Tientallen vertrouwelijke documenten van de recherche waren vindbaar via zoekmachines doordat de informatie op een onbeveiligde website was geplaatst, zo meldt NRC Handelsblad. Het zou gaan om politie-onderzoeken naar moordzaken, overvallen, criminele organisaties en jihadverdachten.
De politie heeft het veiligheidslek bevestigd en de documenten offline gehaald. Volgens NRC Handelsblad stonden de bestanden op een server waarop een website van een boekhouder draaide. Een familielid van de boekhouder en tevens systeembeheerder bij de politie zou de gevoelige documenten op een onbeveiligd deel van deze site hebben geplaatst. Door de naam van verdachten in te voeren in zoekmachines als Google konden de bestanden gevonden en opgevraagd worden.
In de documenten werden strafzaken beschreven waarbij verdachten door de politie geobserveerd werden, waaronder een groep jihadisten die mogelijk naar Syrië zou willen afreizen. Ook een leider van een criminele organisatie zou door onder andere de recherche gevolgd worden. In de documenten stond informatie die afkomstig was van de Criminele Inlichtingen Eenheid. Deze afdeling van de politie werkt veelal met informanten en doet zijn werk in alle stilte.
Naast de namen van geobserveerde verdachten waren er in de bestanden ook namen en adressen van rechercheurs en officieren van justitie te vinden. Volgens NRC Handelsblad controleert het OM momenteel of het veiligheidslek mogelijk gevolgen heeft voor lopende onderzoeken. Ook is de rijksrecherche een onderzoek gestart naar het incident, waarbij onder andere wordt gepoogd om na te gaan wie de documenten heeft opgevraagd. De verantwoordelijke systeembeheerder is op non-actief gesteld.