ZTE-tablet met Nvidia Tegra 3-soc verschijnt

ZTE gaat een tablet uitbrengen die draait op Nvidia's Tegra 3-processor. De soc, die onder de codenaam Kal-El bekendstaat, werkt op 1,3 in plaats van 1,5GHz. Het is nog niet bekend wanneer de Chinese fabrikant de tablet gaat uitbrengen.

Het mobiele apparaat werd getoond op een Chinese beurs, waarbij wereldkundig werd gemaakt dat de tablet, behalve over de Tegra 3-soc, beschikt over een 7"-scherm met resolutie van 1280x800 pixels. Verder zijn 1GB ram en 16GB opslaggeheugen ingebouwd. Foto's kunnen geschoten worden met een 5-megapixelcamera, terwijl aan de voorkant een 2-megapixelcamera is ingebouwd voor videobellen. De software is gebaseerd op Android 3.2 Honeycomb. ZTE heeft ondersteuning voor 3g-verbindingen ingebouwd.

De Chinese fabrikant heeft onlangs aangegeven zich ook op de Europese markt te gaan richten. Daarbij wil ZTE zijn smartphones onder eigen naam uitbrengen en is er de amibitie om ook Nederland te bedienen. Een Europese release van de tablet, die vooralsnog de codenaam T98 draagt, lijkt daardoor niet uitgesloten. De fabrikant heeft zelf nog niets bekendgemaakt over waar de tablet zal worden uitgebracht en welke prijs hij krijgt.

Nvidia's Tegra 3-soc is de opvolger van de Tegra 2, die momenteel in verscheidene tablets en smartphones wordt gebruikt. De soc, met codenaam Kal-El, beschikt over vier Cortex A9-cores, waarbij een vijfde, langzamere core ingezet kan worden voor achtergrondprocessen tijdens idle-gebruik. De kloksnelheid bedraagt 1,5GHz, maar ZTE heeft de soc in zijn tablet iets ondergeklokt, naar 1,3GHz.

ZTE T98 met Tegra 3 ZTE T98 met Tegra 3 ZTE T98 met Tegra 3

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

28-09-2011 • 09:52

76

Submitter: Farscape2

Reacties (76)

76
51
33
2
0
9
Wijzig sortering
Mooi merk toch, ZTE. Nu nog wat meer grip op de markt krijgen hier in NL en dan kan het een goede concurrent zijn in het budgetsegment waar nu vooral Samsung de scepter zwaait.

Ook deze tablet PC ziet er weer strak uit, niet te veel poespas gewoon waar hij voor bedoeld is.

[Reactie gewijzigd door Cassie789 op 24 juli 2024 15:17]

Archos heeft volgens mij ook wel een aardige budget topper. Hoewel 3G me wel makkelijk lijkt op een tablet (ok, op de abbonements kosten na, maar das een andere discussie).

347 euro Archos 101 G9 Turbo 250GB 1,2GHz (501892)

452 euro Samsung Galaxy Tab 10.1 16GB

457 euro Apple iPad 2 16GB Wi-Fi

Nu zijn de hardware specs misschien wat minder, maar Archos maakt hier volgens mij een aardige kans. Ik weet niet of ZTE een budget merk is, ben er niet mee bekend maar als ze ook rond die prijsklasse gaan zitten lijkt me dit een goede zaak, ik kijk er naar uit. (Hoewel ik al 1,5 jaar de aanschaf aant uitstellen ben omdat ik elke keer als ik op het punt sta er 1 te halen bij mezelf denk, wat moet ik er eigenlijk mee..)
In het artikel staat dat die underclocked is @ 1,3GHz
Maar op de 3e foto staat nog wel 1,5GHz?
Jep maar op andere foto's van het apparaat in werking (niet op tweakers te vinden) staat:
http://www.pocketdroid.ne...blet_nvidia_tegra_3_5.png

Minimale freq, is wel een stuk lager dan de huidige telefoons (100Mhz)

Nog meer pics (quadrant onde randere):
http://www.pocketdroid.ne...th-nvidias-tegra3-chipset

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 24 juli 2024 15:17]

7" @ 1280x800?

Me like!

Nu de netbooks nog naar een iets hogere res en het is compleet :).

