Huawei heeft naar verluidt plannen om een smartphone op de markt te brengen die draait op de nog onuitgebrachte Firefox OS-versie 1.2. Het apparaat zou een beelddiagonaal van 4" hebben en op de planning staan voor een release in Venezuela.
Dat meldt Firefox OS Guide, die naast de specificaties ook een afbeelding van het toestel in handen kreeg. Volgens de website gaat de smartphone Ascend Y300II heten, waardoor het vermoedelijk gaat om een nieuwere versie van de Ascend Y300 die met Android werd uitgebracht. De Firefox OS-variant heeft net als de Y300 een 4"-scherm en een dualcore-processor. Vermoedelijk bouwt Huawei de Snapdragon MSM8225-soc van Qualcomm in, die over een kloksnelheid van 1GHz beschikt. Het ram bedraagt 512MB en er is 4GB opslag aanwezig dat uitgebreid kan worden met micro-sdkaartjes.
Volgens Firefox OS Guide wordt de Y300II geleverd met versie 1.2 van het Firefox OS. Deze versie is door Mozilla nog niet als final uitgebracht: de software verkeert volgens de maker in het pre-release-stadium. Kortgeleden kondigde de softwaremaker de release van versie 1.1 aan, die betere prestaties moet bieden. Wat de precieze veranderingen zijn in Firefox 1.2 is nog niet duidelijk.
De Y300II zou in Venezuela uit moeten komen. Provider Telefonica zou de release op zich nemen, die vermoedelijk voor het eerste kwartaal van volgend jaar gepland staat. Onduidelijk is of de nog onaangekondigde smartphone ook naar andere landen zal komen.