Samsung heeft een nieuw type camerasensor aangekondigd genaamd 'isocell'. Bijzonder aan de nieuwe sensor is volgens Samsung dat er een fysieke scheiding bestaat tussen de individuele pixels, wat zowel de kleurreproductie als lichtgevoeligheid ten goede moet komen.
Het isocell-ontwerp maakt net als bijna alle huidige camerasensors gebruik van backside illumination, waarbij de elektronica zich onder de pixels bevindt, zodat meer licht de pixels kan bereiken. Samsung zegt dit concept echter verbeterd te hebben door een fysieke barrière tussen de individuele pixels in te bouwen waardoor er bij het uitlezen minder crosstalk optreedt.
Volgens Samsung komt dit de lichtgevoeligheid ten goede en vooral de kleurreproductie in situaties met weinig licht - waarbij vaak veel kleurruis ontstaat - zou flink beter moeten zijn dan bij huidige technieken. Daarnaast zorgt de nieuwe techniek er volgens Samsung voor dat het dynamisch bereik groter is.
De eerste isocell-sensor die Samung zal introduceren heeft een resolutie van 8 megapixels en krijgt typenummer S5K4H5YB mee. Deze heeft een formaat van 1/4" en de individuele pixels zijn 1.12um groot. Samsung is voornemens om de sensor nog voor het einde van het jaar in massa te gaan produceren.