Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

Hoe blij ben je met Tweakers? Geef je mening in het nieuwe kwartaalonderzoek

25-04-2022 • 12:03

93

We vinden het belangrijk om te weten hoe blij jij bent met Tweakers en waar we ons nog kunnen verbeteren, of het nou om features, content of de sfeer binnen de community gaat. Daarom gaan we iets nieuws doen: een terugkerend kwartaalonderzoek waarin we elke keer jouw mening vragen over een vaste set onderwerpen.

Denk dan bijvoorbeeld aan hoe je de content waardeert of welke features van de site je het meest belangrijk vindt. Op die manier hopen we meer zicht te krijgen op de zaken die aandacht nodig hebben en ook te zien of de acties die wij nemen het beoogde effect hebben. We hebben natuurlijk al bestaande manieren om feedback te verzamelen, zoals het forum en de reacties, maar het is lastig daar een representatief overzicht uit te krijgen en feedback over tijd te vergelijken. Vandaar dat we dit kwartaalonderzoek starten.

We hebben ervoor gekozen om dit niet te koppelen aan de Tweakers-gebruikersdatabase. Daarom start de vragenlijst met een aantal vragen die het voor ons mogelijk maken om achteraf verschillende soorten gebruikers te segmenteren. Vervolgens komen de vragen waarin je kunt aangeven hoe je de content en verschillende onderdelen van de site waardeert. Het invullen van de lijst duurt tussen de vijf en tien minuten.

Alvast enorm bedankt aan iedereen die het onderzoek invult. Met jouw input kunnen we beter keuzes maken en de site blijven verbeteren.

Ga naar het onderzoek

Reacties (93)

Sorteer op:

Weergave:

@WoutF wordt er verder nog gecommuniceerd wat er met de feedback gedaan gaat worden of wat de bevindingen zijn?
Het zou jammer zijn voor de mensen die het in hebben gevuld, uiteindelijk niet zichtbaar is wat er mee gebeurt wordt. Een terugkoppeling met de belangrijkste punten/bevindingen zou wel mooi zijn.

[Reactie gewijzigd door dutchnltweaker op 22 juli 2024 14:23]

AuteurWoutF Hoofdredacteur @dutchnltweaker25 april 2022 14:28
Ik ga kijken op welke manier we dit kunnen doen :)
Dit van te voren bedenken en communiceren is een vorm van volwassenheidsniveau wat ik soms mis.
Het is niet de eerste keer dat dit gevraagd wordt door een Tweaker bij een survey.

Opbouwende kritiek > Lessons learned document starten?
AuteurWoutF Hoofdredacteur @ollie196526 april 2022 09:03
Bij dingen die we eenmalig uitvragen doen we dit ook al vaak, zie ook
plan: Bekijk hier de resultaten van het Tweakers Hardware Onderzoek
plan: Gebruikersreviews verbeteren: de resultaten en het vervolg

Hier gaat het om iets dat elk kwartaal hetzelfde is en waar niet elke keer hele andere resultaten uitkomen, als het goed is meer kleine schommelingen en grotere wijzigingen over langere tijd. De vraag is hoe boeiend het voor bezoekers is om dat elk kwartaal te delen.
Persoonlijk ben ik er wel geïnteresseerd in. Wat gaat omhoog wat naar beneden?
Goed initiatief. Het is alleen onduidelijk wat mijn leeftijd te maken heeft met het functioneren van de website? Daarnaast kan ik niet in incognito modus meedoen. Dit is voor mij een reden om niet mee te doen, omdat ik niet zoveel zin heb dat mijn persoonlijke gegevens bij DPG media liggen.
Leeftijd is interessant omdat ze dan kunnen welke interesses er bij welke leeftijdsgroepen liggen. Dan kan je dat gebruiken om de content relevanter te maken voor die leeftijdsgroepen.
De koppeling leeftijd-interesses is ouderwets hokjesdenken.
Alsof iedereen in een bepaalde leeftijdsgroep dezelfde interesses heeft en dan een leeftijdsgroep later niet meer.
Biedt iedereen gewoon goede content. Lezers pikken zelf wel de onderwerpen uit die men interessant vindt. Voorkomt ook dat je in een leeftijdsbubbel terecht komt.
Verschillende generaties ervaren misschien wel de aangeboden content op een andere manier. De jongere generatie leest volgens mij heel anders dan de oudere generatie. Dus het zou best kunnen dat jongeren de aangeboden content wel goed vinden en de oudere generatie niet. Dit kan je alleen meten als je ook naar de leeftijd vraagt.
An sich wel vreemd dat dan niet gevraagd wordt naar geslacht. Wellicht wat binair, maarja… je kunt er wel conclusies aan verbinden. :+

Overigens eens met je opmerking… ;)

[Reactie gewijzigd door Flozem op 22 juli 2024 14:23]

Ligt er natuurlijk ook een beetje aan op welke vraag je antwoord wil. Maar geslacht zou inderdaad een prima vraag kunnen zijn.

