Tweakers heeft een grote hoeveelheid laptops, desktops, beeldschermen en componenten ontvangen voor de Tweakers Helpt Computer 4 Kids-actie. Het moment waarop we tijdens een buildfest honderd systemen in elkaar kunnen zetten, komt dichterbij.
In oktober is Tweakers naar aanleiding van zijn vijftienjarige bestaan begonnen met het inzamelen van oude hardware ten behoeve van het project Computer 4 Kids van de Stichting Leergeld. Deze stichting richt zich op het voorkomen van sociale uitsluiting van kinderen uit gezinnen met minimale financiële middelen.
Inmiddels is het november en kunnen we een tussentijdse balans opmaken van de hoeveelheid harde waren die een halve etage bij het Tweakers-hoofdkantoor in Amsterdam inneemt. Volgens de laatste telling zijn er 58 laptops, 187 desktopsystemen - zonder harde schijf -, 161 monitoren en maar liefst 976 componenten. Het werkelijke aantal ligt waarschijnlijk aanzienlijk hoger: veel ingeleverde apparatuur ligt nog bij de MyCom-winkels in het land.
We melden nu een stand van 136 omdat we alleen complete systemen, dus inclusief alle benodigde onderdelen en randapparatuur meetellen. We hebben vooral nog muizen, toetsenborden en harde schijven nodig, waarbij deze laatste onderdelen natuurlijk grondig gewist moeten worden.
Als we de laptops niet meerekenen kunnen we met de getelde hardware van dit moment 78 systemen in elkaar zetten. Bij een aantal van 100, dat bij een kleine lading invoerapparatuur en opslagmedia makkelijk te halen is, gaan we het eerste buildfest organiseren. We zullen jullie zo snel mogelijk op de hoogte brengen zodra dit moment bereikt is en we hier meer details over kunnen geven.