Yahoo wil zijn gebruikers end-to-end-encryptie gaan aanbieden op zijn maildienst. Dat heeft het bedrijf bekendgemaakt op de Black Hat-beveiligingsbeurs in Las Vegas. Onlangs kwam Google al met een pgp-plugin voor Google Chrome.
Vanaf deze herfst kunnen Yahoo-gebruikers versleuteld mailen, zo heeft Yahoo bekend gemaakt op de Black Hat-beveiligingsconferentie. Daarbij wordt pgp gebruikt, een techniek die de facto de standaard voor versleuteld mailen is maar nog niet is doorgedrongen tot de gemiddelde internetgebruiker.
Beveiligingsonderzoeker Alex Stamos, die sinds de NSA-onthullingen door Yahoo is aangesteld als hoofd beveiliging, zegt tegenover Forbes dat pgp automatisch zal worden ingeschakeld zodra de ontvanger en verzender beide pgp geconfigureerd hebben.
Pgp-encryptie is end-to-end, wat wil zeggen dat Yahoo niet bij de inhoud van de e-mail kan. Dat betekent ook dat Yahoo de inhoud van de e-mail niet kan scannen, maar daar maakt Stamos zich geen zorgen over: het soort mails dat zal worden versleuteld, bijvoorbeeld tussen activisten, heeft volgens de beveiligingsdeskundige toch weinig commerciële waarde.
Yahoo is bovendien van plan om zijn implementatie te laten samenwerken met die van Google. Google kiest ervoor om pgp niet direct in Gmail te implementeren; gebruikers moeten eerst een Chrome-plug-in downloaden om versleuteld te kunnen mailen. De plugin is vooralsnog enkel voor testers te gebruiken, en is nog niet verkrijgbaar in de Chrome Web Store.
Yahoo zegt niet bang te zijn voor juridische problemen, zoals Lavabit, de e-mailprovider van NSA-klokkenluider Edward Snowden, die kreeg. Lavabit moest zijn privésleutels van de Amerikaanse rechter overhandigen, zodat de mails van Snowden konden worden ontsleuteld. "Dat voorbeeld verschilt van een beursgenoteerd miljardenbedrijf met een leger aan advocaten dat er naar uitziet om deze zaak naar het Hooggerechtshof te brengen", aldus Stamos tegenover The Wall Street Journal.