Reacties (102)
Mijn vader heeft nu sinds een jaar of 10 een eigen bedrijfje, daarvoor zaten mijn ouders in de bijstand. wat betekende voor ons; nooit op vakantie, 2e hands kleding, geen leuke uitstapjes, geen mooie spullen in huis, geen kabel-tv, laat staan een mooie tv.
Mijn vader werkte zich tot 5 jaar terug helemaal kapot moeten werken om genoeg te verdienen. De zaken gingen met ups en downs... soms was er zelfs amper geld voor eten. In die periode begon ik met een studie (mbo) waarvoor ik wel een computer moest hebben. (Die hadden we toen nog niet). Toen konden we via de gemeente (Groningen) op afbetaling goedkoop een pc aanschaffen. Dit was DE oplossing.
Vooral ik was erg blij natuurlijk (ook eindelijk eens een game spelen
Ik weet wel van mensen die ik ken dat ze ook op deze manier een computer hebben kunnen aanschaffen voor hun schoolgaande kinderen. Ik vind dit een erg goed initiatief van de gemeente, op deze manier kunnen mensen met weinig geld hun kinderen toch een betere kans bieden om kun studie beter te doorgaan.
Er zijn ook mensen die in de bijstand zitten omdat ze koppig zijn of niet willen werken (bv. Haagse Sjonnie

Door mijn eigen ervaring valt het me dan ook op hoeveel van jullie vinden dat ze maar wat harder moeten werken. Soms werk je je kapot maar sta je aan het eind van de maand weer quitte.
Ik vind een subsidie van € 450 wel erg veel, voor dat geld koop je een dikke 32" LCD. (Danwel geen fullhd maar wat zou dat?)
Lijkt me beter dat ze bv. de optie geven tussen 2 tv's, een grote en een 'normale'
op afbetaling zonder belachelijke rente. Mensen kunnen zelf kiezen, alleen betaalt de een wat langer af dan de ander.
Alhoewel marktplaats ook leuk kan zijn
[Reactie gewijzigd door Crijnn op 22 juli 2024 15:34]
De situatie zoals die in de poll wordt geschetst is dan ook wel wat provocerend te noemen. Dat lokt makkelijker de reacties op die jij beschrijft.Door mijn eigen ervaring valt het me dan ook op hoeveel van jullie vinden dat ze maar wat harder moeten werken. Soms werk je je kapot maar sta je aan het eind van de maand weer quitte.
De waarheid zit toch wat anders in elkaar dan een simpel zwart-wit. Als men iets beter gaat nadenken over hoe de situaties kunnen zijn, is een uitspraak als 'laat ze maar harder werken' natuurlijk enorm kort door de bocht. Hierin geef ik jou dan ook volkomen gelijk.
Als ik voor mezelf kijk op politiek vlak zit ik heel lastig. Ik wil best sociaal zijn naar andere mensen, maar vind ook dat je recht hebt op waar je moeite voor doet. Er zijn genoeg situaties te bedenken waar mensen niet anders kunnen dan van een uitkering leven, of een minimumloon hebben. Die mensen mogen wat mij betreft best wat gesteund worden om het leven voor hun toch ook ietsje aangenamer te maken. Het probleem daarin is dat je als overheid niet makkelijk kan bepalen wie zoiets wel of niet verdiend. Makkelijker is om een bepaalde inkomensgrens te hanteren, of bijvoorbeeld alle mensen met een uitkering. En zoals in alle lagen van de samenleving zitten daar ook rotte appels tussen. Voor rechtse partijen zijn die groep mensen (luie uitkeringtrekkers e.d.) natuurlijk een makkelijk voorbeeld om tegen alle mensen met een uitkering te zeggen dat "ze maar eens wat moeten doen voor de kost, net zoals hardwerkend Nederland."
Natuurlijk een ontzettend populistische uitspraak. Echter is de uitspraak van de wethouder in kwestie ook populistisch, alleen dan van linkse kant af bekeken. Zat mensen met een minimum inkomen die maar wat graag een LCD TV willen hebben. Ik zou er zelf ook best wel eentje willen, maar ik weet ook dondersgoed dat de oude CRT TV van mij ook nog steeds prima beeld geeft en ik niet per se een platte tv moet hebben. Als ik die dan toch zo nodig wil hebben, zal ik er voor moeten sparen van het geld dat ik verdien. Wat dat bertreft vind ik het dan ook onzinnig om deze mensen 450 euro subsidie te willen geven om een LCD TV aan te schaffen als een CRT TV ook zou volstaan, welke een stuk goedkoper is. Ik snap best dat je deze mensen wat wilt steunen in de aanschaf van een TV. Zonder TV mis je makkelijk van alles wat in de samenleving speelt. Denk alleen al aan nieuws en educative programma's voor kinderen (sesamstraat bijvoorbeeld). 450 euro is alleen wel absurd veel en een LCD is volledig onnodig.
