Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 43 reacties

* Changelog (04-02 8:32)

  • 31-01: Check voor invoer geldig email adres bij het versturen van mailtjes in Vraag & Aanbod (thanks Neman voor de tip).

  • 30-01: Scriptje gebouwd dat op zoek gaat naar proxyservers die een speciale behandeling krijgen bij het stemmen op de frontpage poll (proxy IP's kunnen om een bepaalde tijd stemmen, normale IP's mogen maar één keer stemmen). De proxyservers worden bijeen geharkt door een reverse DNS lookup te doen op de ca 45.000 unieke IP's in de reactie tabel, op zoek naar hostnames met daarin de woorden 'proxy', 'cache', of 'gate'. Er werd bdw al gebruik gemaakt van HTTP_X_FORWARDED_FOR om de IP's van stemmers te registreren.
  • 30-01: Reacties link bij frontpage posting kan nu gelinkt worden naar de reacties bij het artikel dat in de frontpage posting wordt aangekondigd. Dit moet onduidelijkheid voorkomen als mensen reageren op de frontpage posting in plaats van het artikel zelf.
  • 30-1: Fix: nieuwe users beginnen nu met status 0 (Feut) ipv 1 (Trainee). Feut en Trainee zijn nu omgeswapd omdat dit logischer is (Trainee>Feut). Om een overzicht met alle statussen vind je in deze .plan.
  • 30-01: Wijzigingen aangebracht zodat mooie review URL's (bijv. www.tweakers.net/reviews/208 ook fatsoenlijk werken in IE. Popup's vanaf deze pagina's gaven voorheen problemen.
  • 30-01: Omdat zogenaamde grappige postings vaak onterecht hoge scores krijgen is de maximale score voor de beoordeling 'Grappig' verlaagd van 4 naar 2. Deze verandering is al enige tijd geleden voorgesteld in het Moddereter Forum op GoT. FAQ is tevens aangepast.

  • 28-01: Fix voor bepaling moderator tag als tags anders dan 'Gemodereerd', 'Overgewaardeerd' en 'Ondergewaardeerd' maar één keer voorkomen in combinatie met de eerder genoemde tags. Voorbeeld: bij +1, +1: Informatief, -1: Gemodereerd, 0: Gemodereerd werd 'Gemodereerd' als tag gekozen terwijl dit 'Informatief' had moeten zijn (thanks Jaymz).

  • 26-01: Op 26 januari bereikte ons het tragische nieuws dat Eelco Oosterwaal, bekend onder de nickname Irrelevant, als gevolg van een verkeersongeval is overleden. Eelco was een zeer fanatiek bezoeker, zowel op het forum als op Tweakers.net. Hij maakte deel uit van de harde kern t.net moderators en was actief betrokken bij de ontwikkeling van het moderatie systeem. Ter nagedachtenis en als blijk van respect heeft Irrelevant een eigen plek in het modsysteem gekregen. De optie '+1 Irrelevant' is beschikbaar voor moderaties in de frontpage posting over het overlijden van Eelco.

  • 25-01: Naar aanleiding van de door Wouter veroorzaakte overbelasting van de database server heb ik (eindelijk) een fatsoenlijke error pagina gebouwd. Onze buitenlandse Slashdot vrienden verkeerden in de veronderstelling dat Tweakers.net gehackt was door een autofreak .

  • 15-01: Rechterkolom bedrijfsgegevens in shop survey breder gemaakt op request van Michiel Muhlenbaumer.
  • 15-01: body onresize='reload()' weggehaald ivm problemen met voorhistorische Netscape versies.
  • 15-01: Fix voor security leak mbt het gebruik van passthru en naar aanleiding van hack door Luite en Xoror (thanks ).

