Door Guido Hoogvorst

Zombies en angstaanjagende hoogten tijdens de Tweakers VR-Experience

16-07-2019 • 16:00

11

Eind vorige maand hield Tweakers, samen met The Park in Antwerpen, de VR-Experience. De genodigden konden verschillende ervaringen op het gebied van virtual reality opdoen en vanaf de zijlijn andere deelnemers uitlachen, terwijl zombies de laatsten de stuipen op het lijf joegen.

Na de ontvangst en een drankje werden de groepen opgedeeld. Zo kon de ene groep kennismaken met kleine vr-spelletjes, zoals het bekende Fruit Ninja, maar dan de vr-editie. Ditmaal niet met je vingers over een schermpje slicen, maar met de vr-controls, die er door de vr-bril als echte samuraizwaarden uitzien. Ook de 'plank' kon natuurlijk niet ontbreken. Zodra je de headset had opgezet, stond je in een lift. Daar drukte je op de knop om naar boven te gaan en als even later de deuren opengingen, mocht je op grote hoogte over een plank lopen. Hoewel ieder wist dat hij of zij gewoon op de grond stond, was de ervaring voor sommigen zo beangstigend, dat ze snel een stap terug zetten.

De andere groep ging gezamenlijk in een grote ruimte The Hallow spelen. De headsets werkten samen, zodat de teamleden elkaar ook in het spel konden zien. Daar was het de opdracht om aanvallen van zombies af te slaan. Dat samenwerking nodig was, was duidelijk.

Tweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The ParkTweakers VR-Experience The Park

Bij de gezellige borrel na het evenement konden de aanwezigen nog een een uurtje napraten over deze unieke ervaring. Wil jij dit ook meemaken? Stuur dan een e-mail naar belgie@tweakers.net. De eerste tien aanmeldingen krijgen een code om drie toegangsbewijzen te kunnen kopen voor de prijs van twee.

Reacties (11)

11
11
6
2
0
5
Wijzig sortering
Jammer dat er niet even gameplay beelden zijn geplaatst. Ik vond hier een filmpje op Youtube van The Hallow: https://www.youtube.com/watch?v=XjK0Mx0YUUQ

Lijkt me wel ontzettend gaaf dit met meerdere personen te spelen. Maar ik ken niemand in mijn omgeving die überhaupt een VR set thuis heeft staan helaas.
Wij hebben de video's van beide 'challenges' in het vorige artikel al gezet:

plan: Ga jij mee naar The Park in Antwerpen voor de nieuwste vr-experiences?
Het is wel jammer dat het niet echt gestimuleerd lijkt te worden om te bukken ed. Ziet er vrij statisch uit. Zou al veel toevoegen als je objecten/projectielen moet ontwijken. Maar dat enkel op basis van een vrij kort filmpje natuurlijk.
Dat komt ook voor een groot deel omdat de meeste VR headsets je nog steeds het gevoel geven dat je naar een scherm kijkt en zo voelt het ook met een headset op vaak. Vooral als je dan ook nog eens een deel van je zicht mist dat jou instaat stelt om snel de omgeving te scannen voelt het heel snel onwennig om ook echt die acties te ondernemen. Tenminste dat is mijn persoonlijke ervaring met actie games in VR.

Als je dan ook nog eens een rugzak op hebt zijn handelingen al helemaal log. Wat wel zou helpen is als de omgeving ook gemapped is. Dus als je kunt coveren achter een muurtje, dat het er ook echt is. Dat neemt het gevoel denk ik snel weg dat je niet echt ziet wat er wel en niet is in de echte wereld. Want dat is ook vaak een issue in VR, geen feedback van dingen die er niet echt zijn en wel feedback van dingen die je niet ziet. Deels op te lossen met een grote lege ruimte natuurlijk.

Ik vind exploration nog steeds het beste werken in VR. Gewoon rond lopen en overal aan zitten. En anders zijn actie games waarbij je niet rond loopt (Elite Dangerous, met HOTAS) veel beter.

Ik denk dat we nog een paar jaar af zijn van games waarbij je echt rond rent, zonder het gevoel dat je een headset op hebt.
Bij "de dag" moet je wel degelijk bukken en projectielen ontwijken om bepaalde delen tot een goed eind te brengen binnen de tijd.
@BlasterXL het is echt wel een meerwaarde om in groep te spelen, alhoewel je nog altijd op een beperkte oppervlakte speelt heb je dit idee nauwelijks wanneer je in het spel zit. Ik heb "de dag" onlangs nog gespeeld met 6 waarvan 2 nog nooit VR ervaren hadden, ze waren zo enthousiast dat de volgende sessie al gepland is :).
@lotg. Als je nadien een volgende groep ziet spelen zie je wel degelijk mensen (zelfs opeengepakt) achter een fictief muurtje schuilen of over de grond kruipen om snipers te verschalken.

[Reactie gewijzigd door redzebrax op 22 juli 2024 23:42]

Misschien ook even de naam van het spel noemen: Richie's Plank Experience.

Die VR guns zien er trouwen wel leuk uit, misschien ook maar eens naar zoeken.
Afgelopen weekend ook gekocht, simpel maar wel leuk om te beleven. Echter is het na 10 min spelen wel klaar haha. Zitten ook nog wat andere dingen in dat spel zodat je kunt vliegen etc.
He, hier ben ik het laatst ook geweest met mijn collega's.

Zeker voor de mensen die nog nooit VR hadden gedaan was het erg indrukwekkend, met inderdaad mensen die bang werden op de plank.

De manier waarop je samen in één wereld zat was ook erg leuk gedaan. Wat me overigens wel een beetje tegenviel waren de graphics en de gameplay (heel eenvoudig). En als bezitter van de PSVR viel het me ook weer op hoe oncomfortabel de Vive is en hoeveel screendoor effect je hebt. Iedereen was aan het zweten met kletsnatte headsets als gevolg.

De losse 'demopods' hadden imo ook wel matige VR-experiences, met dingen als Fruit Ninja en Ping Pong. Minder goede VR-promotie dan bijvoorbeeld Bullet Train. Al zou dat natuurlijk weer de Zombie Game minder indrukwekkend maken.
Dit is zeker nog niet met de Valve Index? :)
-edit- zo te zien niet, lijkt een iets ander soort VR dan ik in gedachte had na te hebben gekeken op hun website

[Reactie gewijzigd door xaho op 22 juli 2024 23:42]

Ik ben hier met Tweakers naartoe geweest, en kan bevestingen dat dit HTC Vive zijn.
Nope! De brillen op de fotos zijn de HTC Vive Pro. :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.