Videokaartfabrikanten Sapphire en PowerColor hebben een nieuwe HD 5770 uitgebracht, op basis van AMD's nieuwe referentie-ontwerp. De koeler werd vervangen door een exemplaar zoals die al voor de HD 5750 werd gebruikt.
De HD 5770 was eerst voorzien van de zwarte koeler die AMD ook gebruikte op de HD 5870 en de HD 5850. AMD heeft nu echter een nieuwe HD 5770 ontworpen, waarbij ook de koeler is gewijzigd. MSI bracht reeds een HD 5770 uit op basis van het nieuwe referentie-ontwerp, maar Sapphire en PowerColor hebben nu ook hun uitvoering geïntroduceerd, en ook Club3D en Asus hebben inmiddels een HD 5770 met de nieuwe koeler in de verkoop staan. Het is nog niet duidelijk of de koeler beter koelt dan zijn voorganger, maar aan de constructie van de koeler te zien zal niet alle warme lucht de kast uitgeblazen worden.
De videokaart is nog steeds uitgerust met een Juniper-gpu, met 800 werkende streamprocessors die hun werk doen op een snelheid van 850MHz. Het gddr5-geheugen werd op 4800MHz geklokt. Daarmee zijn de kloksnelheden identiek aan die van het origineel. De videokaart beschikt over twee dvi-poorten, een hdmi-poort en displayport. Sapphire en PowerColor bieden de videokaart tegen een meerprijs aan met respectievelijk DiRT 2 of BattleForge.
:fill(white)/i/1259672503.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1259672504.jpeg?f=thumb)