  • 13-01: Als vervangend kerstpakket hadden we vandaag voor de crewleden een leuk kartfeestje geregeld bij Bleekemolens Kart Planet in Delft. Het door ons gekozen arrangement bestond uit 2 oefensessies, 4 kwalificaties en één race voor de 10 best gekwalificeerden. Als aandenken voor het eventuele nageslacht (ik heb vooralsnog geen plannen ) en omdat jullie natuurlijk bijzonder geïnteresseerd zijn in de prestaties van de tweakers crewleden op het racecircuit, heb ik hier de resultaten uit een rijtje gezet. Wouter kreeg het voor elkaar om zijn kart in ronde 6 van de race af te fakkelen. Dit zorgde voor veel spektakel maar had helaas ook tot gevolg dat hij de finish niet heeft mogen zien:

    * Race uitslag:
    * Race top laptimes:

    PosTweakeurKartTijdLapVerschil
    1Marco435,7112
    2Tjark135,90130,19
    3Daniël236,34120,63
    4Femme337,02121,31
    5Floris737,09121,38
    6Anton637,28121,57
    7Hinke537,57121,86
    8Mark940,25104,54
    9Wouter1040,2954,58
    10Arjen840,35114,64

    * Kwalificatie top laptimes:

    PosTweakeurKartGroepTijdHeatVerschil
    1Tjark1A35,519
    2Daniël1B35,65120,14
    3Marco2B35,83120,32
    4Femme5A36,1690,65
    5Anton2A36,87111,36
    6Hinke6B36,89101,38
    7Floris8A37,37111,86
    8Jorma6A37,95112,44
    9Mark7B38,81123,30
    10Kaj7A38,9993,48
    11Wouter3A39,12113,61
    Arjen4B39,12123,61
    13Hielko3B39,6384,12
    14Tom4A40,5475,03
    15Michel5B41,48?5,97



    Meer pics vind je hier.

  • 08-01: MySQL.com ipv TCX.se bij link naar MySQL in powered by... melding.
  • 08-01: Meuktracker: download link = site link als site link niet opgegeven.
  • 08-01: Vaarwel kerstsneeuw :'(.

  • 04-01: URLEncode vergeten voor link naar 'volgende 50 resultaten' bij search resultaten. Gevolg was dat de zoekresultaten voor queries zoals 'Pentium 4' brak liepen als op de link naar de volgende 50 resultaten werd geklikt.
  • 04-01: Search veld: onfocus op query input veldje laat 'zoeken' automatisch verdwijnen (zodoende hoef je het veld dus niet meer handmatig leeg te selecteren - thanx Delirium).

  • 03-01: In password mailtjes die via de passmailer zijn aangevraagd wordt nu het IP adres en eventuele hostname van de aanvrager meegegeven. Dit in verband met misbruik van de passmailer.
  • 03-01: Aanpassingen registratie/preferences scripts ivm mogelijke exploit

  • 02-01: Header pic voor columns. Games menuoptie in review drop down menuutje heeft plaatsgemaakt voor column optie.

  • 01-01: Minimale duur plaatsing frontpage posting op frontpage verhoogd van 3 naar 7 dagen. Minimum aantal zichtbare postings blijft 3.
  • 01-01: Tweakers.net Award poll gesloten. Uitslag: 765 tweakers verkozen de VIA Cyrix III tot slechtste processor van het jaar 2000 .
  • 01-01: Nieuwspostings onder embargo nu wel onzichtbaar op wap.tweakers.net.
  • 01-01: Pricewatch: alle prijzen omgerekend naar 19% BTW. BTW omrekening werkt in het vervolg met het nieuwe BTW tarief.
* Todo-list (korte termijn)
  • Product survey
  • Modpoint distributie fix (zie deze LA thread)
  • Tweakers.net low-profile layout voor AvantGo, Lynx en andere simplistische browsertjes, kan tevens misbruikt worden voor een papier verspillende print functie.
  • Meuktracker search & categorie index
  • Belgische pricewatch
  • Uitbreiding search engine
  • Delete optie voor postings (alleen voor postings die niet gemod zijn en waar nog niet op is gereageerd).
De december changelog vind je terug in deze .plan.

Door Femme Taken

- Architect

Femme is in 1998 als oprichter met Tweakers begonnen en werkt tegenwoordig als ontwerper in het productteam van Tweakers. In de vrije tijd knutselt Femme fanatiek aan zijn domoticasysteem.

Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (43)

En hebben jullie de karts nog een beetje ge-Tweaked, met wat nitro (niet alleen voor de koeling, maar ook voor wat extra power 8-) )
Mijn kart was niet vooruit te branden }>

Kart 1 roeleerde gewoon :) (hoe kan Daniel anders zo snel zijn ;))
Pure klasse jongetje, pure klasse :D
hebbe we hier geen piccie van jongens?
'k Zie de headlines al staan in Privé: "Brandweer komt te laat.." :+
Heb jer er ook nog een fotootje van?
Dat deed Wouter denk ik... Zoals Femme al opmerkte stond ie halverwege de race in de fik.

Bij het langsracen voelde je gewoon de hitte... :)

Ow, verder nog een tip: Zorg dat je veter nooit in het remmechanisme komt: je kart gaat er verschrikkelijk sloom van rijden. 8-)

[edit]
Ik zie ineens dat ik ook inclusief blauwe kop ben vereeuwigd... :P
http://athena.tweakers.net/zooi.dsp?Action=Imag es&ID=5366
http://athena.tweakers.net/zooi.dsp?Action=Imag es&ID=5366

Waarom zit er een spatie tussen (heb ik al eerder gezien ergens)... is het een foutje of mogen wij tweakers niet meer ff knippen en plakken en in hetzelfde venster verder surfen ;)
Als je 'm gewoon als één link naarplakt blijft de link intakt maar zorgt de spatie ervoor dat de layout niet opgefokt raakt bij lange URL's.
ach ik heb de rest ook maar een keer laten winnen, anders is er voor hun ook geen lol aan natuurlijk }>
De proxyservers worden bijeen geharkt door een reverse DNS lookup te doen op de ca 45.000 unieke IP's in de reactie tabel, op zoek naar hostnames met daarin de woorden 'proxy', 'cache', of 'gate'.
Dit werkt niet altijd even goed, een vriend van me heeft namelijk een vast ip bij xs4all, en heeft daar de hostname 'proxy.xs4all.nl' aangekoppeld. Dit is dus geen proxy/gateway :)
Dan zou hij dus heel vaak kunnen stemmen?
Dit werkt niet altijd even goed, een vriend van me heeft namelijk een vast ip bij xs4all, en heeft daar de hostname 'proxy.xs4all.nl' aangekoppeld.
Ja tuurlijk, maar hoe had jij dan graag snel automatisch proxy servers willen opspeuren?
ik heb even geen idee hoe je die proxies beter kan detecteren. misschien als je kijkt naar aparte bewerkingen die proxies uitvoeren, zoals automatisch refreshen van pagina's gedurende de nacht, maar dat werkt niet als men ilogd, dan zal de proxy niet meer kunnen cachen - proxy onthoudt het wachtwoord niet/heeft het wachtwoord niet.

verder vindt ik de nieuwe titel erg gaaf, maar is er ook een statistieken pagina waar ik het aantal geregistreerde leden kan vinden, en een tweakotine top 200 zou ook erg gaaf zijn.
en een tweakotine top 200 zou ook erg gaaf zijn.
Karmajagen is iets waar je bij Tweakers.net niet op zit te wachten. Dat verminderd de kwaliteit van de reacties aanzienlijk.

edit:

Tweakotine jagen geeft natuurlijk niet.
Zie de reactie van tazitiz ..


* 786562 metalant
de gevraagde statistiekenpagina met het aantal geregistreerde leden bestaat natuurlijk al - de statistieken pagina onder de tweakers.net titel. *ik ben echt blond zucht*

het jagen op tweakotine heeft tot gevolg dat men meer pageviews genereerd. wat is hier het probleem, metalant? karmachasing is wel een punt wat vervuiling van reacties tot gevolg heeft, maar tweakotine kan ik mij geen kwaad iets bij bedenken, hooguit dat er meer pagina's worden opgevraagd dan gelezen en is dat niet goed voor de bannerinkomsten? kunnen we eerder betere servers bestelen......
Volledig mee eens.

Tweakotine is de nicotine van de tweaker. Dus meer pageviews, meer banner inkomsten.

En natuurlijk snel weer een nieuwe server, hetgeen voor de tweakende Tweakers.net crew natuurlijk meer tweakplezier oplevert. :)

* 786562 metalant
Dus meer pageviews, meer banner inkomsten.
Ik vind het wel opmerkelijk dat iedereen lijkt te denken dat bannerinkomsten uit de lucht komen vallen. Bannerviews leveren pas geld op als ze zijn verkocht.
:? dit is een reactie op femme, maar 't is op de verkeerde plek terecht gekomen :?

