Sony Ericsson erkent dat sommige exemplaren van zijn high-end smartphone Xperia X1 met scheurtjes in de behuizing kampen. Het zou om een klein percentage van het aantal verkochte Xperia's gaan, zo zegt de fabrikant.
Sommige kopers van een Xperia X1 klagen sinds enkele weken op GoT over haarscheurtjes in de behuizing van de 600 euro kostende telefoon. Bij velen begint de behuizing scheuren of bobbels te vertonen, maar ook de lak wil bij veel Xperia's afbladderen. Het is onduidelijk hoeveel kopers van een Xperia X1 met het probleem te maken hebben. De scheurtjes verschijnen niet direct, maar pas na enkele weken.
Volgens Sony Ericsson gaat het om een klein percentage van het aantal verkochte Xperia's. "We hebben er tot nu toe procentueel niet veel terug gekregen." De fabrikant kent het probleem inmiddels, maar bekijkt van geval tot geval of het onder de garantie valt. "Als de hele behuizing in duigen ligt, lijkt het me duidelijk dat de gebruiker er iets raars mee gedaan heeft. Zijn er haarscheurtjes en verder niets, dan is de kans groot dat het onder de garantie valt." Als de scheurtjes niet te erg zijn, wordt het frontje vervangen. In het uiterste geval krijgt de koper een nieuw toestel.
Het is in elk geval geen productiefout, zegt De Kort. "Zoiets hadden we dit jaar wel met de S500i, waarvan de cijfertoetsen te snel stuk gingen. Vervolgens hebben we in de productie een ander materiaal gebruikt voor die toetsen. Iets dergelijks is bij de Xperia X1 niet het geval."
:fill(white)/i/1229950970.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1229951076.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1229951877.jpg?f=thumb)