Studenten en medewerkers van een aantal Nederlandse universiteiten kampen al wekenlang met storingen op het Eduroam wifi-netwerk. Technici van Cisco hebben de oorzaak nog niet gevonden, maar mogelijk dat de problemen met iOS 7 te maken hebben.
De problemen met het wifi-netwerk, waarbij RuG-studenten en -medewerkers geen werkende internetverbinding kunnen krijgen op het zogeheten Eduroam-netwerk, spelen al sinds eind september, zo meldt de Ukrant. Het Centrum voor Informatie Technologie, verantwoordelijk voor het beheer van het netwerk, zou samen met hardwareleverancier Cisco al geruime tijd naar de precieze oorzaak hebben gezocht maar deze nog steeds niet hebben gevonden. Technisch directeur Haije Wind zegt: "We kunnen zien wanneer het fout gaat, maar niet waardoor. Nu kan maar de helft van de normale populatie gebruik maken van het netwerk."
Er worden soortgelijke problemen gemeld op de Universiteit Twente. Daar meldt de technische dienst dat er 'pakketjes wegvallen' tussen de dhcp-server en de clients. De dhcp-server zou verder geen problemen vertonen, maar ip-pakketjes zouden om onduidelijke redenen wegvallen. Studenten wordt aangeraden om voorlopig een lan-kabel mee te nemen naar de universiteit.
Er zouden ondertussen bij de Universiteit van Amsterdam aanwijzingen zijn gevonden dat iPhones die op het onlangs uitgebrachte iOS 7 draaien de mogelijk oorzaak van de wifi-problemen zouden kunnen zijn, maar dat is nog allerminst zeker. De Nederlandse universiteiten wisselen inmiddels kennis uit over de situatie. De RuG heeft zijn hoop nu gevestigd op een Amerikaanse netwerkexpert van Cisco die nog deze week de problemen onder de loep moet gaan nemen.