei opties aan zoals beeldinterpolatie. Meestal moet je dat soort instellingen volledig uitzetten of kiezen voor een cinemamode of iets dergelijks.
Poets je bij deze TV's ook nog de anti-reflectie coating met een doekje eraf als er vuil op het scherm zit? :+
Hier ook S95C. OS werkt snel maar heb er apple tv 4K aan hangen en dat werkt nog veel beter. beeld kwaliteit is geweldig. :)
Dus een S90D gaat hetzelfde kosten als een QN90D? Dan snap ik even niet hoe Samsung die twee TVs ten opzichte van elkaar aan het positioneren is.
De QN90D is een neo qled, en deze qleds gaan over het algemeen een stuk beter om met reflecties als OLED tv's, zoals de S90D. Bovendien heeft de QN90D een hogere lichtopbrengst, waardoor die in fel verlichte ruimtes of al helemaal tegenover een raam een betere ervaring zal bieden als de OLED. OLED is daarentegen weer beter in donkerdere ruimtes of iig in een ruimte waar het licht van een raam niet direct in het beeld reflecteert. Ook wil niet iedereen een oled in verband met inbranding, voor hoeverre dat nog een probleem is. Beide tv's hebben dus een doelgroep, maar ik denk persoonlijk dat de OLED wel beter gaat verkopen dan de QLED.
Wat ik nog steeds het grootste probleem vind, waar ik de laatste jaren steeds meer achter ben gekomen, is de dramatische support van de software. Ik heb 2020 model en je zou denken dat deze nieuwe UI toch gewoon ook op dat model moet kunnen draaien, maar nee hoor je zit vast aan wat je koopt.

Ervan uitgaande dat de meeste mensen wel meer dan 5 jaar met hun TV doen lijkt het me ook meer dan logisch om meer dan 5 jaar die TV's gewoon te updaten. En los kastje er weer aan heb ik ook weer weinig zin in.

Persoonlijk vind ik dit boeiender dan een nieuwe TV met weer iets betere kleuren, of die ietsfeller kan etc.
Wat mij betreft is de UI op een tv kaal en beperkt zich tot instellingen van de tv (beeld/geluid). Na een jaar of 5 werken apps op tv’s vaak niet meer. Apps kun je beter draaien op een Apple TV of bijvoorbeeld een Raspberry PI. Wel handig is airplay en chromecast op de tv.
Daar tegenover heb ik nog liefst een monitor zonder smart van 85". Dat kastje komt na een paar jaar toch wel zoals je zegt. Dan beter meteen bij aanschaf en niet met vage shit zitten als reclame in menu's. De Apple TV en game PC genereren op en top beeld en geluid, de versterker speelt het geluid af, de TV toont het beeld. Nu heb je advertentiegedreven afluisterapparatuur in huis staan waarvan je maar moet blijven hopen dat het zich netjes gedraagt.
Smart TV als koppelverkoop is het slimste dat die TV fabrikanten ooit erdoor hebben gekregen en ze voelen zich qua software inderdaad nergens verantwoordelijk voor.
Ik hoop dat er eens flink meer aandacht aan de kwaliteit en effectiviteit van de antireflectie filters wordt besteed.
Ik zit met de situatie dat mijn tv tegen een muur hangt op het zuiden. Aan de oostkant van mijn woning is bijna de hele gevel glas. Hier schijnt in de ochtend de zon direct op, tot een uur of 13:00 in de middag. Daarna is het heel veel indirect licht.

In mijn woning staat een bank recht tegenover de tv en een tweede bank staat tegen een muur in het westen. Oftewel je kijkt via een hoek naar de tv met aan de andere kant de gevel met het glas en vele licht.
Hierdoor spiegelt het scherm enorm en kun je de vogeltjes buiten in de TV zien vliegen.
Kijken we iets met veel donkere scenes dan zie je vaak alleen vlekken in het donker bewegen met geluid.

In de avond is die glas partij heel donker en dan zie ik nu weer heel goed de backlight van de TV.
Nou is de huidige TV geen topper, maar voordat ik veel geld ga investeren in een TV wil ik graag weten welke TV echt goed past in mijn situatie.

Ik zoek dus een TV die heel goed omgaat met veel daglicht, maar ook in een donkere ruimte een echt goede zwart weergave kan neerzetten.
Misschien is de S95 OLED met anti glare een optie voor je?

Zit ook in soortgelijke situatie. Veel glas en daglicht (vanuit het zuiden en het westen) in de woonkamer. Om overdag fatsoenlijk TV kijken of gamen, moeten de gordijnen vaak dicht. Huidige TV is ook geen topper: LG 43 inch UH610.
Na de nodige research, bij the Frame beland. Nog een demo gehad bij Coolblue. Echt minimale reflecties.
Hier de review van de 2022 versie op rtings.com: https://www.rtings.com/tv...msung/the-frame-2022-qled
De 2023 verschilt hardware technisch niet van de 2022 versie had ik begrepen.

Twijfelde of ik toch zou wachten voor de S95 OLED met anti glare: https://www.youtube.com/watch?v=ahg_-Qeely0&t=107s

Vanwege het matte scherm en de Art Mode, wordt de keuze toch the Frame. Nu alleen de afweging welke formaat het gaat worden: 65 of 75 inch.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.