Wat is voor jou de ideale telefoon?

Nederlanders en Belgen prefereren een mobieltje met zowel touchscreen en toetsenbord, zou blijken uit kleinschalig onderzoek. Wat vind jij de meest ideale form-factor voor een mobieltje of smartphone?

Alleen een touchscreen, dat is voor mij genoeg
50,6%
Een touchscreen en fysiek qwerty-toetsenbord
30,6%
Een oldskool numeriek toetsenbord
12,0%
Alleen een fysiek qwerty-toetsenbord, geen touchscreen nodig
6,8%

Aantal stemmen: 24.756. Deelname gesloten op 04-12-2010 12:49. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (114)

Sorteer op:

Weergave:

Een numeriek toetsenbord natuurlijk. Een telefoon is om te bellen! En telefoonnummers bestaan nou eenmaal uit nummers. ;)
Niet mee eens (leuk heh ;) )

Gebruik mijn telefoon om:

Bellen
Smsen
Mailen!
Tetheren (in de trein)
tom tom navigatie
Surfen
Apps als NU.nl, Buienradar
Muziek luisteren (iPod mode)
En natuurlijk af en toe een spelletje als Angri-Birds :D

Dit zijn mijn bijna dagelijks gebruikte functies
En al die zaken gaan ook prima met een gsm met een numeriek toetsenbord, daar heb je geen qwerty of touchscreen voor nodig.
leuk hoor, mailtjes typen op een numeriek toetsenbord, op qwerty(al dan niet touch) gaat dit stukken sneller. Daarnaast zijn touchscreen schermen over het algemeen groter (want er moet geen toetsenbord meer op de gsm staan), waardoor surfen praktischer wordt.
"Smsen
Mailen!
Tetheren (in de trein)
tom tom navigatie
Surfen
Apps als NU.nl, Buienradar
Muziek luisteren (iPod mode)
En natuurlijk af en toe een spelletje als Angri-Birds"

Allemaal functies buiten het concept van telefonie om. En naja, leuk en aardig al die extraatjes, maar zolang als er nog geen portable koelkast in zit om je bier koud te houden zijn het toch enkel maar gadgets :p.
Ben ik het mee eens.

Ik zelf heb nog zo'n degelijk oud mobieltje, zonder al die poespas die er tegenwoordig opzit.
Ik ben zelf bezig met een onderzoekje, en uit mijn onderzoek blijkt dat de meeste mensen de telefoon dan wel primair gebruiken voor je standaard iPhone 1/Nokia 3210 dingen (standaard featurephone gadgetterij zoals SMS en Bellen), maar dat er ook véél mensen het ding voor andere zaken gebruiken, en daar zie ik verrassend genoeg sociale netwerken vaak in voorkomen.

Een telefoonnummer bestaat uit nummers, maar nummers zijn lastig te onthouden. Een trend die ik de laatste tijd veel zie, en ook gewoon merk aan telefoonfabrikanten en mensen is dat telefoonnummers er juist NIET meer toe doen: iedereen heeft zijn contacten in een of andere cloud of corporate adresboek (en ja, Google accounts vallen hier onder, veel scholen bieden exchange aan waar je studentjes hun blackberry aan ziet haken voor contacten, en Facebook en Twitter werken ook steeds meer als "feed" voor contacten). Het resultaat is dat mensen één keer een nummer "vasthaken" aan iemand in een sociaal netwerk of een e-mail adres, en vervolgens daar op drukken. Naambellen-in-het-kwadraat.

En ja... adresboekjes had je altijd al, hoe vaak draai jij nu nog echt een nummer? Zelfs op je primitieve Nokia 3210 of telefoons met gelijkwaardige functionaliteit zoals de originele iPhone.
Ook hier een een vrij normale telefoon (heb 'm net 2 dagen :D) met een normaal telefoon numeriek toetsenbord.
Voor mij hofd het allemaal niet zo flitsend met overdreven nutteloze functies.
Heb nu de Samsung S5550 Shark 2.
Is mooi compact met AMOLED schermpje (wat zeldzaam is voor dit soort telefoons) en voor die paar SMSjes hoef ik geen heel qwerty toetsenbord.
Ik heb een hekel aan touchscreens op een telefoon.
Ik wil gewoon een knop voelen als ik ergens op druk en niet één of ander trilletje als je de zogenaamde knop indrukt.
Maar er zijn mensen die het leuk vinden om een platgeslagen en afgezaagde laptop als telefoon te hebben met van alles der op en der an. ;)
Zowel touchscreen als QWERtY-keyboard is ideaal. Het touchscreen voor kleine tekstjes, het keyboard voor wat uitgebreidere verhalen.