[Reactie gewijzigd door Bubbles op 22 juli 2024 15:34]
Persoonlijk vind ik die € 450 ook wat overdreven; volgens mij kan je voor minder ook wel een TV halen bij een outlet winkel of zoiets. Maar houdt die 42% er wel rekening mee dat mensen die in de bijstand zit of als minima gerekend wordt hier, zeker met de strenge controles tegenwoordig, niet zelf voor kiezen? Het gaat bijvoorbeeld om mensen die niet kunnen werken, geen werk kunnen vinden, langdurig ziek zijn. Dat je ze geen TFT van € 450 gunt is tot daar aan toe, maar ik vind het ronduit schandalig dat er zo makkelijk over deze hele groep wordt gezegd "Ga maar werken voor je geld." Als ze dat konden deden ze dat wel, want tegenwoordig kom je echt niet zomaar meer weg met wat vage klachten en net doen alsof je niet kan werken. En dan komen natuurlijk altijd de borrelverhalen van " Ja maar ik ken iemand en die.... ".
Ga er maar vanuit dat de verreweg meeste minima er niet zelf voor kiezen om in een dergelijke situatie te leven.
Mijn mening:
Als je geen eenvoudig TV toestel kan betalen, dan hoor je ook geen TV abonnement aan te gaan bij een kabelmaatschappij. Om even te schetsen: Een LCD TV van 20" heb je al vanaf 249 euro (en dat is bij de eerste computerwinkel die ik even nakeek ter referentie) en een kabel abonnement kost al snel 150 euro per jaar.
Een subsidie van 450 euro is dus helemaal buiten proportie, want dan betaal je niet voor functionaliteit, maar voor luxe.
Verder is er nog altijd radio als je het nieuws wil horen.
Of er moeten al duidelijke redenen zijn dat een flatscreen voordelen geeft in de zin van milieuvriendelijkheid, gezondheidsrisico's e.d. Maar als ik dat artikel lees gaat het alleen om het comfort en dat vind ik geen goede reden.
[Reactie gewijzigd door Palomar op 22 juli 2024 15:34]
Een TV (laat staan een flatscreen) vind ik nou niet bepaald een eerste levensbehoefte en deze zijn ook van gratis tot 20 euro prima op marktplaats.nl te vinden (en ja, een minima kan vast wel ergens even internetten).
En die oude crt tv's inderdaad, die gaan gewoon niet meer kapot zo ongeveer. Waarom moeten we 400+ euro betalen voor een dure flatscreen? Volgensmij moet je ook wel iets leuks < 200 kunnen krijgen. En dan hebben we het nog niet over tweedehands enzo. Er is een rare trend in NLD dat iedereen altijd maar het nieuwste moet hebben. Vervolgens worden nog goede werkende producten weggegooid -> vernietigd dus!
Hey, ze gooien dingen weg waarvoor ik nog wel een ritje wil maken om ze te bemachtigen

Opzich vind ik het niet direct verkeerd dat je mensen aan een tv wil helpen. Hoewel, een TV is toch vooral entertainment, maar toch. Help die arme gezinnen aan een computer + internet, dan kunnen de koters tenminste ook gewoon meedraaien op school enzo. Moeten we met z'n allen betalen zodat iemand "Oliebolbakken met sterren" kan kijken ofzo?
Goed ik kan me voorstellen dat je arme mensen ook een pleziertje moet gunnen. Ok, dat moet dan maar, heb ik geen problemen mee. Maar kom op, je kijkt prima tv voor een lager bedrag hoor!
* heeft geen flatscreen's thuis en werkte tot voorkort op een celeron ~ 600 MHz met < 120 MB geheugen

Laat de minima elke week 1 euro opzij zetten, en zij kunnen 416 euro uitgeven aan een televisie na 8 jaar.
Aangezien de TV niet groter dan 55 cm mag zijn als zij de TV via deze regeling kopen, en ik zelf denk dat een tv langer meegaat dan 8 jaar. Kunnen zij zelfs nog een leukere tv (pricewatch: Philips 32PFL3403) kopen incl verzendskosten, wanneer zij 10 jaar lang elke week 1 euro opzij zetten.
[Reactie gewijzigd door Ortep op 22 juli 2024 15:34]
Ga maar eens 5 jaar lang onder de minimale inkomen zitten misschien dat je daarna je visie bijstelt. Wat denk je van die mensen dat ze het leuk vinden om hun handje op te houden (sommige daargelaten).
Een tweedehands tv is geen oplossing je weet namelijk niet wat er met zo tv is gebeurd en de kans dat het stuk gaat voordat ze weer een nieuwe kunnen krijgen is een stuk groter.