On topic: een 7" tablet houdt voor mij prima de middenmoot tussen een 10" netbook en een 4" smartphone. 7" ligt goed in de hand om met je andere hand te bedienen en is prima om "on the move" filmpjes te bekijken.
ZTE. Ik zie geen reden waarom ik niet voor een tablet van hun zou moeten gaan. Ziet er prima uit en de specs zijn goed.
Soms zou je die nieuwstitelbedenkers..
Dit is gewoon harstikke airware, de 7 inch dualcores zijn niet eens uit en de tegra3 is ook nog niet af
Just what I said... Wees nou gewoon eens eerlijk in je titels. Jammer Tweakers
Een heel mooi schermsubstraat voor 10.5" full HD netbookjes/tablets
volgens mij was het laatste nieuwtje in tabletland de Sony tablet's met hun afwijkende design :P
Jammer dat als je iets bedenkt dat verder gaat op een bestaand concept dat je dan gelijk apple met een rechtszaak achter je broek aan hebt, hierdoor komt innovatie en vernieuwing tot een een stop.
Kan niet wachten tot ik een hands on mag doen met een tablet die helemaal af is en de KAL-EL core heeft.
@Tweakers

Wederom:

In de titel van het artikel staat dat hij verschijnt. Hieruit concludeer ik dat de tablet er al is...

Verderop in het artikel staat opeens dat het helemaal niet zeker is wanneer hij uitkomt....

[Reactie gewijzigd door rogier80 op 24 juli 2024 15:17]

offtopic:

de kwaliteit van apple is outstanding... kuch

http://www.zdnet.com/blog...-macbook-air-updated/1662

nee hoor, appeltjes worden ook gewoon gemaakt in China in de foxconn fabriek. De QC zou beter moeten zijn, maar praktijk blijkt toch anders.

ontopic:
wtf penta core??? zijn de 4 cores weer synchroon zoals bij de tegra-2? hopelijk betere battery performance door de 5e "achtergrond proces" core...
ontopic:
wtf penta core??? zijn de 4 cores weer synchroon zoals bij de tegra-2? hopelijk betere battery performance door de 5e "achtergrond proces" core...
Dit is een NVidia whitepaper.

Ik kan niet vinden dat ze niet synchroon zijn. Maar wel dat ze cores kunnen uitschakelen. En ze leggen uit waarom de Kal-El zuinig is.
Als ik het zo lees ziet het er goed uit.

De vijfde core heeft hier mee te maken:
The following simplified statements effectively convey the concept:
Fast Process = Optimized for high frequency operation, but higher leakage
Low Power Process = Operates at lower frequency with lower leakage
IMO erg slim van Nvidia. Aangezien ze nu ook NEON en VFPv3 ondersteunen is het IMO een heel erg interessante SOC.
Wat ik niet zo goed begrijp is dat er weinig aanbod is in hardwarematig goede Android-tablets met standaard Android erop. Zeker als je het zelf importeren uit het buitenland buiten beschouwing laat.

Veel A-merken, zoals bijvoorbeeld genoemde HTC en Samsung, leggen er een laag over om zich te onderscheiden van de concurrentie, en proberen als het half kan zelf ook een eigen lucratieve market op te zetten. Vaak halfslachtig, maar op zich nog wel te begrijpen.

Wat mij echter verbaast is dat er nauwelijks (hardwarematig) kwalitatief goede tablets in Nederland worden aangeboden met standaard Android erop. Je hebt een budget-categorie van 100-150 euro met veelal resistieve schermen met kleine resolutie, en een top-categorie van de A-merken (400-500 euro) die veelal aangepast zijn zoals eerder beschreven. Wellicht dat sommigen wat uitzonderingen kunnen noemen, maar dit is wel grofweg de situatie op dit moment.

Je zou verwachten dat er Android-tablets op de markt worden gebracht met wél dezelfde hardware-specificaties als die van de A-merken, maar met gewoon standaard Android. Dat eigen sausje hoeft niet aangebracht te worden, en dus ook niet in rekening te worden gebracht. Dan zou zo'n tablet voor ongeveer 300 euro op de markt moeten kunnen komen, maar toch zie je dat nog niet/nauwelijks gbeuren.
Geloof je zelf dat het weglaten van een simpel laagje (want bij Android 3.2 is het niks meer als een minilaagje en totaal niet diep in het systeem wat het bij Andorid 2.x wel is, bij Samsung is het vrijwel enkel wat extra widget's, dat kan je niet echt vervelend noemen of iets waar veel geld in geinvesteerd is) je 100-200 euro gaat schelen? Ik denk hooguit 25 euro en dat is eigenlijk al veel :)

