Een jonge ontwikkelaar heeft een lens gemaakt die op de cameramodule van een smartphone of tablet kan worden geplakt. Op deze manier kan het mobiele apparaat ingezet worden als een microscoop. De lens wordt verkocht voor 15 dollar, omgerekend bijna 11 euro.
De zogenaamde Micro Phone Lens is een klein lensje dat op de cameramodule van een mobiel apparaat, zoals een smartphone of tablet, kan worden geplakt. Het project werd eerder succesvol gefinancierd via Kickstarter, waarbij maker Thomas Larson inmiddels is begonnen met de verkoop van het accessoire via zijn eigen website. Voor de lens, die een vergroting van 15x kan bieden, moet 15 dollar worden betaald met nog eens 5 dollar extra voor internationale verzending.
Larson is daarnaast al bezig om een tweede versie van zijn microscoop-lens uit te brengen. Daarvoor loopt nog een Kickstarter-campagne, waarbij het beoogde bedrag inmiddels al is opgehaald. Deze tweede versie kan een vergroting van 150x bieden. Wie 29 dollar of meer inlegt kan de lens kopen, terwijl voor nog eens 10 dollar extra er ook een lampje bij wordt geleverd.
Het is niet het eerste accessoire dat van een smartphone of tablet een microscoop maakt. Wel zijn de meeste van dit soort accessoires grote opzetstukken die de smartphone of tablet aanzienlijk groter maken. De opplaklens neemt nauwelijks ruimte in beslag.