[Reactie gewijzigd door we_are_borg op 22 juli 2024 15:34]
Goedkope boodschappen doen vanwege TV? Naar mijn mening is dat onzin, want aanbiedingen in supermarkten komen daar niet in voor. Integendeel: TV zal juist proberen aanzetten om méér te kopen dmv advertenties.
Wel wat duurder misschien... weekendabbo dan maar? 1x per week nieuws is meer dan genoeg, in my opinion. En daar kun je ook gewoon in zien wat er in de supermarkt te koop is, voor zover je dat niet gewoon op een blaadje in de deur krijgt. En je krijgt er ook direct banenadvertenties bij.
Er is vast wel ergens een oplossing te bedenken dat het minder dan 450 euro kost over 5 jaar. Minder dan 170 euro wordt waarschijnlijk wel moeilijk.
En als ze dan de krant uithebben en tussen het soliciteren door zich nog steeds vervelen, dan lezen ze maar een boek van de bibliotheek
Iemand nog goeie ideeen hier aan toe te voegen?
[Reactie gewijzigd door Dutchy_ op 22 juli 2024 15:34]
Los van of het al dan niet verstandig is om hen een televisie te verstrekken (je kunt genoeg andere dingen opnoemen die nuttiger zijn) snap ik wel waarom die regelingen bestaan. In de bijstand zitten doe je niet voor je plezier, noch wanneer je in de Wajong of Wia zit. Bovendien kom je ook niet gemakkelijk in aanmerking voor bijstand/wajong/wia. En als je in aanmerking komt kleven daar weer tig verplichtingen aan. Dus zo´n luizenleven is het niet, om van een minimum rond te komen.
Met de overstap van de wao naar wia en van awb naar wwb zijn al aardig wat mensen die eerst een uitkering ontvingen eruit gebonjourd vanwege het systeem dat de overheid hanteert. Waren ze voorheen 80% tot 100% afgekeurd, nu worden ze in staat geacht tandpastadopjes op tubes te stoppen (ik noem maar wat). Maar denk maar niet dat ook maar 1 fabriek je aanneemt om dat werk uit te voeren. Want te oud, te weinig ervaring, geen tot nauwelijks goed geschoold etc. Als overheid doe je er dus beter aan die sollicitatie/werkdiscriminatie aan te pakken die gewoon heerst.
Kortom, het is maar goed dat er dergelijke regelingen bestaan. Ze kunnen echter beter regelingen treffen waarin zij een zuinige wasmachine, zuinige koelkast, abbo op krant/bibliotheek o.i.d. kunnen aanvragen. Daar heb je iets aan, hetzij om je in je onderhoud te voorzien, hetzij om je algemene kennis op te vijzelen. En dan is een computer met internetabbo nog beter dan een televisie. Want wat vind je op een computer met internet wat je niet vind op een televisie? Bij een tv kun je de actualiteit volgen, entertainment shows, educatieve programma´s bekijken e.d.
Echter, al die dingen kun je ook op een computer met internetverbinding. Daarnaast kun je op het internet zoeken via tig middelen naar een geschikte baan of vrijwilligerswerk. Dat kan een televisie niet. Verder vijzel je zo je basis computervaardigheden ook op, wat een nuttige bijdrage aan je eigen cv kan zijn en dus van pas kan komen in je latere werk. Vroeger had je toch het PC Privé om via je werk een gedeeltelijke subsidie te ontvangen voor de aanschaf van een PC? Die is inmiddels afgeschaft, maar zoiets zouden ze beter kunnen herintroduceren. Ditmaal voor zowel werknemers als minima.
Mijn ouders zijn geen minima en hebben een TV uit 1980. Die werkt nog steeds.
Kijk als je die mensen een TV geeft, prima, maar waarom dan in godsnaam een LCD tv van 450 euro? Dat is gewoon geldverspilling.
Als je naar een willekeurige stort toegaat, worden daar elke dag wel nog perfect werkende CRT schermen weggedonderd, simpelweg omdat die niet meer te verkopen zijn.
Organiseer dan een soort actie waarbij je die TV's kan inleveren op bepaalde punten, waarna deze aan minima gedistribueerd worden ofzo. Goed voor het milieu en goed voor de staatskas.
Als je ook kijkt op marktplaats of gratisoptehalen.nl staan daar ook tv's op voor gratis of voor weinig. Ok, het is misschien niet het nieuwste van het nieuwste, maar je bent wel een minima! Wees blij DAT je een tv krijgt dan!
Ik zag gisteren toevallig nog een TV bij het grofvuil ophaalpunt staan..
Buiten het feit dat alle nuttige dingen die je op tv hoort "informatief" ook wel op de radio zijn (vaak zelfs beter) en de rest toch programma`s zijn van een kwaliteit waar je over het algemeen niet vrolijk van wordt .
De interessantere series ,films en docs zijn toch meestal alleen via het bittorrentkanaal te krijgen.
[Reactie gewijzigd door enchion op 22 juli 2024 15:34]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.