Of misschien weten ze al dat hier (bijna) alleen maar mannen komen :X
Dat verwacht ik zelf ook wel. Echter zit daar wel een nuance in.

Het kan zijn dat de oud-bezoeker (langer dan 15 jaar actief/aanwezig) heel anders tegen de content aankijkt, dan een oude bezoeker die de site pas dit jaar heeft ontdekt. Vandaar dat ik de koppeling met een actief account wel goed vind.

Hierdoor kun je ook zien of iemand met 25 jaar en 10 jaar actief, anders tegen de site aankijkt dan iemand van 25 jaar en 2 jaar actief. Of iemand van 50 jaar en 15 jaar actief vs iemand van 50 jaar en 1 jaar actief.

Als er dezelfde klachten komen van het gros dat langer dan 10 jaar actief is en de nieuwelingen niet diezelfde klachten geven dan kan Tweakers daarop inspelen. Dit kan dan beide kanten op vallen: gaat Tweakers dan voor de wensen van de oude garde (wellicht ondervertegenwoordigd) of gaan ze vooral voor de nieuwe aanwas?
De koppeling leeftijd-interesses is ouderwets hokjesdenken.
Waar wordt dit op gebaseerd?
Alsof iedereen in een bepaalde leeftijdsgroep dezelfde interesses heeft en dan een leeftijdsgroep later niet meer.
Als het niet zo blijkt te zijn dan kan je dat uit de cijfers halen toch? Als je het niet meet dan kan je geen conclusies trekken. Ik begrijp niet wat er mis is met meten en weten.
Biedt iedereen gewoon goede content. Lezers pikken zelf wel de onderwerpen uit die men interessant vindt. Voorkomt ook dat je in een leeftijdsbubbel terecht komt.
Ze proberen juist goede content te maken door dit te vragen. 'Goed' is subjectief voor de bezoeker, door te meten welke onderwerpen onder welke leeftijdscategorieën populair zijn kunnen ze juist daar beter op afstemmen.
Op basis van leeftijd zou je aannames kunnen doen over het inkomen. Waardoor je extra kunt inzetten op deze groepen of juist kijken waarom een bepaalde leeftijdscategorie ontevreden is terwijl bijvoorbeeld de rest van de groepen wel tevreden zijn.
als in: de 'jeugd' heeft geen auto/gezin/huis en kan daardoor veel meer besteden aan games/meuk/onzinnige gadgets.
Dus, als ik meer games wil zien op tweakers moet ik zeggen dat ik 17 ben.

Check. Thanks.
Ik geef alleen de bias perceptie van een luie redactie aan… :+
Ik begrijp het. Ik ben ook serieus en hoewel geen 17 meer wil wel meer games zien.

Ik heb wel een zo'n enquete ingevoerd en nooit meer iets van gehoord of gezien. De problemen met Tnet die ik zie en tegenkom nog steeds niet verholpen. Het interesseert me niet meer.
De koppeling leeftijd-interesses is ouderwets hokjesdenken.
Alsof iedereen in een bepaalde leeftijdsgroep dezelfde interesses heeft en dan een leeftijdsgroep later niet meer.
Dat is volgens mij je eigen conclusie. Weten we de reden waarom Tweakers dit vraagt?

Het lijkt mij volkomen logisch dat je wel degelijk verschil gaat zien in interesses naarmate het verschil in leeftijdsgroepen groter is. Iemand van 16 zit in zo'n andere levensfase dan iemand van 50, dat er wel degelijk verschillen in interesses zijn op grote lijnen.

Door leeftijd te koppelen aan bepaalde interesses kan je wel zien óf er een trend is. Het kan uiteindelijk ook betekenen dat er geen duidelijke trend te zien is.

Volgens mij onderzoek je dingen om je aannames te valideren en nieuwe inzichten te krijgen, toch? Dan kan het vragen naar leeftijd handig zijn voor vraagstukken die leven bij de mensen achter Tweakers

[Reactie gewijzigd door JorzoR op 22 juli 2024 14:23]

De koppeling leeftijd-interesses is ouderwets hokjesdenken.
Hoe oud ben jij? Want ik zie na decennia wel in dat leeftijd een impact heeft op het denken van mensen. Dat betekend niet dat er geen buitenbeentjes zijn, maar je baseline een bepaalde interesse/verwachting heeft.