De Galaxy tab 10.1 is gewoon een supertablet en is inderdaad vrijwel gelijk aan de iPad2 geprijst (alsnog iets goedkoper :)) de transformer is ruim 100 euro goedkoper, en heeft precies wat je zoekt, niet te veel extra rommel (enkel een paar apps zoals een DLNA appje)! En is kwaliteittief gewoon gelijk aan de tablets van 400/500 euro :)
Akkoord, aanpassingen in 3.x zijn waarschijnlijk niet zo diepgaand als in 2.x, maar als je tegenwoordig de foldertjes ziet (elektrozaken, maar ook Blokker en dergelijke) word je doodgegooid met allerlei budget-dingetjes. Dan blijft het voor mij toch een beetje onbegrijpelijk dat er niet of nauwelijks tablets van rond de 300 euro worden aangeboden met goede specs. Dan hoeven ze niet zo dun te zijn als de voorbeelden die jij noemt, er mag ook een breder randje om het scherm zitten, maar ze moeten wel lekker (standaard) Honeycomb kunnen draaien. Nu is het of budget met werkelijk budget-ervaring, of inderdaad tablets die op hetzelfde niveau als de iPad liggen en ook vergelijkbaar dun en mooi uitgevoerd zijn. Daartussen zit niets.
De Acer A100 (7") kost 285 euro en is een prima ding kan ik je vertellen :) Past veel beter in m'n tas dan m'n 10" transformer, waar ik overigens ook 100% tevreden mee ben.
De enige reden dat een Galaxy Tab überhaupt verkoopbaar is, is dat-ie goedkoper is dan een iPad. Het is voor sommigen misschien een bittere realiteit, maar de ENIGE kans die je hebt op de tablet markt als je geen Apple heet is het uitbrengen van een tablet die substantieel goedkoper is dan de iPad, en dan nog alleen als je de specs minstens gelijkwaardig maakt. Een Android tablet die duurder is dan een vergelijkbare iPad raak je aan de straatstenen niet kwijt.
Heb je hier enig bewijs van, of roep je maar wat.

Gezien de rechtszaken die Apple tegen Samsung gestart is lijkt me de realiteit heel anders. Apple ziet IMO dat Samsung een geduchte concurrent is.
Ik heb ze wel, maar dan in het voordeel van Android. En in combinatie met dit soort berichten (Apple verwacht minder iPad's te verkopen) wil het nog wel geloven, ook nog.

Anyway, on-topic: klinkt spannend, ik wil heel graag een Tegra3 tablet. 7 inch is voor mij echter net iets te klein. Ik zou hem graag in een 10 inch variant willen zien. Hopen dat het niet al te lang meer duurt voordat de Asus TF2 (of een andere 10 inch variant) uit komt. :)

[edit] Was/is eigenlijk een sub-reactie op worldcitizen

[Reactie gewijzigd door E-B op 24 juli 2024 15:17]

Weer zo'n goed doordachte post van jou... (nummer hoeveel die als ongewenst wordt opgegeven?)

Maar ja 1 vraag, ken je het gezegde "The best defense is a good offense"? Natuurlijk gaan ze niet wachten totdat Samsung 4 MIO van die dingen heeft verkocht... Dan krijgen de Android tablets in eens een betere naam bij de massa (weet je wel mensen zoals jij ;)) en krijgt Apple het veel lastiger in de markt... Nee ze pakken nu hun kans zodat ze achteraf niet achter de feiten aan hoeven te lopen (en juist daar hebben ze al genoeg ervaring mee)
Naar mijn mening kan je een iPad niet eens vergelijken met een Android. Ze hebben beide een compleet andere manier van werken en naar mijn mening ook een andere doelgroep. Je kan ze alleen gaan vergelijken op basis van resultaten en hardware, maar niet qua gebruikersgemak etc.

Als ik een dichtgebunkerd apparaat wil hebben wat saai maar degelijk is en waarvoor ik voor elke leuke app ongeveer 70 cent neer moet leggen dan kies ik de iPad. Wil ik een apparaat waar bijna elke app gratis is en die highly tweakable is. Widgets, verschillende startschermen,etc dan ga ik voor een Android tab.

