Reacties (27)
Wat een raar verhaal is het zeg, en dat hier helemaal een poll over wordt gemaakt.. nou nou, erg boeiend allemaal.

@Qazwaplol: Het ging om de buitenkant van de mobieltje, glimmende delen enzo, metalen behuizingen die nikkel bevatten. Op zich niets nieuws onder de zon, want we weten al jaren dat sommige mensen ook niet tegen sieraden kunnen met nikkel er in. Maar 3 op de 10 bij een mobieltje leek mij ook al erg sterk.
Ik heb trouwens nog een mooie Nokia 3120, die is helemaal van plastic en het enige waar ik allergisch op reageer zijn de belkosten soms
3 op de 10 zijn blijkbaar allergisch voor voor nikkel. Er staat dan weer nergens hoeveel telefoons ook daadwerkelijk nikkel bevatten waardoor het aantal mensen dat er last van heeft veel minder is.Maar 3 op de 10 bij een mobieltje leek mij ook al erg sterk.
Ik vond het originele artikel ook al erg vaag hierin, zeker omdat nikkelallergie vrij goed bekend is.
Nokia's zijn vaak van plastic dus daar zit je dan best save. De Sony's die ik tot nu gehad heb zijn ook plastic maar soms zie je wel iets van metaal onder het beeldscherm plaatje. Maar goed dat komt dan niet in contact.
Bij de Samsung Telefoons heb ik dit wel eens gezien.
Heeft hoogstwaarschijnlijk niks te maken met telefoneren
Het kan het hooguit erger maken, maar als je niet gevoelig bent voor eczeem dan krijg je het ook niet.
Hoeveel nikkel je ook op je handen smeert.
Maar waar precies zit het nikkel dan in telefoons, van mij is gewoon 100% plastic, de buitenkant dan.
Enige onderdeel van je telefoon waar ik grote concentraties nikkel zou verwachten is in de batterij. Maar heb net even gekeken, maar van de 5 GSM's die ik hier heb bekeken zijn ze alle 5 voorzien van Li-ion batterijen waar dus geen nikkel in zit.
[Reactie gewijzigd door vgroenewold op 25 juli 2024 11:30]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.