Samsung zou van plan zijn om de nog aan te kondigden Galaxy Note III te voorzien van een 5,68"-scherm. In de behuizing zou de Exynos 5420 draaien; een octacore-soc. Waarschijnlijk komt er ook een variant met Snapdragon 800-soc.
Dat meldt SamMobile, die vaker als eerste met informatie over Samsung-producten komt. Volgens de site heeft het 5,68"-scherm een resolutie van 1920x1080 pixels. De soc is een Exynos 5420, die beschikt over acht kernen: vier van het type Cortex A15 met elk een kloksnelheid van 1,8GHz en vier keer een Cortex A7 op 1,3GHz. Daarnaast is er een Mali T628-gpu aan boord. Voor foto's zou een 13-megapixelcamera aanwezig zijn en de accu heeft een capaciteit van 3200mAh. De software is volgens SamMobile gebaseerd op Android 4.3, terwijl eerder in geruchten nog Android 4.2.2 werd genoemd. Mogelijk heeft Samsung na de aankondiging van Android 4.3 door Google zijn softwareplannen bijgesteld.
Volgens SamMobile komen er twee versies uit van de Galaxy Note III. De eerdergenoemde specificaties horen bij het modelnummer SM-N900, maar er komt ook nog een versie uit met modelnummer SM-N9005. SamMobile noemt niet welke soc deze zal bevatten, maar eerder werd in geruchten genoemd dat Samsung de Snapdragon 800-soc van Qualcomm zou inzetten voor de Galaxy Note III: mogelijk wordt deze in de SM-N9005 ingebouwd. Verder zijn er tussen de twee modellen geen verschillen. Samsung maakt vaker twee varianten van een toestel, vermoedelijk omdat het zelf niet genoeg Exynos-soc's kan maken.
Eerder kwam er al een foto naar buiten van wat vermoedelijk de Galaxy Note III zal worden. Het toestel moet de populaire Galaxy Note II opvolgen en wordt waarschijnlijk in september aangekondigd. Dat zou dan tijdens de IFA-beurs moeten gebeuren, die van 6 tot 11 september in Berlijn wordt gehouden. Wat de prijs wordt, is nog onbekend, maar consumenten zouden kunnen kiezen tussen varianten met 16GB, 32GB of 64GB opslaggeheugen.