Achter de schermen is hard gewerkt aan een nieuwe versie van onze Algemene Voorwaarden. De huidige voorwaarden zijn al enige malen onder handen genomen, maar stammen nog van voor de merge en liepen daarom behoorlijk achter bij de praktijk. Het leek ons een goed idee om maar eens helemaal opnieuw te beginnen.
Daarnaast hebben we ons privacybeleid op de schop genomen. De privacy van onze bezoekers is voor ons een serieuze aangelegenheid; zo was Tweakers.net de eerste grote community die zich conformeerde aan de Wet Bescherming Persoonsgegevens. Het duidelijk(er) omschrijven welke gegevens we van je verzamelen en wat we hier mee doen, is wat ons betreft dus een logische zaak.
Herstructureren
Het doel van de nieuwe documenten is om je rechten en plichten op Tweakers.net nog duidelijker te regelen dan voorheen. De Algemene Voorwaarden vormen immers de juridische basis voor wat je wel en niet op onze site mag en hoe wij ermee omgaan als je je niet aan de regels houdt. Die duidelijkheid bereiken we niet alleen door de juridische documenten zelf zo helder mogelijk te maken, ook bijvoorbeeld de huis- en gedragsregels in de diverse fora en de vindbaarheid daarvan spelen een belangrijke rol.
Op dit moment lopen het beleid en de faq's voor de diverse onderdelen van onze website echter vaak door elkaar en het kan onduidelijk zijn waar het om harde regels gaat en waar juist alleen een toelichting wordt gegeven. Met het ingaan van de nieuwe Algemene Voorwaarden zullen het beleid en de faq's daarom van elkaar worden gescheiden. De mogelijkheid om het beleid in de faq's toe te lichten blijft overigens wel bestaan. Daarnaast proberen we de overlap van teksten en regels tot een minimum te beperken door universeel geldige do's and dont's onderdeel van het algemeen beleid te maken.
Vindbaarheid
Om daarnaast ook de vindbaarheid te vergroten, zullen de diverse documenten op eenvoudig te onthouden en te linken url's te vinden zijn. Je kunt de nieuwe Algemene Voorwaarden en het nieuwe privacybeleid per direct vinden op:
- http://tweakers.net/voorwaarden - voor de Algemene Voorwaarden
- http://tweakers.net/privacy - voor het privacybeleid
De nieuwe Algemene Voorwaarden zijn per direct van kracht.