Heb dan ook een HTC Touch Pro2, die beide heeft, ideaal :)
Helemaal mee eens.
Ik had tot eind van de zomer een Sony Xperia X1.
Nu een Galaxy S, maar ik mis het vaste toetsenbord enorm!
Volgende phone wordt er dus zeker weer eentje met toetsenbord!
Hopelijk blijven die ook nog gewoon in omloop en wordt je niet verplicht door fabrikanten om maar over te stappen op touchkeyboard. (Net zoals dat 3D gelul in de bios).
Ik had ook een X1, ben blij dat ik over 2 weken een Desire HD krijg. Wat een drama is die X1 geweest zeg. Mijn toetsenbord gebruik ik niet meer omdat het gewoon niet meer goed werkt.

Ik zie dat heel veel met toetsenborden dus ik heb maar besloten om een aluminium toestel te nemen waar zo min mogelijk aan kapot kan. Geen sliders, bijna geen toetsen, geen ongein er meer op.

Toetsenbord werkt echt heerlijk maar naar mijn idee gaan ze te snel kapot. Ik heb dus ook gestemd op 'enkel touchscreen'.
Inderdaad. Vermits mijn budget een Desire Z op dit moment niet toelaat, zit ik op SE Xperia X1, die eigenlijk nog steeds heel lekker werkt :)

[Reactie gewijzigd door Petervanakelyen op 23 juli 2024 11:34]

Ik wilde heel graag een N900 omdat deze een fysiek toetsenbord heeft en ik ben dan ook heel blij dat ik deze uiteindelijk gevonden heb (was detijds slecht leverbaar). Laatst heb ik met een onscreen toetsenbord moeten werken voor het testen van een social application, maar dat was echt helemaal niets voor mij: op de veel kleinere toetsjes met bolvorming van mijn fysieke toetsenbord maakte ik (of moet ik zeggen: mijn telefoon) veel minder fouten.
Precies, ik heb nu de Motorola Milestone, met fysiek toetsenbord. En inderdaad, ff snel een kort smsje sturen doe ik op het touchscreen maar echte smsjes of mailtjes type ik op het fysieke toetsenbord.

Tevens gebruik ik het toetsenbord om het scherm te kantelen (uitschuiven=kantelen). Het automatisch kantelen vind ik namelijk gruwelijk irritant :D
Hardwarematig lijkt mij dat ook de ideale combinatie, alleen draait die HTC Touch Pro2 op WinMobile en datg moet ik nevernooit niet hebben, zelfs niet als er geen telefoons meer zouden worden verkocht draaiend op een ander besturingssysteem, dan maar geen telefoon.

Een Qwerty-tobo is voor sms-jes, (e-mails), web-adressen, enz echt het enige dat snel werkt. Echter voor navigatie door menu's of mappen, ja/nee-keuzes en zo is een touchscreen het handigst, dan is een fysiek tobo weer net te star.