En de iPad heeft nou eenmaal nog steeds de leukere/betere apps, omdat daar geld te verdienen is (de gemiddelde android gebruiker, koopt niet zo snel apps).

En het statement dat de "massa" nooit een Android tab koopt is een aparte aanname. Apple was eerder met een tablet en hebben een erg goede merknaam. Voordat men doorheeft wat een Android tablet precies kan en wat de mogelijkheden zijn ben je een paar jaar verder.
iOS is dan ook al flink ouder dan Android (ruim een jaar). Stel, de ontwikkeling voor iOs wordt op dit moment stopgezet voor een jaar, en die van Android gaat door, dan haalt Android zijn achterstand natuurlijk gigantisch in. Dit even qua apps.

iOs wordt door veel mensen al gezien als een verouderd systeem (zie de reviews her en der), het is eigenlijk alleen een menu zonder homescreens e.d. waar Android je dit menu ook levert, met daarbij ook homescreens. Een van de grootste redenen tot succes van Apple is het feit dat het gewoon een statussymbool geworden is, als je geen iPad hebt maar een goed alternatief als bijvoorbeeld een Galaxy Tab zal men dat toch als het ondergeschikte systeem zien, enkel omdat er geen appeltje op staat.
Kan er iets wel überhaupt duurder zijn dan een Apple, ik dacht toch dat ze daar het alleenrecht op hadden. Misschien hebben ze er zelfs een patent op genomen. :)

Edit: reactie op jalumsx 11:20

Kan die kerel niet verbannen worden. Ik wordt ziek van de onzin die hij uitkraamt. Hij draait gewoon al de feiten om.

[Reactie gewijzigd door Fredi op 24 juli 2024 15:17]

Het is voor sommigen misschien een bittere realiteit
En waar haal je die wijsheid vandaan dan? 'bittere realiteit', bedoel je niet eigen verzonnen conclusie? Hij is nog geen 10 euro goedkoper denk niet dat dat een groot genoeg verschil is :)
Niet zo veel verkopen als Apple != geen succes hebben...

Jij verdraait het zo dat als iets beter verkocht wordt als een iPad is het pas succesvol, wat gewoon niet zo is :) Iets is succesvol als de fabrikant blij is met de resultaten...

Als je 2de wordt bij het wereldkampioeschap voetbal heb je zeker ook geen succes gehad? Terwijl er 30 andere landen nog onder je staan en er maar 1 boven je staat...

Dat de Tab 10.1 niet zo goed verkoopt als de iPad klopt helemaal, dat is een algemeen gegeven. Maar dat heeft veel meer reden dan jij denkt, jij denkt alleen maar de meest verkochte is beste en daar loopt het al mank, en zijn letterlijk miljoenen factoren die er toe doen waarom iets beter kan verkopen als iets anders :)

En ga anders even wat userreviews lezen dan zal je zien dat de kwaliteit van Android tablet's prima mee kan met de iPad, ook kwa software, het verschil is dat je van een Android niet moet verwachten dat het een iPad is, want dat is het niet, en dan ben je inderdaad snel ontevreden! Net als dat als dat het omgedraait ook zo is :)
Of Samsung daar zelf volledig schuld aan heeft is maar de vraag of vergeet je gemakshalve maar even wie Android maakt en beschikbaar stelt?
Daar is ook het grote punt wat verschilt met andere fabrikanten dan Apple, na de verkoop verdienen ze er niets of nauwelijks meer aan. Dit in tegenstelling tot Apple waar door vendor lock-in nog steeds inkomsten verkregen worden (appstore). De prijs van de iPad is lager dan je zou verwachten van Apple als je het vergelijkt met die van de iPhone, maar natuurlijk bewust zo gekozen om het voor andere fabrikanten moeilijk te maken om te kunnen concurreren.
man wordt echt ziek van apple fanboys die maar iets roepen zonder kennis om toch gelijk te krijgen |:(

"he laat ik maar zeggen dat samsung iets beloofd heeft, mischien kan ik die klote android fanboys hen bek dichttimmeren"

want dat is totaal bullshit!
Veel snuggere mensen gaan meestal voor de op een na beste keus omdat die vaak veel meer waar voor je geld biedt. Het top-A merk betaal je eigenlijk vaak te duur.

