Sundar Pichai, de kersverse baas van Googles Android- en Chrome-afdelingen, heeft in een interview laten weten dat op de komende Google I/O-conferentie geen grote aankondigingen zijn te verwachten van nieuwe producten of besturingssystemen.
Op Google I/O zal de nadruk niet liggen op het aankondigen van nieuwe producten of besturingssystemen. Dat zegt Pichai, die in maart Andy Rubin opvolgde als eindverantwoordelijke voor het Android-platform, in een interview met Wired. Volgens Pichai zal de nadruk zowel bij Android als Chrome liggen op ontwikkelaars en op tools om hen betere software te laten maken. Ook zou Google tijdens de I/O-bijeenkomst, die op woensdag begint, nadruk willen leggen op zijn eigen diensten, die zowel op Android als Chrome beschikbaar zijn.
Tijdens het vraaggesprek ging Pichai ook kort in op de veelgehoorde kritiek op het updateproces van Android. Volgens de topman zijn er ideëen bij Google om het updateproces te verbeteren, maar is het nog te vroeg om te zeggen welke methode wordt gekozen. Het probleem zou wel een hoge prioriteit hebben gekregen binnen het Android-ontwikkelteam.
Pichai noemt de relatie tussen Google en Samsung uitstekend, en stelt dat het bedrijf achter de Galaxy-serie een 'cruciale' rol heeft gespeeld bij de doorbraak van Android in het mobiele segment. De topman stelt dan ook dat opmerkingen in de pers dat Samsung te dominant zou zijn in de Android-wereld, op niets zijn gebaseerd. Verder ziet Pichai voor Android vooral nog kansen in de zakenwereld en het onderwijs. Tot nu toe was de ontwikkeling van Android vooral op de consumentenmarkt gericht.