Iemand van 15 jaar zal retro gaming heel anders bekijken dan iemand van 45 jaar. De eerste kan daar geen nostalgie van hebben, de ander zou dat wel kunnen hebben... Zo zijn er nog tig voorbeelden.
De koppeling leeftijd-interesses is ouderwets hokjesdenken.
Alsof iedereen in een bepaalde leeftijdsgroep dezelfde interesses heeft en dan een leeftijdsgroep later niet meer.
Dat is natuurlijk net zo goed een aanname van jou; voor hetzelfde is er wel degelijk een hoge correlatie tussen leeftijd en voorkeuren. Door het expliciet te vragen maak je dat duidelijk.
Dus als Omroep Max een jonger publiek wilt aantrekken, doen anoniem onderzoek maar vervolgens is 90% 50+ en ze hebben geen idee wie onder de 50 is, en dus wat de behoeftes zijn. Hoe passen zij zich dan aan?

Verder zijn dit soort onderzoeken per definitie in hokjes denken. Want iedereen is anders, dus waarom uberhaupt de moeite doen tot onderzoek?
Je wilt het waarschijnlijk nog niet weten, maar je zit echt wel in een hokje. Desnoods het hokje met bijzondere mensen die altijd de uitzondering zijn, maar ook dat hokje betstaat. Degene die het onderzoek doet bepaalt later wel of ze wat met dat hokje willen doen.
Dat werkt alleen als je een website hevt die specifiek op een leeftijdsgroep target. Maw, je stoot dan actief de andere leeftijdsgroepen af
Even serieuze nieuwsgierigheid: Hoe is dat anders dan ingelogd browsen op Tweakers, onderdeel van DPG Media?
Hoe bedoel je "kan [...] niet in incognito modus meedoen"? Hier in zowel Firefox als Chrome lijkt 't gewoon te werken. Adblocker aan wellicht?
Je kon ook opgeven dat je dat niet liet weten ...dus ook aan jou gedacht

Edit incognito is gemiste kans inderdaad

[Reactie gewijzigd door Gandalf68 op 22 juli 2024 14:23]

Daarnaast kan ik niet in incognito modus meedoen.
Ik heb het voor de gein even getest. Alles leek te werken, tot en met de "Dank je wel voor je medewerking. Met jouw feedback kunnen we Tweakers blijven verbeteren." aan het einde. Ik weet niet wat er dan wel mis ging, maar het ligt in elk geval niet aan incognito.
Gewoon fantasie gegevens invullen bij dat soort vragen.
Onderzoek door https://ctsurvey.crowdtech.com, niet door Tweakers zelf?
Velen willen geen Google formulieren, ik kan mij daardoor indenken dat ze het formulier via een andere site laten lopen die de juiste tools levert.
Velen willen überhaupt geen 3rd party formulieren. Waarom niet gewoon door Tweakers zelf, zoals @botoo al aan geeft?

De business case van al dit soort formulieren sites gaat niet over surveys...... Niet voor Google, niet voor Mailchimp maar zeker ook niet voor Crowdtech.
AuteurWoutF Hoofdredacteur @botoo25 april 2022 12:52
Onderzoek door ons, via software van Crowdtech :)
Heb het onderzoek ingevuld, vrij neutrale vragen met hier en daar een aanvulling. Was beter geweest indien Tweakers zelf met aanvullende ideeën zou komen, wel of niet in poll vorm om op die manier een beter zicht te krijgen in aanvullingen die zij zelf belangrijk achten en te kijken of er draagvlak is hiervoor. Je kent (neem ik aan) de zwaktes en sterkte punten van de website en forum en indien je dus een onderzoek start zou het beter geweest zijn om een helder beeld te krijgen als er dus ook nuttige initiatieven vanuit Tweakers zouden zijn.
Was beter geweest indien Tweakers zelf met aanvullende ideeën zou komen, wel of niet in poll vorm om op die manier een beter zicht te krijgen in aanvullingen die zij zelf belangrijk achten en te kijken of er draagvlak is hiervoor.
Het probleem daarvan is dat je bepaalde verwachtingen gaat creëren. Als 2 van de 5 mogelijke opties bovenaan staan, dan wordt er verwacht dat daar snel aan gewerkt wordt. Helaas bestaat dan ook de kans dat het 2 mogelijkheden zijn die nog lang niet doorgevoerd kunnen worden. Bijvoorbeeld op de site omgebouwd moet worden of doordat de sfeer dan helemaal anders moet. Hier gaat veel tijd overheen en in de tussentijd kun je de andere opties niet doorvoeren.
Je zou anders opmerkingen krijgen als:
Waarom is de verbetering die op nummer 1 niet uitgevoerd, maar wel die op nummer 4 stond? Er wordt niet eens naar ons geluisterd!!?? Terwijl het publiek niet altijd doorheeft dat Tweakers eigenlijk met alle stappen reeds aan de slag is gegaan, maar dat de ene feature een jaar ontwikkeling kost en het ander kost maar 1 dag.
Snap je punt! Alleen als je een (kwartaal) onderzoek wilt doen en daarmee ook daadwerkelijk stappen wilt maken op basis van verkregen informatie zul je die stappen ook daadwerkelijk moeten maken. De gevraagde informatie is eigenlijk niet meer dan de vragen die je krijgt na bezoek aan een restaurant, ofwel een tevredenheid onderzoek. Indien je de community er actief bij wilt betrekken zul je als website/forum ook met ideeën over de brug kunnen komen en daarmee dus mogelijk meer draagvlak creëren. Juist doormiddel van de kwartaal opzet zou je eventuele plannen per kwartaal kunnen uitstrijken.
Ik heb het onderzoek (nog) niet gedaan maar over het algemeen wil je ook niet een bepaalde richting in sturen.
Als je vraagt welke achtergrond kleur iemand het liefste wil krijg je bv 80% rood als antwoord wat duidelijk is. Maar misschien had 90% liever een andere kleur lettertype gezien, maarja daar had je niet naar gevraagd dus kom je dat ook niet te weten.
Nou voor mij is het simpel. T.net is mijn dagelijkse kost aangezien ik volledig afgestapt ben van msm nieuws. Maar dat DPG de scepter zwaait merk ik wel. Maar ik probeer er door heen te kijken en met gelijk gestemden alsnog de wereld van tech te overzien.

