Ncsoft overweegt om gebruikers zelf missies en verhaallijnen te laten maken en uitwerken in het spel City of Heroes. Spelers van deze mmo-game beschikken nu al over de mogelijkheid om zelf spelkarakters te bouwen.
Het in 2004 verschenen City of Heroes geeft spelers de mogelijkheid om hun eigen superheld samen te stellen, die vervolgens kan worden ingezet om van Paragon City een veiligere plek te maken. Sinds de release heeft het spel elf gratis spelupdates gezien en is er onder de titel City of Villains één betaalde uitbreiding op de markt gebracht. In totaal zijn er in City of Heroes 32 miljoen spelkarakters gemaakt en zijn er meer dan 100 miljoen game-items van eigenaar verwisseld.
Ncsoft bereidt momenteel de twaalfde gratis update voor, die 'Issue 12: The Midnight Hour' gaat heten. Deze uitbreiding zal een aantal grote veranderingen in het spel aanbrengen, zegt lead designer Matt Miller. Een daarvan is dat spelers vanaf Issue 12 zelf missies voor het spel kunnen maken. De opdrachten, het verhaal, de dialoog en zelfs de hints die spelers krijgen kunnen daarbij zelf bedacht worden. Als de missie klaar is, kan deze geüpload worden, waarna spelers op alle servers deze kunnen spelen. Miller liet ook weten dat er aan een systeem wordt gewerkt waarbij de zelfgemaakte missies beoordeeld kunnen worden door andere spelers. Details daarover ontbreken echter nog.