Hoewel Apple een heel mooi product heeft met de iPhone zal men enorm moeten blijven innoveren om de A-status veilig te stellen want in veel opzichten zijn smartphones allemaal hetzelfde en volgen de nieuwtjes elkaar razendsnel op terwijl er weinig nieuwe echte nuttige functionaliteit bij komt.

Hoewel smartphones nog wat sneller en mooier zullen worden is het concept smartphone ver uit ontwikkeld heb ik het gevoel.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 231832 op 24 juli 2024 15:17]

De Kal-el CPU van Nvidia is echt een heel stuk sneller dan de tegra 2 Soc. Er staat op nvidia een hele mooie demo waarin wordt gedemonstreerd wat precies het verschil in prestatie is tussen 2 cores en 4 cores.

http://www.youtube.com/watch?v=eBvaDtshLY8

Ik moet zeggen dat het scherm wel verdomd scherp wordt met die resolutie in een 7" scherm!

Toch ben ik persoonlijk meer voor de 10.1" ik vind de 7" eigenlijk net te klein. het ziet er meer uit als een oversized smartphone dan een tablet.

Deze tegra 3 Soc is echt een heel stuk sneller dan de ipad 2. vooral de grafische rekenkracht voor bijvoorbeeld HTML 5 web apps en de games in de tegra zone zullen verbluffend zijn.

In 2012 zou Tegra (project wayne) moeten komen. deze zou 10 keer sneller zijn dan de huidige tegra 2 CPU's

[Reactie gewijzigd door sygys op 24 juli 2024 15:17]

Laat staan op kwaliteit, maar daar heb ik het nog niet eens over.
Naief :) De Galaxy Tab 10.1, Xoom en Transformer kunnen prima mee komen in kwaliteit... Zie maar naar de userreviews op tweakers, enkel de reviews van tweakers zijn wat negatiever maar dat is niks nieuws :) (enne je hebt er wel over, indirect kraak je de rest gewoon af)
Ben benieuwd elke prijs dit apparaatje krijgt, het blijkt voor veel tablet bouwers nogal een probleem op prijs tegen de geoliede productie machine van Apple te concurreren.
Valt wel mee hoor, ze gaan nu gewoon voor de hoofdprijs :) De prijzen zakkan vanzelf als de markt dat verlangt... Daarbij is de Transformer die ruim een jaar nieuwer is als de iPad1 goedkoper als de iPad1, en dus ook een stuk goedkoper als de iPad2 :)

Helemaal als je er een 64GB kaartje in stopt (wat gewoon werkt) dan heb je voor minder dan de allergoedkoopste iPad2 een apparaat met 80GB (16+64) ipv dat je bij Apple maar 16GB krijgt :)

edit: bovenstaande is echt heel offtopic XD Sommige (hoop niet de meeste?) mensen hadden echt wat langer naar school moeten gaan om het verschil tussen on- en offtopic te leren :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 24 juli 2024 15:17]

de belangrijkste reden waarom de concurrentie de iPad niet bij houdt is naar mijn idee de batterijduur.
Daarbij natuurlijk ontwerp en apps, het is een superding.
Waarom zou ik in hemelsnaam me scheel betalen aan een Android die korter op een accu werkt, als ik me scheel kan betalen aan een iPad2?
Apple brengt alleen producten uit als de user experience af is, dat blijft wat mij betreft een enorme meerwaarde hebben.

Dus in het lagere segment vind ik persoonlijk dat de prijs fors lager moet zijn.
Archos springt daar imho prima op in met de Go serie.
Stevige specs,honeycomb, scherpe prijs en optie tot 250 GB.

Wat dat betreft vind ik dat ZTE ook de goede kant op gaat, de Blade was echt een prima toestel met zeer goede prijs/kwaliteit verhouding,
Die batterijduur verschilt nu toch echt geen uren hoor...
een asus eee pad transformer houd het ook 8 a 9 uurtjes vol hoor (10 uur opgegeven door Asus) en een ipad 2 tien uurtjes...

Geen wereld groot verschil.

Het ontwerp is net hetzelfde als dat van tien in een dozijn. De bouwkwaliteit is wel super, maar van tabs in hetzelfde prijssegment ook.

het OS is idd net iets gemakkelijker om te gebruiken als android.
Het zal net zo gaan als met de telefoons.. Apple "bedenkt" iets en gooit het groots de markt in.. Vervolgens vind er nauwelijks meer ontwikkeling op het product plaats (ik zie iig. weinig ontwikkeling in bijvoorbeeld het iPhone product behalve wat uiterlijkheden) en wordt apple ingehaald door in dit geval android.

