Texas Instruments heeft de OMAP4470 aangekondigd, een dualcore-soc die bedoeld is voor gebruik in mobiele apparaten. In de eerste helft van 2012 moeten de eerste producten met de vernieuwde soc verkrijgbaar zijn.
De OMAP4470 heeft twee Cortex A9-kernen die elk tot een kloksnelheid van 1,8GHz opgevoerd kunnen worden. Ook is een PowerVR SGX544-gpu ingebouwd voor het grafische werk. De nieuwe soc kan daarbij beeld met een maximale resolutie van 2048x1536 pixels uitsturen op drie schermen tegelijk. Texas Instruments bakt de chip op een 45nm-procedé.
Volgens Texas Instruments begint sampling van de OMAP4470 in de tweede helft van dit jaar: fabrikanten kunnen zo de chip testen voor gebruik in nieuwe producten. De eerste producten met de nieuwe soc komen echter pas volgend jaar, waarbij de OMAP4470 waarschijnlijk vooral gebruikt zal worden voor smartphones en tablets.
Texas Instruments is al bezig om een nieuwe serie socs te ontwikkelen die op 28nm worden gefabriceerd. De OMAP5-serie beschikt over Cortex A15-cores, die 50 procent beter zouden presteren per kloktik dan Cortex A9, en een maximale snelheid van 2GHz aankunnen. De nieuwe serie zou net als de OMAP4470 in 2012 in producten moeten verschijnen.