HTC heeft een accessoire voor zijn smartphones aangekondigd waarmee op afstand de ringtone van het toestel is te activeren. Op deze manier moet een gebruiker gemakkelijker zijn smartphone terug kunnen vinden.
De Taiwanese smartphonefabrikant heeft de accessoire Fetch genoemd. Het apparaatje kan met één druk op de knop de ringtone op de bijbehorende smartphone activeren, zolang deze zich tenminste binnen een afstand van 15 meter bevindt. Bovendien geeft Fetch ook een waarschuwingssignaal af als wordt gedetecteerd dat de verbinding met het toestel is verbroken; dit is een indicatie dat de gebruiker zijn smartphone ergens heeft laten liggen.
In het geval dat de gebruiker zowel zijn smartphone als Fetch ergens laat liggen is het mogelijk om op afstand te bekijken waar de telefoon en accessoire voor het laatst samen zijn gesignaleerd: hiervoor stelt HTC een lokaliseringstool beschikbaar. Daarnaast kan Fetch gebruikt worden als camera-knop, waarbij de smartphone dus een foto neemt. Het pairen met de telefoon gebeurt via bluetooth 4.0.
Fetch werkt met een CR2032-batterij. Volgens HTC houdt deze het ongeveer een half jaar uit. De gebruiker kan de batterij zelf vervangen. De fabrikant stelt dat Fetch compatibel is met de smartphones One Mini en de Butterfly S. Onduidelijk is of er op termijn uitgebreidere ondersteuning komt waardoor ook HTC's overige smartphones van de accessoire gebruik kunnen maken.
HTC heeft voor Fetch geen precieze releasedatum vrijgegeven, maar klanten moeten het apparaatje nog dit jaar kunnen kopen. De prijs zal waarschijnlijk rond de 40 euro bedragen.