Dell heeft voor een bedrag van 2,4 miljard dollar de firma Quest Software overgenomen. Daarmee krijgt Dell een softwareontwikkelaar in handen die onder andere server- en beheertools voor met name databases en datacenters maakt.
Quest Software stond al geruime tijd in de belangstelling van Dell; vorige maand deed het bedrijf nog een bod van 2,32 miljard dollar op Quest Software in een poging een bod van een aantal investeringsfondsen te overtreffen. Dell heeft het bod nog iets opgehoogd en komt uit op een overnamebedrag van 2,4 miljard dollar. De aandeelhouders van Quest Software moeten de acquisitie nog wel goedkeuren, maar Dell hoopt de overname nog in het derde kwartaal af te kunnen ronden.
Met de overname krijgt Dell een softwarebedrijf in handen dat met name software ontwikkelt voor het beheren van servers en databasesystemen. Quest Software telt 3850 personeelsleden en heeft 60 kantoren in 23 landen. Volgens Dell zorgt de acquisitie er voor dat het bedrijf competitiever wordt in de markten voor servers, opslag, netwerken en clouddiensten. Quest Software moet deel uit gaan maken van de Dell Storage Group.
Dell is de afgelopen jaren op overnamepad in een poging om uit te groeien tot een firma met een breed producten- en dienstenpakket. Daarmee hoopt het bedrijf zich ontdoen van het imago als pc- en serverleverancier.