RIM heeft zijn downloadwinkel BlackBerry App World een flinke opfrisbeurt gegeven. De belangrijkste wijzigingen zijn de toevoeging van goedkopere applicaties en de mogelijkheid om alle eerder gedownloade apps op een nieuw toestel te plaatsen.
De vernieuwde App World wordt binnenkort ter download aan BlackBerry-bezitters aangeboden, zo meldt RIM op zijn site. In de downloadwinkel staan enkele duizenden applicaties, een stuk minder dan in concurrerende softwarewinkels als Android Market en Apples App Store.
Ontwikkelaars kunnen hun applicaties nu ook aanbieden voor 99 dollarcent, waar software eerder een minimumprijs had van 2,99 dollar. Wel bestond al de mogelijkheid om applicaties gratis aan te bieden. Nieuw is verder de mogelijkheid om per creditcard af te rekenen. Daarnaast moet het bij diverse providers mogelijk worden om via de telefoonrekening af te rekenen, maar het is onduidelijk of die feature ook door Nederlandse providers zal worden ondersteund. Ten slotte kunnen applicaties in versie 2.0 worden gevonden door een barcode te scannen.
RIM heeft daarnaast BlackBerry ID gelanceerd. Aan dit id is, anders dan bij de pin van een normaal mobieltje, een account gekoppeld, waaraan diverse diensten kunnen worden gekoppeld. Zo kunnen gebruikers, als ze een nieuwe BlackBerry in gebruik nemen, hiermee de al gedownloade applicaties automatisch op hun nieuwe toestel installeren. Vermoedelijk zal BlackBerry ID ook gebruikt worden voor Protect, RIM's backupdienst voor consumenten.
RIM ziet zijn marktaandeel in de Verenigde Staten afbrokkelen, maar in Nederland gaat het juist beter dan ooit met de BlackBerry-maker. Het Canadese bedrijf heeft dit jaar in Nederland meer toestellen verkocht dan Apple. De fabrikant kwam afgelopen weken met enkele nieuwe toestellen en een nieuwe versie van zijn OS. BlackBerry 6 bevat onder meer een betere browser en een universele zoekmachine.