Verder is de 'kwaliteits indruk' een subjectief begrip.. Als iemand constant in je oor loop te tetteren dat dit het beste product ter wereld is, en je daar vervolgens intrapt is dat gewoon een van buitenaf ingegeven vorming van je mening over een product geweest. Marketing kan sterk werken soms..
Ik heb een iPad2 en ik heb een Asus Transformer... Ik verkies altijd mijn Transformer boven de iPad2, geen uitzondering mogelijk! Ook qua bouw kwaliteit vind ik ze gelijk, dat is gewoon een punt waarbij de iPhone lovers de iMac gebruikers napraten (waarbij de iMac gebruikers een punt hebben en de iPhone gebruikers naar mijn mening niet)

Ik zou zeggen, ga eens een hobby zoeken, ik heb jou nou al de afgelopen dagen berichten zien posten en ze bevatten allemaal hetzelfde praatje die iemand met een plaat voor z'n kop houd

Het is en blijft altijd een mening, ik vind HTC betere toestellen maken dan Apple. Iemand anders vind dat juist andersom. Ik heb nu een SGS2 en zonder dat je hem open maakt merk je niet dat het klepje zwak voelt. Met een bumber eromheen is hij net zo stevig als de iPhone. Is de kwaliteit van de SGS2 dan minder? Nee het gevoel wat jij erbij krijgt is gewoon anders... Zo heb je het gevoel dat het klepje kan breken maar dat gebeurd niet (dat is weer een kwaliteit van het type plastic)

Maar ja alles wat jij vind is natuurlijk geweldig, Apple is de beste en iedereen moet dezelfde mening hebben

Ga toch eens af op feiten man en hou jezelf niet zo voor de gek... Voordat ik op jou posts reageer geef ik je al een -1 en dat doe ik eigenlijk bij niemand waar ik het niet mee eens ben

Toch best jammer dat jij niet begrijpt wat een mening nou precies is
hier komt men meestal met onderbouwde meningen, maar die "vergeten" fanboys meestal.

Daarom:
quote: the guardian // Gartner.
The iPad will dominate the nascent tablet market for the foreseeable future, the research firm forecasts, selling about 48m this year, a near-fourfold increase on 2010, to control about 69% of the market in 2011. But rivals continue to chip away at its position. Over the next four years the iPad's share is expected to fall to 47%, in a market selling 294m annually, as tablets running Google's Android operating system, HP's WebOS and RIM's PlayBook join the competition.
Spreekt je wel een beetje tegen blijkbaar... :-)
Gelukkig dat er goedkopere alternatieven zijn en ik niet evenveel moet betalen als voor de Apple produkten. Je betaalt alleen voor de naam en het design. De kwaliteit van merken als Samsung, Asus, Htc,... is even goed als van Apple.
@jalumsx
Ik weet niet wat gitaarlessen met tablets te maken hebben? Zeker verkeerd geplakt.

Tablets bestonden al heel lang voor Apple, maar Apple heeft ze populair gemaakt.
Zie bijvoorbeeld: http://wiki.archosfans.com/index.php?title=Archos_9_pctablet
of http://en.wikipedia.org/wiki/Archos_Generation_7

Wat jij nu aan het blaten bent klinkt een beetje als de beginperiode van de iPhone. Android kon zich nog niet niet meten met iOS en de touchscreens waren vaak lang niet zo gevoelig als die van de iPhone. Nu worden toestellen als de Galaxy SII, Moto Droid 2 en HTC Sensation echt niet meer gezien als goedkoop alternatief.

De verkoop van de iPhone lijkt te stagneren en Android is hard over Apple heen gegaan: http://www.upvery.com/171...two-per-iphone-sales.html

Wanneer Samsung met de Galaxy Tab 7.7 met OLED scherm komt gaat Android ook aan de haal met het top segment. Deze zal waarschijnlijk wat duurder dan de iPad 2 zijn en met een scherm dat zelfs het scherm van de iPad 2 naar de kroon steekt.