Hoe zit dat dan met die banners?
Worden die op deze site op dezelfde manier verhandeld als de reclameborden langs de voetbalvelden?

Dan moet je natuurlijk met statistieken kunnen aantonen dat het voor de potentiele klant echt heel goed is om te adverteren op zo'n mooie en drukbezochte site als Tweakers.net. En kijk eens meneer, de bezoekers van tweakers sluiten precies aan bij uw doelgroep ;)

Ik denk dat de meesten denken aan de banners die je zelf op je eigen site kunt zetten. Maar dat zijn meestal van die pornosite banners, waar je als serieuze sitebezitter niets mee kan.

edit:
drie keer copy paste is iets teveel van het goeie
Ja tuurlijk, maar hoe had jij dan graag snel automatisch proxy servers willen opspeuren?
Dat weet ik ook niet, ik denk dat deze manier heel goed werkt. 't Is meer een hint, dat het niet altijd goed werkt, misschien kan je deze ene host er tussen uit vissen?
Hey, Femme,
vind je dit eigenlijk wel OK? (zie username)
Ohja, en er klopt nu ook geen ruk van mun gemiddelde.
-- CJ86 --
oof nahja, het klopt wel, dat gemiddelde, maar tis onwaarschijnlijk dat iemand in hetzelfde tempo door post (1 per seconde als je net bent geregged). Dus:
[php]
if ($rep_avg > $rep_tot) $rep_avg = $rep_tot;
[/php]

Lijkt me dat min. lengte username wel 6 mag zijn...
\[off-topic]

Hehe :), mimimaal 6 karakters kan jij makkelijk zeggen, maar ik dan..?

\[/off-topic]
Voor jou maken we een uitzondering ;)
En voor alle anderen die nu al geregistreerd zijn natuurlijk. :)
Normale users zoals ik zouden op zulke posts direct een -1 off topic krijgen, maar ja jullie zijn daar te lief voor.

;)

PS Staat ie al op -1 off topic
hoe ziet die errorpage er nu dan uit?
Regel ff een linkje op /. en je weet het ;)
De error page staat hier:

http://www.tweakers.net/error.dsp

maar Femme heeft het plaatje nog niet af/ kan niet linken/ of het is een tussen versie en is ie niet gedelete :)
Bij mij levert error-page zelf een hoop errors op.
Als het dan nog niet duidelijk is!? :P
http://www.tweakers.net/test.dsp geeft een duidelijker beeld :)

(wat een nieuwsgierigheid naar een pagina die je het liefst zo min mogelijk ziet)
Ik zou die plaatjes er maar uit laten anders heb je nog steets veel belasting gewoon een plain HTML page of een ASCII ard ding
leuk, dat die highlighting werkt op worden...,

maar wat als je www.ibm.com intikt?

juist, dan komt er wel een hele rare href te staan...check it out
Als je op plaatjes zoekt gaat het ook fout. Dan komt er een font tag te staan binnen in de tag van het plaatje -> html error.
Ga zo door met het tweaken en verbeteren van tweakers.net.

Dit vind ik mooi :), maar dat mag ook wel met zo veel bezoekers!!!
Tweakers.net low-profile layout voor AvantGo, Lynx en andere simplistische browsertjes, kan tevens misbruikt worden voor een papier verspillende print functie.
Dat had 2 jaar geleden moeten gebeuren, toen ik nog regelmatig met Netscape 3 zat te knoeien op tragere systemen.
Waar zijn die uitslagen van die tweakers.net Awards nou ?
Of moeten die nog komen ?
Toch gek, als ik dit lees:
Ter nagedachtenis en als blijk van respect heeft Irrelevant een eigen plek in het modsysteem gekregen. De optie '+1 Irrelevant' is beschikbaar voor moderaties in de frontpage posting over het overlijden van Eelco.
krijg ik nog steeds een gek gevoel.

Trouwens, Femme: Graag gedaan (de opm. over de tags)
Misschien moet je bij highlighting de html tage niet highlighten, werkt ietsjes beter :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True