ITunes- en iCloud-users kunnen niet inloggen met hun Apple id - update

Gebruikers van iTunes en iCloud worden wereldwijd begroet met het bericht dat hun Apple id niet gevonden kan worden of dat hun wachtwoord niet correct is als ze willen inloggen. Onduidelijk is wat de oorzaak van de problemen is.

Er zijn wereldwijd veel meldingen dat gebruikers van Apples diensten iTunes en iCloud niet kunnen inloggen, hoewel niet iedereen er last van lijkt te hebben. Op de statussupport-pagina van iCloud worden geen problemen gemeld. Het wijzigen van het wachtwoord heeft weinig zin; gebruikers krijgen dan de melding 'Fatal internal error'.

In de praktijk betekenen de inlogproblemen dat gebruikers bijvoorbeeld geen apps van iTunes kunnen downloaden, terwijl ze ook hun gegevens op de opslagdienst iCloud niet kunnen benaderen. Storingen bij Apples servers komen erg weinig voor. Onbekend is hoe lang de wereldwijde problemen nog zullen voortduren.

Update vrijdag 16 december, 11.10: Inmiddels lijkt vrijwel iedereen weer in te kunnen loggen. De precieze aard van de problemen blijven onbekend.

Apple ID

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

16-12-2011 • 10:48

51

Reacties (51)

51
45
11
0
0
19
Wijzig sortering
Tja das het nadeel van alle die diensten die worden gebracht onder één inlognaam. Als dat niet meer werkt kan je niks meer met al die dure producten waar je voor betaald. Maar dat is overal tegenwoordig. Afhankelijk zijn we....
Oneens, Mensen stellen zichzelf afhankelijk op (kiezen hier zelf voor) door uberhaupt gebruik te maken van dergelijke diensten.
Net als Steam, Origin etc loopt men het risico gegevens te verliezen als deze niet correct gewaarborgt worden.
En de geschiedenis leert ons dat dit vaker dan eens voorkomt.
Precies, wat dacht je dan dat bedrijf, "Danger" met die telefoons? Alle data weg...
iCloud is gratis, en elk Apple product werkt ook prima zonder iCloud. Het enige dat bij een storing even niet meer werkt is automatische synchronisatie. Beetje onzin dus wat je zegt.
Het kan best hoor. Om maar even de grootste concurrent erbij te halen: Google Apps heeft dit soort problemen nog níet op deze schaal gehad. Offlinetijden zijn daar minuten, verdeeld in kortere periodes die je waarschijnlijk niet eens merkt.

Ik vind dat een partij als Apple deze uptime minstens zou moeten kunnen bieden.

Wat is Apples SLA?
Als ze offline gaan, dat het ooit opgelost gaat worden. Daar zal het wel op neerkomen.
Anoniem: 398412 @Muta16 december 2011 17:27
Wat een onzin. Die "dure" apparaten hebben helemaal geen iCloud of iTunes nodig om te functioneren en bovendien is iCloud gewoon gratis.

Is een beetje een storm in een glas verhaal natuurlijk. iTunes Match is wereldwijd live gegaan vandaag en veel gebruikers willen hun muziek uploaden vandaar dat de boel gewoon in het honderd draait. Hetzelfde zie je wanneer Apple een nieuwe iOS versie uitbrengt en iedereen tegelijk wil downloaden.

Het grote nieuws is dus niet dat de servers effe plat lagen maar dat iTunes Match wereldwijd beschikbaar is.
Begint al weer te werken. MacRumors forum thread beginnen metnsen wereldwijd al weer in te kunnen loggen.

En die "status page" heeft niet veel nut om op te kijken. Is sinds 5 december 2011 niet bij gewerkt.
Mijn iTunes account werkt ook prima nu. Ik heb eens wat apps random gedownload die gratis waren en dat lukte prima. Ook in de photostream en in iTunes zelfs kan ik inloggen. Het probleem is snel genoeg opgelost denk ik, storing kan altijd gebeuren. De precieze aard van die euvel krijgen we toch niet te weten. Het gaat er weer om dat het weer werkt!
k heb eens wat apps random gedownload die gratis waren en dat lukte prima.
.
offtopic:
Ik heb eens wat gratis apps random gedownload en dat lukte prima.

is wel correct Nederlands.
Evenals:

De precieze aard van het euvel krijgen we toch niet te weten.

Ik word een beetje allergisch van dat incorrecte gebruik van die.


Het is overigens natuurlijk wel interresant om te weten wat er is misgegaan en wat Apple eraan doet om herhaling te voorkomen.

