Ru Weerasuriya, creatief directeur van Ready at Dawn, vindt dat de PlayStation Portable 'al vanaf de lancering gedoemd was om te mislukken'. Desondanks maakte zijn bedrijf twee succesvolle God of War-games voor het platform.
Weerasuriya, die met zijn ontwikkelstudio Ready at Dawn de succesvolle PlayStation Portable-games God of War: Chains of Olympus en God of War: Ghost of Sparta afleverde, windt er in een interview met tijdschrift Edge geen doekjes om: "Er zijn zaken waarom het geen echt game-platform kan worden genoemd en ook geen echt connectief platform, hoewel het over wifi beschikt."
Weerasuriya, oprichter en creatief directeur van Ready at Dawn, had ook verzachtende woorden: "Het was de eerste portable die Sony op de markt bracht. Dan is het toch een beetje zoeken. Het is een goed platform en je kunt er verbazingwekkende dingen voor maken. Dat hebben we de afgelopen zeven jaar zoveel mogelijk proberen te bewijzen. Het was echter vanaf het begin gedoemd te mislukken, dat is het grootste probleem." Weerasuriya geeft in het interview geen nadere uitleg voor deze opvatting. Wel zegt hij te hopen dat Sony heeft geleerd van de ervaring die het met de PSP en PSP Go heeft opgedaan en de lessen bij de ontwikkeling van de PSP2 in de praktijk brengt.
Weerasuriya uitte al eerder bedenkingen tegen de PSP. In 2008 liet hij weten dat hij 'klaar is met het ontwikkelen voor de PSP'. Na het afronden van God of War: Chains of Olympus stuurde hij de PSP dev kits terug naar Sony. Desondanks maakte Ready at Dawn alsnog God of War: Ghost of Sparta, dat begin november op de markt verscheen.