MotionApps, een ontwikkelaar van software voor smartphones, heeft een Palm OS-emulator ontwikkeld, zo maakte Palm bekend op de Web 2.0 Expo. Met de emulator zijn legacy-Palm OS-applicaties op het nieuwe webOS van Palm te draaien.
Volgens MotionApps zal Palm OS-software op zijn emulator, die de naam 'Classic' draagt, twee keer zo snel draaien als op een Treo 700p. Niet alle van de meer dan 30.000 bestaande Palm OS-applicaties kunnen met Classic worden uitgevoerd, maar MotionApps zal pas in een later stadium een lijst met compatibele applicaties publiceren.
Voor de ontwikkeling van de Classic-emulator was het nodig om dieper op het besturingssysteem in te haken dan met de Mojo-sdk voor webOS mogelijk is. Palm heeft met de ontwikkelaars van MotionApps samengewerkt om deze uitzondering mogelijk te maken. De Palm OS-emulator zal gelijktijdig met de Palm Pre-smartphone uitkomen; de prijs van de software is nog niet bekend.
Verder heeft Palm de inschrijving voor een bètatest van de Mojo-sdk geopend. Voorheen werd deze software slechts aan een select aantal ontwikkelaars verstrekt. Palm kondigde ook nog een online opslagdienst die de naam 'Mojo Messaging Service' draagt. Deze clouddienst zou het onder meer mogelijk maken om met push-technologie gegevens naar geabonneerde Palm Pre-toestellen te distribueren.