[Reactie gewijzigd door air2 op 23 juli 2024 01:31]

offtopic:

....en dan zelf interessant doen en het woord verkeerd schrijven...Mod me maar omlaag, ongewenst of wat dan ook maar dit kon ik niet laten!

Ontopic:

Inderdaad, JzAero, de oorzaak zullen we nooit echt weten en het gaat er om dat de service weer werkt!
De Nederlandse versie http://www.apple.com/nl/support/icloud/systemstatus/
Hier is hij sinds 6 december niet meer bijgewerkt ;)
Offtopic:
Met een lege gebruikersnaam kan je inderdaad die melding krijgen :)

Ontopic:
Je maakt het inderdaad niet vaak mee dat er een storing is. Dat ze niet kunnen downloaden is op zich niet erg, maar het niet kunnen opslaan van data in iCloud betekend wel dat je geen up-to-date backup meer hebt.
Ik had eerder vanochtend het probleem ook. Heeft ongeveer van 09:30 tot 10:50 geduurd bij mij. Toen las ik dit bericht en dat sommige mensen weer konden inloggen. Getest om 10:50 en ik kon weer inloggen.

PS. ik heb alles via de iphone (3gs) IOS 5.0.1 gedaan. Dus geen webportals oid. geprobeerd.

[Reactie gewijzigd door Gizzy op 23 juli 2024 01:31]

de mac en de iPhone/iPod en iPad app store is tevens een onderdeel van itunes.
itunes is in principe de basis van de app store's.
dus het zou kunnen dat je ook issue's krijgen met de app store voor Mac iPhone/iPod en iPad!
De oorzaak is vrij simpel gister is in bijna heel Europa iTunes Match geïntroduceerd en iedereen (heel veel mensen tegegelijk) is zijn muziek aan het matchen waardoor de servers het vrij deuk kregen met als gevolg dat inloggen vrij slecht lukte.
Dit lijkt mij niet, dan was dit namelijk eerder gisteren gebeurd dan vandaag.
Dit is gisteravond / vannacht rond 23u live gegaan. De meeste liggen dan op een doordeweekse dag al op bed. En als ze 's morgen de Mac aanzetten zie ze opeens hee itunes match dat ga ik is even proberen.
Je weet dat USA gister middag onze tijd wakker werd en dan een paar uur later dus ook de servers belasten en dat de hele dag door, dan kan het zijn dat wij dat nu pas merken om dat we om 5AM niet proberen in te loggen en de eerste rapporten dus 8AM of later zijn en als het dan 10.30AM opgelost is heb je maar een klein stukje tijd waarin het probleem echt een probleem is voor de massa :)
iTunes Match is al maanden uit in de VS dus aan de klanten in de VS zal het niet liggen hoor. Het is gewoon de overvloed van mensen buiten de VS die nu beginnen te matchen.
Anoniem: 426250 16 december 2011 12:04
Ik heb absoluut geen enkel probleem ondervonden op iPhone en macbook. Alles is bij mij gewoon blijven werken (net zoals blijkbaar bij vele anderen?)

Een storm in een glas water doordat hoge bomen veel wind vangen denk ik. Er zullen zeker wel problemen geweest zijn, maar ze worden naar mijn gevoel te hard uitvergroot door de media,...
Bij mij ook geen problemen
Ik ook niet niks gemerkt op me andere iPhone en ipod touch
Bij mij gaat het alweer goed :)
Lijkt bij mij ook weer gefixed.
(NL en US accounts)
Om 09:30 lukt het niet.
Geen probleem, kan gewoon inloggen
Anoniem: 332803 16 december 2011 10:52
Ik denk dat het probleem is opgelost, ik kan gewoon inloggen!
Heb al een update voor progs gedraaid en op mijn ID ingelogd!
Bovengenoemde heb ik op mijn Iphone uitgevoerd.
Het artikel zegt niets over pc of iphone. Ik kan de pc helaas niet testen daar ik op mijn werk ben en Itunes hier niet tot mjn beschikking heb.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 332803 op 23 juli 2024 01:31]

Je Apple ID is gekoppeld aan 1 auth systeem. Dus zowel iCloud gebruikers die via de iPhone, PC, Mac of webbrowser proberen in te loggen zullen hetzelfde probleem hebben..

Afwachten wat Apple gaat zeggen. Al denk ik dat we weinig zullen horen aangezien Apple niet heel makkelijk met eindgebruikers communiceerd.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.