Samsung is dus ook al met de tweede generatie tablets bezig en de rest zal spoedig volgen en misschien hebben we aan het eind van dit jaar al quad-core Android tablets.
Heb ik gedaan.. Ik heb zelf een Hannspree (169,-) en die verkies ik boven de iPad.. Vooral ook omdat de iPad booooring is.. Het is gewoon een veredelde launcher.. Scherm van de iPad daarintegen is wel beter, maar daar houdt het dan ook op.. En toch zo'n 300 euro verschil in prijs :)
yep, ben blij dat je het zelf zegt. Om windows te gebruiken heb je toch wat meer verstand nodig dan voor iOS. Het zijn dan ook meestal de minder begaafde mensen die vallen voor een mooi design, en dus voor een Apple, terwijl de hardware hun geen reet kan schelen.

[Reactie gewijzigd door Fredi op 24 juli 2024 15:17]

Of het zwakke punt... Weer een mening ;)
Gelijk heb je!:
Having boasted a 94.3 per cent share of the tablet market at the close of the first quarter of 2011, Apple has since seen fierce rival Google make waves in the tablet market reducing the Cupertino firms share drop to 61.3 per cent, figures from Strategy Analytics have claimed.
Laat staan op kwaliteit, maar daar heb ik het nog niet eens over.
Je noemt een argument en vervolgens wil je het er niet over hebben. Een beetje krom, niet waar?

Laten we er toch eens over beginnen. Hoe zit het nou met die kwaliteit? Ik heb zelf een Acer Iconia en die ziet er misschien niet zo gelikt uit als de ipad, maar hij is alles behalve gammel. Hij heeft de aansluitingen die ik verlang (i.t.t. de ipad), heeft een prima scherm, reageert vlot en functioneert probleemloos. Ook doet ie vrij lang met een volgeladen accu. Ik heb in de maanden dat ik em nu heb geen enkele reden gevonden om de kwaliteit van de Iconia als onvoldoende o.i.d. te beschouwen.

Over de ipad kan ik amper oordelen. Ik heb ooit eens 5 minuten met een ipad 1 gespeeld, verder niet. Hoe lang heb jij met niet-ipads gespeeld? En waarop baseer jij jouw oordeel dat niet-ipads kwalitatief minder zijn? (Dat is wat je impliceert)
Dat ligt blijkbaar aan jouw definitie van de term 'bruikbaar'. Ik heb een Toshiba Folio 100 nogwat gehad. En afgezien van de belabberde beeldkwaliteit was het verder helemaal geen onaardig ding hoor. Ook die had de aansluitingen die ik verwachtte. Ook daarmee kon ik mailen. Ook daarmee kon ik browsen. Ook daarmee kon ik [vul maar in]. Het enige gemis dat ik had was een fatsoenlijke market. Maar dit is op te lossen als je een bovengemiddelde gebruiker bent.

Misschien ben ik niet een gemiddelde consument. Ik meet de kwaliteit en bruikbaarheid van product X niet af aan de kwaliteit bruikbaarheid van product Y. Ik kijk wat ik nodig heb c.q. verwacht. En beide apparaten (de Folio 100 en de Iconia A500) voldoen wat mij betreft. En ik denk dat als mensen wat meer kijken naar wat zij daadwerkelijk verlangen, zij vaker ook voor een Android-tablet zouden kunnen kiezen dan je op voorhand zou verwachten.

En ja, dat er een hoop prullaria wordt gefabriceerd is een feit. Ergens is dat hartstikke mooi want mensen met weinig eisen zullen zelfs daarmee tevreden kunnen zijn. Aan de andere kant zullen mensen die die rotzooi als miskoop hebben aangeschaft sneller zeggen: "Bah, Android is niks, ik koop wel een ipad." In mijn optiek een mening die totaal geen recht doet aan Android.

De ipad is absoluut niet de heilige graal. Op bepaalde punten is het absoluut een mooi apparaat. Maar als ik mijn camera op dat ding wil aansluiten of mijn geheugenkaartje er in wil drukken dan heb ik toch echt een probleem. Om zomaar eens iets basaals te noemen... En dat noem ik dan weer bruikbaarheid.
Ben benieuwd welke prijs dit apparaatje krijgt, het blijkt voor veel tablet bouwers nogal een probleem op prijs tegen de geoliede iPad productie machine van Apple te concurreren.
Ooit in Pricewatch gekeken?

