Een onderzoeker aan de universiteit van het Duitse Bochum heeft een systeem ontwikkeld om videobeelden die met hdcp zijn versleuteld te ontcijferen. Daarbij werd hardware gebruikt die tussen bron en ontvanger moet worden geplaatst.
Prof. Dr.-Ing. Tim Güneysu ontwikkelde de oplossing samen met student Benno Lomb om aan te tonen dat de hdcp-drm-oplossing met relatief weinig geld en middelen omzeild kan worden. Toen de master key van de hdcp-versleuteling vorig jaar uitlekte, beweerde Intel dat het ontwikkelen van hardware die de sleutel gebruikt om hdcp-streams te decoderen erg complex en duur zou zijn. Hdcp zou volgens Intel daarom nog steeds een legitieme drm-oplossing zijn.
Güneysu besloot daarop naar een goedkopere manier te zoeken om de hdcp-streams te ontsleutelen, meldt Innovations Report. Hij gebruikte daarvoor een Atlys Spartan-6-ontwikkelbord met een fpga, van het bedrijf Digilent Inc. Het bord kost normaal 350 dollar, maar voor academisch gebruik hoeft slechts 200 euro betaald te worden. Omdat het bord over zowel hdmi-ingangen als -uitgangen beschikt, kon het tussen een bron en ontvanger van een met hdcp-versleutelde videostream geplaatst worden.
De onderzoeker wist met de hardware hdcp-streams te ontcijferen en deze vervolgens onversleuteld door te sturen naar een beeldscherm dat geen hdcp-ondersteuning had. Güneysu is naar eigen zeggen niet geïnteresseerd in piraterij, maar wilde slechts onderzoeken hoe eenvoudig en goedkoop de hdcp-beveiliging omzeild kan worden. Zijn oplossing is daarbij ook niet erg praktisch om bijvoorbeeld blu-ray-films te rippen. De beveiliging van die schijfjes is al tijden gekraakt, waardoor de complete inhoud eenvoudig naar een computer gekopieerd kan worden.