Er komt waarschijnlijk toch een HD 4890 X2 op de markt, ondanks berichten dat AMD aanvankelijk weinig heil in een dergelijke kaart zag. De chipgigant zou bezig zijn met de selectie van partnerbedrijven die HD 4890 X2-kaarten mogen maken.
Volgens Tom's Hardware heeft AMD laten weten dat er een HD 4890 X2 op de markt gezet wordt. De chipgigant zou bezig zijn om een aantal partners uit te zoeken. Volgens geruchten zal de kaart twee RV790-gpu's op 1000MHz en 2GB of 4GB gddr5-geheugen bevatten. Het is niet duidelijk of AMD met een eigen ontwerp komt, of dat het bedrijf zijn partners zelf een HD 4890 X2 laat ontwerpen, zoals Sapphire dat deed met de HD 4850 X2.
AMD had lange tijd de snelste videokaart in handen met de HD 4870 X2, maar in januari veroverde Nvidia de koppositie met de release van de GTX295. Twee Radeon HD 4890-kaarten in Crossfire zijn echter sneller dan een GTX295, zo bevestigen tests van Tweakers.net, wat betekent dat AMD met een HD 4890 X2 weer een serieuze aanval op zijn aartsrivaal zou kunnen doen. Eerder werd echter gewaarschuwd dat een HD 4890 X2 in theorie een tdp van rond de 380W zou kunnen hebben. AMD zou daarom van een dergelijke kaart hebben afgezien, maar daar lijkt het bedrijf nu op te zijn teruggekomen.