Nummerieke toetsenborden mogen voor mij op een telefoon achterwege blijven, ik bel toch enkel mensen uit mijn adresboek. Voor een PC of notebook is een nummeriek deel dan weer essentieel, liefst zag ik die ook op netbooks.
Mijn laatste sms is geloof ik al weer meer dan een jaar terug, op een nummeriek tobo duurt dat gewoon te lang, en wat helemaal mooi is, is dat je betaald voor het verzenden, maar helemaal niet de garantie hebt dat het sms-je aankomt. Dat is nl afhankelijk of jouw provider afspraken heeft met de provider van de ontvanger over de doorgifte van sms. In 2001-2003, toen ik nog vrijgezel was en lid was van een Antwerpse vrijgezellenclub kwamen sms-jes van vele van mijn contactpersonen niet bij mij aan (zat toen bij Ben, dat was toen nog geen T-mobile maar Deens/Belgisch (Belgacom). Vanaf 2004 toen wij nog bij Orange/T-mobile zaten kwamen de sms-jes van mijn vrouw, die een Orange-06-nr had niet aan bij haar familie in de Filipijnen, echter sms-jes van mijn telefoon, welke een 06-nr had dat ik had meegenomen van Ben naar Orange, kwamen wel aan. Blijkbaar werd mijn mobiele nummer herkend als zijnde in de range van Ben/T-mobile waarmee er een afspraak lag, en het nummer van mijn vrouw lag in de range van Orange waarmee er geen afspraak was.
Enerzijds werken de virtuele toetsenbordjes op touchscreens wel fijn, al worden de "uitgebreidere verhalen" na een tijdje vervelend om te typen.
Aan de andere kant zijn de meeste fysieke toetsenbordjes zo klein dat ik niet echt het voordeel ervan inzie. Het hele idee achter de feedback die je niet zou krijgen op een plat oppervlakte mis ik niet, het gaat mij voornamelijk om de grootte van het keyboard.
Alleen een touchscreen dus.
Heb nu een Galaxy S. Gewoon een chocoladereep met touch screen. Heb er op zich genoeg aan, maar een inschuif tobo'tje eronder zou wel handig zijn.
Ik heb ook een galaxy s, maar heb om eerlijk te zijn nog geen toetsenbord gemist
Het lijkt me met die schuiftelefoons altijd het probleem dat na verloop van tijd de boel gaat slijten en niet werkt.Ook al gebruik je een telefoon vaker wel dan niet langer dan een jaar of 2, dan nog ben ik meer voorstander van een vaste telefoonbody. Klinkt erg logisch van iemand die een telefoon heeft die twee kanten op kan schuiven :p (samsung f400) Maar het probleem wat ik net aankaart heb ik JUIST last van. slijtage plekken, schuifmechanisme dat niet lekker meer werkt en dit is nog een die het beter doet dan ik eerst had. E900...
Voor mij dus nu een touchpad only vaste telefoonbody. Waarschijnlijk de desire hd. :)
Hiervoor vooral de keuze dat de touchpads nu wel zover zijn ontwikkeld dat ze prima werken. Gooi daarbij dat de desire HD zo ongeveer de snelste telefoon tot nu toe is en klaar ben je!

[Reactie gewijzigd door SouLLeSSportal op 23 juli 2024 11:34]

De snelste is de galaxy. De HD is niet veel sneller dan de gewone Desire.
Heb je de review wel gelezen die van HD is gemaakt???

reviews: HTC Desire HD: Android in het groot
Praktisch elke benchmark wordt de galaxy S afgemaakt.. Alleen in website loaden gaat ietsje sneller op de galaxy S maar dat is seconden werk, weinig verschil.
Voor mij gewoon een oldskool-ding, maar dat komt omdat ik geen smartphone heb en ook niet hoef. Met een 'gewoon' mobieltje (al lijkt de smartphone normaler te zijn dan de simpele mobieltjes) heb je niet veel aan die hippe features als qwerty-tobo's natuurlijk.
Er zijn ook 'dumb'-phones met qwerty of touchscreen hoor. Voor sms'jes is dat ook handig. Vroeger toen ik nog veel sms-jes stuurde, deed ik over een gewoon sms-je, van 150 tekens al gauw 20-30 minuten en de sms-jes van rond 300 (probeerde meestal daar net onder te blijven, lukte niet altijd) al gauw 45 minuten. Tja in die tijd bestonden touch-screen-telefoons nog niet, en telefoons met qwerty waren ook uiterst zeldzaam (heb ze in die tijd nooit in het wild gezien).
Tja..als het typen van een SMSje zo lang duurt dan kun je beter bellen.
hoe doe je in vredesnaam 30 minuten over 160 tekens? schuif je alle pixels met de hand op de plek of zo? zelfs zonder t9 moet 20 tekens in een minuut makkelijk te doen zijn!
"Alleen een fysiek qwerty-toetsenbord, geen touchscreen nodig"

Jullie vergeten je zuiderburen weeral...

BlackBerry Pearl met fysiek AZERTY-toetsenbord (sure type)
Waarom zou je Azerty verkiezen over Qwerty?
Meeste smartphones hebben qwerty tegenwoordig.

Ben zelf belg maar ik heb Virtueel qwerty op mijn Wildfire(vroeger fysiek Qwerty)op mijn HTC Tytn 2) en thuis op mijn computer een Qwerty toetsenbord.

Qwerty werkt gewoon makelijker.
Helemaal mee eens, had tijdens stage een collega uit belgie. Vond het altijd zeer vreemd dat hij shift moest gebruiken om een punt te typen.

Waarschijnlijk is het gewoon een kweste van wat je gewend bent, maar shift voor een punt heb ik nooit begrepen.
Gewoon een touchscreen telefoon omdat ik met Swype aardig snel kan typen op mijn HTC Desire :)
Aardig snel? Super snel.

