Sony Ericsson introduceert samen met T-Mobile de online muziekdienst 'PlayNow plus'. De dienst wordt voor een bedrag van 9,95 euro per maand aangeboden in combinatie met een tweejarig Relax 150-abonnement en 'web'n'walk'-internet.
De dienst is vanaf 8 september bij T-Mobile verkrijgbaar in combinatie met een Sony Ericsson W995, en vanaf oktober wordt PlayNow plus aangeboden bij het Yari-toestel van dezelfde fabrikant. Op de mobieltjes worden duizend muzieknummers voorgeïnstalleerd, terwijl een online database met ongeveer vijf miljoen nummers benaderd kan worden. De dienst is de eerste zes maanden gratis, waarna de abonnementsprijs 9,95 per maand bedraagt. Een internetverbinding is verplicht, maar is niet bij de prijs inbegrepen: het goedkoopste web'n'walk-abonnement kost nog eens 9,95 euro per maand.
De muziek mag ook op maximaal drie pc's worden afgedraaid. Hiervoor wordt een applicatie meegeleverd. Met deze software kan onder meer gezocht worden naar muzieknummers en kan een playlist worden samengesteld die naar het mobieltje kan worden doorgestuurd. Een mobiele applicatie maakt het ondertussen mogelijk om berichten te sturen naar bekenden die op de dienst zijn ingelogd, terwijl het ook mogelijk is om muzieknieuws op het mobieltje te lezen.
Het is niet bekend wat er met de muziekverzameling van gebruikers gebeurt als het abonnement wordt beëindigd. Bij de aankondiging van de PlayNow plus-dienst door Sony Ericsson in september vorig jaar verklaarde Martin Blomkvist, hoofd content-acquisitie van Sony Ericsson, dat gebruikers honderd drm-vrije nummer mogen houden voor elke zes maanden dat hun PlayNow plus-abonnement loopt. Voor meer informatie over de dienst heeft Sony Ericsson een website online gezet.
De muziekdienst is een antwoord op Nokia's muziekdienst Comes with Music. Deze dienst start in Nederland op 1 oktober en is verkrijgbaar bij Hi in combinatie met de Nokia 5530, de Nokia 5800 Xpressmusic en de N86 8MP.