Wat ik wel steeds vervelender vind is de moderatie op reacties welke meer op de man af wordt gebruikt ipv dat het een dialoog teweeg zou moeten brengen. Het verpest een beetje de sfeer zeg maar. Maar desalniettemin ben ik best blij met T.net.
Ha, inderdaad... Ik heb net bij de vraag over modereren ook de feedback gegeven dat ze bij die vraag duidelijker moeten zijn over of het nou over het forum moderatie team gaat of over het moderatie systeem van reacties op fp artikelen. Bij die tweede heb ik ook vaak het idee dat het pure willekeur is wie jouw reactie toevallig modereert en of die jou leuk vindt of niet. Vooral als je iets later reageert of als er al veel reacties zijn, dan mag je blij zijn als je überhaupt nog gemodereerd wordt en dat komt dan vaak aan op de mening van één persoon.
Maar hoe dat te verbeteren heb ik eigenlijk ook geen idee van.
Moderatie is zeker nodig maar ik stoor me nog wel eens aan de toon van het modereren, soms is het nog net niet "weggejorist" á la Dumpert, maar het scheelt verdraaid weinig. *

Misschien zouden ze "weggehenkt" als term moeten gebruiken
Helemaal mee eens.
Mag +1 Humor weer terug?
Maar technisch gezien helpt humor niet met de inhoud van het artikel toch?
Als ik extra informatie wil zoeken over het artikel klik ik op +1 om de reacties weg te filteren die niets toevoegen.

Wel ben ik het met je eens dat iedereen de +1 en -1 als systeem gebruikt. Dat mensen het wel of niet eens zijn met de mening van de reactie. Daar moet misschien ook iets voor worden verzonnen.

[Reactie gewijzigd door NLxDoDge op 22 juli 2024 14:23]

Niet alles hoeft altijd 100% correct en volgens de regeltjes te zijn.
een -1 van mij dan ;)
Gooi heel dat +/- gedoe er maar uit, of volledig op de schop.
Want het werkt toch niet, en helemaal niet als je een andere mening hebt.
Mee eens. Maargoed, ik snap ook wel dat anderen het wel prettig vinden. Ik ben meer van de vrijheid & blijheid.
Zo zijn we ook met het prille internet opgegroeid. Alleen toen kwam het zuur :o
dat hoop ik ook :)
Onbegrijpelijk dat de volgende keuze mist bij de vraag: "Wat doe jij op het forum van Tweakers? (meerdere antwoorden mogelijk)":
Galgje spelen in de HK!

Nou ja, dan maar via de optie "Anders, namelijk:".

Verder sluit op mij aan op de reactie van Yzord.

[Reactie gewijzigd door Groentjuh op 22 juli 2024 14:23]

Valt dat niet onder het gezelligheid antwoord?
Oeh, galgje is niet gezellig, maar een spel op leven en dood ;)
Ik ben meer tevreden dan dat ik er blij van wordt.
1. "Betalen of cookies" blijft een idioot concept die keer op keer verdedigd wordt.

2. Pay wall om comments te zien of een artikel wel nuttig is. 3 artikelen per maand om te moeten zien of de schrijvers deze keer wel weten waar het over gaat.

3. De community wordt meer en meer Genegeerd tijdens valide topics. Zie de discussie over privacy, max ict etc.


De site is nog steeds een goede site omdat er gewoon niks anders is binn3n de Benelux, maar ik heb soms het gevoel dat daardoor ook heel makkelijk gedacht wordt soms.
En het feit dat het overduidelijk is dat dpg nu de scepter zwaait.
Wat moet Tweakers.net vooral niet doen?

"MaxICT in de pricewatch houden" :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.