Op mijn Desire in combinatie met Swype kan ik zeer eenvoudig in "portrait" stand lange emails schrijven in hoog tempo. Als je eenmaal hebt leren omgaan met swype (en je hebt een telefoon die aan swype kan doen.) dan is het zeer snel.

Niet voor niets dat het SMS wereldrecord met swype is gevestigd. Ik moest zelf ook wennen aan het touchscreen van de Desire, en in eerste instantie denk je dat een fysiek toetsenbord beter is, maar voor mij was wennen aan het touchscreen zo gebeurt. Zelfs het typen met het standaard geleverde onscreen toetsenbord is zeer goed te doen. Door het "meedenken" van de software kun je gewoon doortypen bij het maken van fouten.

Verder zorgt het toevoegen van een fysiek toetsenbord voor een kleiner scherm (bij een touchscreen kun je het tobo laten verdwijnen wanneer niet in gebruik) of een dikker toestel, wat je al weer snel merkt in je broekzak.

Oftewel, mijn persoonlijke voor keur is touchscreen only.
Alleen qwerty, geen touchscreen voor mij a.u.b. Maar dan wel een zo groot mogelijk toetsenbord, zoals bij de Nokia E90.
Dat vind ik zelf ook. Ik snap touchscreens niet echt. Juist waar je wilt klikken (de interessante plek om naar te kijken) moet je met je vingers voor gaan zitten. Verder mis ik ook echt tactile feedback bij een touchscreen. Een beetje trillen is niet genoeg.

Touchscreen+tobo is ook goed te doen natuurlijk. Voor mij is het nog even wachten op een mooie WP7 telefoon.
Heb sinds de eerste iPhone alleen nog maar deze telefoon gehad, van een 2G naar een 3G naar een 3GS gegaan, en wil nooit meer wat anders.

Het touchscreen moet echter wel perfect werken, iets wat ik bij sommige telefoons van vrienden nog wel eens mis, o.a. de Samsung Star.

De nieuwste Android telefoons schijnen ook in de buurt te komen. :Y

Ik verwacht ook in de toekomst geen enkele telefoon met fysiek toetsenbord meer.
hmmm het touchscreen van een iPhone en een samsung star vergelijken is een beetje vreemd. De star kost slechts 1/7 van een iPhone, je mag dan ook geen iphone kwaliteit verwachten.

Ik geef toe, touchscreen van de iPhone is superieur, maar dat is naar mijn mening ook het enige wat superieur is aan de iPhone. Design is smaak gerelateerd dus daar oordeel ik op het moment niet op.

En ik verwacht juist dat de fysieke toetsenborden blijven bestaan op telefoons, maar dan voornamelijk qwerty toetsenborden gecombineerd met een touchscreen. Veel zakelijke en oudere gebruikers vinden vaak het typen op een touchscreen niet fijn, voor deze doelgroep zullen er altijd een paar toestellen met een toetsenbord beschikbaar vlijven vermoed ik.
Touch alleen voldoet ruimschoots, imo werkt een een toetsenbord in landscape mode het snelst en is ook het prettigst om te typen, zolang de toetsen dan maar niet te dicht bij elkaar staan want dat geeft soms wel eens hilarische resultaten, zeker in combinatie met de spellingcorrectie :) Maar het is zeker ook een kwestie van oefenen
Vind alleen wel weer jammer dat bij sommige applicaties (Android) het invoerveld bij landscape de rest van het scherm in neemt. Zo kun je niet snel wisselen van invoerveld of zien wat de ander typt, bijvoorbeeld in chat.
Na een htc met touch en keyboard, een iphone gekocht. Ik heb zelf voldoende aan touch maar ik stuur 1 sms in de week, en de meeste urls die ik onderweg bezoek staan als favo. Dus ik typ niet veel op de iphone. (typen op een ipad gaat me goed af dus ik eis geen vast keyboard meer.)

Wat mij meer opviel is dat mijn vader een touchscreen vorig jaar nog uitkotste, en nu wil die niet meer anders. Hij is er in mijn ogen onverwachts snel aan gewend.

Mijn conclussie is nog steeds dat als je niet elke dag 20 smsjes verstuurd, of lappen teks op je phone typed. Dan kun je beter even wennen aan een touchscreen.

Diy is namelijk vaak
- dunner
- steviger
- minder vatbaar voor sluip en kruip vuil.

Maar als je inderdaad veel typed, toch gewoon een keyboardje.

Oudere mensen ook gewoon een keyboard. Al is het allleen al de drempel van het moeten aanraken van je scherm.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.