Heel veel A-merken zijn goedkoper.

De iPad is IMO extreem duur voor een "outdated" product met een antieke beeldverhouding.
Laat staan op kwaliteit, maar daar heb ik het nog niet eens over.
Kun je met bewijs komen i.p.v. onderbuik gevoel?

Hier een oud artikel waaruit blijkt dat Apple niet het beste is:
nieuws: 'HP-laptops gaan vaker stuk dan die van Asus en Toshiba'

Ik denk dat je beter je roze Appeltjes zonnebril kunt afzetten. ;)
Over die beeldverhouding; ik snap die obsessie met breedbeeld niet. Een tablet is een ideaal device om boeken mee te lezen; een 16:10 of zelfs 16:9 verhouding wordt dan 10:16 of 9:16, en dat is helemaal niet prettig om te lezen. Veel te hoog en smal...
Dus boeken met een pagina verhouding van 2:3 (A* standaard, Pagina formaat) vind je ook te hoog en te smal?

10:16 (800*1280) is nog steeds dichter bij 2:3. -> 30:48 32:48
terwijl de verhouding voor 3:4 36:48.

En er is nog een ander voordeel films passen beter in dit formaat.
Een tablet is dan ook niet primair gericht op gebruik in huis, meer op gebruik tijdens bijvoorbeeld een lange reis o.i.d. waar je dus geen beschikking hebt over een grote breedbeeld-tv.

Overigens ben ik van mening dat e-Books nu nog erg overrated zijn, zeker onder nederlands publiek (weinig nederlandse titels beschikbaar). De prijzen voor een eBook zijn gelijk aan die van een fysiek boek terwijl er geen drukkosten zijn, zo verdient de uitgever er natuurlijk veel meer aan...
Een tablet is een ideaal device om boeken mee te lezen
Dus doen we dat meteen allemaal?

Jij snapt de obsessie (voor zover het een obsessie is, ik ga ook liever met de auto dan de fiets, ben ik nu geobsedeerd met/door auto's?) misschien niet, maar jouw obsessie van een vierkanter beeld snap ik weer niet :) Maa rik ga dan ook geen boeken lezen op een tablet... Ik lees websites :) En dan is breedbeeld ineens superfijn. En met apps kan je veel lekkerder een 2 kollomen layout maken zodat die kollomen nog wat breedte hebben ipv 2 volgepropte strookjes worden omdat de tablet niet breed genoeg is om het knap te weergeven :)

http://www.dvdtoipads.com/images/resources/ipad-mail-1.jpg (chaotisch)
http://static.arstechnica...mbscreens/screenshot9.png (rustig)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 24 juli 2024 15:17]

Tegra?
Oh dat geflopte platform van Nvidia.. Jottum!
Hoezo geflopt?
Volgens mij is de meest gebruikte processor in Tablets.
Is het niet allang bewezen dat er veel betere, zuinigere en snellere alternatieven voor tablets zijn?
Klopt Nvidia komt nu zelf ook met de Tegra 3.

IMO is de enige foute keuze die Nvidia gemaakt heeft voor de Tegra 2 is het achterwegen laten van de de volledige VFPv3 implementatie en NEON.
volgend jaar tegra 4, met zoals lijkt uit geruchten een rekenkracht 10 keer sneller dan de huidige tegra 2 soc
Tegra2 wordt wel veel gebruikt omdat die door Google als certified soc gemarkeerd is. Volgens mij heeft Google zelfs meegeholpen aan de ontwikkeling.
Op multimedia gebied valt Tegra2 vies tegen in mijn optiek. Daar doelt InfinateNL volgens mij ook op. En dat was juist waar de soc op gericht zou zijn...
Het is zeker niet geflopt het is gewoon de eerste dualcore en daarom zeker niet de beste (maar dat hoeft ook niet perse om succes te hebben) :)

Eerste tablet met (arm)dualcore: nvidia
Eerste telefoon met (arm)dualcore: nvidia
Eerste tablet met (arm)quadcore: nvidia

Daarbij zitten ze in bijna elke Android tablet en in een aantal (Android) telefoons :)

Het zal nvidia heus geen windeieren gelegd hebben :D En de punten waar de Tegra 2 zwak is is de Tegra 3 juist sterk, dus ze leren goed van het verleden!

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 24 juli 2024 15:17]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.